Şimdi Ara

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB 1100$ (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.264
Cevap
28
Favori
78.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerikan priz. 5 tlye ucuna dönüştürücü aldım kullanıyorum. Hdd kablosu ve kabı artık içinde takılı geliyor. Hdd takmak iki dk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 2 ay once acer turkiyeye yazarak ucretsis bir sekilde caddy ve bracketi alanlar vardi neden simdi vermiyorlar? 20 dolar bi de amerikanpostamdan getirmeye mi vericem simdi

• Hayır artık onlar kasanın içinde geliyor almaya gerek yok. Hepsinde var. Direk hdd alıp takılabilir

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    i7 olsa daha iyiydi.
  • Evet arkadaslar uzun suredir canimi sikan ama bir turlu cozum bulamadigim soruna cozum bulmus bulunmaktayim. Buyuk ihtimal sizin bilgisayarinizda da yasandigi icin burada paylasmak istedim.

Sorun su idi; belirli uygulama, ayar vs acarken bilgisayar kisa sureligine donup kaliyordu ve mouse hareket etmiyordu. Bunun sebebinin Nvidia Optimus teknolojisi oldugunu ogrendim. Bu teknoloji Nvida kullanilmazken idle'a aliyor fakat galiba windows 10 ile tam uyumlu olmadigi icin bazen takilmalar yasaniyor bu idle'a alip geri kullanima acarken vs.

Neyse bu programi buldum ve bu program sorunu cozdu gibi su an. Tek sorun bilgisayariniz Nvidia'yi hep kullanacagi icin isinma idle'dayken artabilir. Eger isinma istemiyor ve donmalara raziysaniz programi acmassiniz.

Program linki;https://github.com/jobeid/TrayPwrD3/blob/master/executable/TrayPwrD3.7z

• Masaüstü bilgisayarıma takasta bu bilgisayarı verecek bulursam iyi olacak :) Bilgisayarı topladım 4.5 aydır yatıyor. Laptop lazım... 1070 FTW i7 6700 düşünen olursa ekstralar da var.

• iamtherealappa kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, bu bir çözüm değil. Sadece Nvidia'yı kullanmak sadece ısınma değil, pilin daha çabuk harcanmasınada yol açacak. Bu arada bu sorun uzun süredir technopat forumlarında konuşuluyor ve Recep Baltaş konuyla yakından ilgileniyor. Nvidia intel ve microsofta'da sorunu belirtti. Nvidia sorunun kendilerinde olmadığını söyledi. Microsoft konuyla doğru dürüst ilgilenmedi bile ki windows 10'a son gelen büyük güncellemeyle birlikte bu sorun daha kötü bir hal aldı. En son olarak bir 10 15 gün önce intel cevap verdi ve konuyla ilgilenmeye başladıklarını söyledi. Özet olarak şuan intelden gelecek haberi bekliyoruz.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/intel-nvidia-laptoplarda-anlik-takilma-sorunu.448444/

Sağ tık yapılınca ortaya çıkan takılma sorunu çözüldü! Sorun Intel HD Graphics'in burada yer alan girdilerinden kaynaklanıyormuş.

Çözüm:
    Başlat menüsüne regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.
    Adres satırına şunu girin:

Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers 

Şimdi burada yer alan şu iki girdiyi silin:

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\igfxcui 

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\igfxDTCM

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve artık sağ tıklamada takılma olmadığını göreceksiniz.

Çözüm Technopat'tan alıntıdır arkadaşlar. Zaten yukarıda linkte belirttim ayrıntılı bilgi için ziyaret edebilirsiniz.

• Luaz. kullanıcısına yanıt
    Genellikle bilgisayari kabloluyken kullaniyorum o yuzden pil sorun teskil etmiyor sadece isinma sorun. Ama dediginiz gibi windows'tan kaynakli bir sorun oldugunu ben de gormustum. Bence bu sorun isinma sorunundan daha can sikici o yuzden simdilik kullanmaya devam edecegim galiba.

Bu arada MS forumlarini az bucuk okudum da bayagi bir sinirlenmis herhalde Recep Bey . Cok ugrasmis herhalde sorunu cozmek icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamtherealappa -- 18 Aralık 2017; 23:12:19 >
  • Arkadaşlar, bu bilgisayardaki gpu'nun özelliklerini bilen, gpu-z ile ekran görüntüsü paylaşabilecek bir arkadaş var mı?

Şu maksatla soruyorum. Alternatifler de arıyorum yurtiçinde. Yılbaşına yakın indirim vs olabilir diye. Bir laptop buldum. Dell 7577. Gpu gtx 1060. Ancak saat hızları kırpılmış. Pascal mimarisiyle üretildiği için m.üstü ve mobil gpu aynı özelliklerde diye bir kaç yerde video izledim. Bunu merak ettim.
  • Bende Max Q teknolojili Dell 7577,Lenovo Legion Y720 ve Acer Predator Helios 300 arasında gidip geliyorum ama galiba termal karakteri daha güçlü(soğutucusu en iyi olan en az ısınan), RGB klavyeye sahip, alüminyum kasa, Dolby Atmos ses ve NVMe SSD'ye sahip Lenovo Legion Y720'yi alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButcherofBlaviken -- 19 Aralık 2017; 4:35:41 >
  • Yani saat hızı kırpışmış mı diyorsunuz?

Arkadaş lenovo 1050ti modeli için çok ısınıyor demişti. Bir araştırın isterseniz.
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Hayır Lenovo Legion Y720 de Max Q teknolojisi yok saat hızı kırpılmamış.

Soğutması daha iyiymiş.D2D nin incelemelerinde Helios 300 mü Y720 arasında ben olsam Y720 alırım diyor soğutması çok daha başarılı, alüminyum kasası,Dolby Atmos ses, RGB klavye, 3 tane usb 3.0 çıkışı, thunderbolt desteği, NVMe SSD olması(okumada 3000 yazmada 1000) civarında değerler vermesinden ötürü Y720 yi tercih etmiş tek dezavantajı 8 GB ram olması o da problem değil sonradanda alırım ama Y720 deki artıları sonradan yapamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButcherofBlaviken -- 19 Aralık 2017; 4:34:29 >
  • Bu mu? Çok daha iyiymiş ha.https://www.amazon.com/gp/aw/d/B074L1NK79/

• Evet.

• Kara cumada 6000tl idi n11'de.

• Bu kadar bekledim bekledim zaten ocak ayında dolar düşecek lenovo'yu bekler onu alirim

• merhaba aşağıdaki 3 laptop arasından hangisini tavsiye edersiniz:

Acer Predator Helios 300 Gaming Laptop, 15.6" Full HD, Intel Core i7-7700HQ CPU, 16GB DDR4 RAM, 256GB SSD, GeForce GTX 1060-6GB, VR Ready, Red Backlit KB, Metal Chassis, G3-571-77QK
    988$+Vergi Kargo
    https://www.amazon.com/Acer-Predator-i7-7700HQ-1060-6GB-G3-571-77QK/dp/B06Y4GZS9C?psc=1&SubscriptionId=AKIAJ7T5BOVUVRD2EFYQ&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B06Y4GZS9C

Lenovo Legion Y720 - 15.6" Gaming Laptop (Intel Core i7 / 8GB RAM / 256GB PCIe SSD / GeForce GTX 1060 6GB / Windows 10) 80VR0064US:
    1064usd+ vergi kargo
    https://www.amazon.com/Lenovo-Legion-Y720-GeForce-80VR0064US/dp/B074L1NK79/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&language=tr_TR

ASUS ROG Strix GL502VM 15.6" Full HD Notebook Computer, Intel Quad-Core i7-6700HQ 2.60GHz, 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, NVIDIA GeForce GTX1060 6GB, Windows 10 Home
    999usd + vergi kargo
    https://www.amazon.com/ROG-Strix-GL502VM-Quad-Core-i7-6700HQ/dp/B077X39CQ1/ref=sr_1_16?s=electronics&ie=UTF8&qid=1513682935&sr=1-16&keywords=laptop+gtx+1060&refinements=p_36%3A-110000

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan4370

Arkadaşlar benim bilgisayardaki predator sense uygulamasında bu overclock özelliği niye yok bilen var mı sizde var mı
    Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB  1100$

Ozan kardeş overlock özelliği benim bilg. pradetor sense uygulamasında da yok sen çözebildin mi sorunu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Godrilla

Hocam merhaba ben de bu laptopu yılbaşında almayı düşünüyorum da prizi amerikan olarak mi geldi? Ve içinde caddy cablosu var mıydı hdd takmak icin? Yoksa nerden alabilirim?

Merhabai herhangi bir laptop adaptörünün prize takılan kısmını alıp bunda kullanabilirsin ya da 3tl lik dönüştürücüyle de çözebilirsin. Hdd kiti tam geldi bana anladığım kadarıyla son bir aydır eksik gelmiyor kimseye.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.