Şimdi Ara

Acer Predator Helios 300 türkiyeye gönderim açıldı ★ ANA KONU ★ i7-7700HQ ★ 1060 6GB 1100$ (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.264
Cevap
28
Favori
78.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cakmazo

quote:

Orijinalden alıntı: Godrilla

Hocam merhaba ben de bu laptopu yılbaşında almayı düşünüyorum da prizi amerikan olarak mi geldi? Ve içinde caddy cablosu var mıydı hdd takmak icin? Yoksa nerden alabilirim?

Merhabai herhangi bir laptop adaptörünün prize takılan kısmını alıp bunda kullanabilirsin ya da 3tl lik dönüştürücüyle de çözebilirsin. Hdd kiti tam geldi bana anladığım kadarıyla son bir aydır eksik gelmiyor kimseye.

hocam ben de ilk yazdiginizi yapmak istiyorum ancak dandik cikar, tam guc vermez vs diye korkuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cakmazo kullanıcısına yanıt
    Aeroblade fan olmayan modellerde overclock yok diye okumuştum bir kaç yerde.
  • Godrilla G kullanıcısına yanıt
    Ben elektrikçiye sordum bu durumu aparatın herhangi bir akım ölçeği mevzusu yokmuş zaten düz mantık dönüştürücü sadece zaten orjinal prizin yuvarlak olan kısmı topraklamaymış alacağınız aparattada oluyor toprak bölümü sıkıntı olmaz bende ilk bir hafta aparatla kullandım yanlız orjinal kablosu kısa geldi bana eski bilgisayarın kablosu ile değiştirdim.

Direk kablo almak istersenizde bilgisayarcıdan elektronikciden 3 başlı yonca priz diyince veriyorlar bulunamayan birşey değil yani.

Hdd konusuna gelince benimde tüm aparatlar yerli yerinde geldi birtek hdd almak kaldı onada karar veremedim ne alacağıma zaten bütçede kalmadı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cahit.as

Ben elektrikçiye sordum bu durumu aparatın herhangi bir akım ölçeği mevzusu yokmuş zaten düz mantık dönüştürücü sadece zaten orjinal prizin yuvarlak olan kısmı topraklamaymış alacağınız aparattada oluyor toprak bölümü sıkıntı olmaz bende ilk bir hafta aparatla kullandım yanlız orjinal kablosu kısa geldi bana eski bilgisayarın kablosu ile değiştirdim.

Direk kablo almak istersenizde bilgisayarcıdan elektronikciden 3 başlı yonca priz diyince veriyorlar bulunamayan birşey değil yani.

Hdd konusuna gelince benimde tüm aparatlar yerli yerinde geldi birtek hdd almak kaldı onada karar veremedim ne alacağıma zaten bütçede kalmadı :)

donusturucu hakkinda oyle oldugunu biliyorum hocam yeni adaptor kablo almak hakkinda oyle demistim ben hani dandik olue fiyattan kacmak icin eksik kablo koyarlar az guc verir vs diye. sizde bir problem oldu mu gozle gorulen? bu arada oyun icin en iyi hdd seagate firecuda. genel kullanim olarak ise wd black. incelemeler hep bu yonde. ben firecuda 1tb alicam.

• Benim gibi bir zamanlar Helios 300 almaya karar veren arkadaşlara tavsiyem -8 GB RAM e rağmen Lenovo Y720 alın.Ön yargılı olmayın araştırın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Artıları + (Predator Helios 300'e göre)

1) Çok daha başarılı soğutma performansı(Termal throttling testlerindeki ölçümlerde)

2) Metal kasa(üst ve alt kasası metal, klavyenin olduğu kısım plastik.Helios 300 de tam tersi klavye kısmı metal diğer kısımlar plastik)

3) RGB klavye (Helios 300 de sadece kırmızı arka aydınlatmaya sahip)

4) Dünyanın ilk Dolby Atmos destekli JBL Premium Ses Sistemi

5) NVMe SSD(3000/1000) (Helios 300 de 500/450)

6) 3 adet USB 3.0(Helios 300 de 2 tane USB 2.0 1 tane USB 3.0 girişi var)

7) 2 değil 4 yollu tam thunderbolt desteği (Helios 300 de yok)

Eksileri - (Predator Helios 300'e göre)

1) 3.2 Kg. (Helios 300 2.5 Kg.)

2) 8 GB RAM(Helios 300 de 16 GB RAM)

Not: Sonradan 8 GB RAM eklemesi yapabilirsiniz ama diğer birçok artı diye belirttiğim değerleri sonradan ekleyemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButcherofBlaviken -- 19 Aralık 2017; 22:40:17 >

• Masaüstüm satılsa direk yapıştıracağım... 1050 li laptop teklif ediyorlar ama 1070 ftw li sisteme...

• Resmen dalga geçiyorlar.İnsanların kendilerini çok zeki sanmasına ayar oluyorum.Bende 2500 e aldığım GTX 950M+i7 6700HQ laptoba 1600 teklif eden mi dersin saçma sapan takas önerenleri mi dersin, 2000 TL teklif edenleri mi dersin kanser ettiler valla.Adamın teki 960M li laptopa 4800 TL istiyor benim ilana 2000 fiyat teklif ediyor, ağzının payını verdim cevap veremedi zaten.Sonunda İstediğim fiyata 2300 e sattım.4-5 ay da kullanmıştım.İşin çok zor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButcherofBlaviken -- 19 Aralık 2017; 23:6:38 >
  • mrfrk88 kullanıcısına yanıt
    Şahsi fikrimi söyleyeyim.

Acer, kara cumada 899$ idi. O rakama inerse alırım. Onun haricinde almam.

Lenovo'yu, konuda bir arkadaş övdü. İnceledim. Hoşuma gitti. Artıları fazla. Eksiler +8gb ram takviyesi ve hdd. Bütçe sorun değilse bu daha mantıklı gibi.

Asus'un 17,3'' olanına niyetliydim. Isınma sorunu varmış. Eledim. Bir üst versiyonu GL703VM niyetlendim. Kasa plastikmiş. Vazgeçtim. Aynı rakama 7.nesil i7 almak varken neden bir eski nesil alınsın, bu da ayrı konu

@Unlimited_Man
    N11'de kara cumada 6000TL idi. Noel, yılbaşı zamanı aynı rakama inerse -ki ram 16gb, hdd + 1tb versiyonu- alabilirim

@Emilia_Clarke
    Ne kadar istiyorsunuz bilgisayara ve özellikleri nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avanak_abdi -- 19 Aralık 2017; 23:43:50 >

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    6000 TL bütçemi fazlasıyla aşar.Kesinlikle Amazondan alacağım.Eğer ki Yılbaşı indirimlerinde Lenovo Y720'ye indirim gelmezse Helios 300 899 a düşerse bende tabiki Helios 300 alırım orası ayrı.

• cakmazo kullanıcısına yanıt
    Tanıtım videosunda o fotoğraftaki sense uygulaması var sonradan mı kaldırdılar acaba

Benim işlemci de cinebench r15 te 618 puan alıyor sanki bilgisayarı bişeyler kısıtlıyor gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Unlimited_Man

Benim gibi bir zamanlar Helios 300 almaya karar veren arkadaşlara tavsiyem -8 GB RAM e rağmen Lenovo Y720 alın.Ön yargılı olmayın araştırın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Artıları + (Predator Helios 300'e göre)

1) Çok daha başarılı soğutma performansı(Termal throttling testlerindeki ölçümlerde)

2) Metal kasa(üst ve alt kasası metal, klavyenin olduğu kısım plastik.Helios 300 de tam tersi klavye kısmı metal diğer kısımlar plastik)

3) RGB klavye (Helios 300 de sadece kırmızı arka aydınlatmaya sahip)

4) Dünyanın ilk Dolby Atmos destekli JBL Premium Ses Sistemi

5) NVMe SSD(3000/1000) (Helios 300 de 500/450)

6) 3 adet USB 3.0(Helios 300 de 2 tane USB 2.0 1 tane USB 3.0 girişi var)

7) 2 değil 4 yollu tam thunderbolt desteği (Helios 300 de yok)

Eksileri - (Predator Helios 300'e göre)

1) 3.2 Kg. (Helios 300 2.5 Kg.)

2) 8 GB RAM(Helios 300 de 16 GB RAM)

Not: Sonradan 8 GB RAM eklemesi yapabilirsiniz ama diğer birçok artı diye belirttiğim değerleri sonradan ekleyemezsiniz.

o laptop turkiyeye gonderiliyor mu ki

• ayrica helios 300 de turkiyeye gonderen saticida bitmis. umarim yilbasinda tekrar stoga girer

yok gözle görülür bir sıkıntı olmadı bende eski bir hp bilgisarın kablosunu kullanıyorum şuanda.

hdd tavsiyesi için teşekkür ederim değerlendireceğim.

far cry primall ve the witcher 3 oynuyorum.2 saat oyunun sonunda değerlere baktığımda cpu 82 gpu 74 derece görmüştü.
    f1 f5 tuşları arasında bu tuşların üst kısmında ısı oluşuyor fakat klavyede (wasd) rahatsız edici bir sıcaklık hissetmiyorum.
    tek problemim ışık sızması şuanda.oda karanlık ortamda full siyah olunca örneğin windows açılışında predator logosu çıkıyor orda bariz gözüme çarpıyor umarım uzun vadede sıkıntı yaratacak bir durum oluşturmaz oda.

bir soru sorayım bende
    mesela sağ shift ile parantez açma işaretine yani klavyeye göre 9 a basınca parantez kapama çıkıyor )
    yine sağ shift ile parantez kapama işaretine klavyeye göre 0 a basınca eşittir işareti çıkıyor =
    umarım anlatabilmişimdir sıkıntımı bunun bir çözümü varmı acaba türkçe karakterlerde sıkıntı olmuyor el alışkanlığı ama işaretlemelerde tek tek deneyerek buluyorum her seferinde zor oluyor.

Evet fakat şimdi Helios 300 deki gibi Amazonun stoğu bitmiş Amazon gönderiyor. Şimdiki satıcı göndermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cahit.as

yok gözle görülür bir sıkıntı olmadı bende eski bir hp bilgisarın kablosunu kullanıyorum şuanda.

hdd tavsiyesi için teşekkür ederim değerlendireceğim.

far cry primall ve the witcher 3 oynuyorum.2 saat oyunun sonunda değerlere baktığımda cpu 82 gpu 74 derece görmüştü.
    f1 f5 tuşları arasında bu tuşların üst kısmında ısı oluşuyor fakat klavyede (wasd) rahatsız edici bir sıcaklık hissetmiyorum.
    tek problemim ışık sızması şuanda.oda karanlık ortamda full siyah olunca örneğin windows açılışında predator logosu çıkıyor orda bariz gözüme çarpıyor umarım uzun vadede sıkıntı yaratacak bir durum oluşturmaz oda.

bir soru sorayım bende
    mesela sağ shift ile parantez açma işaretine yani klavyeye göre 9 a basınca parantez kapama çıkıyor )
    yine sağ shift ile parantez kapama işaretine klavyeye göre 0 a basınca eşittir işareti çıkıyor =
    umarım anlatabilmişimdir sıkıntımı bunun bir çözümü varmı acaba türkçe karakterlerde sıkıntı olmuyor el alışkanlığı ama işaretlemelerde tek tek deneyerek buluyorum her seferinde zor oluyor.

hocam işaretler de farkli oluyor ingilizce klavyelerde o sıkıntı evet arkadasin masaustunden hatirliyorum. onun tek cozumu ezberlemek sanirim. ayrica ben laptopu alir almaz kaliteli termal macun ve padlerle degistiricem icindekileri ve bi firecuda sshd bi de samsung 960 evo takicam ucucak sanirim laptop :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan4370

Tanıtım videosunda o fotoğraftaki sense uygulaması var sonradan mı kaldırdılar acaba

Benim işlemci de cinebench r15 te 618 puan alıyor sanki bilgisayarı bişeyler kısıtlıyor gibi

o zaman ikisi de yilbasinda 900 dolar olarak stoklara girer umarim

• Ben kullanmiyorum da 4 5 ay önce kaldırdım koydum kenara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfgnay -- 20 Aralık 2017; 8:9:4 >
  • Hocam bence firecuda ya gerek yok laptopta zaten SSD var sshd gereksiz bir de 5400rpm.Ben WD blue 7200rpm almayı düşünüyorum Amazon 5400 öneriyor ama yabancılardan da forumdan da 7200 takan ve stabil çalıştığını söyleyenler oldu

Bir de 20gün önce bir el omzuna dokunup y720 1050$ olmuş deseydin y720 alırdım ama helios 300 İstanbul'da ulaşmış bile :D

• İlk elime geçen helios'un fanı ses yapıyordu, PTT ile geri gönderemedim, lityum pil ve elektronik cihaz olduğu için kabul edilmiyormuş.DHL ile yolladım kargo masrafı 700TL.Böyle bi süreç yaşayacak varsa haberi olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptanhulk

Hocam bence firecuda ya gerek yok laptopta zaten SSD var sshd gereksiz bir de 5400rpm.Ben WD blue 7200rpm almayı düşünüyorum Amazon 5400 öneriyor ama yabancılardan da forumdan da 7200 takan ve stabil çalıştığını söyleyenler oldu

Bir de 20gün önce bir el omzuna dokunup y720 1050$ olmuş deseydin y720 alırdım ama helios 300 İstanbul'da ulaşmış bile :D

rpm oyunlarda cok sey ifade etmiyor firecudanin random write ve random mixed io su cok daha yuksek yani oyunlarda harita yuklenmesi vs. ancak dosya aktariminda vs wd black daha iyi.

o yuzden oyun icin firecuda genel kullanim icin wd black onerdim. ayrica icinde gelen ssd de kotu 550w 450r hizina sahip dusuk yani. ayrica 960 evo alicam bir de ssd olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Godrilla -- 20 Aralık 2017; 12:5:28 >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.