Şimdi Ara

Acer Nitro AN515-43 Laptop fanlarının uzun süre yavaşlamaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Acer Nitro AN515-43 model bir laptopa sahibim bu sorun başlarda yoktu. Oyun oynayıp çıktıktan sonra fanlar hızını bir miktar azaltıyor ancak olması gereken hıza düşmüyorlar. Kendi uygulaması olan Nitro Sense'e girdiğimde GPU sıcaklığı sabit görünüyor ta ki görev yöneticisini açıp sıcaklıklara bakana kadar. O zaman sıcaklıklar eşitleniyor ve fan hızları düşüyor. Kendim en fazla bu gibi bir seçeneğe ulaştım ama her oyun oynayıp çıktıktan sonra bunu yapmak can sıkıcı. Sizce sorun nedir?(Resimde de görüldüğü gibi görev yöneticisini açtığım an sıcaklık düştü.)

• Aynı notebooktan aldım. bende de aynı sorun var. coolboost u açıp kapatınca da fan susuyor. gpu nun sıcaklığının sabit kadlığını ben de farkettim. görev yöneticisini deneyim bir bakalım.

• RAM yükseltmeyi düşünüyo musun? kendimiz değiştirsek garanti dışı kalıyor mu acaba?

• Benim bir sıkıntım var NitroSense uygulamasını önceden indirmiştim ama güncelleme geldiğinden dolayı yeni sürümünü indiremiyorum eski surumde açılmıyor bana yardımcı olabilecek varmıdır acaba şimdikten teşekkür ederim.(Denetim masasından da kaldıralamıyor)

• Hort.Baya geç yazıyorum ama sorunu AMD sürücülerini acer in kendi sitesinden kurarak çözdüm.

• ^bloom^ ^ kullanıcısına yanıt

Evet düşünüyorum ama kendiniz takarsanız garanti dışı kalıyor. Ram ile birlikte garantiye yollarsanız takıp yolluyorlar sıkıntı olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: husulu-19

Hort.Baya geç yazıyorum ama sorunu AMD sürücülerini acer in kendi sitesinden kurarak çözdüm.

chipset sürücüsünü mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: husulu-19

Evet düşünüyorum ama kendiniz takarsanız garanti dışı kalıyor. Ram ile birlikte garantiye yollarsanız takıp yolluyorlar sıkıntı olmuyor.

fiyat konusunda bir bilginiz var mı?

Genel olarak hepsini sıfırdan kurmuştum galiba. Net hatırlamıyorum.

Teknik servisi arayıp sormuştum onu ama fiyat konusunu sormamıştım.

• Şok a gelen 16 gb rami orjinal 8 gb ram ile kullansak sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^bloom^ -- 22 Şubat 2023; 9:25:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki farklı ramin uyumlu olması gerekiyor çalışma frekansı gecikme değerleri vs. resimdeki ram uyumlu gibi duruyor. ama ben kafam rahat olsun diye aynı marka benzer ram alacağım.

https://www.hepsiburada.com/kingston-valueram-8gb-2666mhz-ddr4-ram-kvr26s19s8-8-p-HBV00000JF0R2

bunun gibi yorumlarda da AN515-43 ile uyumlu olduğunu yazmışlar.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.