Şimdi Ara

★★★ ACER Aspire V3 - 772G [Ana Konu] ★★★ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.391
Cevap
40
Favori
200.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende i5 li model ile aranıza katılmış bulunmaktayım şimdi bir sorun olacak sizin bilgisayarda windows ve driver cd si çıktı mı bende çıkmadı bunu resmi olarak temin etme durumu var mı şahsen ben hp compaq mini 110c netbook aldım telefon ile müşteri hizmetlerini aradım taaa fransadan cd gönderdiler acaba bunda da böyle olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • polkol kullanıcısına yanıt
    Hocam aramıza hoş geldiniz Ben pcyi ve şarj aletini alıp kutuyu memlekette bıraktım. Kutu yanına olan arkadaşlar yardımcı olursa size daha iyi olur. İçine bakmadım bile kutunun

Hocam Windows ve Driver cd si çıkmıyor kutudan. Zaten driverlar kurulu Windows 8 otomatik olarak buluyor.
  • Peki bu sistemi temizken nasıl cd veya dvd ye atsam sağlıklı olur

Sistemi temizlemek için Acer Recovery Managementten format atabilirsiniz. Ayrıntıları daha sonra ilk mesaja ekleyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirliva.VII

Sistemi temizlemek için Acer Recovery Managementten format atabilirsiniz. Ayrıntıları daha sonra ilk mesaja ekleyeceğim

O yapılabilir de ya bilgisayar açılmayacak duruma gelirse o şekilde format atmak için

• Arkadaşlar dediğim gibi i7 li modelini aldim bende yalnız pc ilk açılışta ekranda belirgin çizgiler çıkıp duruyor kaybolup tekrar geliyor şarjda da hafif yapıp sonra kayboluyor. Makineyi yeniden başlattığmda olmuyor böyle bir sorunla karşılaşan var mi?

• dadasHPower D kullanıcısına yanıt
    vakıt kaybetmeden değiştir başka bir modelde karşılaşmıştım ekran kartı sıkıntılıydı benzer durum olabilir
  • Acer Recovery Management ile format atmaya başladım 3 saat geçti %29 oldu böyle bir format hayatımda görmedim doğru orantı söz konusu ise 10 saate bitmiş olacak
  • Yalnız hocam bu öyle dikey renkli çizgilerden değil. Yatay böyle görülüp kayboluyor tekrar başlattın mi gidiyor. Vatanda kurulum yaparken böyle birşey görmemiştim ben anlamadin ki henüz daha birşey de yüklemedim.

Bilgisayar açılmayacak duruma gelirse yapman gereken şey bilgisayar açılırken ALT+F10 tuşlarına aynı anda basmak. Böylece bilgisayar recovery menüsüne girer sıkıntı yaşamadan fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz bilgisayarı. Sadece hdd göçerse durum vahim diğer türlü sorun olmaz
  • acerin kendi recovery programıyla uğraşmayın acronis programıyla atın backup ını hdd nin ayrı bi bölümüne yada harici bir belleğe bilgisayar çöktüğünde 5 dkkada eski haline gelsin
  • Direct x i yükledim ekran kartını güncelledim sıkıntı yok hocam şimdilik. Bir problem olmazsa hocam sıkıntılı olanlar böyle yapabilir ler. Yarın kesin sonucu soylerim hocam.

• cd yok dostum

• Bugün Vatan'da inceledim cihazı. Şahsi fikirlerimi söyleyeceğim. Öncelikle bu paraya bu donanımı almak cidden süper. 2.100 liraya hiçbir bilgisayarda kimse size bu kadar kuvvetli donanım vermez.

Yalnız benim için donanımdan önemli şeyler de var. Kasa kalitesi, tasarımı, ağırlığı gibi. Öncelikle belirteyim kasası ve kasada kullanılan materyal hiç dandik falan değil son derece kalteli malzemeden yapılmış. Ama kasa çok hantal ve cidden ağır. Yani bunu alıp ben açıkçası ordan oraya yanımda taşıyamam. 3,5 kg değilse bile ona yakın bir ağırlığı var.

Ha "Arkadaşım bu sağlam donanım barındırıyor ipince olacak hali yok ya." diyen olursa da haksız değildir, saygı duyarım. Ama ben taşıma ve görünüş olayına da önem verdiğimden dolayı, Macbook tarzı ince bir tasarımı olan asus s551lb tercih ettim bugün satın alarak. Biraz macera oldu ama asus'un sunduğu dokunmatik ekran deneyimi de hoşuma gitti, zevkli bir şeymiş notebook'ta dokunmatik ekran kullanmak.

Yalnız şunun altını çizeyim, eğer kasanın ağır veya hantal olması sizin için önemli değilse bu fiyata(2.100 lira) bu donanımı başka yerde bulmanız bence mümkün değil. Cidden kuvvetli bir donanım var diğer notebook'lara bakarsak özellikle oyun anlamında.

Alacak arkadaşlara hayırlı olsun, almış olanlara da nice keyifli kullanımlar diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mirliva.VII

Aynen hocam öyle gözüküyor. 4lük çıkarılıp 8 takılabilir ama şu hali gayet yeterli.

logan07 hocam performansını paylaşın bizimle daha sonra ssd nin.

beceremediler. ssd ye wındows 8 kuramadı teknık servıs. makınenın ıcınde ssd var ancak flash dısk gorevı goruyor su an. bu ısın basıt bır cozumu yok sanırım. sayfalarca cozum onerısı okudum ama deneyen ve oldu cozdum dıyen yok. acronis 1tb hdd ıle 120 gb ssd arasındaki boyut farkından dolayı sanırım wındows u ssd ye kurmama yardımcı olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logan07 -- 28 Ekim 2013; 23:25:24 >
  • logan07 L kullanıcısına yanıt
    Hocam back up ını aldıktan sonra recovery yapmayamı çalıştın yoksa direk klonlamamı yaptın. bide AHCI ayarlarını açtın mı?
  • cıhazı aldığım mağazanın teknık servısı acronıs kullanarak 3 saat boyunca denedı. sanırım ımaj almaya calıstı ama olmadı. ben sonuç alınabılmıs bır yöntem gormedıgım ıcın henüz bırsey denemedim. lısans anahtarlarının bıosun ıcınde gomulu olmması ve bu anahtarların kendı hdd sıne uygun sekılde tanımlandığı soylendı. bu sebepten farklı bır ssd de gerek boyut farkından gerekse w8in tanımlı olduğu donanımın farklı olmasından ıslemın gerceklesmedıgı soylendı. acer a cemkırıp orjınal cd ısteyecegım. vermezlerse cıhazı ıade edecegım
  • logan07 L kullanıcısına yanıt
    hocam imajını almaya gerek yoktu aslında utilities kısmında clone disk seçeneği vardı mevcut hdd yi ssd ye clonlaya bilirdi.
  • daha ayrıntılı bılgı verebılırsen adım adım sımdı dener sonucu yazarım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.