Şimdi Ara

Acer Aspire V17 Nitro (Acer Bu Sefer Yapmış) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.934
Cevap
52
Favori
200.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tekno peder

hocam şu yüzden soruyorum acer web sitesinde sizden göreceksiniz nitro sayfasındaki tanıtımda

Black Edition -- Benzersiz teknoloji

İstediğiniz tüm özelliklere sahip Aspire V Nitro modelini seçin. Acer DustDefender1 toz birikmesini önler. Acer CoolBoost1 teknolojisi, hava akışını kolaylıkla kontrol edip sistem soğutmasını iyileştirebileceğiniz bir kullanıcı arabirimini ekranda sizin için görüntüler.

buradaki teknolojiler sizin makinede bulunuyor mu hani kullanım kılavuzunda falan vardır heralde olup olmadığı
    çünkü mesela tr tanıtım sayfasında 256gb ssd disk demiş o yok mesela türkiyede hani sadece tanıtımda var diyip mi koydular yoksa 17.3 ekranlı seride var mı,BURADAKİ arkadaşların önerilerinden de fayadalanıp bu haftasonu laptop alacağım y50 ve bunun arasında kaldım

dust defender programı var kontrol edebiliyorsunuz calışmasını....ama cool boost la ilgili ayrı bir program görmedimhava akışını kontrol eden.. yinede araştırıyorum farklı birşey bulursam yazacağım....

• evet hocam acer quick access programı içinde coolBoost u buldum fakat çok faxzla bir opsiyonu yok sadece açık veya kapalı şeklinde bir seçenek var... fan hızını ve hava akışını artırıyor olarak gösteriyor açıklamasında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno peder

hocam bir de aşağıdaki soruma ek oalrak bluray bulunuyor mu ve forumdaki arkadaşlardan biri çanta aldım ama sığmadı demişti,taşınma durumu nasıldır?

bunu yazan bendim sanırım trust ın 17.3 lük cantası dar geldi sürterek giriyordu cantayı geri verdim ... daha ucuz olan PLM nin 17-19 inç lik çantasını aldım ve kllanıyorum ağırlığı fazla değil sadece, kalınlık olarak çok ince sayılabilecek bir bilgisayar sadece 1 santimlik bir sıkıntı oluşturuyor , taşımak için ağırlığı sorundeğil büyüklüğü belki... benimkinde dvd var bluray yok... en sevmediğim özelliği sanırım klavyedeki boşluk tuşuna bastığımda çıkan plastik sesi geri kalanında memnunum şuana kadar... tabii alalı pek fazla olmadı 3 gün :) ..... birde full hd olunca ekrandaki görüntü küçülüyor okumak biraz güçleşiyor tabiki gözlerde bozuk olunca ...ama bu acerın sorunu değil bütün full hd ler aynı malesef.. daha önce 22 inlik full hd monitor kullanıyordum biraz daha bunular kadar zor okunmuyordu... hoş gerçi acer bunun içinde bir ölçeklendirme büyütme programı quick access e koymuş ama denemedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzlucam -- 20 Kasım 2014; 22:55:51 >

• buzlucam kullanıcısına yanıt
    hocam özellikle sesi inceleyen bir video koysan kısa bir şekilde sana dua ederim valla :) şöyle son ses baslı maslı bir müzik ve 1080p örnek bir video ekranı sağdan soldan gösteren bir video aradım taradım ama yok malesef
  • cihazın sesi için bir örnek upload ettim.http://www.youtube.com/watch?v=rUaSfk9Km-8&feature=youtu.be
  • Arkadaslar ben muhendislik 1.sinif ogrencisiyim muhendislik programlarini acabilcek ayni zamanda guzel goruntu sunucaj cunki cok film vb. Izlerim ayni zamanda oyunda sikinti cikartmayacak bir leptop ariyorum.oyun dedigimde cs 1.6 dota lol vb gibi bf4 crsis 3 gibi degil yani orta dereceli oyunlar onun icinde acer nitro i5 lisi ve lenovo y50 i5 li arasinda kaldim.sizce hangisi daha mantikli olur ? Ayni zamanda aldigim bilgisayarin beni 3 4 sene sorunsuz goturmesi lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gholen

cihazın sesi için bir örnek upload ettim.http://www.youtube.com/watch?v=rUaSfk9Km-8&feature=youtu.be

hocam Allah razı olsun valla bence gayet iyi gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgox

quote:

cihazın sesi için bir örnek upload ettim.http://www.youtube.com/watch?v=rUaSfk9Km-8&feature=youtu.be

hocam Allah razı olsun valla bence gayet iyi gibi duruyor

Bencede öyle. Umarım bu işe yaramıştır. Özellikle l1520 ile çektim. Sesi daha kayıpsız veriyor. Ki bu yotube dan alenen seçilmiş bir kayıt. Daha iyisi de çıkabilir.

• Bu laptopun 15.6 ekranlisi gelirse fiyati daha uygun olur mu ?

• ses kalitesi nasıl peki bu cihazda acerde yani ?
    toshıbanın harman kardon höparlörlerinin verdiğini verirmi ?
    i3 lü modeli olsa almayı planlatım 5900 de hdd olsa on numara olur bence i5 de 2 cekirdek 4 thread safkan 2 core lazım bence oda i3 de var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nysarac -- 21 Kasım 2014; 2:28:22 >
  • quote:

hocam sagol ugrastirdik seni. klavye isiklarini goremedik isikla mi alakali benim telefonla mi:-)

• quote:

Orijinalden alıntı: arge48

quote:

hocam sagol ugrastirdik seni. klavye isiklarini goremedik isikla mi alakali benim telefonla mi:-)

Klavyeye dokunmayınca sönüyor. Tasarruf yapıyor hesapta. Modlardan biri.

• sevgili i7 nitro sahibi arkadaşlar,
    cumartesi günü v17nitro-lenovo y5070i7-asus g750jk adlı üç modelden birisini gidip alacağım.
    iki haftadır yorum ve inceleme okuyorum,artık yoruldum

son önerileriniz nedir? çizim-render vb.için alıyorum üniversite bitene kadar kullanacağım
    5400 rpm hdd-acerın namı kafama takılıyor
    öte yandan lenovoda 1tb ssdh disk var ama ekran baya kötü
    asus içinse bütçeyi zorlayacağız çünkü yaklaşık 700 tl daha pahalı ama 7200 devir diski var

iki gündür epey soru soruyorum,kusura bakmayın,ama inceleyen birilerinden yorum almam lazım
  • Acer alıp ilerde ssd takmak daha iyi sanki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekno peder T kullanıcısına yanıt
    Asus g750jk "." (nokta.)
  • Urunu alali yaklasık 3 gun oluyor. i5'li modelini Golddan 2500 liraya aldım.

Ürünün artılari;

+ Ekran kalitesi muazzam. Renkler, parlaklık, görüş açısı birde gözleri yormaması
    + Ses kalitesi çok güzel. Ürünün yanında Dolby Digital Plus diye bir program geliyor o program ile ses kalitesi gerçekten standartin çok üstünde oluyor.
    + Ekran karti performansi
    + Dizayn
    + 4 usb girişi (2xusb 2.0 2x usb3.0)
    +Ürünün sadece fan çıkışlarinin oldugu yer ısınıyor bu oyun oynarken sizin sıcaklıkla hicbir temasiniz olmamasını saglıyor.
    +2 tane fan olması

Ürünün eksileri;

- Harddisk; yavaş, ses yapıyor ve ısınıyor. (Bütün mekanik HDD ler gibi bu laptopa özel bir durum değil bu)
    - Wireless performansını begenmedim diger laptoplara oranla daha az bir çekim gücü var gibi
    - SSD yok ve mSata yada extra disk için yerde yok. Ya mevcut HDD yi sokeceksiniz yada DVD yerine takıcaksınız.
    - Fanlara yada içindeki bileşenlere ulaşmak için ust taraftaki klavye bolumunu sokmeniz gerekiyor.

Ben ürünü kesinlikle beğendim. 2500 tl ye alınabilecek en iyi laptop bence. Bunun bir ustunu düşünenler oyun laptoplarina falan yonelsin (msi, monster) zira sirf asus, lenovo gibi ismi var diye bundan 500-600 lira fazlaya bundan daha güçsüz bir laptop almak akıl karı bir iş değil.

• Kimseye al demem ben aldim suanda memnunum ben photoshop icin kullaniyorum isimi goruyor. Lenovolarda ekran renkleri soluk benim hosuma gitmiyor, asus guzel fakat o fiyat farkina degecek prrformans farki olurmu!? Fiyati cok yuksek , fiyat performans olarak guzel phoyoshopda layerlari actkca eski masaustu bilgisayarin cakilmasindan kitlenmesinden bikmistim bunda 10-12layer aciyorum tik yok ...liquify vs de obur bilgisayarim donup kaliyordu su an grafik vs islerinde rahat kullaniyorum... insallah boyle gider 6saatlik acik kalmada ps ve yaninda full hd film izlerken ben kaydadeger hicbir isınma gormedim sag alt kosedeki hard disk bolumu dahil ,ileride kafam atarsa açar bir ssd eklerim 1sene sonra ...fiyat performans orani olarak alinabilecek bir urun olarak degerlendiriyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzlucam -- 21 Kasım 2014; 12:00:03 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arge48

quote:

Klavyeye dokunmayınca sönüyor. Tasarruf yapıyor hesapta. Modlardan biri.

hocam ben full time acarim onun guzelligi orda

• Media markt tasu an indirimde 2900gibi...i7

• fikir vermesi açısından arkadaşın kullandığı müziği kullanarak bir video yükledim

http://www.youtube.com/watch?v=gBenSOoOEEg&feature=youtu.be

not: xperia z1 compact ile çekildi
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.