Şimdi Ara

Acer Aspire 5920 Derneği (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.905
Cevap
33
Favori
897.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: LordGunthar

quote:

Orjinalden alıntı: endersoyuince

ramlar %100 667 mhz ve sanırım (%90 2gb lik tek parça ram var yani sadece bir 2 gblik bir ram daha alınırsa 4 gb dual channel olarak çalışıcak.) fn+f7 tuşu touchpadi açıp kapamaya yarıyor. performans testi yapamıyorum elimde 3dmark vs ıvır zıvır toollar olmadığından dolayı.

hadiyaw icinde tek bi 2gblik olduguna emin misin? ben 2x1024 die biliorm

tam emin değilim yalnızca içinden çıkan mavi renkli ingilizce kitapçığında sayfa 21 de ki açıklamaya istinaden bu düşünceye kapıldım.
    yazan şu: dual-channel ddr2 sdram support
    up to 2 gb of ddr2 667 mhz memory, upgradeble to 4 gb using two sodimm modules (dual channel support)

bu yazının türkçe meali ise: çift kanallı ddr2 sdram desteği
    2 gb ye kadar ddr2 667 mhz hafıza, 4 gb ye 2 sodim modulu kullanılarak yükseltilebilir (çift kanal desteği)

bundan çıkacak sonuç fabrikadan tek parça ram çıkıyor 2 gblik. 4gb ye upgrade etmek istersen 2 modul kullanıyorsun..
    tabii altını açıp bakmadım 2.ram slotu boşmu dolumu diye ama büyük ihtimalle boş.. bu arada pilin 8 hücreli olduğunu neresinden anladın? 71 wattlık olanlar 8 cell 48 watt olanlar 6 cell ama ben bir wat ibaresi görmedim pilin üstünde.

bu arada pil yuvasının altındaki sim kart yuvasını gördün mü?

• ok lordgunthar ,gördüm saolasın...
  • Bu fps ye nerden bakıyoruz acaba ne işe yarıyo bide hangi değerler daha iyi
  • üşenmedim arkasını açtım. 2X1 gb lik hynix moduller.
    bir 4965AGN wireless kartın olması gereken 3 antenden sadece 2 tanesi takılı ???? ne zararı var bunun acep?
  • quote:

Orjinalden alıntı: endersoyuince

arkadaşlar wireless sorunumu thompson marka wireless modem alarak halletmiş oldum. artık wpa tkip bağlanırken zaman aşımı hatası almadan sorunsuzca bağladnıyorum. halo 2 ve collin mcrae dirt oyunlarını kurudm. baya tatmin edici bir performansı var. yardımcı olan herkese teşekkürler

not: bu notebook'un pilini çıkardığınızda orda bir simkart yuvası var. dikkatinizi çektimi? acaba işlevsel mi? 3g desteği var sanırım. bir de bizim işe yaramayan denilen tuş (bt tuşunun altındaki) opsiyonel olarak onboard tv kartlı olan modellerde tv yi açmak içinmiş.

Sorununun çözüldüğüne sevindim hocam..

Bilgilendirme için teşekkürler

• ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR. BENDE ACER 5920G AİLESİNE ÇOK YAKINDA KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
    ANCAK KAFAMA BİKAÇ SORU TAKILDI.TÜM FORUMU BAŞTAN SONA OKUDUM YORUMLAR GAYET GÜZEL ANCAK ÖNCELİKLE PİL SORUNU TAKILDI KAFAMA SİTELERDE 6 CELL YADA 8 CELL YAZIYO BEN SIMDI ALIRSAM HANGISI ILE GELCEK.IKINCISI RAM İLE İLGİLİ RAM 2*1GB MI YOKSA 2GB MI? VE BIRDE SIMKART YUVASINDAN BAHSEDILMIS ACABA BU KONUDA BILGISI OLAN VAR MI?VE SON OLARAK LORDGUNTHAR ARKADASIMIZ ALMIS BİLGİSAYARI VE RESIMLERINI CEKIP YORUMLARINI YAZMIS COK TA YARDIMCI BIR KAYNAK OLDU BENIM ICIN SIMDI BENDE AYNI BILGISAYARDAN ALMAYI DUSUNUYORUM VE BUNUN ICIN GUVENLI VE TAKSIT IMKANI TANIYAN BIR SITE ARIYORUM FORUMDA BAZI SITELERIN ADI VERILMIS MAVIBILGISAYAR VE PC DEPO GIBI ANCAK HEPSINDE DE BI TUHAFLIK VAR YA BASLIKLARI HATALI YAZMISLAR YA DA ARALARINDA FIYAT FARKI VAR.ALACAGIM ALET 2 GHZ OLANI ONA GORE SAGLAM BI ADRES VERIRSENIZ COK SEVINIRIM.SIMDIDEN HERKESE YARDIMLARI ICIN TEŞEKKURLER...

• arkadaşlar

Touchpad üzerindeki sol ve sağ imleç tuşlarının ortasındaki kaydırma tuşum çalışıyordu. Herhangi bir fiziksel bir şey olmamasına rağmen durup dururken artık çalışmıyor. Bilgisayarda herhangi bir ayarı var mı yardımcı olabilecekmisiniz rica etsem
  • arkadaslar sicaklik testi yaptinizmi hic ne civarlarda geziniyor ısı değerleri
  • @technoburak

bence gidip mağazadan almak daha mantıklı, kredi kartınıza ve istediğiniz vadeye göre çeşitli indirimler alabiliyorsunuz. karşınızdada gerçek bir muhatap oluyor. genede siz bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celikcantxxl -- 10 Temmuz 2007; 16:21:12 >
  • Acer 5920 En geç perşembe elimde olucak...
    almanyadan kdv dahil 1750 YTL ye getirtiyorum...
    testleri o zaman ben koyarım inşaallah...
    Gerçekten Kaliteli Fotolarınıda Koyacağım...
    Dua edinde gümrükte sorun çıkmasın...elden geçirecekler ama....
    saygılar...
  • Almanya dan alırkende kdv oluyomu? Bide dışarıdan getirirken Türkçe klavye oluyo mu? Ben hiç getirtmedimde ondan sordum
    quote:

Orjinalden alıntı: .::MİG::.

Acer 5920 En geç perşembe elimde olucak...
    saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ferpar1988

Almanya dan alırkende kdv oluyomu? Bide dışarıdan getirirken Türkçe klavye oluyo mu? Ben hiç getirtmedimde ondan sordum
    quote:

Orjinalden alıntı: .::MİG::.

Acer 5920 En geç perşembe elimde olucak...
    saygılar...

valla Kdv orada varmı bilmiyorum ama orada da vergiler var...
    kimsenin aklına +KDV gelmesin diye öyle yazdım...
    akrabam TR klavye olmadığını söyledi...
    hele bi Gelsinde o zaman Daha detaylı yardımcı olurum inşaallah...
    saygılar...

• ARKADASIM MIG ONCELIKLE MAKINEN HAYIRLI OLSUN.. BENIMDE ALMANYADA YAKINLARIM VAR VE ALMANYADAN GETIRME ISIDE KAFAMA YATMIYO DEGIL AMA SIMDILIK KARARSIZIM NASIL BU KADAR UCUZA HALLETTIN YANI SONUCTA ARADA NERDEN BAKSAN 600- 700 YTL OYNUYO BU KONUDA YARDIMCI OLURSAN SEVINIRIM ..
  • ben de bugün aldım 5920 den. kadıköy eksen den aldım. orada fiyatta bişeyler yapıyorlar. bu arada alacak arkadaşlar için ; vatan bilgisayarda da mevcut 5920g-302g16n modelinden. yalnız ben pazar gittiğimde ellerinde 7 tane vardı. (ctesi 10 tane vardı, 1 gün bile olmadan 3 tane satmışlar...)oradan card finansla alınca 2400 gibi birşeye geliyor, ben eksenden 2350 ye aldım bi miktar peşin verdim bir miktar da taxit yaptırdım :)

alet çok güzel, ama bu vista yla işimiz var. zamanım olsa hemen 64bit lik XP kurardım. onun dışında driver cd si falan yok. vista ya alışması zor geldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: technoburak

ARKADASIM MIG ONCELIKLE MAKINEN HAYIRLI OLSUN.. BENIMDE ALMANYADA YAKINLARIM VAR VE ALMANYADAN GETIRME ISIDE KAFAMA YATMIYO DEGIL AMA SIMDILIK KARARSIZIM NASIL BU KADAR UCUZA HALLETTIN YANI SONUCTA ARADA NERDEN BAKSAN 600- 700 YTL OYNUYO BU KONUDA YARDIMCI OLURSAN SEVINIRIM ..

Almanyada Dayımın Şirketi var...
    şirket üzerine alındı... Onlar taksitle ödiyecek... bende 500 Euro şimdi 500 euro da 4-5 ay içinde.... valla böyle çok iyi oldu...
    şu makine bi gelsede kavuşsak..
    saygılar...
  • bugün bende vatanda gittim sordum 5920g'yi var dediler ama daha açılmamıştı, benim için açıp birtanesini gösterdiler alet çok şık ama içi tam beyaz değil, kirli bir beyaz böyle yeşile kaçıyodu sanki ama ordaki ışıklandırmadanda gözlerim öyle görmüş olabilir. Neyse alman forumun bitanesinde 5920g'nin bütün modellerinde turbo memory ve bluetooth olmadığını okudum. Alanlara sorum bluetooth varmı yada intel turbo memory tarzı bi yazı varmı bugun kutusuna baktım ne bluetooth nede turbo memory hakkında bir yazı görebildim.
  • xp kuran varmı ayrıca bu makineye. 3dmark puanlarında xp ile vista arasında 800-900 puana kadar oynuyo çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Maedhros_Laorx

bugün bende vatanda gittim sordum 5920g'yi var dediler ama daha açılmamıştı, benim için açıp birtanesini gösterdiler alet çok şık ama içi tam beyaz değil, kirli bir beyaz böyle yeşile kaçıyodu sanki ama ordaki ışıklandırmadanda gözlerim öyle görmüş olabilir. Neyse alman forumun bitanesinde 5920g'nin bütün modellerinde turbo memory ve bluetooth olmadığını okudum. Alanlara sorum bluetooth varmı yada intel turbo memory tarzı bi yazı varmı bugun kutusuna baktım ne bluetooth nede turbo memory hakkında bir yazı görebildim.

bakınız bu sayfanın üst sıralarındaki ok1907 nickli arkadaşın gönderdiği resme.
    benimkide 1 gb turbo memory ve bt ver 2.0 edr var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endersoyuince -- 10 Temmuz 2007; 20:07:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Maedhros_Laorx

bugün bende vatanda gittim sordum 5920g'yi var dediler ama daha açılmamıştı, benim için açıp birtanesini gösterdiler alet çok şık ama içi tam beyaz değil, kirli bir beyaz böyle yeşile kaçıyodu sanki ama ordaki ışıklandırmadanda gözlerim öyle görmüş olabilir. Neyse alman forumun bitanesinde 5920g'nin bütün modellerinde turbo memory ve bluetooth olmadığını okudum. Alanlara sorum bluetooth varmı yada intel turbo memory tarzı bi yazı varmı bugun kutusuna baktım ne bluetooth nede turbo memory hakkında bir yazı görebildim.

makine geldiğinde bakarım...
    ben T7300 lü modeli aldım...
    T7100 lü olanlarda belki yoktur....
    saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: technoburak

ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR. BENDE ACER 5920G AİLESİNE ÇOK YAKINDA KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
    ANCAK KAFAMA BİKAÇ SORU TAKILDI.TÜM FORUMU BAŞTAN SONA OKUDUM YORUMLAR GAYET GÜZEL ANCAK ÖNCELİKLE PİL SORUNU TAKILDI KAFAMA SİTELERDE 6 CELL YADA 8 CELL YAZIYO BEN SIMDI ALIRSAM HANGISI ILE GELCEK.IKINCISI RAM İLE İLGİLİ RAM 2*1GB MI YOKSA 2GB MI? VE BIRDE SIMKART YUVASINDAN BAHSEDILMIS ACABA BU KONUDA BILGISI OLAN VAR MI?VE SON OLARAK LORDGUNTHAR ARKADASIMIZ ALMIS BİLGİSAYARI VE RESIMLERINI CEKIP YORUMLARINI YAZMIS COK TA YARDIMCI BIR KAYNAK OLDU BENIM ICIN SIMDI BENDE AYNI BILGISAYARDAN ALMAYI DUSUNUYORUM VE BUNUN ICIN GUVENLI VE TAKSIT IMKANI TANIYAN BIR SITE ARIYORUM FORUMDA BAZI SITELERIN ADI VERILMIS MAVIBILGISAYAR VE PC DEPO GIBI ANCAK HEPSINDE DE BI TUHAFLIK VAR YA BASLIKLARI HATALI YAZMISLAR YA DA ARALARINDA FIYAT FARKI VAR.ALACAGIM ALET 2 GHZ OLANI ONA GORE SAGLAM BI ADRES VERIRSENIZ COK SEVINIRIM.SIMDIDEN HERKESE YARDIMLARI ICIN TEŞEKKURLER...

Merhaba Burak..
    Mağazadan görüp inceleyip almak daha mantıklı genellikle/(şimdiye kadar alanlarda görmedim 6 cell pil olan ) 8 cell olarak geliyor..2*1 Gb ramler..Mavi bilgisayara bakabilirsin ama orası da biraz pahalı.. En iyisi mağazadan pazarlık yapıp alman, hem sorarsın pilini fln.. görürek test edersin ölü pixel çıkmaz ama yinede test et !

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.