Şimdi Ara

ACER ASPIRE 5755G KULLANICI İNCELEMESİ(video inceleme eklendi.) (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.149
Cevap
5
Favori
91.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, ben ACER AS5755G 2436G64MNKK modelini mart 2012 de 1499tl ye almıştım. Şimdi her yerde fiyatı 1800 küsürden başlıyor. Nedenini bilen , bu modelin asıl fiyatını ve şimdiki çıkan modellerle (1800tl civarındaki) farkını söyleyebilecek var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DireksiyonlaMaçYapanAdam -- 16 Aralık 2013; 0:43:26 >
  • Arkadaşlar kolay gelsin Aspire 5755G serisi bilgisayarım kısa zaman önce gelen ekran kartı güncellemesinden sonra oyunlarda istdiğim performansta çalışmıyor ekran kartı güncellemelerini geri aldım aynı sorun devam ediyor. Örneğin BF 3 'ü normalin üzerinde ayarlarda çok akıcı oynarken neredeyse minimum ayarlarda kasmaya başladı. Ekran kartı fanı filan temizlemek çözüm olabilir diye yazmışsınız kasayı açarken sıkıntı yaşarmıyım diye korkuyorum. Bir diğer sorum ise ekran kartını değiştirme yada ram ekleme gibi bir durumumuz varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: luskan

Arkadaşlar kolay gelsin Aspire 5755G serisi bilgisayarım kısa zaman önce gelen ekran kartı güncellemesinden sonra oyunlarda istdiğim performansta çalışmıyor ekran kartı güncellemelerini geri aldım aynı sorun devam ediyor. Örneğin BF 3 'ü normalin üzerinde ayarlarda çok akıcı oynarken neredeyse minimum ayarlarda kasmaya başladı. Ekran kartı fanı filan temizlemek çözüm olabilir diye yazmışsınız kasayı açarken sıkıntı yaşarmıyım diye korkuyorum. Bir diğer sorum ise ekran kartını değiştirme yada ram ekleme gibi bir durumumuz varmı?

ram ekleme konusunda yardımcı olabilirim ama ekran kartı değiştirme olayına tavsiyem hiç girme çıkamazsın işin içinden

• quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

quote:

Arkadaşlar kolay gelsin Aspire 5755G serisi bilgisayarım kısa zaman önce gelen ekran kartı güncellemesinden sonra oyunlarda istdiğim performansta çalışmıyor ekran kartı güncellemelerini geri aldım aynı sorun devam ediyor. Örneğin BF 3 'ü normalin üzerinde ayarlarda çok akıcı oynarken neredeyse minimum ayarlarda kasmaya başladı. Ekran kartı fanı filan temizlemek çözüm olabilir diye yazmışsınız kasayı açarken sıkıntı yaşarmıyım diye korkuyorum. Bir diğer sorum ise ekran kartını değiştirme yada ram ekleme gibi bir durumumuz varmı?

ram ekleme konusunda yardımcı olabilirim ama ekran kartı değiştirme olayına tavsiyem hiç girme çıkamazsın işin içinden

teşekkürler ilgin için öncelikle ramde sıkıntı yokta ekran kartında var gibi sonuçta 1,5 yıllık bilgisayar bu kadar geriye gitmemeli diye düşünüyorum. ekran kartı değiştirmek heralde sıkıntılı söylediğine göre

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

quote:

teşekkürler ilgin için öncelikle ramde sıkıntı yokta ekran kartında var gibi sonuçta 1,5 yıllık bilgisayar bu kadar geriye gitmemeli diye düşünüyorum. ekran kartı değiştirmek heralde sıkıntılı söylediğine göre

hocam sana bişi diyim aletın altına bi tane soğutucu koy ve oc yap aynı kapıya çıkarsın

• laptopta dlna var mı yok mu dostlar acerin sitesinden intel wireless display indirdim uyumlu değil veya kurulu deyip kurmadı ama programlarda yok desteklemiyor mu yoksa yüklü de ben mi bulamıyorum intel adıyla ya da wireless display adıyla yok bilgisayarda
  • merhabalar arkadaşımın bilgisayarına önceden bir başkası win7 ultimate kurmuş ve recovery programı doğal olarak silinmiş. Bilgisayarda fabrikasyon recovery partitionu disk yönetiminde gözüküyor yani silinmemiş sağlam. Bilgisayarda yazılımsal sorunlar var mavi ekran, siyah ekran ve Windows sıklıkla çöküyor, sorunu kökünden halletmemiz için orijinal recoveryden kurtarma yapmamız gerekiyor. Ancak recovery yapmak için erecovery programı lazım internetten indirdiklerim bu model ile uyumsuz çıkıyor ve kurulmuyor bile. Acer 5755g modeline uygun erecovery programını nereden bulabilirim? Aranızda programı bana gönderebilecek biri var mı hayrına? İyi forumlar dilerim..
  • ulastr U kullanıcısına yanıt
    Yapmanız gereken o bölümü harekete geçirmeniz için recoveryde kullnılan orijinal işletim sistemi neyse onunla c diskine format atın recovery devreye girecektir daha sonra recovry harekete geçirin sisteminiz orijinal hale gelecektir birçok kez bunu yaptım silinmemesi iyi olmuş
  • recovery bölüntüsünü harekete geçirmem için recovery'nin oluşturulduğu yazılıma ihtiyacım var. Bilgisayara orjinalindeki gibi win7 home basic kurup cihazın altındaki ürün kodu ile lisansladım. Bana gerekli olan sizin bilgisayarlarınızda olan recovery programının aynısı...
  • acer sitesinden programalrı indirdim bilgisayar mafoldu kablolu olarak bağlantı kurmadım
  • Arkadaşlar erecovery programı lazım paylaşabilecek biri var mı aranızda?
  • Arkadaşlar 2 yıl 3 ay önce bu bilgisayarı aldım. Bilgisayarda son 1 senedir ısınıp kapanma sorunu var. Bilgisayarı servise gönderdiğimde garanti kapsamından çıktığını söylediler ve bana hasar tespit ücretini dayadılar. Eger tamir masraflarını karşılarsam bu ücreti ödememe gerek yokmuş falan filan. Neyse bilgisayarın hasarı ben gönderdikten 22 gün sonra tespit edildi. Bana telefonla ulaştıklarında ısınma sorununun anakarttan kaynaklandığı ve gelen sesin de harddisk hatasından kaynaklandığını söylediler. Tamir ücretini sorduğumda ise 1071 lira dediler. Evet yanlış okumadınız indirimden 1200 liraya alınan bilgisayarın servisindeki tamir ücretine 1071 lira dediler. Bunları onlara da söylediğimde yapılabilecek bir şey olmadığını durumun bu olduğunu hatta bilgisayarın maksimum 2 ay daha dayanabileceğini söylediler. Neyse ben hasar tespit ücretini ödeyip 4 gün sonra teslim aldım bilgisayarı. Bilgisayarı servise göndermeden önce fps li oyunları alttan soğutucu ve yandan 10 liralık pc vantilatörü destekli 90-40 fps de oynayabiliyorken şu anda bilgisayara ne yaptılarsa artık onu bile yapamıyorum. Çift soğutucu desteğiyle bile oyunun 5. dakikasında kendini kapatıyor. Üşenmeyip bu yazımı okursanız size önerim bu bilgisayardan kesinlikle uzak durun. Daha format bile görmemiş, orjial virüs programı kullanılmış, autocad,sta4cad ve League Of Legends dışında program-oyun yüklenip silinmemiş, film-dizi hiç bir şekilde yüklenip silinmemiş, daima soğutucuyla masa üzerinde kullanılmış bir bilgisayardan bahsediyorum. Belkide bu kadar özenli kullanmam yüzünden amk anakartı gitmiştir diye düşünüyorum. Özelliklerine bakıp fiyatı ucuz diye kesinlikle acer almayın. Normalde forumda sadece yapılan yorumları okuyup geçerdim ilk defa bir ürün hakkında bu tarz şeyler yazma gereği duydum. İçimdeki nefreti kini düşünün artık. E spor kariyerimi bitirdiler, durup dururken 1000 lira masrafa soktular. Bu bilgisayara para vereceğinize gidin ŞAHİN alın en azından masrafı azdır.

• Sorusu olan varsa bana sorabilir..
  • Arkadaşında dediği gibi, aynı şekilde bana da sorularınızı iletebilirsiniz, konudan baya koptum, okul falan durumlarından dolayı, artık rahatça her konuya yetişebilirim.
  • Arkadaslar merhaba laptopu 2-3 sene önce aldım,hiçbir kırığı döküğü yok. Format 2 kere falan atmışımdır. Yaş 20, üniv gidiyorum evde sıkıldıgımda lol oynuyorum ancak bu laptop aşırı ısınıyor. 1 yıldır düzenli soğutucu kullanıyorum ancak yine de ısınıyor, bazen ısınıp kapanıyo. İçini temizledim vs, ekran kartı güncel donanımı iyi ekran kartı 2gb vs ama normalde high performance oynamam lazımken very lowda oynuyorum fps 25 30larda oynuyorum. Bu çok saçma bi çözümü olan var mı
  • Arkadaslar bu model laptop kullanıyorum ve alalı 2 sene olmuştur yada son 1 ayı felan kalmıştır. O yüzden servisle paketlemeyle uğraşmak istemiyorum. Bu laptopun işlemcisine nasıl ulaşabilirim termal macunu yenilemek istiyorum. Sökümü ile ilgili video vs varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Arkadaslar bu model laptop kullanıyorum ve alalı 2 sene olmuştur yada son 1 ayı felan kalmıştır. O yüzden servisle paketlemeyle uğraşmak istemiyorum. Bu laptopun işlemcisine nasıl ulaşabilirim termal macunu yenilemek istiyorum. Sökümü ile ilgili video vs varmı?

Aşağıdaki video oldukça kaliteli yalnız ben olsam garantiye yollarım. Kendi kutusu varsa 5 dakikada paketlersin. Bende garantinin bitmesine 3 hafta kala göndermiştim.

Edit: Normal kullanımda iken sıcaklığa bakınca işlemci çekirdekleri 49 derecenin üzerindemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 6 Ekim 2014; 18:32:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Arkadaslar bu model laptop kullanıyorum ve alalı 2 sene olmuştur yada son 1 ayı felan kalmıştır. O yüzden servisle paketlemeyle uğraşmak istemiyorum. Bu laptopun işlemcisine nasıl ulaşabilirim termal macunu yenilemek istiyorum. Sökümü ile ilgili video vs varmı?

Aşağıdaki video oldukça kaliteli yalnız ben olsam garantiye yollarım. Kendi kutusu varsa 5 dakikada paketlersin. Bende garantinin bitmesine 3 hafta kala göndermiştim.

Edit: Normal kullanımda iken sıcaklığa bakınca işlemci çekirdekleri 49 derecenin üzerindemi?

Artık çok geç söktüm ve termali sürdüm. Bende buraya sorduktak sonra bu videoyu gördüm ve baka baka tamamladım Yanlız kendine gerçekten güvenenler ve eli bu islere yatkın olan varsa yapsın gayet zor bi iş. Dikkatli olun.

Edit: İslemci fanını söktükten sonra nvidia kartının cip'inede ulasıyorsunuz. Ve fanın sogutucu boruları onun üzerine de entegre ( ona da sürdüm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***redbull*** -- 7 Ekim 2014; 1:00:02 >

• ***redbull*** kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle.. Oldukça dikkat gerektiriyor. Toparladıysanız sıcaklık konusunda iyileşme oldu mu acaba?
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    İlk toparladıktan sonra. Touchpad'in soketini ters takmısım. Sorunu bulacağım diye çalısır vaziyette söküp sorunu buldum. Sonra tekrar topladım ve birde ne göreyim bir tane vida arttırmışım Hoop bi daha sök. Eksik vida yerini bul sonra geri vidala :) Anlayacağınız bu iş beni bayağı yordu ve en son topladıktan sonra pc yi kapattım Sıcaklığa vs bakmadım ama pc'nin fan sesi vs kesildi.Pc yi evde kullanırım. Kullandıktan sonra çantaya koyarım. Yani fazla toz yoktu. Sesde çok yoktu ama olan ses ve fan üflemesi kayboldu diyebilirim.Ama bu uzun sürmez biliyorum.Daha önce hdd değisti serviste o zamanda temizlediler ve ses gitmisti ama bir süre sonra geri geliyor. İşim olmazsa dereceye yarın bakar ve sonucu buraya yazarım.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.