Şimdi Ara

ACER ASPIRE 5755G KULLANICI İNCELEMESİ(video inceleme eklendi.) (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.150
Cevap
5
Favori
91.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PC sıcaklığını az önce kontrol ettim HWmonitör programı ile 45-48 aralığında geziniyor boştayken
  • ***redbull*** kullanıcısına yanıt
    Olması gerektiği gibi olmuş hocam elinize sağlık
  • Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    hocam bende ram eklemek istiyorum. boşta slot var mı içini açıp bakmadım. direkt bi 4gb ddr3 sipariş edeyim mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalet16

hocam bende ram eklemek istiyorum. boşta slot var mı içini açıp bakmadım. direkt bi 4gb ddr3 sipariş edeyim mi ?

bende 8 gb ddr3 1600 mhz ramler var tavsiye ederim 2 slot var tek slot 4 gb kaldırıyor sadece 8 gb desteklemiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

quote:

bende 8 gb ddr3 1600 mhz ramler var tavsiye ederim 2 slot var tek slot 4 gb kaldırıyor sadece 8 gb desteklemiyor

sanırım bilgisayarımda 2 slot var ve 2x2 gb ddr3 ram var değil mi benim bunu yükseltmem için elimdekilerden kurtulmam lazım yani direkt 8gb takabilir miyim yoksa parça parça mı takmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konungariket Sverige

quote:

yeni soru ayrıca bendeki ramler 1333 mhz ya 1600 takabilir miyim onlar yerine?
  • hayalet16 kullanıcısına yanıt
    bilgisayarda stock olarak yanlış hatırlamıyorsam 800 mhz 2x2 toplamda 4 gb ram ile geliyor fakat sen bunu daha sonradan 4x4 1600 mhz ram e kadar takabiliyorsun teknik desteklerine baktım malesef tek slot max 4 gb ram destekliyor
  • Konungariket Sverige kullanıcısına yanıt
    stocktakiler 800 mhz mi yani 1333 değil mi 4 slot mu var biraz aydınlat be hocam :)
  • quote:

stocktakiler 800 mhz mi yani 1333 değil mi 4 slot mu var biraz aydınlat be hocam :)

ya değiştireli baya oldu ama cpu-z de baktığımda 400 mhz gösteriyordu ram hızlarını :/ bu arada 2 slot var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konungariket Sverige -- 26 Kasım 2014; 2:01:48 >
  • beyler bu laptopun core i5 olan modeli CORSAIR 8GB Value DDR3 1600MHz CL11 Notebook Ram i destekler mi bilgisi olan var mı?
  • Beyler konuşmamızın üzerinden yıllar yıllar geçti ve aspire 5755g isimli bilgisayarımla gayet mutluyuz kendisi 3 yaşına girmek üzere aldığımdan beri ama gayet iyi durumda. Kartın gücü artık yetmemeye başlasada. O günlerin üzerinden çok zaman geçti ve artık bilgisayarlar hakkında derin bir bilgiye sahibim. Eski yazılarımızı görünce gülmemek elde değil . Neyse tesadüfen gördüm bunları zaten foruma da pek girmiyodum. Eskilerden gören olursa cevap yazsın . hadi eyv
  • Herkese merhaba 2.5 senedir kullandığım laptopumdan genelin bu kadar memnun olduğunu görünce meraktan yazıyorum.
    Benim laptopum neredeyse alındığından beri uzun süre yük altında kalınca ısınmaktan kapanıyor.Günlük kullanımda bir sıkıntısı yok ama mesela pes oynarken bir maç yapıp kapanmasın diye cıkmak sadece benim laptobuma has özellik herhalde ne işlemcisinden ne ekran kartından hiçbir zaman kağıt üzerindeki performansı alamadım alınabileceğinide düşünmüyorum.
    Tek artısı kullanımı rahat klavyesi ve eşsiz touchpadi diyebilirim gayette sağlam kaç kere düştü herhangi ziyan yok.Ya çok ilginç bi laptop bence seviyorumda ama nedir var mı çaresi. soğutucu kullanıyorum mesela bu mesajı atarken yaklaşık 50 C işlemci ama oyun oynayayım vs desem 80 90 100 küt kapanacak :) iki ay önce arkadaşıma temizlik macun vs.. yaptırdım aldığımın akşamı bile çoook çook küçük farklılıklar vardı yine yük altında kalmaya dayanamadı..Bakalım peltier sistemiyle soğutma düşünüyorum.Önerisi olan varsa teşekkür ederim
  • darkfire45 kullanıcısına yanıt
    Eğer halı,yorgan yada diz üstü vb yerlerde kullanıyorsanız o makinadan pek birşey beklemeyin. Gerçi yeni temizlik ve macun değişimi yaptırmışsınız. Masada kullansanız bile böyle sıcaklık sorunu yaşıyorsanız büyük ihtimal fan yetersiz kalıyor. Fan ömrünü doldurmuş olabilir. Onun dışında aklıma başka bir şey gelmiyor.

Ben bu makinayı daha bir kere bile sıcaklık yüzünden kapanmasını sağlayamadım. Dediğim gibi fan ya da başka bir yerde bir sıkıntı var

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Teşekürler :)
    Peki fanda sıkıntı var diyelim ben bunun daha kuvvetlisini alıp kendim takabilir miyim orjinalini almasam
  • Kendim alttaki plastiğini delip hava almasını sağlamayı bile düşündüm düz zeminde masa kullanıyorum hem macun işleminden sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkfire45

Teşekürler :)
    Peki fanda sıkıntı var diyelim ben bunun daha kuvvetlisini alıp kendim takabilir miyim orjinalini almasam

Sanırım bu fanlarda kuvvet farkı pek olmuyor. Ama kuvvetlisi varsa onu almak daha mantıklı tabi. Ama kuvvetli olcak diye çok ses yapıyorsa gerek yok açıkçası.

Fan değişimini eğer eliniz yatkınsa kendiniz yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izlemekte fayda var.

Fanın altında delik açma olayı biraz işe yarıyor ama sorunu kaynağından yok etmek daha etkili olucaktır. Çünkü ilerde o fan daha da berbat hale gelcek ve değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bu sefer açtığınız deliğe üzülceksiniz

• Çok teşekkür ederim çok faydalı oldu bu video en kısa zamanda işe başlıcam bende :)
  • darkfire45 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• Arkadaşlar aşağıdaki aparatı kullanan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Arkadaşlar aşağıdaki aparatı kullanan varmı?

Beyler bende bu aparattan satın alıcam.

Bizim laptopa 9,5 mu 12,7 mm olanlarından mı takabiliyoruz ?

Bilgisi olan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.