Şimdi Ara

ACER AS4820 TG TİMELİNE X KULÜBÜ VE KULLANICILARI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.212
Cevap
5
Favori
88.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: [][][]

quote:

Orijinalden alıntı: chnkmlogt

quote:

arkadaşlar klavye ve touchpadi eş zamanlı kullanamıyorum laptopta
    sizde de böyle bir durum var mı çözümü nedir
    klavyeyi kullanmaya başladığım anda touch pad ile mouse u kontrol edemiyorum
    harici mouse ile kullandığımda sorun yok ancak bu problemi çözmem lazım lütfen yarımcı olun

Nasıl yani touchpad açıkken klavye tuşları çalışmıyor mu?

hayır klavyeyi kullanırken touchpad çalışmıyor

Yazı yazarken touchpad kendini durduruyor bende denedim şimdi ama bu bir sorun değil bence yani siz yazı yazarken eliniz touchpad e deydiğinde yazı yazmanız engellenmesin diye yapılmış bişey bence yazı yazarken neden ihtiyaç duyuyorsunuz ki touchpad i kullanmaya orasını çözemedim

• sadece yazı yazarken kullanmıyorum kalvyeyi, nette gezerken bile sekme kapat/aç komutlarını klavyeyle veririm
    yokmu bunun bir çözümü
    çok aptalca ve gereksiz bi özellik
  • quote:

sadece yazı yazarken kullanmıyorum kalvyeyi, nette gezerken bile sekme kapat/aç komutlarını klavyeyle veririm
    yokmu bunun bir çözümü
    çok aptalca ve gereksiz bi özellik

1 snye içinde devreye giriyor zaten touchpad yani çözümü için belki touchpad in driverını kaldırabilirsin işe yarayabilir belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirbay

İşine yaramıyacağını düşündüğün ne varsa çöpe yollayabilirsin ki, pişman olursan Acer'in sitesinde driversların yanı sıra bütün aplikasyonlar mevcut.
    İstersen önceden bir imaj alıp, ne zaman istersen imajı aldığın zamanki duruma dönebilirsin ama bunun için harici bir depolama aracı gerekli malum.
    Diski bölmek için de Windows 7 nin kendi bölme fonksiyonunu kullanabilirsin, başka bir programa ihtiyaç yok zaten. Üstelik bunun için format falan da gerekmez, çalışan Windows içinden bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp yönet/disk yönetimini seçerek bir kaç kolay adımla dilediğince bölebilirsin.

Dostum teşekkür ederim. Şimdi hddyi böleceğim.
  • Bende 4820tg almış bulunmaktayım
  • ARKADAŞLAR TEKRAR MERHABA. ÖNCELİK İLE BIOS U GÜNCELLEŞTİRDİM VE ISINMA SORUNUNDA 1 SAATLİK COL OF DUTY SONRASI BİLGİSAYAR KAPANMADI.

BUNU MERAK EDEN ARKADAŞLARA BELİRTMEK İSTEDİM.

BANA ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİLGİSAYARI KASMIYCAK BİR VİRÜS PROGRAMI ÖNERİRSENİZ. ÇOK MEMNUN OLURUM.

BİR DE İLERİDE 7200RPM HDD TAKTIRMAK İSTERSEM ÖNERİCEĞİNİZ BİR YER VARMI VE BU MEDEL İÇİN FARKLI BİR HDD Mİ ALMAM GEREK.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyw@lker

Bende 4820tg almış bulunmaktayım

Hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakandore

ARKADAŞLAR TEKRAR MERHABA. ÖNCELİK İLE BIOS U GÜNCELLEŞTİRDİM VE ISINMA SORUNUNDA 1 SAATLİK COL OF DUTY SONRASI BİLGİSAYAR KAPANMADI.

BANA ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİLGİSAYARI KASMIYCAK BİR VİRÜS PROGRAMI ÖNERİRSENİZ. ÇOK MEMNUN OLURUM.

BİR DE İLERİDE 7200RPM HDD TAKTIRMAK İSTERSEM ÖNERİCEĞİNİZ BİR YER VARMI VE BU MEDEL İÇİN FARKLI BİR HDD Mİ ALMAM GEREK.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Nod32 yükle bence ben yaklaşık 3-4 yıldır kullanıyorum çevremdeki herkese nod32 kuruyorum bilgisayarlarımda ne bi virus sorunu yaşadım nede sistemi zorlayan bi yanını gördüm crack olayını falanda çok rahat bulursun netten

hdd konusunda da pek bi fikrim yok bende bi ara düşündüm 7200rpm takmayı ama çokda gerek duymadım şimdilik 1 sene sonra falan takarım diye düşünüyorum. hdd de marka farketmez ama 2,5 inch olması lazım takabilmen için ve sata olması gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hakandore

ARKADAŞLAR TEKRAR MERHABA. ÖNCELİK İLE BIOS U GÜNCELLEŞTİRDİM VE ISINMA SORUNUNDA 1 SAATLİK COL OF DUTY SONRASI BİLGİSAYAR KAPANMADI.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Virüs için Microsoftun "Security Essential" ını kullanabilirsin. Pek çok kişi isim yapmış çeşitli antivirüs peşinde koşuyor ama, aslında bu piyasada benim diyenleri bile sollayabilecek kapasitede hem ücretsiz, etkin ve varlığını hissettirmeyen çok iyi bir yazılım.

Hdd taktırmak için de bence öneriye gerek yok... Alttaki kapaktaki 4 ve içeride hdd tesbit için 2 vidayı açarak kolayca değiştirebilirsin.
    Ben Vatan'dan alıp taktım, Seagate 500gb 7200rpm 16mb 141,00 TL ve 5 taksit... Zaten bu kapasitede başka marka da pek yok piyasada.
    Bunu taktıktan sonraki Windows puanı ise aşağıda:

ACER AS4820 TG TİMELİNE X KULÜBÜ VE KULLANICILARI

• quote:

Orijinalden alıntı: chnkmlogt

quote:

Orijinalden alıntı: skyw@lker

Bende 4820tg almış bulunmaktayım

Hayırlı olsun...

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brain Wave

quote:

Orijinalden alıntı: chavshin

Arkadaslar bir sorunum var...foruma giremiyorum...kullanıcı adıyla giriş yapmış olmama rağmen forumda cevap yazarken beni dışarı atıp yetkiniz yok diyo... Komple çıkıp yeniden giriyorum ama burda da beni dışarı atıyor... Iki kullanıcı adı aldım.. Farklı e postaile... Ama yine aynı sorun u yaşıyorum... Yardım lütfen..

Arkadaşım bu tür soruların yeri burası değil öncelikle!
    Ayrıca notebook hakkında bir olumlu bir olumsuz, birbiriyle çelişen yorumlar yapmışsın, hiç tutarlı gelmiyor bana senin yazdıkların! Biraz sakin ol, iyice anlamaya çalış, sanıyorum ki notebook kullanımı konusunda bazı eksikliklerin var ve ayarlarını tam manasıyla istediğin şekilde yapamıyorsun. Sana tavsiyem Chip gibi dergilerin verdiği Windows 7 Etkin kullanım Klavuzu kitapçıklarından bul ve Acer'ın kendi kullanım kitapçığı ile beraber bu kılavuzlardan yararlanarak etkin bir kullanım yaratmaya çalış. Her şeyi buradan sorarak halletmen imkansız çünkü senin sisteminin hangi ayarlarla çalıştığını tam manasıyla bilememiz mümkün değil...

arkadaşım katılıyorum sana aldığım ilk bilgisaayar olduğu için ...biraz heyecan
    ya hazır yazışmışken : sizin optik okuyucu hızı ne kadar bende: arkadaştan aldığım film vcd leri ni pc me kopyalamak istedim ama çok yavaş kopyalıyordu.. hız 560 kb--965 kb arasında değişiyordu.. dvd lerde hız 2-3 mb oluyordu.. hızlı kopyalamanın bir yolu var mıdır acaba...optik okuyucu hızını değiştiren programlar var mı ..

• Arkadaslar sizce as4820tg mi almaliyim yoksa ayni fiyata eksenden asus n61ja-240dv(ja-
    Jx114 ile ayni) modelini mi alayim?

Not :ekran kartlari birisi 5730 birisi 5650 ekranlari 16 inc digeri 14 inc performans cok farkeder mi?

Dipnot:deli gibi oyun oynarım :)
  • acer ın pil ömrü ve hafiflik gibi avantajları var. ben notebook umu koyarım masama evden çıkartmam diyorsan büyük ekran almak daha mantıklı. hem ekran kartıda daha kuvvetli. ama taşıyorum farklı yerlerde de kullanıyorum dersen acer tek geçer. mobilite oalrak acer harika. dün aldım aleti ve hayran kaldım. henüz oyun oynama fırstım olmadı ancak zaten oynayan arkadaşların yorumları ortada.
  • Arkadaşlar bimekste %25 indirimi kaldırmışlar acer 4820 için, dün sipariş vericektim indirimi düşürünce veremedim... 100 lira farkediyor ya... daha önce de böyle bir süreç oldu mu acaba bilen var mı? yani tekrar %25 yaparlar mı indirimi sizce? beklemeli mi?
  • Arkadaşlar Harddisk Tek bölüm 500gb.Bunu Bölen oldumu ?
    Performansta artış olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limitor -- 19 Temmuz 2010; 13:51:35 >
  • Ben böldüm performans artışı var mı bilmiyorum ama böyle daha kullanışlı.
  • Hangi araçla böldünüz?Formatlamadan partion magic ile bölünüyor galiba ama sağlıklı değil demişlerdi.Siz hangi yöntem ile ayırıdınz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eudora

Arkadaşlar bimekste %25 indirimi kaldırmışlar acer 4820 için, dün sipariş vericektim indirimi düşürünce veremedim... 100 lira farkediyor ya... daha önce de böyle bir süreç oldu mu acaba bilen var mı? yani tekrar %25 yaparlar mı indirimi sizce? beklemeli mi?

valla bende kaçırmıştım indirimi ama belli olmuyor bence biraz bekleyebilirsin baktın olmuyor alırsın zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: türktigin

Arkadaslar sizce as4820tg mi almaliyim yoksa ayni fiyata eksenden asus n61ja-240dv(ja-
    Jx114 ile ayni) modelini mi alayim?

Not :ekran kartlari birisi 5730 birisi 5650 ekranlari 16 inc digeri 14 inc performans cok farkeder mi?

Dipnot:deli gibi oyun oynarım :)

Yani nasıl kullanacağına bağlı bilgisayar hafif olsun çok fazla taşıyorum diyosan acer ama dediğin gibi oyun oynuyorsan hep bence asus daha uygun gibi duruyor sana hem acerda ısınma konusunda da biraz sıkıntı var ince olduğundan dolayı oyunlarda diğer büyük cihazlara göre daha fazla ısınıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: limitor

Hangi araçla böldünüz?Formatlamadan partion magic ile bölünüyor galiba ama sağlıklı değil demişlerdi.Siz hangi yöntem ile ayırıdınz acaba ?

Bilgisayarımı sağ tıkla yönet de oradan disk yönetimini seç, harddiskini seç birimi küçültü tıkla boyut belirle, daha sonra 2 birim oluşacak yeni diskine sağ tıkla yeni basit birim de işlemi tamamla. Biraz karışık oldu ama umarım anlarsın.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.