Şimdi Ara

ACER AS4820 TG TİMELİNE X KULÜBÜ VE KULLANICILARI (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.211
Cevap
5
Favori
88.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Laptop un crystal eye web cam ayarları tamamen aktif değil, ve skype de video call da sanki frame rate düşük gibi geliyor.Bunun bir çözümü varmıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: avor

beyler geçen hafta 500gb lik modelini aldım ve diskten arasıra "çık çık" sesi geliyor. normal bir durum mudur acaba?

hocam sen sata hdd dinlemedin hiç galiba :D
    sonuçta veri işliyor.ayrıca cihazı arkadaş almış.bende bir gözden geçirdim 10 numara cihaz.ses dert edilecek düzeyde degil optik okuyucu iyi sarsıyor ama cihazı :D
  • beyler birde zahmet olmaz ise bir inceleme yapın almak isteyenlere yardımcı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaimine_RAJA

beyler birde zahmet olmaz ise bir inceleme yapın almak isteyenlere yardımcı olabilir.

Sen de amma laf ettin şimdi haaaa!
    Bu topicte olsun, başka forumlarda olsun birçok inceleme mevcut be dostum...
    Birkaç saniye ayıran herkes anında ulaşır.
  • yeni alan arkadaşlar cihazda bir problem var mı? ısınma kapanma vs...
  • Arkadaşlar 2 haftadır kullanıyorum herhangi bir ısınma problemi yaşamadım.Performansı çok iyi ve pil de uzun süre gidiyor.Alacaklara şimdiden hayırlı olsun şiddetle tavsiye derim
  • arkadaşlar benim bir sorum daha olucak

bu makinanın ram miktarını 6 gb ta çıkarmak istiyorum 4gb ddr3 1066 mhz vatan computerda buldum (kıngston) bu makina mu miktarı kaldırırmı siteler de maksimum 4gb ram mikttarı diyor

slot sayısından ötürümü 4gb bu konuda beni aydınlatırsanız çok makbule geçer.

ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra garanti etkileniyormu?
  • http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=LX-PSE01-007I&productref=70697&ID1=&ID2=

ben de aynı cihazı almak üzereyim... 1600-1700 tl olan modelle farkı 1 gb ram 180 gb harddisk ve optik sürücü. bunların hepsini geçtim ama max bellek 4 gb diyo bu modelde diğerinde 8 gb. ben de merakla bunun neden kaynaklandığının açıklanmasını bekliyorum...
  • bu özelliklere sahip başka markalardn hangi modeller var?
    hp, toshiba, dell de aynı özelliklere sahip(uzun pil süresi vs) modeller vardır mutlaka.
    sony vaio z var ama o çok pahalı.
  • ARKADAŞLARIM BEN BU PC Yİ BİR AYA YAKN KULLANDIM İNCELEDİM VE ACİL İHTİYAÇTAN DH DEN SATTIM BİR KERE KARŞILAŞTIRMADAN DİĞER MARKALARDA BU ÖZELLİK BU FİYATA YOK BU ÜRÜN SON DERECE PERFORMANSLI OYUN KULLANICILARINA OLSUN 3D UYGULAMA KULLANICILARINA OLSUN İSTEDİĞİ PERFORMANSI RAHATLIKLA VERECEKTİR ÜRÜN İ5 İŞLEMCİ DOĞAL OLARAK ANAKART MİMARİSİ HM55 CİPSET VE BU SINIFTAKİ CHİP SETLER MİNİMUM 8 GB BELLEĞİ RAHAT GÖRÜYOR 8GB KULLANMAK İSTEYENLER DAHA BİR YERDE ARAŞTIRMANIZA GEREK YOK ARADIĞINIZ CİHAZ BUDUR FARKLI YERLERDE YAPILAN YORUMLARA KANMAYIN BAZI FİRMALAR YANLIŞ YAZIYOR BİLGİLERİ CİHAZLARA CİHAZI TÜRKİYEDEN NEREDEN ALIRSANIZ ALIN İ5 CPU 4GB DDR1333 500GB VEYA 320 GB OLAN DİSKLİ OLSUN 8GB Yİ RAHAT DESTEKLİYOR... BU ÜRÜNÜ ALAN PİŞMAN OLURSA BANA ULAŞSIN BU ÜRÜN HER ŞEY BAKIMINDAN FİYATINA GÖRE 1.SINIF.... MOBİLİTENİNDE YAYGINLAŞTIĞI GÜNÜMÜZDE TEK EKSİĞİ USB 3.0 E SATA DİYEBİLİRİM....ÜRÜNÜ DÜŞÜNMEDEN ALIN DERİM BURADA DEFALARCA ÜRÜNÜN PERFORMANSINDAN VE KULLANICI DEĞERLENDİRMESİNDEN BAHSETTİM BU FİYATA ALINACAK EN İYİ ÜRÜN İYİ ŞARJ SÜRESİ HAFİFLİK İNCELİK TASARIM PERFORMANS AYNI ÖZELLİKLEDE HP VEYA TOSHİBA YAPSAYDI EN AZ 750 TL FARK ÖDERDİK TEKNOLOJİ İLE OYNAMAYIN YENİLEN HEP BİZ OLURUZ....PARASI BU ÜRÜN İÇİN YETEN KULLANICILAR HATTA 200 TL FARK KALAN KULLANICILAR DAHİL BU ÜRÜNÜ ALIN BEN ACER E ÇALIŞMIYORUM İNSANLIĞA TEKNOLOJİYE YAPILAN YATIRIM ÖLÜ YATIRIMDIR AMA İHTİYAÇTAN YAPILAN YATIRIM İÇİN DEĞEN BİR MAKİNA.... UNUTMAYIN 5 BİN LİRALIK LAPTOPLAR BİLE ISINMA SORUNU DONANIMSAL SORUN V.S YAŞATABİLİR....ARKADAŞLAR SORMUŞ ISINMA DONMA VS VARMI HER CİHAZDA SORUN OLUNCA OLACAK ŞEYLER AMA ACER ÜRÜN LANSMANINDA HEP DAHA AZ ISINAN CİHAZLAR CIKARTIYOR BELKİ MÜHENDİSLERİ İYİ BEN TÜM MARKALARI KULLANAN BİR KULLANICIYIM UNUTMAYIN GÜNÜMÜZDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ DAHA ÇOK ÖN PLANA ÇIKMAYA BAŞLADI BU CİHAZI ALIRSANIZ MUTLAKA 14" OLANINI ALIN.SİZE İSTEDİĞİNİZ ŞEYİ SUNACAK BİR MAKİNA BU YORUMLARI YAPMAMDAKİ AMAÇ ACER E PARA KAZANDIRMAK YA DA REKLAM YAPMAK DEĞİL YA DA SEMPATİ DUYMAM DEĞİL İNSANLARA BU FİYATTA HANGİ ÜRÜNÜN DAHA VERİMLİ PERFORMANSLI OLDUĞUNU İLETMEK VE ÜRÜNÜN HAKKINI VERMEKTİR EMEĞE YAZIK OLMASIN....PARANIZADA....AYNI TEKNİK ÖZELLİKTE DİZAYNDA FARKLI BİR MARKA OLSAYDI O ZAMANDA O DERDİM AMA BU OLMAZSA...BURADA SADECE ŞUNU DÜŞÜNMEK GEREK DİYELİM BU ÜRÜNÜN HER ŞEYİ AYNI OLAN KLONU YANİ BİREBİR AYNISI HP OLSUN TOSHİBA, SONY, IBM, PACKARD BELL, DELL BU ÜRETİCİLERDEN OLSA O ZAMAN HANGİSİNİ ALMAM GEREKİR DİYEBİLİRDİNİZ BURADA OLAY KULLANICIYA VE ÜRETİCİNİN GEÇMİŞİNE BAKMAK GEREKEBİLİRDİ...AMA ARTIK TEKNOLOJİ BU FİRMALAR ARASINDAKİ FARKI ÇOK AZA İNDİRGEDİ UÇURUMLAR YOK ARADA...İÇERİSİNDE KULLANILAN TÜM PARÇALAR HEP AYNI SADECE DIŞ KASA HARİÇ DIŞ KASA DİZAYNINDA DA TOSHİBA SONY HP GELİR BAŞTA O KADAR ONLARDA PERFORMANSI ETKİLEMEZ.....MESELA ARADA DUYUYORUM ÇEVREMDEN İŞTE SENİN PC MARKA NE ACER DİYOR DİĞERİ HMMM ONU İYİ DEMİYORLAR İŞTE PACKARD BELL HHMMM BUNUDA İYİ DEMİYORLAR AMA BEN BİLİYORUM Kİ O İYİ DEDİKLERİNİDE İYİ DEMEYENLER VAR YANİ BURADA HER KULLANICI KENDİ YORUMUNU ANLAYAN ANLAMAYAN YAPIYOR İŞTE AĞZI OLAN KONUŞUYOR GİBİ...ACER HAFİFE ALINACAK BİR MARKA DEĞİL YILLARDIR VAR....DİĞERLERİ GİBİ....SONER KABADAYI ÇOĞU TARAFINDAN YENİ DUYULDU AMA ADAM YILLARDIR ÇOK ÜNLÜ KİŞİLERE BESTE YAPIYORDU....UMARIM YARDIMCI OLMUŞUMDUR...SAYGILAR....

• PARDON UNUTMUŞUM BİR ARKADAŞI MAKİNADA 2X2 RAM GELİYOR SLOTLAR DOLU ANCAK 2X4GB LİK MODÜL KULLANMANIZ GEREKİR MAKİNA İLE GELENLERDE BİRİSİNİ ÇIKARTMALISINIZ 4GB TAKARAK 6GB OLUR ANCAK MAKİNA DOĞAL OLARAK ASİMETRİK OLARAK ÇALIŞCAKTIR DUAL DDR DESTEĞİ KALKAR ANCAK PERFORMANSINI HİSSEDEMEZSİNİZ YANİ RAM 6BG OLARAK İŞİNİ YAPAR ÜZERİNDE GELEN RAMLAR DDR 1333 MHz dir siz 1066 takarsanız makina 1066 ya göre çalışacaktır birisi 1333 olsa bile 1066 görür pc...Saygılar....
  • VERDİĞİN CEVAPLAR İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

BİR KONUDA DAHA YORUMUNUZA İHTİYACIM VAR AÇILIŞ SÜRESİ VE OPTİK OKUYUCUNUN HIZ PERFORMANSINI DA YORULARMISIN. AÇILI HIZI ORT 55 - 65 SN. ARASINDA

BU PERFORMANSTA BİR MAKİNE İÇİN BANA YAVAŞ GELİYOR İLK ALDIĞIM ÜRÜN DE DAHA FAZLA İDİ VE HARD DİSK TE HATA GÖRDÜLER ÜRÜNÜ DEĞİŞTİLER.

NORMAL SÜRE NE OLMALI YADA HIZLANDIRMAK İÇİN ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

PERFORMANSIN NORMAL OLUP OLMADIĞINI HANGİ VERİLER İLE DENETLİYEBİLİRİM.

ÇOK SORDUĞUM İÇİN ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLER VERECEĞİNİZ CEVAPLAR İÇİN ÖNCEDEN TEŞEKKÜR EDERİM
  • BİR KERE ÖZÜR DİLEMENİZE GEREK YOK SİZİ AYDINLATABİLDİYSEM NE MUTLU BANA ANCAK AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR YAPTIĞIM YORUMLARA DAHA DENEYİMLİ ARKADAŞLARIMIZ FARKLI YORUMLAR EKLEYEBİLİR DİNLERİZ...BİR SORUNUZ YARIM KALMIŞ ŞİMDİ RAM EKLERSENİZ CİHAZA BUNU ÜRETİCİLER SERVİSLER GENELDE ALDIRMADAN ÜRÜNÜNÜZ FARKLI SEBEPLERDEN ARIZA YAPARSA GARANTİYE SOKAR LAPTOPLARIN RAM UPGRADE İŞLEMİ YAPILIPTA GARANTİ DIŞI KALDIĞINI DUYMADIM SAÇMA OLUR ANCAK SİZ RAM UPGRADE YAPARKEN PİNLERE VEYA DEĞİŞİK DONANIMLARA ZARAR VERİRSENİZ O SİZİN SORUMLULUĞUNUZDA OLUR ÜRETİCİNİN GÖZÜ KAPALIDIR BU KONUDA SONUCA KATLANIRSINIZ...GELELİM ŞU MEŞHUR SORUNUNUZA BEN YİNEDE YAKLAŞIK 15 YILLIK DENEYİMİMİMLE KONUŞMAK İSTERİM BU KONU YORUMA AÇIKTIR ANCAK AÇILIŞ SÜRESİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER VARDIR MESELA BAŞLANGIÇ DOYA VE PROGRAMLARI HA BEN SİZE BİR SORU SORAYIM CEVABI DA SİZ ZATEN VERMİŞ OLURSUNUZ SORUNUZUN EĞER PC Yİ İLK ALDIĞINIZDA DAHA PROGRAM BİLE YÜKLEMEDEN ORTALAMA 55 SANİYEDE AÇIYORSA UZUN SÜRE DONANIMSAL SORUNDAN ZİYADE ÖNCE YAZILIMI İNCELEMEDE YENİ BİR ÖNYÜKLEME YAPMANIZ GEREKEBİLİR YANİ WİN7 Yİ YENİDEN KURUN ORTALAMA SIFIR WİN7 HİÇ PROGRAM YÜKLENMEDEN O MAKİNADA MAXİMUM 25 HADİ 30 SANİYEDE AÇSIN...AMA BU CEVAP SİZDE ŞİMDİ SÜREKLİ BİR ? YARATACAK BİLİYORUM KAFANIZ HEP BURAYA KAYACAK İRDELEYECEKSİNİZ TA Kİ SORUNU ANLAYANA KADAR O ADAMLAR SENİN HARD DİSK İ Mİ DEĞİŞTİRDİ KOMPLE PC Nİ Mİ DEĞİŞTİRDİ EĞER CEVAP PC İSE SORUN HDD DEĞİLDİR EĞER SADECE HDD DEĞİŞTİ İSE SORUN DAHA FARKLI YAZILIM VEYA DEĞİŞİK DONANIM KAYNAKLI OLABİLİR BU SORULARI KENDİNE SOR BİR YERDE YOL BULURSUN UNUTMA PC DENEME YANILMADIR SATICI BU ŞEKİLDE SORUNU ÇÖZDÜĞÜNÜ SANAR ASLINDA PC DEĞİŞMEDİYSE SORUN HDD DEĞİLDİR MAKİNANIN TA KENDİSİDİR.AMA PC DEĞİŞTİ İSE İNCELEMEK DEĞERLEMEK GEREK DURUMU...BENİM Q9550 8GB 2TB ASUS P5QPRO PC VARDI BİR ZAMANLAR 2 DK DA AÇIYORDU WİN7 AMA TAKMIYORDUM SONUÇTA AÇILIYOR MU YETER BANA AMA SEN YENİSİN BU KONULARDA GALİBA UFAK SORUNA TAKILMIŞSIN DOĞAL OLARAK YÖNELMİŞSİN BU KONUYA EĞER PC DİREKT DEĞİŞTİ İSE TAKMA FAZLA SORUNUN CEVABINI BENCE SEN ÇOKTAN BİR ŞEYE BAĞLAMIŞSIN AMA ELİNDE DENEMEK İÇİN YETERLİ DESTEĞİN YOK PC AÇIYOR MU OYUN OYNAYABİLİYOR MUSUN MAKİNAN ISINIYOR MU KAPANMIYOR MU YOLA DEVAM....HER ŞEYİ SİL WİN7 Yİ ALT F10 İLE PC Yİ FABRİKA AYARINA YÜKLE PROGRAM EKLE KALDIRDAN IVIR ZIVIR I KALDIR AÇILIŞA BAK SORUN DEVAM EDERSE 30 SN DEN UZUN SÜRERSE MSJ AT AMA HHD Mİ DEĞİŞTİ PC KOMPLE Mİ DEĞİŞTİ BUNU BİLDİR.İİ GECELER....MERAK ETME İSTEDİĞİNİ SOR İNSANLIK YAPIYORUZ DH FORUMDAN..... BELKİ BAZI BENDEN PROFESYONEL KULLANICILARDA YARDIMCI OLABİLİR BELKİ BEN YANILIYORUM ONLARDAN DA YARDIM ALIRIZ....KAFANI TAKMA FAZLA ÇÖZÜLMEYECEK PROBLEM GÖRMEDİM 30 YAŞINDA SAYILIRIM HESAP MAKİNESİ GİBİYDİ BİLGSAYARLAR KULLANDIĞIMIZ YILLARDA ORADAN GELDİM....İYİ GECELER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi star1981 -- 27 Temmuz 2010; 1:18:43 >

• evet tekrardan recovery yaptım fakat hla makinanın yavaş olduğunu görüyorum açış hızı da dahada yavaşladı

istemesem de bir sürü acer kendi software lerini yüklüyor..

şimdi tek tek onları kaldıracağım sorunun devamı halin de bimeksin kapısını çalıcam.
    ilk makine de aynı sorun vardı programlar geç cevap veriyor açılış hızı da 75 sn. civarındaydı (minimum) hardisk hatası deyip 1 haftalık olduğu için ürünü değiştiler
  • 1 ürünü değiştirdiler demişsin yanındamıydın adamların eski ürünün her zaman seri numarasını not et değişik mi? belki sadece hdd yi değiştirdiler belki de hiç oynama yapmadlar genelde teknik servis dışında kalır kullanıcı gözü kapalıdır yani...ancak anlattıklarınızdan bu yoruma varabiliyorum siz ürünün değiştiğine emin misiniz? % 100 gözünüzle gördünüz mü? seri numarası farklı mı? onlar gerekli anlattığınız sorunlar bu ürün ile bağdaşlaşmıyor ürün bu gibi sorunlar yaşatmamalı problem var.uzakta olduğum için bir yere kadar yanınızda kalabilirim....bilgi verin hatta msn azizyildiz@hotmail.com
  • EVET URUNU GOZUMUN ONUNDE DEĞİŞTİLER FATURAYADA EL İŞLE YENİ SERİ NOSUNU YAZDILAR.

SIZIN KULLANDIĞINIZ MAKİNENİN AÇILIŞ OPTİK SÜRÜCÜ VS. PERFORMANSLARI NASILDI HANGİ PROGRAMLARI KALDIRMIŞTINIZ.

VE KAYNAK İZLEYİCİ KISMINDAKİ DONANIM HATASI KISMI İNİŞLİ ÇIKIŞLI YEŞİK GRAFİKLER SERGİLİYOR. BU HERHANGİ BİRŞEYİN BELİRTİSİMİDİR.

YARIN METROCİTY BİMEKSE GÖTÜRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM YADA LANET OLSUN DEYİP DAHA BÜYÜK BİŞEY ÇIKARMAZ İSE BEKİLYİMMİ ACABA?

MALUM PARA KOLAY KAZANILMIYOR KONFORLU GÜVENLİK PAKATİ İLE 1800TL 6 Taksite aldım ürünü.

bu tarz olayları çok araştırırım ve teknolojik ürünlere merakım oldukça fazladır. lakin bu biraz canımı sıktı
  • Merhabalar ;

Ürünü alalı ve yoğun kullanıma tutalı 1 aydan uzun bir süre oldu.

Bu kısmı yeni gördüm ve izninizle bir kaç cümlede ben edip ,kelama farklı bir bakış açısı katmak istedim;

Ürünün mobilite özellikleri gayet başarılı ve kullanışlı ,ebat-ağırlık-en kıyaslamasında üst sıralarda.

Ses deneyimi vasat düzeyde bu segmentteki bir makinaya göre oldukça verimsiz.

Tuşlar yazım için çok uygunken,kullanım ömrü açısından sınıfta kalmakta.

Makinanın en can sıkıcı yanı ; AC konumdan çıkarken fişi çıkardığınızda makinanın 10-15 süre de ekranın kararması,sonra dvd yi devre dışı bırakma süresi vsvs gibi geçiş etmenleri.

WİN7 ile makina malesef oldukça ağır ve hantal özellikle ağır işlemlerde tam yükü görünce makina altındaki Zalman soğutucu standa rağmen %33-48 arası verim kaybı yaşıyor.

Oyun performansı gayet başarılı ,ufak bir anektod yüklü oyun uygulamalarında laptop Air İn kısmını yerden biraz yükseltmeniz gerekiyor zira makinanın yer ile olan aralığı oldukça düşük.

Makinanın orjinal çıkısı ve sonradan oluşturduğunuz 3 DVD ile fabrika çıkışı resetlerinde biraz sıkıntı mevcut.

Zira sebebini çözemesemde İşgüzer ACER makinaya iznimiz olmandan ve sormadan makinayı ve açılışı kasacak onlarca ağır programı otomatik yüklüyor.

Pro bir kullanıcıda makina şekillenince reel gücü ortaya çıkıyor.

Yukarıdan bahsedilenler halen aktif olarak kullandığın asus ve sony markalı ürünlerdede farklı şekillerde ortaya çıkıyorç

Sonuç olarak fiyat/performans değerlendirmesinden 10 üzerinden 8 i çok rahat hak edip ,konumunu korumaya devam eden hoş bir makina.

• hakandore biraz bekle ürünü değiştirme ben program silmemiştim... ürünü oyunlarda teste tabi tut vantge v.s programlarla 1 saat kastır sorun yaratıyr mu bak ama anlattıklarınızdan sanki çok sorun yok gibi geldi....
  • HAYIR ÜRÜNÜĞ DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM ŞU AN.

BUGÜN WİNDOWS7 ULİMADE 7 64 BİT KURDUMVE İSTEDİĞİM SOFTWARE LERİ İÇİNE YÜKLEDİM AÇILDIKTAN SONRA MAKİNE DE FAZLA BİR KASMA YOK FAKAT AÇILIŞ HIZI TATMİN EDİCİ DEĞİL DEMİNKİ ARKADAŞIMIZINDA SÖYLEDİĞİ GİBİ YOĞUN KULLANAN BİR İNSAN PROGRAM EKLEMEYE BAŞLADIKTAN SONRA ACABA BU AÇILIŞ HIZI SORUNU DİĞER PROGRAMLARA DA YANSIRMI? DÜŞÜNCESİ VAR. SON YORUM YAPAN ARKADAŞ AÇILIŞ SÜRESİ VEREBİLİRMİ ACABA. OYUN OYNARSANIZ SOĞUTUCU KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM 1 SAAT TEN SONRA MAKİNE ÇOK ISINIYOR. BİOS GÜNCELLEMESİNDEN SONRA KAPANIŞ PPROBLEMEİ VERMEDİ. MALUM ÇOK BÜYÜK BEKLENTİ VE BİR HAYLİ ÜCRET ÖDEYİNCE İNSAN BU TARZ SORUNLARI TAKIYOR.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.