Şimdi Ara

Acer 5740G Club (i5+5650+500gb) (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.719
Cevap
8
Favori
209.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Musab

bende 2011 den beri 5740G kullanıyorum.
    Çok şükür hiçbir sorun çıkartmadı. Halen taş gibi makine. Ama yavaşladığı bir gerçek. Aklıma hep rami artırmak geliyordu. Ama bugün burdaki mesajları okuyunca kafam karıştı. bazı arkadaşlar ssd harddisk takmışlar hız sorunu için.
    ssd ler ramlere göre daha pahalı. Ne yapmalıyım sizce?

Bilgisayar sadece, internet, müzik ve ufak çaplı oyunlar için kullanılıyor

kesinlikle ssd öneriyorum, bende 2010 dan beri kullanıyorum son zamanlarda çok kasmaya başlamıştı, yeni bilgisayar alayım diye düşündüm ama ssd yi taktıktan sonra vazgeçtim.
  • orontes84 O kullanıcısına yanıt
    ikinci el ssd'de verimli olur mu?
  • Musab kullanıcısına yanıt
    http://www.vatanbilgisayar.com/crucial-120gb-bx100-serisi-sata-30-internal-ssd-okuma-535mb-yazma-185mb.html
    bu fiyata alınabilir. yazma hızının düşük olması sizi yanıltmasın o fiyattaki ürünlere göre kalitelidir. zaten notebook sata2 olduğundan %100 performansla kullanamayacaksınız.
  • Mugzy kullanıcısına yanıt
    Sorunuza biraz geç cevap olacak ama başkalarına da yardımcı olur diye paylaşıyorum. AMD gpu clock tool kullanarak hız aşırtma yaptığım şekilde test etmiştim. Normalde 550-750 mhz olan bellek ve gpu saat hızlarını 650-850mhz olarak yapmıştım. Sistem windows7 x64 homepremium, ssd takviyesi yapıldı ve dvd sürücüsüne hdd takıldı. bilgisayar alındıktan sonra temizlik veya termal macun takviyesi yapılmadı sadece elektrikli süpürge ile fan çıkışlarını çektim o kadar. Sistem boşta, CounterStrike GlobalOffensive, EurotruckSimulator2 ile Yaz ve kış aylarında ayrı ayrı test edildi sonuçlar resimlerdeki gibi.

• Çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • w10 yükleyen var mı, hala direniyorum ben
  • w10 yükledim tek sorunu ekran parlaklığı ayarlanmıyor.
  • Klavyede Tab tuşunun tırnağı kırıldı. Bunun için ne yapayım? Klavye almak istemiyorum sadece bir tuş için.

• quote:

Orijinalden alıntı: blue legend

Klavyede Tab tuşunun tırnağı kırıldı. Bunun için ne yapayım? Klavye almak istemiyorum sadece bir tuş için.

Ben yeni klavye almıştım. çocuklar birden çok tuşu ve yuvalarını kırmıştı. eski klavye kenarda duruyor eğer sizin klavyenin tuşunun yuvası kırılmadıysa tab tuşunu gönderebilirim.
    kargo ücreti size ait olur 5-10 lira atarsanız gönderirim istediğiniz kargoyla.
  • Arkadaşlar laptop:

atikmdag.sys mavi ekran hatası yani ekran kartıyla alakalı hata veriyor. Pc normal açılmadığı gibi Güvenli modda bazen açılıp bazen açılmıyor.

Acaba BIOS dan ekran kartını kapatma varmı ben bulamadım da. Teşekkürler.
  • Hadi w10a geçeyim dedim artık ama başlat menüsü açılmıyor çözümü nedir ki

• @live2lift bende de benzer sorun olmuştu, sonra temiz format atıp w10 tekrar kurunca düzelmişti.
  • Hocam 5740 tek slotta 8gb desteklemiyor diye biliyorum.
    Doğru mudur?
    2x4 gb ram alayım diyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: live2lift

Hadi w10a geçeyim dedim artık ama başlat menüsü açılmıyor çözümü nedir ki

sorunu hallettim,

peki ekran parlaklığı ayar sorununu nasıl halledecez
  • quote:

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

w10 yükledim tek sorunu ekran parlaklığı ayarlanmıyor.

Monıtoru görmüyordur o, aygit yoneticisinden pnp monitoru cikar tekrar ekle duzelir

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

quote:

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

w10 yükledim tek sorunu ekran parlaklığı ayarlanmıyor.

Monıtoru görmüyordur o, aygit yoneticisinden pnp monitoru cikar tekrar ekle duzelir

Söylediğinizi denedim ama maalesef düzelmedi. ati sürücü kaldırdım kurdum, eski win7 sürücü denedim, microsoft müşteri hizmetlerini aradım bir çözüm bulamadım. sorun ati sürücüsündeymiş amd nin yeni bir sürücü yayınlaması lazım
  • Geçen yazın format attım,hep eski drıverları kurardım,bu kez amd sitesinden yeni bi programı varmış onu indirdim,güya driverı kendi kuruyor falan.
    Neyse kurdu bitti,reset attı 2 dk sonra pc kapandı.1 kac defa daha açıp kapattım sonra ekran yeşil noktalı bir desene büründü.Birdaha hiç görüntü gelmedi.

Laptop söktüm ekran kartı kısmı resmen yanmış gibi kararmıştı.Sanırım driverdaki bir hata yüzünden ekran kartı ısınıp durdu ve gümledi.Pc çöp oldu.Anca ucuza anakart falan bulursam belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Geçen yazın format attım,hep eski drıverları kurardım,bu kez amd sitesinden yeni bi programı varmış onu indirdim,güya driverı kendi kuruyor falan.
    Neyse kurdu bitti,reset attı 2 dk sonra pc kapandı.1 kac defa daha açıp kapattım sonra ekran yeşil noktalı bir desene büründü.Birdaha hiç görüntü gelmedi.

Laptop söktüm ekran kartı kısmı resmen yanmış gibi kararmıştı.Sanırım driverdaki bir hata yüzünden ekran kartı ısınıp durdu ve gümledi.Pc çöp oldu.Anca ucuza anakart falan bulursam belki.

benim ekranda çizgiler çıktı kapandı bir daha açılmadı.

ana karta kadar soktum çakmakla ekran kartını ısıttım. sonra firinladim. 100 derecede ardından çalıştı. deneyin bence.
    denerken de hdmi ile tv den görüntü alın. ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yec44 -- 29 Nisan 2016; 11:30:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yec44

quote:

Geçen yazın format attım,hep eski drıverları kurardım,bu kez amd sitesinden yeni bi programı varmış onu indirdim,güya driverı kendi kuruyor falan.

ana karta kadar soktum çakmakla ekran kartını ısıttım. sonra firinladim. 100 derecede ardından çalıştı. deneyin bence.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.

Bu işlem ile alakalı internette videolar görmüştüm,aluminyum folyoya sarıp fırına koyuyorlar falan.

Önce ısıtıp sonra fırınladım derken,önce çakmakla ısıtmak mı gerekiyor,ne kadar yapılıyor bu işlem,veya fırında ne kadar tuttunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 29 Nisan 2016; 15:32:36 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yec44

quote:

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.

Bu işlem ile alakalı internette videolar görmüştüm,aluminyum folyoya sarıp fırına koyuyorlar falan.

Önce ısıtıp sonra fırınladım derken,önce çakmakla ısıtmak mı gerekiyor,ne kadar yapılıyor bu işlem,veya fırında ne kadar tuttunuz?

direk çakmakla ekran kartini ısıttım is oluyor. fırın olayı ise fırını 100*dereceye getirdim. anakarti komple elimle tutarak icerde tuttum. sürekli oynattım yanmasın diye. kart hiç bir yere değmesin. bunun dışında termal macun sürüp açtım. sorunsuz şuan. ama arada kapanıyor. oda isi yüzünden kendini kapatıyor. fan çalışıyor ama AMD gpu kendini durdurdu diye bildirim çıkıyor. bu çıktıktan beş dk sonra kapanıyor son bir haftadır yok. zaten pek kullanmıyorum . bunda öylesine uğraştım oldu.

• 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.