Şimdi Ara

Acer 3820TG Kutu İçeriği ve İnceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
6
Favori
73.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Minimalist teşekkür ederim yorumlarına.Evde deniyeceğim.
    Kafama takılan bir soru var dün farketmiştim,Fn+f3 yaptığımda sadece wlanı açıp kapıyor bluetooht bizim bu tg serisinde yok gibi.Ben bulamadım özelliklerindede yazmıyor çünki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asonas

Minimalist teşekkür ederim yorumlarına.Evde deniyeceğim.
    Kafama takılan bir soru var dün farketmiştim,Fn+f3 yaptığımda sadece wlanı açıp kapıyor bluetooht bizim bu tg serisinde yok gibi.Ben bulamadım özelliklerindede yazmıyor çünki

Denetim Masası'ndan Aygıt Yöneticisi'ne girip Bluetooth'lu bir madde olup olmadığına bakabilirsiniz. Orada yazmıyorsa yoktur maalesef. Bu ürüne ait bilgileri sadece Vatan Bilgisayar'da bulabildim, orada da var ya da yok gibi bir bilgi vermemişler. Sanırım yok. Bu ürünü biraz budamışlar. Model numarası da geçmiyor tam olarak hiçbir yerde. Ben satın alırken TG'li modeller hep i5 işlemci kullanıyorlardı. Şimdi hiçbir yerde kalmamış bizim aldığımız model. Birkaç yerde sadece sizin aldığınız bu modelden görebildim sadece. 3820T modeliyle tamamen aynı özelliklere sahip, sadece ATI ekran kartı eklenmiş; RAM, HDD, işletim sistemi 3820T'deki gibi bırakılmış ve 3820TG'yle aynı fiyata satıyorlar.

• Mesajınızı görmemişim, en yakın zamanda yapıp buraya ss'leri koyarım.

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

@fkay

Hocam 1-2 sıcaklık ss i paylaşabilir misin? Özellikle 1-2 saat oyun oynadıktan sonra
    http://www.alcpu.com/CoreTemp/
    http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

oyun sırasındaki ısınmasını merak ettim.

Rica ederim, ne demek. Ben alırken baya bir sıkıntı çekmiştim, internette pek yorum yoktu . Benden sonra alacaklara yardımımız dokunsun istedim.

Launch manager bir .ini dosyası gibi birşeye kayıt yapıyorsa, bluetooth olayı basit bir şekilde çözülebilir, akşam bir bakayım.

quote:

Orijinalden alıntı: minimalist83
    Herkese merhaba,

Ürüne bir süredir ben de sahibim ve oldukça memnunum. Konuyu açan fkay'e bilgilendirici yazıları için çok teşekkürler. Ürünü almadan önce çok faydası dokunmuştu. Soruları olan arkadaşlara ben de yardımcı olmaya çalışabilirim. Ekran hakkında bir soru gördüm. Ekran en son LED teknolojisini kullanıyor ve LCD ekranlarla kıyaslanmayacak bir kaliteye sahip. Parlaklık konusunda ise şunu söyleyebilirim. Bundan önce Acer 5920G kullanıyordum. Bilgisayarları değiştirmeden önce iki ekranı yan yana koyarak parlaklığı kıyaslama fırsatı buldum. Acer 5920G yaklaşık iki sene önce satın aldığımda her türlü özelliğiyle en üst model bir bilgisayardı. Buna rağmen 3820TG'nin ekranının yanında o kadar sönük kaldı ki, hele de ekran parlaklığı... Resmen kömür karası gibi 5920G'nin ekranı İki yıl bu ekrana mı bakmışım ben diye hayıflandım. Kıyaslamayı yaparken iki ekranın da parlaklığı sonuna kadar açıktı, yanlış anlama olmaması için belirteyim.

Benim bir sorum olacak. Aletin çeşitli tuşlarını ve özelliklerini kontrol eden Launch Manager programıyla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Bilgisayarı her çalıştırdığımda bluetooth özelliğini bu programdan açmak zorunda kalıyorum. Bluetooth özellikli fare kullandığım için her açılışta bunu yapmak artık canımı sıkmaya başladı. Bunu otomatik olarak nasıl ayarlanabileceğini bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Windows'un hizmetler ayarlarından bluetooth'u otomatik olarak çalışır duruma getirmeme rağmen Launch Manager'dan elle çalıştırmak gerekiyor.

benim i5'li de home premium gelmişti, i3'lü de sanırım farklı o zaman. Ben de professional kursam fark olur mu acaba diye düşünüyorum.

quote:

i3 işlemcili 5650 1gb ati kartlı model var...
    Ben win home basici premium'a yükselttim alet canlı oldu.Bir kaç yurtdışı yorumu okudum hb ile işlemci kasıyor denilmiş ve homepremium çakmışlar alete stabil olup hız farkı hissedilir olmuş.
    Bende bu yorumu okuyunca uyguladım lisans anahtarı ile gerçektende doğruymuş...Tavsiye ederim.

Ben alırken ati 5470'li modelde bluetooth yoktu, 5650'li modeli bilemiyorum. fakat bluetooth benimkinde yani i5'lide var. Kutusunun üzerinde yazıyor olması lazım yine de bir bakın derim.

quote:

Minimalist teşekkür ederim yorumlarına.Evde deniyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eksi273_kelvin -- 12 Temmuz 2010; 13:14:16 >

• Merhaba Arkadaşlar,
    Bu ürünü en uygun nereden, kaça alabilirim bilgisi olan var mı?
  • Bu ürünü en uygun nereden,garanti kapsamlı olarak alınır , bilgisi olan var mı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durrsun -- 13 Temmuz 2010; 22:35:29 >
  • internette pek birşey bulamadım, programın yüklü olsuğu dizinde (c:\program files\launchmanager)
    LMconfig.exe diye bir dosya var ama çalıştırınca gözle görünen bir şey yapmıyor. Pencere falan da açmıyor. Yine aynı dizinde birkaç .cfg dosyası var ama ilgisizler.

Bu LMconfig.exe'yi bir deneyebilir misiniz? Sizde de aynı şey olacak mı acaba?

quote:

Benim bir sorum olacak. Aletin çeşitli tuşlarını ve özelliklerini kontrol eden Launch Manager programıyla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Bilgisayarı her çalıştırdığımda bluetooth özelliğini bu programdan açmak zorunda kalıyorum. Bluetooth özellikli fare kullandığım için her açılışta bunu yapmak artık canımı sıkmaya başladı. Bunu otomatik olarak nasıl ayarlanabileceğini bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Windows'un hizmetler ayarlarından bluetooth'u otomatik olarak çalışır duruma getirmeme rağmen Launch Manager'dan elle çalıştırmak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fkay

hizlial.com'un stoklarında var,

http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/acer-timelinex-as3820tg-434g50mn-intel-core-i5-430m-2-26ghz-4gb-500gb-13-3-notebook_30.001.1177.0356.htm

notebook i3 lüsü sanırım kullnaıyorsun. bi sorunu varmı..

• Konuyu okursanız daha yararlı olacaktır, i5 işlemcili modeli kullanıyorum, artılarını eksilerini de konunun ilk mesajındaki incelememde yazmıştım.

quote:

Orijinalden alıntı: durrsun

quote:

hizlial.com'un stoklarında var,

http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/acer-timelinex-as3820tg-434g50mn-intel-core-i5-430m-2-26ghz-4gb-500gb-13-3-notebook_30.001.1177.0356.htm

notebook i3 lüsü sanırım kullnaıyorsun. bi sorunu varmı..

• burada 1200 lerden falan bahsediliyor ama bimexde 1680 falan su anda i3 lü 3820.
    bu baslıktan incelenen i5 liden ise kalmamıs bile. en yakın fiyat piyasada 1700 küsür..
    alamıcaz herhalde.
  • quote:

internette pek birşey bulamadım, programın yüklü olsuğu dizinde (c:\program files\launchmanager)
    LMconfig.exe diye bir dosya var ama çalıştırınca gözle görünen bir şey yapmıyor. Pencere falan da açmıyor. Yine aynı dizinde birkaç .cfg dosyası var ama ilgisizler.

Hepsini denemiştim ben de, aklın yolu bir LMconfig.exe bende de aynı şekilde cansız. Launch Manager'ı devre dışı bıraksam sorun çözülür ama o zaman da başka bir sürü özellik de kaybolacak. Neyse bir süre daha idare edeceğiz böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minimalist83 -- 14 Temmuz 2010; 19:45:45 >

• biraz daha arayayım belki birşeyler bulurum.

quote:

quote:

internette pek birşey bulamadım, programın yüklü olsuğu dizinde (c:\program files\launchmanager)

Hepsini denemiştim ben de, aklın yolu bir LMconfig.exe bende de aynı şekilde cansız. Launch Manager'ı devre dışı bıraksam sorun çözülür ama o zaman da başka bir sürü özellik de kaybolacak. Neyse bir süre daha idare edeceğiz böyle.

Bence dağıtıcı şirketleri bir arayın, koyuncu ve penta getiriyor bildiğim kadarıyla. Bimeks'teki gece kuşları kampanyasıyla almıştım ben, şu anda devam ediyor mu bilmiyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: sadlover

burada 1200 lerden falan bahsediliyor ama bimexde 1680 falan su anda i3 lü 3820.
    bu baslıktan incelenen i5 liden ise kalmamıs bile. en yakın fiyat piyasada 1700 küsür..
    alamıcaz herhalde.

• Merhabalar arkadaşlar.bi siteden bu makinanın aynısı buldum kısa süre kullanılmış (1ay kadar) kutusu bütün kutu içeriği ve yanında harici dvd rw ile beraber 1350tl ye alıcam.Kafamı karıştırıcan olay oyun ağırlıklı kullanıcam ve boyutları nedeni ile herhangi bi sıkıntı yaşarmıyım yorumlardan performası konusunda problem olmadığı anlaşılıyor.Ama ekran boyutları konusunda tereddütlerim var kasası ve tasarımı güzel ama denizciyim ve gemi ortamında tek yapabildiğim oyun oynamak ve film seyretmek yeterince tatminkarmıdır?? vede alacağım fiyat konusunda yorum yaparsanız sevinirim.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahanee

Merhabalar arkadaşlar.bi siteden bu makinanın aynısı buldum kısa süre kullanılmış (1ay kadar) kutusu bütün kutu içeriği ve yanında harici dvd rw ile beraber 1350tl ye alıcam.Kafamı karıştırıcan olay oyun ağırlıklı kullanıcam ve boyutları nedeni ile herhangi bi sıkıntı yaşarmıyım yorumlardan performası konusunda problem olmadığı anlaşılıyor.Ama ekran boyutları konusunda tereddütlerim var kasası ve tasarımı güzel ama denizciyim ve gemi ortamında tek yapabildiğim oyun oynamak ve film seyretmek yeterince tatminkarmıdır?? vede alacağım fiyat konusunda yorum yaparsanız sevinirim.Teşekkürler

İlk sayfanın altlarına doğru fkay'in oyunlar hakkında yorumları var. En son çıkan oyunları sorunsuz çalıştırmış. Piyasadaki en hızlı dizüstü bilgisayarlardan biri bu. Bu çalıştıramıyorsa, diğer dizüstü bilgisayarlar da çalıştıramaz o zaman.

İkinci el bilgisayar konusunda ise, eğer sahibi çok güvendiğiniz ve bildiğiniz bir yakınınız değilse, ikinci el bir ürüne sıfırına bu kadar yakın para ödemek bana garip geliyor. Sıfırını Bimeks'ten 1600 liraya aldım. Paketi açıldığı anda benim için fiyat tavanı 1000 liraya düşer sıfırı bu fiyata satılan bir üründe. Takdir sizin, herkesin alışkanlıkları ve takıntıları farklıdır

• Bende dahil olmak üzere buradaki çoğu insan o gece kuşları ile aldı mesela ben 1550 tl ye aldım, çokta mutluyum laptopumla. Yalnız benim bir sorum olacak bana birazcık wireless modemleri az çekiyormuş gibi geldi. Bunu bir driverla falan giderebilir miyiz? Çözümü olan varsa çok mutlu olurum.
  • yurtdısı forumlarda da az cektiginden bahsedilmiş. bunu gidermek için içerisindeki mini pcix portuna farklı wireless alıcı takarak yüzde 40 artırmıslar performansını.
  • Link alabilir miyim acaba nasıl olarak çözdüklerine tam bakmak için.
  • arkadaslar gece kusu kampanyasından alanlara tam olarak ne kadar zaman sonra geldi alet?
    bir kac kisi yanıtlarsa sevinirim keza bugun alırsam sanırım yarın yolluyorlar ve cumartesi eve mahkum olmak zorunda kalıyorum.
    bide seyi soracagım dün gece dikkat ettim sadece 3820 ve 4820 de yüzde 20 digerlerinde 25 yazıodu boyle bir olay normalmi?
  • Bilgi için teşekkürler zaten vazgeçtim ani bir kararla 1500Tl vererek sıfır 5741G aldım ekran boyutları benim için önemli olduğundan tercihimi bu yönde kullandım henüz test etmedim umarım pişman olmam.Ben oyun oynamak için alıyorum söylediğim gibi gemide çalıştığımdan başka bir seçenek yok ekran kartı 320M çok inceledim almadan önce bir çok modeli bunu hiç incelemeden bakmadan aldım inş. pişman olmam.Ama aklım hala 3820TG de kaldı :) umarım 5741G de aynı performansı verir..
  • http://forum.notebookreview.com/acer/488205-acer-timelinex-3820tg-owners-lounge-info-benchmarks-tweaks-mods-upgrades-1.html

buradan 3820TG ile ilgili en kapsamlı foruma bakabilirsiniz.
    adamlar ışıklandırmalı klavye modu bile yaptı cihaza.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.