Şimdi Ara

Acer 3820TG Kutu İçeriği ve İnceleme (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
6
Favori
73.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/111017/acer-as5740g-i5-430m-lx-pmb02-077-.aspx

İşlemci Üreticisi : Intel®
    İşlemci Modeli : Core™ i5
    İşlemci Numarası : 430M
    İşlemci Hızı : 2,26 GHz
    Bellek : 4 GB
    Disk Kapasitesi : 500 GB
    Ekran Boyutu : 15,6"
    Ekran Kartı Belleği : 1 GB
    Ekran Kartı : ATI5650 DX11 1024-DDRIII
    İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium
    Dahili Web Kamera : Evet/Var
    Ağırlık : 2,70 kg
    Ön Bellek (L2 Cache) : 3 MB
    Ekran Kartı Türü : Harici
    Max. Bellek Desteği : 8 GB
    Bellek Türleri : DDR3
    Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    Kablosuz Ağ : 802.11b, 802.11g
    Entegre SIM Kart : Hayır/Yok
    Optik Medya Türü : DVD±RW
    Entegre 3G Modem : Hayır/Yok
    Klavye : Türkçe Q
    Pil Süresi : 1 - 4 saat
    Pil Hücre Sayısı : 6
    Garanti Süresi: : 24 Ay

hem 15.6 hem daha 4820 tg ucuzzz daha iyi dimi hemm daha gec isinir kotu yani ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan309 -- 31 Temmuz 2010; 1:46:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan309

Acer AS5740G/i5-430M (LX-PMB02-077)

http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/111017/acer-as5740g-i5-430m-lx-pmb02-077-.aspx

İşlemci Üreticisi : Intel®
    İşlemci Modeli : Core™ i5
    İşlemci Numarası : 430M
    İşlemci Hızı : 2,26 GHz
    Bellek : 4 GB
    Disk Kapasitesi : 500 GB
    Ekran Boyutu : 15,6"
    Ekran Kartı Belleği : 1 GB
    Ekran Kartı : ATI5650 DX11 1024-DDRIII
    İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium
    Dahili Web Kamera : Evet/Var
    Ağırlık : 2,70 kg
    Ön Bellek (L2 Cache) : 3 MB
    Ekran Kartı Türü : Harici
    Max. Bellek Desteği : 8 GB
    Bellek Türleri : DDR3
    Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    Kablosuz Ağ : 802.11b, 802.11g
    Entegre SIM Kart : Hayır/Yok
    Optik Medya Türü : DVD±RW
    Entegre 3G Modem : Hayır/Yok
    Klavye : Türkçe Q
    Pil Süresi : 1 - 4 saat
    Pil Hücre Sayısı : 6
    Garanti Süresi: : 24 Ay

hem 15.6 hem daha 4820 tg ucuzzz daha iyi dimi hemm daha gec isinir kotu yani ne

Daha büyük, daha ağır ve daha az pil ömrü. Taşınabilirlik açısında hiç bir albenisi yok. Bence çok büyük etken. Ama tabi büyük ekranlı isteyenler için bir seçenektir. Lakin labtop denildiğinde taşınabilirlik ve pil ömrü çok önemli olması gerekli. Ama baya bir fiyat farkı var, düşünülmeyecek gibi de değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi join -- 1 Ağustos 2010; 2:01:46 >

• Hocam çok geç cevaplıyorum kusura bakmayın.

yarım saat assasins creed'den sonraki durum aşağıda, makine oldukça ısındı yalnız unutmamak gerekiyor ki şu an Ankarada'yım ve termometre odanın sıcaklığını 33 derece gösteriyor. Ben şahsen makineyi bundan daha sıcak bir ortamda kullanamam herhalde.

Acer 3820TG Kutu İçeriği ve İnceleme

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

ben teşekkür ederim bi an bende şaşırdım acaba ekran kartı 5470 mi diye
    i3 te bende çift ekran kartı olayı yok diye biliyordum ama i3, i5 te varmış i7 de yokmuş galiba.

@fkay

Hocam 1-2 sıcaklık ss i paylaşabilir misin? Özellikle 1-2 saat oyun oynadıktan sonra
    http://www.alcpu.com/CoreTemp/
    http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

oyun sırasındaki ısınmasını merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fkay

Hocam çok geç cevaplıyorum kusura bakmayın.

yarım saat assasins creed'den sonraki durum aşağıda, makine oldukça ısındı yalnız unutmamak gerekiyor ki şu an Ankarada'yım ve termometre odanın sıcaklığını 33 derece gösteriyor. Ben şahsen makineyi bundan daha sıcak bir ortamda kullanamam herhalde.

Acer 3820TG Kutu İçeriği ve İnceleme

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

ben teşekkür ederim bi an bende şaşırdım acaba ekran kartı 5470 mi diye
    i3 te bende çift ekran kartı olayı yok diye biliyordum ama i3, i5 te varmış i7 de yokmuş galiba.

@fkay

Hocam 1-2 sıcaklık ss i paylaşabilir misin? Özellikle 1-2 saat oyun oynadıktan sonra
    http://www.alcpu.com/CoreTemp/
    http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

oyun sırasındaki ısınmasını merak ettim.

dün gözümü karartıp makineyi ben de aldım, şimdi bu sıcaklık değerlerini görünce endişelendim.
    ek: bu arada, kullandığın bios sürümü nedir? 1,13le birlikte daha iyi soğuduğu yazılmış bir kaç yerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiNaPSiS -- 3 Ağustos 2010; 9:09:26 >

• Bu değerler oda sıcaklığının etkisiyle baya bi alakalı, sonuçta bu testi yaptığımda normal oda sıcaklığından 10 derece daha yüksek, dolayısıyla bence endişelenecek durum yok. Normalde zaten bu kadar ısınmıyor, dün acaba bu sıcakta ısınıp kapanacak mı diye testi yaptım ama herhangi bir kapanma olmadı.

Bios sürümüne akşam bakıp söyleyeyim. Bios sürümü açılırken ekranda mı yazıyor yoksa özel olarak bakacağımız bir yer var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS
    dün gözümü karartıp makineyi ben de aldım, şimdi bu sıcaklık değerlerini görünce endişelendim.
    ek: bu arada, kullandığın bios sürümü nedir? 1,13le birlikte daha iyi soğuduğu yazılmış bir kaç yerde
  • quote:

Bu değerler oda sıcaklığının etkisiyle baya bi alakalı, sonuçta bu testi yaptığımda normal oda sıcaklığından 10 derece daha yüksek, dolayısıyla bence endişelenecek durum yok. Normalde zaten bu kadar ısınmıyor, dün acaba bu sıcakta ısınıp kapanacak mı diye testi yaptım ama herhangi bir kapanma olmadı.

Bios sürümüne akşam bakıp söyleyeyim. Bios sürümü açılırken ekranda mı yazıyor yoksa özel olarak bakacağımız bir yer var mı?

Everest ile bakıyorum ben, anakart bölümünde bios diye bir bölüm var orda yazıyor. (Benimkinde 1.13 bios sürümü geldi direk)
    az önce ben de oynadım (40dk civarı) 82 dereceyi görebildim, ama tabi sadece oda sıcaklığının etkisi de olabilir.
  • Benim versiyon 1.08 imiş.

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

quote:

Bu değerler oda sıcaklığının etkisiyle baya bi alakalı, sonuçta bu testi yaptığımda normal oda sıcaklığından 10 derece daha yüksek, dolayısıyla bence endişelenecek durum yok. Normalde zaten bu kadar ısınmıyor, dün acaba bu sıcakta ısınıp kapanacak mı diye testi yaptım ama herhangi bir kapanma olmadı.

Everest ile bakıyorum ben, anakart bölümünde bios diye bir bölüm var orda yazıyor. (Benimkinde 1.13 bios sürümü geldi direk)
    az önce ben de oynadım (40dk civarı) 82 dereceyi görebildim, ama tabi sadece oda sıcaklığının etkisi de olabilir.

• arkadaslar catia kullanan varmı aranzda calıstırıomu cihaz?
  • Catia kullanmadım, muhtemelen çalıştırıyordur, ama 13.3 inç ekranda zor olur bence.

quote:

Orijinalden alıntı: cihan_wien

arkadaslar catia kullanan varmı aranzda calıstırıomu cihaz?
  • quote:

Catia kullanmadım, muhtemelen çalıştırıyordur, ama 13.3 inç ekranda zor olur bence.

quote:

Orijinalden alıntı: cihan_wien

arkadaslar catia kullanan varmı aranzda calıstırıomu cihaz?

sorun diil lcdye baglıorm zatn:)
  • Arkadaşlar Crysis Warhead'da HIGH grafik ayarında kaç FPS veriyor ortalama olarak ?
  • geçen hafta bu cihazdan almayı kafaya koymuştum. vatan bilgisayar topkapıya gittim ödemesini yaptım ve kasada kutuyu iyiki incelemişim üzerinde 5470 ekran kartı vardı.

tabiki iade ettim... hatta biraz tartıştım sorun bizde değil tedarikçide dedi görevli arkadaş . stoğa siz alıyosunuz onlar değil diye söylendim :) neyse..

sanalmarketim sitesine baktığımda da 3820tg i3 430 500 gb 5650 ama 15.6" yazıyordu telefon açtım 3820 kelimesi 13.3 demek diye stoğu kontrol edermisiniz vatan bilgisayarda başıma gelen gelmesin dedim... kontrol edildi ve ürünün ACER AS3820TG-5464G64N Core i5-460M 2.53GHz 4GB 640GB HD5650 13.3" olduğu çıktı ortaya sitelerini güncellediler. pazartesi 17:00 de sipariş ettim çarşamba saat 10:00 da elimdeydi.

ürün gerçekten raikplerine göre az ısınıyor nerdeyse netbook kullanıyorum hissine kapıldım.

özellikle bluetooth ile logitech revolution mouse u tanıması dongle takmama gerek kalmamasıyla usb portuişgal etmemesi ayrı sevindirdi.

yalnız cihaz çok çokufak bir sorunla geliyor.

ekran kartı pciex de 1x hızında çalışıyor. gpu-z yükleyip kontrol etmenizi tavsiye ederim.. bunuda aşağıdaki sitede yazdıkları şekilde uyguladım hemde yeni sürücü eklemiş oldum ve 16x moda geçti...

http://forum.notebookreview.com/acer/488205-acer-timelinex-3820tg-owners-lounge-info-benchmarks-tweaks-mods-upgrades.html

işlemci aslında 540m ile aynı hızda geliyor.

intel in sitesinde vs.. official olarak yayınlanmış bir işlemci değil. anladığım kadarıyla 4xxm serisi işlemci üretilirken kaliteli çıkan ürünü 2.53 ghz ye setlediler. ama 540m turbo modda 3.06 ya çıkarken 460m 2.8 e çıkıyor 540m olacak kadarda değilmiş :)

özetle acer 3820tg olarak konuşursam çok memnun etti diyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santanio -- 18 Eylül 2010; 9:37:12 >

• bende yeni uyelerinizden bir tanesiyim, vatandan 640 gb hard diskli i5 460m(2.53ghz) 4gb ram'li bir 3820tg'ti 1450(kdv dahil) liraya aldım. Kendinden daha iyi surumlerinden daha ucuz :) büyük ihtimal yanlış yazdılar gittiğimde yok dediler internetten baktım stokta var dedim bakalım dediler. Var dediler. Aradılar buldular 2 tane getirmişler birini ben aldım :)

Açıkcası oyun fln oynamıyacağım programlama için aldım. Ama isteyen olursa test vs yapabilirim. Hangi programla test yapılıor fln onceden yapmadığım içinde pek bir bilgim yok , gerekli programların adını verdikten sonra ben gereken bilgileri ttoplayabilirim.

• Hayırlı olsun güle güle kullanın.

quote:

Orijinalden alıntı: kozmotr

bende yeni uyelerinizden bir tanesiyim, vatandan 640 gb hard diskli i5 460m(2.53ghz) 4gb ram'li bir 3820tg'ti 1450(kdv dahil) liraya aldım. Kendinden daha iyi surumlerinden daha ucuz :) büyük ihtimal yanlış yazdılar gittiğimde yok dediler internetten baktım stokta var dedim bakalım dediler. Var dediler. Aradılar buldular 2 tane getirmişler birini ben aldım :)

Açıkcası oyun fln oynamıyacağım programlama için aldım. Ama isteyen olursa test vs yapabilirim. Hangi programla test yapılıor fln onceden yapmadığım içinde pek bir bilgim yok , gerekli programların adını verdikten sonra ben gereken bilgileri ttoplayabilirim.

• tesekkurler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozmotr

bende yeni uyelerinizden bir tanesiyim, vatandan 640 gb hard diskli i5 460m(2.53ghz) 4gb ram'li bir 3820tg'ti 1450(kdv dahil) liraya aldım. Kendinden daha iyi surumlerinden daha ucuz :) büyük ihtimal yanlış yazdılar gittiğimde yok dediler internetten baktım stokta var dedim bakalım dediler. Var dediler. Aradılar buldular 2 tane getirmişler birini ben aldım :)

öncelikle ısınmasına bakarmısın pil süresine ve alette 2 fanmı var tek fanmı

• hocam makine ısınır gibi duruyor normal olarak kullanıyorum fakat hafif bir sıcaklık geliyor elime, sanırım bir oyun fln oynamak için ayaz'a cıkıp oynasak daha iyi olur :) ama ben bunu tahmin ederek aldım cunku oyunla vs işim olmıyacaktı.

2 tane fan var. biri solda biri sagda soldakinden daha cok ısı cıkıyor .

makine sessiz.

klavyesi fena degil şimdilik.

görünümü ve ses kalitesi beni tatmin etti.

pilde bi problem var sanırım muzik calıyor ie acık msn acık full doldurudm suanda herşey en dusuk ayarda 3 saat 35 dk diyor lavuk
  • bu intel tasaruflu gpu'suna gecmiyormus abi ondan oyle gozukuyormus :)

şimdi halletim 8 saati gordum :) pildede problem yok tek problem acer iletişimi arayıp temsilciyi beklerken dinlettikleri şarkının cızırtısı mudur :D alet taş taş :D

• quote:

Arkadaşlar yeni sürücüler ve firmware (v1.17) çıkmış update etmediyseniz yapabilirsiniz.

http://www.acer.com.tr/acer/service.do?LanguageISOCtxParam=tr&miu10einu24.current.attN2B2F2EEF=3748&sp=page15e&ctx2.c2att1=26&miu10ekcond13.attN2B2F2EEF=3748&CountryISOCtxParam=TR&ctx1.att21k=1&CRC=3882480514

teşekkürler ama ben yeni bir sürücü göremedim sadece yeni bir bios çıkarmışlar.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.