Şimdi Ara

Acer 3820TG Kutu İçeriği ve İnceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
6
Favori
73.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acer Gerçekten süper bir ürün yapmış. İstendiğinde oyun performasnlı bir laptop ,istendiğinde uzun şarjlı bir laptop . Seçenek son kullanıcının
    İki farklı modelde yani core i5 ve core i3 lü modellerden daha çok pil performansı isteyen arkadaşlar korkmadan core i5 seçebilirler. Core i5 ve core i3 ün TDP si aynı 35W .
    Performanstan taviz vermelerine gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colins547 -- 6 Temmuz 2010; 15:40:20 >
  • bunu bana mı yazdın ürün bilgisi istemiştim 5738 için
  • @fkay

Hocam ekran kalitesi için neler dersin?

1-2 yerde ekranın parlaklığının düşük olduğunu okudum.
  • hocam ben pek parlaklığının düşük olduğunu düşünmüyorum, bir tane de sony vaio VPCE1B1'li olan modeli kullanıyorum kardeşimde de samsung r522 var benim eski hp'nin de ekranı karşılaştıracak olsam, hiçbiri için şunun ekranı 3820'de olsa diye içimden geçmedi, sony dahil. Oda içinde hiçbir sıkıntım olmadı şu ana kadar. Tek gözüme çarpan en düşük parlaklıkta arada parlaklık dalgalanıyor gibi oluyor. Ama o da göz yanılgısı olabilir çünkü en düşük parlaklığı otobüs tren gibi hareket halindeyken karanlıkta kullandım şimdiye kadar.

Yalnız ekran ve çevresi fazla parlak, direk ışık alan bir ortamda ayna gibi yansıtıyor, çok rahatsız ediyor. Bu ekranlar eskiden ne güzel mattı niye parlak yapıyorlar anlamıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

@fkay

Hocam ekran kalitesi için neler dersin?

1-2 yerde ekranın parlaklığının düşük olduğunu okudum.

• teşekkürler. geçen gün kısa zamanda olsa kasayı inceleyebildim. ekrana bakamamıştım.

i3 + 5650 nin fiyatı uygunmuş. dikkatli bi şekilde inceleyim bi gittiğimde
  • i3 + 5650 yazım hatası olmasın, ben aldığımda i3'lü modelin ekran kartı dandik birşeydi.

quote:

teşekkürler. geçen gün kısa zamanda olsa kasayı inceleyebildim. ekrana bakamamıştım.

i3 + 5650 nin fiyatı uygunmuş. dikkatli bi şekilde inceleyim bi gittiğimde
  • doğru gibi görünüyor çoğu sitede ekran kartı hd5650 yazılmış.

edit: AS3820TG-333G32N koduyla aratınca ekran kartı 5650 değil 5470 gözüküyor.

AS3820TG-333G32NKS kodu ile aratınca hd5650 görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 9 Temmuz 2010; 2:31:50 >
  • Bimeks 3820TG modelini i3 işlemciyle 5650 ekran kartıyla satıyorlar. Fakat oradaki ve Türkiye'deki çoğu yerde yazıldığı şekliyle Acer AS3820TG-333G32NKS modeliyle ilgili hiç bir yoruma ulaşamadım. Türkiyeye gelen ürünlerin adı değiştimiş olabilirler mi? yoksa 333G32NKS'ye çok takmamak mı lazım...

i3 işlemcilerde bütünleşik ekran kartı teknolojisi kullanıyorlar. Bimeksteki eleman (muhtemelen hakim eğildi olaya) bu modelde olmadığı söyledi. Turboyu saymazsak :) i3 ile i5 arasında fiyat performans açısında çok fark yok... Siz ne dersiniz?
  • quote:

doğru gibi görünüyor çoğu sitede ekran kartı hd5650 yazılmış.

tekrardan AS3820TG-333G32N koduyla arattım ve çıkan sitelerde ekran kartı hd5470

vatanda şöyle bi model var
    http://www.vatanbilgisayar.com/acer-as3820tg-333g32mn-as3820tg-core-i3-330m-2.13ghz-3gb-320gb-13.3cam-1024-mb-hd5650--wv7bas/productdetails.aspx?I_ID=46839
    kodu ise
    AS3820TG-333G32MN

Ekran kartını bimeksten teyit ettirmek gerekiyor.

• Teşekkürler. Bimekste geçen gün inceledim, üzerinde 5650 var.

Vatandaki ürünün özellikleri ile bimekstekinin özellikleri karşılaştırırsak birebir aynı. Tabiki geçe kuşu kampanyasını saymazsak :)

http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/112212/acer-as3820tg-333g32nks-lx-pv101-003-.aspx

Türkiye'deki çoğu AS3820TG-333G32NKS ürünler 5650 ile yazılmış.

Bana öle geliyor ki model sizin de yazdığınız gibi 333G32N KS ise HDD den geliyor diye düşünmeye başladım (N320GB5.4KS)

• ben teşekkür ederim bi an bende şaşırdım acaba ekran kartı 5470 mi diye
    i3 te bende çift ekran kartı olayı yok diye biliyordum ama i3, i5 te varmış i7 de yokmuş galiba.

@fkay

Hocam 1-2 sıcaklık ss i paylaşabilir misin? Özellikle 1-2 saat oyun oynadıktan sonra
    http://www.alcpu.com/CoreTemp/
    http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

oyun sırasındaki ısınmasını merak ettim.

• Bimekteki arkadaşlar da bana aynısı söyledi: tek ekran kartı var dedi. O da 5650 imiş. Ama intel'in siteye bakıyorum

http://www.intel.com/cd/products/services/emea/tur/processors/corei3/mobile/specifications/449807.htm

Orada başka bir şey yazıyor.

Ben daha araştırma aşamasındayım. İlk almayı düşündüğün i5'li 13,3 Acer dı. Fakat turboyu açacak kadar ibr işlem yapmayacağım için, i3 ile i5 benchmarklara baktığımda fiyata göre fark olmadığını görüm. Benim için önemli olan bir başka kriter de pil ömrüydü. Bu noktada Intel® HD Graphics olayı önem taşıyor. i3'lü modelde olmadığını öğrendiğimde o zaman almaktan vazgeçtim. i3'lerde Intel® HD Graphics olayı var mı yok mu netleştiğinde modeli de netleştirmiş olucam

Bu modeli bu gece almaya ciddi anlamda niyetlendim. Fakat Bu NKS muhabbetine takılınca Süpürülmüş 13.3'ler i3 modeli aldığımda incelemeleri paylaşacağım.

• http://www.intel.com/products/processor/corei3/mobile/index.htm
    quote:

Features and benefits
    Intel® HD Graphics provides superb visual performance for sharper images, richer color, and life–like video and audio. Available on select models of the Intel® Core™ processor family

ayrıca i3 için intel in sitesin hd graphics için driver lar mevcut
    http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-031103.htm#doesmylaptop

• Bilgisayarı bu sabah Eskişehir mağazadan aldım. Tek bir tane vardı. işlemci haricinde konu başlığında bahsedilen bilgisayar ile büyük benzerlikler taşıyor. Şu konuya da açıklık getireyin. İ3 işlemcili Acer 'da Intel® HD Graphics özelliği var. ATI'nin programı üzerinden yada kısa yol tanımlayarak ikisi arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Pili tam doldurup her iki ekran kartını kullanarak bir kaç test yapıp buraya eklemeye çalışıcağım. Ayrıca MW2 de bir kaç oynayıp ısınma ile değerleri sizinle paylaşırım. Sonu olarak küçük bir bilgisayar istiyorsanız, işlemci performansı konusunda çok beklentiniz yoksa, EN ÖNEMLİSİ fiyatta önemli ise i3 işlemcili Acer 13'3 ü tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: st@lker

Bilgisayarı bu sabah Eskişehir mağazadan aldım. Tek bir tane vardı. işlemci haricinde konu başlığında bahsedilen bilgisayar ile büyük benzerlikler taşıyor. Şu konuya da açıklık getireyin. İ3 işlemcili Acer 'da Intel® HD Graphics özelliği var. ATI'nin programı üzerinden yada kısa yol tanımlayarak ikisi arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Pili tam doldurup her iki ekran kartını kullanarak bir kaç test yapıp buraya eklemeye çalışıcağım. Ayrıca MW2 de bir kaç oynayıp ısınma ile değerleri sizinle paylaşırım. Sonu olarak küçük bir bilgisayar istiyorsanız, işlemci performansı konusunda çok beklentiniz yoksa, EN ÖNEMLİSİ fiyatta önemli ise i3 işlemcili Acer 13'3 ü tavsiye ederim.

Fiyatı nedir kaç gündür web sitesine bi gelip bir gidiyor da fiyatına göre mağazalarda varsa ben de alacağım.

EDIT:i3 330 işlemcili modeli merak ediyorum.Diğeri pahalı kaçıyor bize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 9 Temmuz 2010; 21:21:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: st@lker

Bilgisayarı bu sabah Eskişehir mağazadan aldım. Tek bir tane vardı. işlemci haricinde konu başlığında bahsedilen bilgisayar ile büyük benzerlikler taşıyor. Şu konuya da açıklık getireyin. İ3 işlemcili Acer 'da Intel® HD Graphics özelliği var. ATI'nin programı üzerinden yada kısa yol tanımlayarak ikisi arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Pili tam doldurup her iki ekran kartını kullanarak bir kaç test yapıp buraya eklemeye çalışıcağım. Ayrıca MW2 de bir kaç oynayıp ısınma ile değerleri sizinle paylaşırım. Sonu olarak küçük bir bilgisayar istiyorsanız, işlemci performansı konusunda çok beklentiniz yoksa, EN ÖNEMLİSİ fiyatta önemli ise i3 işlemcili Acer 13'3 ü tavsiye ederim.

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın.

Testleri bekliyoruz.

• @Mechatronik teşekkür ederim. İlk fırsatta paylaşacağım.

i3'lü model internette maksimuma altı taksit görünüyordu: 1.189 lira. 12 taksitte 1263 liraya geliyordu. Ben 12 taksitle aldım... İnternette Eskişehir ve Trabzonda görünüyordu. Sanırım ikisinde de birer tane vardı. Ben aldıktan sonra eskişehir stoğu sıfırlandı. Daha önce dediğim gibi fiyat performans açısında güzel bir alet. Ama bütçe geniş ise ben i5'i öneririm
  • Herkese merhaba,

Ürüne bir süredir ben de sahibim ve oldukça memnunum. Konuyu açan fkay'e bilgilendirici yazıları için çok teşekkürler. Ürünü almadan önce çok faydası dokunmuştu. Soruları olan arkadaşlara ben de yardımcı olmaya çalışabilirim. Ekran hakkında bir soru gördüm. Ekran en son LED teknolojisini kullanıyor ve LCD ekranlarla kıyaslanmayacak bir kaliteye sahip. Parlaklık konusunda ise şunu söyleyebilirim. Bundan önce Acer 5920G kullanıyordum. Bilgisayarları değiştirmeden önce iki ekranı yan yana koyarak parlaklığı kıyaslama fırsatı buldum. Acer 5920G yaklaşık iki sene önce satın aldığımda her türlü özelliğiyle en üst model bir bilgisayardı. Buna rağmen 3820TG'nin ekranının yanında o kadar sönük kaldı ki, hele de ekran parlaklığı... Resmen kömür karası gibi 5920G'nin ekranı İki yıl bu ekrana mı bakmışım ben diye hayıflandım. Kıyaslamayı yaparken iki ekranın da parlaklığı sonuna kadar açıktı, yanlış anlama olmaması için belirteyim.

Benim bir sorum olacak. Aletin çeşitli tuşlarını ve özelliklerini kontrol eden Launch Manager programıyla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Bilgisayarı her çalıştırdığımda bluetooth özelliğini bu programdan açmak zorunda kalıyorum. Bluetooth özellikli fare kullandığım için her açılışta bunu yapmak artık canımı sıkmaya başladı. Bunu otomatik olarak nasıl ayarlanabileceğini bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Windows'un hizmetler ayarlarından bluetooth'u otomatik olarak çalışır duruma getirmeme rağmen Launch Manager'dan elle çalıştırmak gerekiyor.

• Alan arkadaşlara hayırlı olsun.
    Benim bir kaç sorum olacak.Açılışlarda wlan otomatik açık bir şekilde win 7 başlıyor bunu açılışta kapatmanın bir yolu yokmu bulamadım ben ?!
    Birde yeniden format yada recovery nasıl atacağız bu alet'e?
    i3 işlemcili 5650 1gb ati kartlı model var...
    Ben win home basici premium'a yükselttim alet canlı oldu.Bir kaç yurtdışı yorumu okudum hb ile işlemci kasıyor denilmiş ve homepremium çakmışlar alete stabil olup hız farkı hissedilir olmuş.
    Bende bu yorumu okuyunca uyguladım lisans anahtarı ile gerçektende doğruymuş...Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asonas

Alan arkadaşlara hayırlı olsun.
    Benim bir kaç sorum olacak.Açılışlarda wlan otomatik açık bir şekilde win 7 başlıyor bunu açılışta kapatmanın bir yolu yokmu bulamadım ben ?!
    Birde yeniden format yada recovery nasıl atacağız bu alet'e?

Benim bir üst mesajda sorduğum sorunun tam tersi gibi olmuş ilk soru Fn+F3 tuşuna bastığınız zaman Launch Manager açılıyor. Oradan Wi-Fi'yi kapalı duruma getirdiğiniz zaman kapanıyor ama açılışta muhtemelen benim bluetooth gibi kafasına göre davranacaktır. O yüzden şu yöntemi deneyebilirsiniz: Çalıştır komutuna "services.msc" yazıp Hizmetler'e ulaşın. Oradaki listeden "Kablosuz Yerel Ağ Otomatik Yapılandırma"yı bulup çift tıkla özelliklerine girin. Başlangıç türünü "Otomatik"ten "Elle" olarak değiştirin ve "Tamam" diyerek kaydedin. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda devre dışı kalmalı bu şekilde.

Bilgisayarın Recovery özelliği açılışta "Alt Gr+Ctrl+Shift+F9" ya da "Alt Gr+Ctrl+Shift+F10" yaparak çalışmalı. 5920G'de bu şekilde çalıştırmıştım. Bunda da büyük ihtimalle böyle oluyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minimalist83 -- 12 Temmuz 2010; 3:01:20 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.