Şimdi Ara

Acemiyim yardım.. yokuş kalkış desteği fiesta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abiler 2.el araç aldık fiesta 1.25 trendx 2014 model benzin. Yokuş kalkış desteği var deniliyor ama yokuşlarda geri kaçıyor aktif etme durumu varmış bilgisi olan yardımcı olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonöysmbükücü -- 20 Ekim 2016; 22:20:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam bazı araçlarda frene sonuna kadar basmak gerekiyor fluence öyleydi mesela yanlış hatırlamıyorsam
  • Archspire kullanıcısına yanıt
    Denedim olmadı inşalşah ayağım alışacak tam sorun kalmaz

• Menüde var diye hatırlıyorum baktınızmı hocam

• zafer135 kullanıcısına yanıt
    Yokuşlarda denedim birkaç sefer olmadı karıştırırım bugün menüyü ama çalıştırdığımda simge felan çıkmıyor

• Sonöysmbükücü S kullanıcısına yanıt
    2016 Fiesta kullanıcısıyım. Yokuş kalkış desteği çok dik yokuşlarda aktif oluyor. Hafif bir yokuş mantığında denediyseniz o zaman aktif etmiyor. Ama dik bir yokuş çıktığınızda durmanız durumunda devreye giriyor. En azından benim araçta o şekilde. Menüde bir yeri var mıdır bilmiyorum.
  • Sonöysmbükücü S kullanıcısına yanıt
    2014 fiesta titanyumX kullanıcısıyım bende yeni aldım aracı.
    şu anda satşta olan fiestada bu özellik standart ancak daha öncelerinde sanırım opsiyon olarak güvenlik paketi ile birlikte sunuluyordu yanılıyorda olabilirim en kesin bilgiyi menüyü kurcalayıp ARAÇ AYARLARI menüsüne girip YOKUŞ KALKIŞ DESTEK SİSTEMİ AÇIK-KAPALI ayarına ulaşabilirseniz aracınızda bu özellik vardır.
    yokuşlarda frene tam basıp ayağınızı çektiğinizde devreye giriyor çok hafif eğimli yerlerde devreye girmeyebiliyor buda tecrübe ile kavranılabilecek bir durum.
    ayrıca arac vitesteyken bu sistem çalışır boştayken çalışmaz.

kullanma klavuzunu inceleyebilirsiniz.
    ben aracıma ait olan 2014-2015 model fiestanın kullanma klavuzuna baktığımda sayfa 205 te tanımı ve sayfa 117 de ayarları mevcut sizin araçta 2014 olduğuna göre olması gerekiyor
    zaten ben aracımın menüsündede bu ayarı görürüyorum açıp kapatabiliyorum.

http://www.ford.com.tr/ford-servis/tanitma-ve-kullanma-kilavuzlari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer135 -- 23 Ekim 2016; 22:06:28 >

• zafer135 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun sizden menüye baktım kalkış desteğini açtım ama kendiliğinden kapalı ya alıyor anlam veremiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.