Şimdi Ara

acces point ve kablosuz modem kurulumu için yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    salonda kablosuz modem ve buna bağlı dune nmt ve ps3,
    yatak odasında salondaki kablosuz modeme cat5 ile bağlı gigabit switch ve buna bağlı qnap nas + pc

Modemi salona koyarsam yatak odasında,yatak odasına koyarsam saloda kablosuz ağ kullanamıyorum..(2 ,3 farklı modem denedim)
    Bu amaçla bir Tp-Link TL-WA901ND access point bir de Tp-Link TD-W8961ND kablosuz modem sipariş verdim..
    Kablosuz modemi salona koyacağım ve kablosuz olarak salona yayın yapacak..acces pointi içerideki switche takacağım ve o da oraya kablosuz yayın yapacak..
    Öğrenmek istediğim bu kurulumda bir hata olup olmadığı..?Ve bu konfigirasyonu nasıl yapacağım...?
    Yardımlarınızı bekliyorum..

• modemle normal wpa şifreli yayın yapacaksın.
    901 i bridge with ap olarak kuracaksın.
    yani 901 modemden kablosuz alacak kablo çıkışından switch e net verilmiş olacak
    aynı zamanda kablosuz yayın yapacak.
    yalnız bir sıkıntı var 901 in emulatoru tplink sitesinde yok. umarım bridge with ap modu vardır.
    dün aksam gördüğüm bir sıkıntı tplink 801 ap de v1 modelinde bridge with ap sadece wep şifre destekliyor.
    v2 modelinde ise wpa desteğide var.
    ama 901 de durum nedir bilmiyorum.

derken atladığım şey zaten modemle 901 i switch üzerinden kablo ile bağlayacakmışsın. demekki iyi okumak gerekiyor
    sorun yok direkt 300n yayın yapacaksın 901 ile. hız sıkıntısı v.s. de çekmezsin.

• Cevap için çok teşekkur ederim...Peki ben iki ayrı ssid mi göreceğim yoksa tek ağmı olacak..?yani odaya geldiğimde access pointin kablosuz ağı ayrı olacak değilmi?
  • yapacağın ayarlara bağlı.
    istersen modemede ap yede aynı ağ ismini verirsin tek ağ ismi görürsün.
    istersen ikisinede farklı ağ ismi verirsin.
    farklı vermende fayda var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.