Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.963
Cevap
38
Favori
445.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buradan cevap geç gelebilir Facebook gruplarında sorunuzun cevabını aramak yararınıza olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aracımın pompasını kendim değiştirdim benzin hortumlarını yeniledim, filtreyi yeniledim çalıştırdım çalışmadı,
    pompaya gelen kabloya ampul taktım elektrik gelmiyor, bunu bulamadım, elektirikçiye gittim direksiyonun altında bir yerde uzun bir role çıkardı gitmiş dedi roleyi bulamadık açtı içini lehimledi falan şimdi çalışıyor, dört yıldır bende benzinle'de kullandım zaman zaman ama bu araba böyle gitmiyordu benzinde mubarek asfalt ağlıyor.

arabayı satacağım hundai accent 1.3 ls 182.000 km'de orjinal boyası duruyor kaputta va tavanda güneş yanığı var, iç tavan döşeme çökük, değişen sadece sağ ön kapı duruken çapmışlar sahibi değişmiş, toplam üç kaza var teki bende sadece far ve tampon kırılmıştı, motorda milim yağ kaçağı yada eksiltme yok sizce bu araç ne eder?
  • Resimdeki parçanın adı ne nerden bulurum
     ACCENT YUMURTA / 1994-2000

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wiru5

Buradan cevap geç gelebilir Facebook gruplarında sorunuzun cevabını aramak yararınıza olur
    aktif bildiğiniz accent grubu varsa grubun adını yazarmısınız

• Dd

• Ff

• Arkadaşlar 1999 1.5 GLS Yumurta kasa Accentin fıskiye motoru çalışmıyordu.
    -Fıskiyeyi çalıştırmak istediğimde silecekler çalışıyor ama motor sesi gelmiyor.
    -Motor su fışkırtmıyor.
    -Yedek su deposu temizlendi.
    -Sigortaları atmamış.

Ben de sökmeye karar verdim. Sağ sinyalin tek vidasını çıkarttım.
    Sağ tekerin çamurluğundaki 2 akıllı vidayı söktüm.
    Kolay bir şekilde tek elle fazla bir kuvvet uygulamadan aşağı yukarı hareket ettirerek motoru çıkarttım.
    Elektrik soketini çentikli kısmına basarak çıkarttım.
    Ölçüm aleti ile sokete elektrik gelip gelmediğini kontrol ettim.(Önemli Not: Eğer direksiyonun sağındaki kolu kendinize doğru çekerek çalıştırmadan ölçüm yaparsanız elektrik gelmez. Ben ilkokula giden kızımla birlikte denedim. O kolu çalıştırdı ben de ön taraftan soketi ölçtüm.)
    ilk ölçümde 0 değerini gördüm. Ancak 2 ve 3. denememde yaklaşık 11V luk bir değer ölçtüm.
    Motoru tekrar soketine takıp çalıştırmayı denedim ancak çalışmadı.

Gelelim can alıcı noktaya: Motoru hafif darp ettim. Kafasını çevire çevire kaputa bir kaç kez vurdum. Sonra tekrar kızıma kolu çekmesini söyledim ve o da ne? Motor çalışmaya başladı.

Tekrar yerine monte edip su koyup denedim.
    İlk denememde motor çalışma sesi geldi ancak su fışkırmadı.
    Kısa süreli kolu çalıştırarak tekrar tekrar denediğimde eskisi gibi çalışmaya başladı.

Başkalarına da faydalı olur diye aşağıdaki resmi hazırladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 27 Aralık 2019; 21:14:13 >

• Selamlar ... 1999 Accent GLS aracımda sol kapı şöfor kapısı açık iken gösterge tabosundaki kapı açık ikaz lambası ve tavan lambası yanmıyor. Switch sağlam başına gelen oldumu nereden olur?
  • Arkadaşlar merhaba. Şaşmaz'da yeni faaliyete geçirdiğimiz iş yerimizde Accent Yumurta Kasa Araçlarınızın Hava Filtresi + Yağ Filtresi ve Yağ Değişimlerini her şey dahil (İşçilik + Parça) 120 liraya yapmaktayız. Üstelik Kredi kartlarına Vade Farksız 9'a varan taksit imkanı..
    505 626 50 41

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppzrg -- 16 Haziran 2020; 9:32:12 >
  • Arkadaslar 1999 model yunurta kasa aracimda;
    Hareket halinde iken birden gaz kesiliyor benzine geciyor. 5 sn sonra tekrar gaza geciyor. Daha sonra bir gaz bir benzin devam ediyor.
    Bazen de gazdan benzine geciyor, gaz gostergesi dugmesine basiyorum islemiyor.
    Araci ilk calistiriken gaz gosterge lambalari yanmiyor. Ama bazen yaniyor calisinca geri benzine gecip sonuyor isiklar.

Karsilasan cozumunu bilen var midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

Arkadaslar 1999 model yunurta kasa aracimda;
    Hareket halinde iken birden gaz kesiliyor benzine geciyor. 5 sn sonra tekrar gaza geciyor. Daha sonra bir gaz bir benzin devam ediyor.
    Bazen de gazdan benzine geciyor, gaz gostergesi dugmesine basiyorum islemiyor.
    Araci ilk calistiriken gaz gosterge lambalari yanmiyor. Ama bazen yaniyor calisinca geri benzine gecip sonuyor isiklar.

Karsilasan cozumunu bilen var midir?
    lpg anahtarın bozulmuş olabilir, bende de buna benzer bir şey olmuştu anahtarı değiştirdim düzelmişti.
  • Arkadaslar kaputu acip gaz elektrik tesisatini inceledigimde altta resimdeki parcanin kablolarinin koptugunu gordum. Daha once lehim yapilmis. Kehim yapayim dedim ama yeri cok dar. Sonra ugrasacam. Ama bulabilirsem yenisi ile degistirecem.
    O parca nedir bilen var mi? Sensor mu yoksa soket mi ne dersiniz?

• Soketmis. Sokup yenisi ile degistirdim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Park sensoru taktim aracima.
    Linki
    https://forum.donanimhaber.com/park-sensoru-montaji-accent-yumurta-kasa-1999-1-5-gls--151351943

• eline emeğine sağlık, güzel bir çalışma olmuş.

• Tork anahtar olmadan aracınızın vidalarını tork değerlerine göre sıkma

https://forum.donanimhaber.com/aracinizin-vidalarini-tork-anahtari-olmadan-tork-degerlerine-gore-sikma--151664975

@birol özsoy

•  ACCENT YUMURTA / 1994-2000

• selmand kullanıcısına yanıt

Reis merhaba hala kullanıyorsan bu forumu bu araçtaki sorunu hallettin mi

• 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.