Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birol özsoy

acil yardım lazım arkadaşlar.
    göğüslüğün yapıştırma işlemini bitirdim zımparaladım, boyaması kaldı ama bu rengin adı nedir nasıl hangi renkler ile tuttururum çıkamadım içinden,
    yardımlarınızı bekliyorum.

Arabayla gidersen boya alacagin yere onlar daha net bilgi verir ama bence boyayla fln pek hos olacagini sanmiyorum. Hatta boyanin ustunde olacaginida sanmiyorum. Yinede kolaygelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

quote:

acil yardım lazım arkadaşlar.
    göğüslüğün yapıştırma işlemini bitirdim zımparaladım, boyaması kaldı ama bu rengin adı nedir nasıl hangi renkler ile tuttururum çıkamadım içinden,
    yardımlarınızı bekliyorum.

Arabayla gidersen boya alacagin yere onlar daha net bilgi verir ama bence boyayla fln pek hos olacagini sanmiyorum. Hatta boyanin ustunde olacaginida sanmiyorum. Yinede kolaygelsin

İnce zımparadan sonra boyamayı ,
    ve mat boya kullanmayı düşünüyorum hem zımparalayınca daha iyi tutup,
    mat olunca da güneş yansıması yapmayacağını düşündüm,

ama bir yandan da füme renk fiber kaplama mı yapsam diye düşünüyorum .
    kararsız kaldım.

• Onu bende bilemiyorum :) yaparsan resimleri paylasirsin bizimde fikrimiz olur

• Merhabalar
    Sanırım sorum Ogünmas üstada olacak. 1998 model otomatik 1,5 gls accentimiz var. Araç annemin ama artık kullamadığı için bende hiç lpg takılmamış ve 122,000km de.

Sıkıntı şöyle 2013 yılında su kaynattı ve conta ve üst kapak değişti. Bu tarihten sonra araba artık gitmez oldu 80km hızı geçemiyor vites geçişlerinde sorun yok motor sesi de normal vuruntu tıkırtı yok ama hızlanamıyor.
    Benzin tüketimi de çok çok fazla. Bu sorunlar hallolursa lpg taktırıp kullanmayı düşünüyorum.( Satmaya kıyamıyorum) Forumu başından sonuna okudum. Kanister gaz kelebek ve emiş sensörleri olabileceğini öğrendim. Ankara'dayım sizce sorunu nasıl çözebilirim yada hangi ustaya gitmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.
    Bir de fren de tutmuyor kökleyince anca yavaşlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baristan -- 1 Nisan 2015; 17:10:43 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dagkesen

bisiklet değil değlmi 60 tl ye 304 kl mtre... 30,15 lt rye 304 kl mtre
    hesapta yanlışlık olmasın 1,98 ze lpg vermı
    60 / 304=0,1973 falan araba ne çok yakıyor hacı be ...

1,99 'a almıştım lpg yi milangazdı, kampanyalıydı.
    bu gün aldım 2,09 tl, fulle dedim 28,50 litre aldı ,
    bakalım kaç gidecek

gerçekten çokmu yakmış?
    iyimi yakmışmı demek istedin tereddüt ettim?

Sattığım araba 1.5 gl modeliydi. lpg 2.19 dan almıştım ve en son ölçümde şehir içi 16 kuruş civarı çıkmıştı.

Hangi sehirin ici hocam bu? Benimki uzunyolda bile ondan fazla yakiyor. (Bu arada benim aracim otomatik)
    Yanlis hesaplamiyorsam sehirici neredeyse 7litre yakit tuketmissin bence bu cok cok cok iyi bir rakam. 1 2 ay oncesine kadar ankarada lpg 1.75tl den aliniyordu bide boyle hesaplarsak sudan ucuza gelir :)))
    Hangi marka lpg sistemi kullaniyordunuz?

Bursa. Çok aşırı yoğun, sürekli dur kalklı trafik değil tabii ki. Şehirler arasını hiç sorma zaten :) Atiker sıralı sistem kullanıyordum.

• fatihen F kullanıcısına yanıt
    Benimkide atiker ama sonuclar hic seninki gibi degil.

• Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

benimki 1,3 lx 304 kilometre de 90, tl yaktı istanbul da esenyurt hadımköy arası sanki çok çok yakıyor gibi... 38 litre idi sanırım çok diyorsanız ustaya göstereceğim

benimki 1,3 lx 304 kilometre de 90, tl yaktı istanbul da esenyurt hadımköy arası sanki çok çok yakıyor gibi... 38 litre idi sanırım çok diyorsanız ustaya göstereceğim
  • dagkesen D kullanıcısına yanıt
    Bizim arabalar fatih hocamin aracina gore cok yakiyor.

• Acaba diyorum gazlı araçlarda depo yu full lemekmi avantajlı yoksa belli bir miktarmı mesela 50 60 gibi. Yakıtta bir fark yaparmı teoride yapmaması lazım ama. Çğnkğ ben hep full uyorum opet ten alıyorum. Bu ilk aracım ve 3 defa fulledim birdahakine 50 tl çekeceğim.birde böyle deneyeyim . Araç 1.3 lx yumurta kasa. 2000 model. Hesapladım km ye 0,30 tüketiyor litresi 2,36 idi sANIRIM.

• göğüslüğün son hali alttaki fotoğraflarda.
    bundan sonrası için füme renk fiber karbon kaplama seçeneği daha ağır basıyor,
    yalnız şimdi birde söyle düşünüyorum bu kaplamalar nasıl yapışıyor güneşte atma falan yapıyormu, iyi tutuyormu?
    aracın herhangi bir yerine bu kaplamayı yapanlar varsa yorum yapabilişe iyi olur.

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000 ACCENT YUMURTA / 1994-2000

• birol özsoy kullanıcısına yanıt
    Bekledigimden cok cok iyi yapmissin tellerin ucunu kestikten sonra ustunu neyle kapattin?

• quote:

Bekledigimden cok cok iyi yapmissin tellerin ucunu kestikten sonra ustunu neyle kapattin?

çelik yapıştırıcı sürdüm ertesi gün zımparaladım, hava deliklerinin oralara elim sığmadı pek inceleyemedim oraları.
    çelik yapıştırıcı: şu içi tüpü birbirine karıştırdığımız yapıştırıcı.
    macun aradım bulamadım, bende bu yapıştırıcı ile yaptım hem destek hem dolgu oldu,

tellerin ucunu ise ilk başta soktuktan sonra kestim ama tam dipten olmuyordu,
    bende telleri sokmadan önce içerde kalacak yerlerinden keski ile biraz ezdim sonra içeri soktum,
    kuruyunca teli salladım ezilen yerlerden kırıldı daha kolay oldu.

• selam arkadaşlar 98 accent 1,5 aracım var 2007 den buyana kullanmaktayım araç beni hiç yolda bırakmadı.fakat eksozcu krank sensörünü koruma sacına sıkıştırana kadar araba yolda giderken stop etti arızayı yaklaşık 2 saatte buldum kendim fabrikada elektirikçiyim biraz bilgi sahibiyim aracınız ateşleme yapmıyor ise direk sensöre bakın sensörden bilgi gelmediği için benzin pompasına ve ateşleme bobinine enerji vermiyor araç yolda giderken stop etme arasıra zor çalışma çalışırken devirde titreme olursa krank senörüne bakın
  • quote:

quote:

bir frenciye gittim test falan yapmadım tekerleri söktü disklerin durumu iyi dedi 10000 rahat gider dedi,
    arka kampanalara baktı bunlar biraz yanmış ısınmış dedi kararmış dedi, zımpara ile temizledi tekerler havada el frenini denedikampanalar çıkıken frenler iyi dedi,yağ full dedi 20 tl aldı yolladı.

frene bakarken tekerlerde boşluk var dedi rota göster dedi,
    gittim rota baktı rot başları ve çubukları değişmesi gerke dedi motorcuya gittim değiştiririm dedi
    parçacı 2 rot başı iki rot kolu 160 tl dedi
    usta 60 ben alırım dedi, sonuçta direksiyon dedim yapın dedim, sonra yapılırken internete baktımki parçalar 100 tl bile etmiyor.
    e bikerken aldık parçaları söktürdük, dedim parçacıya çok dedin o zaman en son 150 tl dedi iyi dedim, bidaha sana yolum düşmez dedim 150 tl rotlara 55 tl ustaya, 20 tl de rot ayarına bayıldık,
    galiba iyi bir kazık yedik,

GÖĞÜSLÜĞÜN RENGİ NEDİR?
    ÇIKAMADIM İŞİN İÇİNDEN YEŞİLMİ? KAHVERENGİMİ? YAĞLI MAT BOYA İLE BOYAYACAĞIM TAM RENGİNİ BULABİLİRMİYİM YOKSA RENKLERİMİ KARIŞTIRIP RENGİ YAKALAMAYA ÇALIŞAYIM?

60 tl ile 30,15 litre lpg doldurmuştum , lpg tam bitmiş benzin ile benzinciye gitmiştim.
    sonuç olarak 304 km de lpg bitti, benzine geçtim, hep şehir içi kullanımda ortalama 60 km düz düz yolda 80-90 km gittim.
    sonuç nasıl çokmu yakıyor?

SARFİYAT KM, de TL bazında = Alınan YAKIT TOPLAMI TL / YAPILAN KM TOPLAM

SARFİYAT KM, de YAKIT bazında =45

Benzinli olsa En iyi şartlarda şehir içi 400-450 yapar
    45 lt alır 4.47 olsa benzin 247 tl yapar
    201TL DEPO /400KM YOL =50kr yapar.

LPG de 60 TL ile 304 yapmışsşın
    60/304=19 KR yakmışsın görünen.

Bu kabul edilebilir bir rakamdır. Bu araç HAVA su ile gitmeyecek.
    Aracın yaş ve km sine göre gayet normal.

• Anlaşıkldı ben en kısa zamanda gaz ayarı yaptıracağım km de 0,30 kr tüketiyor şehir içinde. Araç 1,3 2000 model

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

quote:

quote:

bir frenciye gittim test falan yapmadım tekerleri söktü disklerin durumu iyi dedi 10000 rahat gider dedi,
    arka kampanalara baktı bunlar biraz yanmış ısınmış dedi kararmış dedi, zımpara ile temizledi tekerler havada el frenini denedikampanalar çıkıken frenler iyi dedi,yağ full dedi 20 tl aldı yolladı.

gittim rota baktı rot başları ve çubukları değişmesi gerke dedi motorcuya gittim değiştiririm dedi
    usta 60 ben alırım dedi, sonuçta direksiyon dedim yapın dedim, sonra yapılırken internete baktımki parçalar 100 tl bile etmiyor.
    e bikerken aldık parçaları söktürdük, dedim parçacıya çok dedin o zaman en son 150 tl dedi iyi dedim, bidaha sana yolum düşmez dedim 150 tl rotlara 55 tl ustaya, 20 tl de rot ayarına bayıldık,

GÖĞÜSLÜĞÜN RENGİ NEDİR?
    ÇIKAMADIM İŞİN İÇİNDEN YEŞİLMİ? KAHVERENGİMİ? YAĞLI MAT BOYA İLE BOYAYACAĞIM TAM RENGİNİ BULABİLİRMİYİM YOKSA RENKLERİMİ KARIŞTIRIP RENGİ YAKALAMAYA ÇALIŞAYIM?

60 tl ile 30,15 litre lpg doldurmuştum , lpg tam bitmiş benzin ile benzinciye gitmiştim.
    sonuç olarak 304 km de lpg bitti, benzine geçtim, hep şehir içi kullanımda ortalama 60 km düz düz yolda 80-90 km gittim.

Ben dun solugu lpg cide aldim :)))
    Dedim millet 16 kurus 19kurusa geziyor benim araba 25 30 kurus yakiyor. Usta bunlar boyle yakar zaten 25kurus normal ankara trafinde deyip hic mudahale etmedi. Bujilerin km gectiyse onu degistir dedi.

• Bende p tesi solugu gazcıda alacağım bakalım ne olacak. Pek birşey değişeceğini sanmıyorum ama bakalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

quote:

quote:

GÖĞÜSLÜĞÜN RENGİ NEDİR?

yorumlarınız için teşekkürler,
    ben aman aman çok yakıyor dememiştim, yanlış anlaşılmasın.
    hem ilk aracım hem de yani şoför olduğum için merak ettim burdaki arkadaşların tecrübelerine başvurdum ki gördüğüm tam devirli de kullanamadığım halde araç ideal değerlerde yakıyormuş,

aracın tavanına karbon kaplasam nasıl olur branda yanığını kapamak için kaplayan varmı? çıkarırken sorun olurmu?

• Bu arada, aldıktan sonra aracın bujilerini ve buji kablolarını değiştirtmiştim. Gidişini çok etkilemişti, yakıt tüketimini etkilemiş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

Bu arada, aldıktan sonra aracın bujilerini ve buji kablolarını değiştirtmiştim. Gidişini çok etkilemişti, yakıt tüketimini etkilemiş olabilir.

Hocam durduk yere masrafa soktun beni :)
    Lpg enjektor regulator filtreler grubunu degistiriyorum. Buji kablolarini yeni almistim bujileride degistirdim :)

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.