Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ogunmas

@birol özsoy

Kesinlikle İşinin ehli bir FREN USTASINA göstermen olacaktır.

ustaya gösterirken nelere dikkat etmeliyim?
    hiç tanıdık usta yok,
    usta belki sağlam parçayı değiştirmek isteyecek fazladan para almak için iş çıkaracak (böylelerine denk gelebilirim)
    frenlerimi değiştirmek ister? hortumlarımı bakar? yağınamı bakar?..v.b.
    araca binmeye korkmaya başladım acep yine yaparmı diye :(
    artık elim el freninde olur.

ARKADAŞLAR; BİRDE İÇ TAVAN LAMBASININ IŞIĞI AZ GİBİ DAHA AYDINLIK OLMASINI İSTİYORUM
    NASIL BİR LAMBA TAKABİLİRİM DAHA AYDINLIK OLMASI İÇİN?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol özsoy -- 24 Mart 2015; 9:17:04 >
  • @birol özsoy
    Balatalar ORijinali TRW dir. HiQ da olabilir.
    VAleo bosch olabilir.
    Aynalarda atıklı var ise torna yada değişim yapılabilir.

Fren ustası fren testleri sırasında merkezide kontrol edecektir. Başına geleni açıklarsan testi ona göre yapacaktır.

Tavan içi lambası olarak 6 sıra üçlü BEYAZ POWERled yaparsan mevcut ışığın 2-3 katı aydınlatma alırsın.

" Torpido boşluğu" tam anlayamdım. KIRIRK MI var
  • quote:

@birol özsoy
    Balatalar ORijinali TRW dir. HiQ da olabilir.
    VAleo bosch olabilir.
    Aynalarda atıklı var ise torna yada değişim yapılabilir.

Fren ustası fren testleri sırasında merkezide kontrol edecektir. Başına geleni açıklarsan testi ona göre yapacaktır.

Tavan içi lambası olarak 6 sıra üçlü BEYAZ POWERled yaparsan mevcut ışığın 2-3 katı aydınlatma alırsın.

" Torpido boşluğu" tam anlayamdım. KIRIRK MI var

Göğüslüğü tamir ediyorumya,
    çatlakların arasında boşluk kalan yerlere doldurup zımparalayacağım onun için sordum macunu.
  • birol aynı durum benim de başıma gelmişti 2 3 aylık sürücüyken. aracı aldık heyecanla ailemi sarıyere dondurma yemeğe götürüyorum. kazıklı yolda giderken frene basmam gerektiğinde fren pedalının çok hafif olduğunu hissettim pedalı sonuna kadar kökledim anca yavaşlayabildim. hiç arabadakileri çaktırmadan o şekilde bir 100 150 metre daha ilerleyip sahile park ederken farkettim ki el frenini indirmemişim :) büyük ihtimal çayırbaşında shellde benzin aldıktan sonra unuttum el frenini indirmeyi. bir 500 600 metre o şekilde gittim. sonra dönüşte düzelmişti sıkıntı sonra bir arkadaşımın tanıdığı ustaya gösterdim kampanalara torna işlemi yaptı düzeldi. ayrıca hidrolik yağı da azalmışsa biraz takviye yapmasını iste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

birol aynı durum benim de başıma gelmişti 2 3 aylık sürücüyken. aracı aldık heyecanla ailemi sarıyere dondurma yemeğe götürüyorum. kazıklı yolda giderken frene basmam gerektiğinde fren pedalının çok hafif olduğunu hissettim pedalı sonuna kadar kökledim anca yavaşlayabildim. hiç arabadakileri çaktırmadan o şekilde bir 100 150 metre daha ilerleyip sahile park ederken farkettim ki el frenini indirmemişim :) büyük ihtimal çayırbaşında shellde benzin aldıktan sonra unuttum el frenini indirmeyi. bir 500 600 metre o şekilde gittim. sonra dönüşte düzelmişti sıkıntı sonra bir arkadaşımın tanıdığı ustaya gösterdim kampanalara torna işlemi yaptı düzeldi. ayrıca hidrolik yağı da azalmışsa biraz takviye yapmasını iste.

ben durunca el freni çekiliydi, ama ne zaman el frenini çektiğimi hatırlamadım ,
    uzun süredir de hiç durmamıştım artık o heyecanla mı ne el frenini çekip çekmediğimi hatırlamıyorum bilmiyorum,
    ama el freni çekili görünce tereddüt etmiştim.
    hem el freni çekili olsa araç gider mi diye düşündüm , el freni çekili olunca araç gider mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: birol özsoy

quote:

birol aynı durum benim de başıma gelmişti 2 3 aylık sürücüyken. aracı aldık heyecanla ailemi sarıyere dondurma yemeğe götürüyorum. kazıklı yolda giderken frene basmam gerektiğinde fren pedalının çok hafif olduğunu hissettim pedalı sonuna kadar kökledim anca yavaşlayabildim. hiç arabadakileri çaktırmadan o şekilde bir 100 150 metre daha ilerleyip sahile park ederken farkettim ki el frenini indirmemişim :) büyük ihtimal çayırbaşında shellde benzin aldıktan sonra unuttum el frenini indirmeyi. bir 500 600 metre o şekilde gittim. sonra dönüşte düzelmişti sıkıntı sonra bir arkadaşımın tanıdığı ustaya gösterdim kampanalara torna işlemi yaptı düzeldi. ayrıca hidrolik yağı da azalmışsa biraz takviye yapmasını iste.

ben durunca el freni çekiliydi, ama ne zaman el frenini çektiğimi hatırlamadım ,
    uzun süredir de hiç durmamıştım artık o heyecanla mı ne el frenini çekip çekmediğimi hatırlamıyorum bilmiyorum,
    hem el freni çekili olsa araç gider mi diye düşündüm , el freni çekili olunca araç gider mi?

gidiyor evet :)

• quote:

quote:

quote:

gidiyor evet :)

nasıl giderki?
    bayırda çekiyoruz geri gitmiyor araç, el freni çekili 100 km hız yaptıysam iyi yırtmışız valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol özsoy -- 24 Mart 2015; 16:27:24 >

• El freni çekili iken gitmeye çalıştığında ARAÇ YIRTINIR...Sen gaz basarsın O gitmek istemez.

Ayrıca , El freni çekili iken ayak freni boşalmaz. NEDEN,

El freni Arka kampanaları bir tel aracılığı ile sıkıştırır. Aynı işi Ayak fren pedalı da yağ basıncı +rekorların kampanayı itme yada Çekmesi ile gerçekleştirir.
    Dolayısı ile Önler DİSK arkalar kampana

İlk önce ÖNLER daha sert TUTAR sonra arkalar tutar. Aksi durumda araç ya arkayı savurur ya önü savurur. Hiç tutmama olmaz.

Fren sistemi incelenmelidir EMNİYET için.
  • quote:

El freni çekili iken gitmeye çalıştığında ARAÇ YIRTINIR...Sen gaz basarsın O gitmek istemez.

Ayrıca , El freni çekili iken ayak freni boşalmaz. NEDEN,

El freni Arka kampanaları bir tel aracılığı ile sıkıştırır. Aynı işi Ayak fren pedalı da yağ basıncı +rekorların kampanayı itme yada Çekmesi ile gerçekleştirir.
    Dolayısı ile Önler DİSK arkalar kampana

İlk önce ÖNLER daha sert TUTAR sonra arkalar tutar. Aksi durumda araç ya arkayı savurur ya önü savurur. Hiç tutmama olmaz.

Fren sistemi incelenmelidir EMNİYET için.

cumartesi hepsine baktıracağım,
    garanti olsun diye frenleri de değiştirmeyi düşünüyorum,
    4 fren değişimi ortalama ne tutabilir?
  • Ön DİSKLER 20-25 TL
    Arka KAmpanayı bilemem.
    ÇAKTIRMA yapma GEREKİYORSA ORİJİNAL değişim yap.
  • quote:

Ön DİSKLER 20-25 TL
    Arka KAmpanayı bilemem.
    ÇAKTIRMA yapma GEREKİYORSA ORİJİNAL değişim yap.

çaktırma nedir?
    hani bazen tornadan bahsediyorlar, torna gerekiyorsa torna mı yaptırayım yoksa sıfır mı taktırayım,

ilginize teşekkür ederim.
  • Usta yönlendirecektir.
  • arkadaslar 1998 model 1,3 model accent alacagım bunlarda hidrolık direksiyon mevcutmu ? klima v.s opsiyonel oldugunu biliyorum.tavsiye edermisiniz.iş için sehir içi yogun kullanacagız.
  • bir frenciye gittim test falan yapmadım tekerleri söktü disklerin durumu iyi dedi 10000 rahat gider dedi,
    arka kampanalara baktı bunlar biraz yanmış ısınmış dedi kararmış dedi, zımpara ile temizledi tekerler havada el frenini denedikampanalar çıkıken frenler iyi dedi,yağ full dedi 20 tl aldı yolladı.

frene bakarken tekerlerde boşluk var dedi rota göster dedi,
    gittim rota baktı rot başları ve çubukları değişmesi gerke dedi motorcuya gittim değiştiririm dedi
    parçacı 2 rot başı iki rot kolu 160 tl dedi
    usta 60 ben alırım dedi, sonuçta direksiyon dedim yapın dedim, sonra yapılırken internete baktımki parçalar 100 tl bile etmiyor.
    e bikerken aldık parçaları söktürdük, dedim parçacıya çok dedin o zaman en son 150 tl dedi iyi dedim, bidaha sana yolum düşmez dedim 150 tl rotlara 55 tl ustaya, 20 tl de rot ayarına bayıldık,
    galiba iyi bir kazık yedik,

GÖĞÜSLÜĞÜN RENGİ NEDİR?
    ÇIKAMADIM İŞİN İÇİNDEN YEŞİLMİ? KAHVERENGİMİ? YAĞLI MAT BOYA İLE BOYAYACAĞIM TAM RENGİNİ BULABİLİRMİYİM YOKSA RENKLERİMİ KARIŞTIRIP RENGİ YAKALAMAYA ÇALIŞAYIM?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol özsoy -- 29 Mart 2015; 15:46:55 >

• quote:

bir frenciye gittim test falan yapmadım tekerleri söktü disklerin durumu iyi dedi 10000 rahat gider dedi,
    arka kampanalara baktı bunlar biraz yanmış ısınmış dedi kararmış dedi, zımpara ile temizledi tekerler havada el frenini denedikampanalar çıkıken frenler iyi dedi,yağ full dedi 20 tl aldı yolladı.

frene bakarken tekerlerde boşluk var dedi rota göster dedi,
    gittim rota baktı rot başları ve çubukları değişmesi gerke dedi motorcuya gittim değiştiririm dedi
    parçacı 2 rot başı iki rot kolu 160 tl dedi
    usta 60 ben alırım dedi, sonuçta direksiyon dedim yapın dedim, sonra yapılırken internete baktımki parçalar 100 tl bile etmiyor.
    e bikerken aldık parçaları söktürdük, dedim parçacıya çok dedin o zaman en son 150 tl dedi iyi dedim, bidaha sana yolum düşmez dedim 150 tl rotlara 55 tl ustaya, 20 tl de rot ayarına bayıldık,
    galiba iyi bir kazık yedik,

GÖĞÜSLÜĞÜN RENGİ NEDİR?
    ÇIKAMADIM İŞİN İÇİNDEN YEŞİLMİ? KAHVERENGİMİ? YAĞLI MAT BOYA İLE BOYAYACAĞIM TAM RENGİNİ BULABİLİRMİYİM YOKSA RENKLERİMİ KARIŞTIRIP RENGİ YAKALAMAYA ÇALIŞAYIM?

60 tl ile 30,15 litre lpg doldurmuştum , lpg tam bitmiş benzin ile benzinciye gitmiştim.
    sonuç olarak 304 km de lpg bitti, benzine geçtim, hep şehir içi kullanımda ortalama 60 km düz düz yolda 80-90 km gittim.
    sonuç nasıl çokmu yakıyor?

• birol özsoy kullanıcısına yanıt
    bisiklet değil değlmi 60 tl ye 304 kl mtre... 30,15 lt rye 304 kl mtre
    hesapta yanlışlık olmasın 1,98 ze lpg vermı
    60 / 304=0,1973 falan araba ne çok yakıyor hacı be ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagkesen

1,99 'a almıştım lpg yi milangazdı, kampanyalıydı.
    bu gün aldım 2,09 tl, fulle dedim 28,50 litre aldı ,
    bakalım kaç gidecek

gerçekten çokmu yakmış?
    iyimi yakmışmı demek istedin tereddüt ettim?
  • quote:

quote:

bakalım kaç gidecek

gerçekten çokmu yakmış?

Sattığım araba 1.5 gl modeliydi. lpg 2.19 dan almıştım ve en son ölçümde şehir içi 16 kuruş civarı çıkmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihen

quote:

quote:

bakalım kaç gidecek

gerçekten çokmu yakmış?

Sattığım araba 1.5 gl modeliydi. lpg 2.19 dan almıştım ve en son ölçümde şehir içi 16 kuruş civarı çıkmıştı.

Hangi sehirin ici hocam bu? Benimki uzunyolda bile ondan fazla yakiyor. (Bu arada benim aracim otomatik)
    Yanlis hesaplamiyorsam sehirici neredeyse 7litre yakit tuketmissin bence bu cok cok cok iyi bir rakam. 1 2 ay oncesine kadar ankarada lpg 1.75tl den aliniyordu bide boyle hesaplarsak sudan ucuza gelir :)))
    Hangi marka lpg sistemi kullaniyordunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CEHENNEMTR1 -- 31 Mart 2015; 23:43:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• acil yardım lazım arkadaşlar.
    göğüslüğün yapıştırma işlemini bitirdim zımparaladım, boyaması kaldı ama bu rengin adı nedir nasıl hangi renkler ile tuttururum çıkamadım içinden,
    yardımlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.