Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güle güle kullan

elin sağlık.

Keşke 20 tlye 400 grlık oto sprey boyaları yalılıyordu. 20 de vernik 40 tl
    10 numara boya olurdu

KAbon 127 cm kaça mal oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Mis gibi olmuş işte,
    Güle güle kullan

elin sağlık.

Keşke 20 tlye 400 grlık oto sprey boyaları yalılıyordu. 20 de vernik 40 tl
    10 numara boya olurdu

KAbon 127 cm kaça mal oldu ?

bilmiyordum oto boyası sprey olarak satıldığını, iyi oldu öğrendiğim. yavaş yavaş tavandan başlıyayım boyamaya
    127 x 300 cm fiber carbon 30 tl, bazı fiberler düz naylon gibi bu iyi denk geldi bundan daha kalitelisi vardır mtlaka ama bu tırtıklı iyi gibi.
    gittgidiyordan aldım isteyen olursa linkini veririm. bir taneden 30 ledli ampul aldım iç tavana taktım daha gece bakma fırsatım olmadı.
    fiber karbonu dış tavana kaplarım diye aldım ama rengi yeşile göre fazla açık gibi, daha tam karar veremedik, yapıp yapmamaya ,
    ama şimdi aklım sprey boyaya kaydı, ne olacak yanıkların gözükmesinden iyi yaparım

daha sonra profesyonel boya yaptırırım.

• S.aleykum.arkadaslar aracim 1999 model 169000 de.1.5 gls klimali otomatik gazli (aldesa marka) bir aracim var.araci alali 1 ay oldu.araca yaptigim bakimlarri resmini koyacagim.fakat arac ta hala su sikintilar var.

1- arac su eksiltiyor.yanliz uzun yolda eksiltmedi.s.icinde eksiltiyor.
    2- edirneye gittim uzun yolda en fazla 140 150 yaptim oda 2 dakika 3 dakika gitmisimdir.aralarda yani bastim deneme anacli.normal hizim 120 110.edirneye vardigimda arac yarim litre yag eksiltmis.bu normalmi ?fakat donerken edirneden yne 120 110 yaptim.geldigimdr herhangi bi eksiklik yoktu.ve yagi koyan gorevli 15 40 yag koydu.gazli araba icin ideali bu dedi.
    3- arac sol kalorifer iyi uflemiyor ve klima sogutmuyor.gosterdim klimaciya bakti.servise gotur dedi.anakartta problem olabilir dedi.aracta polen filtresi yok yalniz.bunu anlamadim.
    4- araca bosh marka cift platinli tek tirnakki buji taktim.arastirmalarima gore gazli arabalar icin cok iyiymis.bende pek fark etmedi ama arkadasimin opeline taktik rolanti dalgalanmasi falan gitti.ama skinti yok bende.ben yakit sarfiyatini azaltiyomus diye taktirdim.sorunlar simdilik bunlar.cvplarini bekliyorum tecrubeli arkadaslarin.
     ACCENT YUMURTA / 1994-2000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamansss -- 19 Nisan 2015; 12:52:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunlarda yapilan islemler.

Sag sol salincaklar
    Sag salincak arka burc
    On arka viraj lastigi
    Sag sol rot baslari
    Sol dis aks korugu
    Sag sol direksiyon korugu
    On amortisorler
    Ic aks lalesi
    Ust japak conta
    Devirdaim
    D.daim su borusu kelepce hortumlar
    Triger seti
    Arka viraj lastikleri
    On sag sol bilyeler

Biraz yoldular sanirim iscilik dahil 1500 tl tutttu.yapilan islemlere gore sikintilar olabilir mi.
    Birde aractan ilk calistiginda beyaz duman atiyor.ilk bakimlari yaptirdigimda arac sicakken bile cikariyordu beyaz dumani.suan scakken cikartmiyor.

• Malesef yolmuşlar.

en pahalı malzemeler Triger seti iç aks lalesi, devir daim dir.
    tutsun tusun 300
    Kapak contası üst pahalı değildir.

Geçmiş olsun.
  • ;( eh yeni ve ilk arabam sayilir.birde kendisi koylum olur.heralde para dosttan kazanilir siyasetiyle is yaptiysa.yapacak bisey yok.haketmediyse bogazinda kalsin insallah.boleler yuzunden insan birak araba almayi notmal taksiye bile binmek istemiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zamansss

;( eh yeni ve ilk arabam sayilir.birde kendisi koylum olur.heralde para dosttan kazanilir siyasetiyle is yaptiysa.yapacak bisey yok.haketmediyse bogazinda kalsin insallah.boleler yuzunden insan birak araba almayi notmal taksiye bile binmek istemiyor.

Acil degilse internette arastirmadan hicbir sey almiyorum. Araba icinde ayni sey gecerli. Kaziklayacak adam bekliyor ustalar resmen. Bircok olayda bu basima geldi sanayide.

• Silindir kapak contasina 700 fiyat cekiyor.hemde hic arastirmadan.belki devirdaim yada hortumlardan biz goremiyoruz yada gorecek bisi yapmadan direk silindir kapak conta diyor.beni dahada cildirtiyor ;)

• fatihen F kullanıcısına yanıt
    16 Kuruş mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blaster2005

16 Kuruş mümkün değil.

Gaz aldığım zaman km yi mutlaka sıfırlıyorum. Şehir içi 440 km de gaz aldım -ki genelde o kmleri görüyordum. Kaç litre aldı tam hatırlamıyorum ama 67 lira tutmuştu.
    67/440 = 15.22 kuruş :) 16 kuruş değilmiş gerçekten :)
  • fatihen F kullanıcısına yanıt
    Hangi gazmış ya bu. 67 lira ya tankı dolduran ?
  • birol özsoy kullanıcısına yanıt
    Hocam çalışmalarınız çok güzel. karbonun ve varsa koltuk kılıflarının linki varmı. yada koltuk kılıfları tam oturdumu koltuklara, nereden aldınız. çok güzel olmuş kazasız belasız sürüşler.
  • blaster2005 kullanıcısına yanıt
    67/2,19= 30,5 litre. opet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blaster2005

Hocam çalışmalarınız çok güzel. karbonun ve varsa koltuk kılıflarının linki varmı. yada koltuk kılıfları tam oturdumu koltuklara, nereden aldınız. çok güzel olmuş kazasız belasız sürüşler.

koltuk kılıflarını takmak biraz uğraştırdı, kılıflar genel anlamda oturdu arka koltukları söküp öyle kılıfları takmak daha iyi oluyor,
    kılıfı germek için koltukların arkasına doğru germek için.
    ön koltuklar oturma yerlerine koltuğun altına bağlamak zor oldu ''çünkü belimde vida var :) ''
    ön koltuklarda sırt bölümlerinde sadece arka tarafta altta kırışma kalıyor, kafa kılıfları biraz büyük onun için ben kılıfı kafa süngeri üzerinde diktim.
    fazlalıkları içine kıvırdım belli olmadı.

bir ara kılıfların genel resimlerini atarım kılıf kargo dahil 65 tl, sanayi ve mağazada 160 tl dediler.
    fiber karbonu kargo dahil 3 metresini 30 tl ye aldım,
    köşe oval bölgelerde atma yaptı gerilmeden dolayı ya daha iyi yapışan fiber alınmalı yada o bölgeleri yapıştırıcı ile desteklenmeli.

fiber karbon
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/127x100-cm-fume-karbon-fiber-folyo-kaplama-160773346

kılıf -satıcıda farklı modellerde var bir günde yolladı başka satıcılardan kılıflar aldım ya farklı gönderiler yada çok uzun sürdü iptal ettim.
    http://www.gittigidiyor.com/oto-yedek-parca-aksesuar/oto-aksesuar/koltuk-koltuk-kilifi?satici=tercih_tuning

bu satıcı

• quote:

Orijinalden alıntı: sylu

arkadaşlar bende 1.5 gls 1998 model accent var benim aracın bir problemi var ve birkaç usta çözemedi, araç soğuk havada kolay çalışıyor,
    fakat motor biraz sıcakken yada öğle vakti sıcak havada araç zor çalışıyor,ilk 5-6 saniye boğuluyor gibi bazen hemen stop ediyor, özellikle yaz mevsiminde problem artıyor, geçenlerde usta relanti ayarlayıcıyı ve sanırım kelebek sistemini temizledi ama sorun devam ediyor,neden kaynaklanır yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler.

arkadaşlar sıcak havada ve sıcak motor 1 saat kadar bekleyince yaşadığım uzun marş ve boğulma sorunu sebebi bulundu ,
    aksaray ilinde bir otogaz ustası 5 dk içerisinde arızalı parçayı tespit etti. benzin basınç regülatörü arızalı imiş manifota benzin kaçırıyor ve araç boğuluyor . yetkili servis de onayladı. fakat ellerinde parça yokmuş gelmesi 3-5 gün sürer dediler , parçayı araştırdım 90tl -150tl vs fiyatlar var servis 212 tl parça fiyatı söyledi , şu an benzini servis iptal eti ve direk otogazda gerekirse kullanıyorum.

• arkadaşlar aracım accent 1998 model 1.3 ls aracım otomatik jikle olduğundan yüksek devirde çalışıyor 2 dakika sonra devir düşüyor ancak gaza basınca sanki turbolu yada 3.0 motor varmış gibi bağırıyor.. lpg ayar yapıldı ve tamirci normal dedi ama ses çok ne yapmam gerekir ....

birde otomatik jikle devredışı bırakabilirmiyiz...
  • arkadaşlar aile arabası olarak 12-13 bin tl bütçem var. bu fiyata bu araç alınır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksesuardunyam

arkadaşlar aile arabası olarak 12-13 bin tl bütçem var. bu fiyata bu araç alınır mı?

Alınır bence. Ama mutlaka hidrolik direksiyon olsun, tercihen 1.5 motor ve mümkünse klimalı. Parçası ucuzdur, yakıtı azdır, motor performansı fena değildir. Ön torpidonun çatlamasından başka benim bildiğim kronik bir sorunu yok. Bu fiyatlarda iyi bir tercih bence. Çok hırpalanmamış büyük kazası olmayan bir araba denk gelirse alınabilir.

Model olarak aşağıdakiler örnek olabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-1999-model-accent-1.5-gls-klimali-2017-muayeneli-bakimli-212225139/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-1.5-klimali-211273730/detay

• Arkadaslar bu gun buji ve buji kablolarini kendim degistirdim
    Ama arac sanki yuksek rolantide calisiyor. Uzetindeki buji ler boos tu ngk taktin neden yaoar bir fikri olan vaymi.
    Buji degisince gaz ayar istiyormu acaba.
    Arac yumurta kasa lx 1.3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dagkesen -- 9 Mayıs 2015; 14:36:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagkesen

Arkadaslar bu gun buji ve buji kablolarini kendim degistirdim
    Ama arac sanki yuksek rolantide calisiyor. Uzetindeki buji ler boos tu ngk taktin neden yaoar bir fikri olan vaymi.
    Buji degisince gaz ayar istiyormu acaba.
    Arac yumurta kasa lx 1.3

Ekteki resim işine yarayabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 10 Mayıs 2015; 21:04:05 >

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.