Şimdi Ara

ACCENT MILENYUM / 2000 - 2003 (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
918
Cevap
15
Favori
176.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cumhur45

quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Ee

O2 sensörüne bi bakarım :)
    Tam hyundaicisin abi :)

O2 sensörü ne ola ki arkadaşlar?

Oksijen sensörüdür.
    Katalitik konvertör üzerinde lamda sensörü olarak geçer.

Bozuldumu araç deli gibi yakar ve katır gibi gibi gitmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Ee

O2 sensörüne bi bakarım :)
    Tam hyundaicisin abi :)

O2 sensörü ne ola ki arkadaşlar?

Oksijen sensörüdür.
    Katalitik konvertör üzerinde lamda sensörü olarak geçer.

Bozuldumu araç deli gibi yakar ve katır gibi gibi gitmez

Sanırım benimki temiz. Çünkü 160 a kadar çıktım bende 1.3 le hızda sorun yok. çekiş ve ataklıkta benim sorunum.O da karbüratörlü yumurta kasaya göre bana biraz düşük geldi.onun ötesinde pek bir sorunum yok.Birde yokuşta devirden düştüğünde bir vites aşağısı kurtarmıyor.2 vites aşağı çekmek gerekiyor.

• b.bulut74 kullanıcısına yanıt
    Ayni problem bizimkindede var usta dibe kadar tutmuyo panik frende tutuyo sunger gibi fren pedali var korkutuyo ama ben dot 4 yag koymustum yanlislikla ondan oldugunu dusunuyodum heralde kronik problem ama benim balatalar orjinal balatalari daha bi bakima sokupta denemek lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • riywtiow kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben artık durumdan rahatsız bir vaziyette Hyundai Nev - Yenibosna servisine götürdüm aracı , Benim sorun Fren ana merkezi arızalıymış ve westinghouse çatlamış, ana merkezi değişti ve westing house tamir edildi su an pedalım iyi çok şükür ama yağdan kaynaklandığını düşünmüyorum. Çünkü ÖZELLİKLE sordum servise kaç numara hidrolik konuldu diye senin dediğini söyledi ve DOT 4 konulmuştu aracıma. ana merkez kapağında dot 3 yazıyordu oysaki. ama servisi dot4 koydu. Bunlara ek olarak eğer ki eski yağın dot 3 ve sen onu tamamen boşaltmadan üzerine dot 4 koyduysan hidroliğin özelliğini tamamen kaybetmiş ve sıkıştırılabilen bir sıvı haline gelmiştir. bu da ana merkezde arızaya sebebiyet veryormuş. çok geç olmadan en yakınındaki HYUNDAİ !!!!!YETKİLİ SERVİSİNE!!!!! bir görün derim. Sanayi ustalarında sürünme boşuna çoğu senin sıkıntını anlamaz bile. ben en az 10 tane usta dükkan değiştirdim sıkıntımı anlasınlar diye herkes frenlerin iyi dedi servis anında çözdü olayı ve düzeltti problemi, çok şükür şu an aracımın maşşallahı var ve zımba gibi. Rabbim o servisteki USTA'lara dert göstermesin...

kaç paraya mal oldu serviste hocam ayıptır sorması
    610 tl tuttu benim herşey dahil
    çok tutmuş usta şuanda yüksek hızlarda ani fren yaptınız mı peki nasıl tepkiler veriyo
    kafayı dikiyor hemen 4 teker de kitleniyor zemine göre kayma yapıyor tabiki, kış lastiklerim var kuru zeminde 80 le giderken panik fren yaptığımda kayma yapmadan duruyr 5-10 m mesafede. zemin ıslaksa kayıyor biraz ama 4 tekerlek de eşit fren yapıyor pedal da dibe kadar gitmiyor. ama ne olursa olsun eski haline göre verdiğim paraya değiyor su anki frenleri aga ben bu fren işine ne paralar harcadm kimse servisi kadar düzgün yapmamıştı.
  • herkese tekrar merhabalar ,

Şuan 2001 accent aracımızın üzerinde 13" sac kapalı jant takılı. Hazır yeni lastik almadan da jantı çelik jant yapıp büyütsek mi diye düşündük

orjinal de 175 70 R13 jant kapak lastik takımı var üzerinde . Kullanım klavuzunda ise 185 60 HR14 ebadı takılabileceği yazıyor. HR olarak bahsettiği nedir anlamadım? 13" lastik ebadına göre 14" olan daha mı pahalıdır ?

jant olarak kormetal'e baktım.
    5.5 x 13
    5.5 x 14
    6.0 x 14 ... gibi şeyler yazıyor hangisinin bizim araçla uyumlu olduğunu nasıl anlayacağım ?

Bu konuda birisi yardımcı olabilir mi acaba ?

edit: ayrıca çelik jant takmak araç için iyi mi olur kötü mü ? hız göstergesinde sapma yada ön takımlara ağırlık gelip daha fazla sorun vs açar mı ? yol tutuş vs bakımından olumlu etkilenir mi araç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 24 Şubat 2015; 13:51:19 >

• merhaba arkadaşlar ben de hiç aklımda yokken milenyum kasa accent 1.5 gl aldım,araç 2003 model...hiç aklımda yokken dememin sebebi arabanın değişeni yok ve 12 yıldır aynı kullanıcı tarafından kullanılması,hiç lpg takılmaması,131600 km de olması,motorunun dinamo testinde yüzde 93.5 çıkması beni almaya sevk etti.şimdilik arabamız olsun kapımızda dedim aldım.aslında i 20 düşünüyordum ama kısmet bunaymış.aracın bir tek güneş yanığı var boyasında başka eksi yanı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janti1907 -- 16 Mart 2015; 20:42:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: janti1907

merhaba arkadaşlar ben de hiç aklımda yokken milenyum kasa accent 1.5 gl aldım,araç 2003 model...hiç aklımda yokken dememin sebebi arabanın değişeni yok ve 12 yıldır aynı kullanıcı tarafından kullanılması,hiç lpg takılmaması,131600 km de olması,motorunun dinamo testinde yüzde 93.5 çıkması beni almaya sevk etti.şimdilik arabamız olsun kapımızda dedim aldım.aslında i 20 düşünüyordum ama kısmet bunaymış.aracın bir tek güneş yanığı var boyasında başka eksi yanı yok.

bendede 2001 GL 1.5 16v vardı hocam aldıktan hemen sonra landirenzo sıralı sistem taktırdım kmsi fazla ve araç yorgun olduğu için sattım daha sonra clio aldım ama almasaymışım keşke çekişi desen çekmiyor ibre 100 ü gördüğünde bas bas bağırıyor accentte 150 gördüm banamısın demedi demem o ki i20 yi bilmem ama pişman olmazsın ve bulabilirsem yine accent gls yada çok temiz olursa gl alacağım

• aracın kullanımı keyifli ahmet bey bu anlamda hoşuma gitti...mesela i 30 6 ileri 3 bin devir 110 km hız yapıyor 1.6 motor,accent 1.5 motor 3 bin devir hız 120 km araç çok rahat yol alıyor...benim ay sonu iş değiştirme olasılığı var.o zaman şirket aracım gelince aracı satıp i 20 alayım diyorum.kendi arabamın olmadığı araç arayış döneminde de şirket aracını kullanırım diye düşünüyorum.bakalım artık nasip ne olacak.ben biraz uzun boyluyum direksiyon bacaklarımın arasında kalıyor bu sebepten de değiştirme isteğim var çünkü direksiyon aşağı yukarı hareket etmiyor benim bacaklarda oraya sığmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcerit

quote:

merhaba arkadaşlar ben de hiç aklımda yokken milenyum kasa accent 1.5 gl aldım,araç 2003 model...hiç aklımda yokken dememin sebebi arabanın değişeni yok ve 12 yıldır aynı kullanıcı tarafından kullanılması,hiç lpg takılmaması,131600 km de olması,motorunun dinamo testinde yüzde 93.5 çıkması beni almaya sevk etti.şimdilik arabamız olsun kapımızda dedim aldım.aslında i 20 düşünüyordum ama kısmet bunaymış.aracın bir tek güneş yanığı var boyasında başka eksi yanı yok.

bendede 2001 GL 1.5 16v vardı hocam aldıktan hemen sonra landirenzo sıralı sistem taktırdım kmsi fazla ve araç yorgun olduğu için sattım daha sonra clio aldım ama almasaymışım keşke çekişi desen çekmiyor ibre 100 ü gördüğünde bas bas bağırıyor accentte 150 gördüm banamısın demedi demem o ki i20 yi bilmem ama pişman olmazsın ve bulabilirsem yine accent gls yada çok temiz olursa gl alacağım

size cevap yazayım derken ortaya yazmışım yanlışlıkla

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcerit

quote:

size cevap yazayım derken ortaya yazmışım yanlışlıkla

Haklısınız hocam boy önemli sonuçta aracı eller kullanıyor dizler değil Ben bu aracı bi akrabadan almıştım güvendiğimiz için expere yada ustaya göstermedik aracı sonrasında hemen 1500 tl ye lanzirenzo sıralı sistem taktırdım hala taksitlerini ödemeye devam ediyorum dediğim gibi araçtan çok memnundum ramazan bayramında kayseriye gitmiştik araçta tuhaf sesler çıkıyordu döndükten sonra ustaya götürdük motorunun çok yorgun olduğunu söylemişti haftada 1 lt yağ yakıyordu hemen elimizden çıkarmak zorunda kaldık hani bi laf vardır sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş bu bize sağlam bi ders oldu bu saatten sonra babamın oğlundan dahi alacak olsam yetkili servise sokacağım aracı masrafı neyse öderiz kısmet olursa görüşürüz hocam. Söylemesi ayıp aracı ne kadara almıştınız bu temizlikteki kolay kolay bulunmaz ayrıca renginide söyleyebilirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcerit -- 17 Mart 2015; 11:01:31 >

• ahmetcerit A kullanıcısına yanıt
    benım boy iki metre haliyle bu araç bana küçük geliyor valla zaten insanlar ne zaman zarar görse eş,dost ve akrabalardan zarar geliyor.her zaman temkinli olmakta yarar var.ben hem serviste baktırdım aracın bilgilerine hem de burda otoröntgen isminde bir yer var hem orada detaylı baktırdım.motor,amortisör,boya ve kaportaya bakıldı ondan sonra aldım.ben aşırı detaycıyımdır...aracın öncelikle motor ve yürüyen aksamı iyi olacak.servisten baktırdım,en son 118 bin bakımına serviste girmiş ve tüm ağırbakımlarını yaptırmış sahibi olan abimiz.trigerini,motor periyodik bakımları ve şanzıman yağı aklımda kalanlar.sonrasında 128 bin bakımını ilk kez servis dışında yaptırmış.aracta zaten şu an 132600 km de.ben fırsat bulup fazla binemiyorum.aracı aldığım fiyattan ziyade satacağım zaman fiyat söylemek en mantıklısı bencerenk şampanya sarı ve boyada orjinal boyası olduğundan güneşten dolayı solma var özellikle güneş ışığını dik alan kısımlar olan bagaj,tavan ve kaputta.ben alır almaz detaylı iç temizlik yaptırdım oto kuaförde ve lifte kaldırtıp tüm yürür aksama baktırdım.arabanın yaşı kaç olursa olsun ses gelmeyecek yürür aksamdan ki ben şirket arabasında bile tık ses olsa hemen serviste alıyordum soluğu :))
    yüzümüze birşey diyen yok ama arkamızdan kıl müşteri dediklerini düşünüyorum.çünkü herkes işini baştan savma yaptığından titiz işçilik beklediğinde bu yakıştırma yapılıyor maalesef.herkes bindiği aracın bakımlarını zamanında ve eksiksiz yaptırsa zaten piyasada bakımsız araba kalmaz ama millet eşeğe biner gibi biniyor.dolayısıyla yapılmayan bir eksik diğerini tetikliyor ve sonunda ya yüklü faturalar ya da yolda bırakma durumu oluyor.ama bu yine kullanıcılardan kaynaklanıyor.siz hangi şehirdesiniz bu arada

• mob411 kullanıcısına yanıt
    merhaba aracın jantları ile ilgili düşüncenizi okudum,size sadece şunu söylemek istiyorum jant olarak 15 inç takanların yorumunu okudum ön lastiklerin dönüşlerde sürttüğünü yazmışlar kullananlar.kormetal e gelirsek bir ay da pas yaptıgını ve fabrikaya bunun şikayetini bildirdiğinde ise kormetal in yapılacak bir şey yok tarzında bir cevap verdiğini yazmış bir kullanıcı...dolayısıyla almadan önce iyice araştırın bu markayı ve bence jant konusunda kendisini ispatlamış başka yerli markayı seçmenizi öneririm.kormetal in jant çeşitleri güzel ancak önemli olan aracın görselliği kadar,fazla yakıt sarfiyatı yapmaması ve dayanıklılığı da önemli.seçiminizi yaparken bunları da göz önüne almanız sizin lehine olacaktır.saygılar
  • quote:

merhaba aracın jantları ile ilgili düşüncenizi okudum,size sadece şunu söylemek istiyorum jant olarak 15 inç takanların yorumunu okudum ön lastiklerin dönüşlerde sürttüğünü yazmışlar kullananlar.kormetal e gelirsek bir ay da pas yaptıgını ve fabrikaya bunun şikayetini bildirdiğinde ise kormetal in yapılacak bir şey yok tarzında bir cevap verdiğini yazmış bir kullanıcı...dolayısıyla almadan önce iyice araştırın bu markayı ve bence jant konusunda kendisini ispatlamış başka yerli markayı seçmenizi öneririm.kormetal in jant çeşitleri güzel ancak önemli olan aracın görselliği kadar,fazla yakıt sarfiyatı yapmaması ve dayanıklılığı da önemli.seçiminizi yaparken bunları da göz önüne almanız sizin lehine olacaktır.saygılar

kormetal 'i accent era 2009 aracımızda 70bin km kullandık ne pas ne birşey olmadı eğilmedide Sonra aracı sattık o haliyle

2001 accntin kullanım klavuzunda zaten 14" takılabileceği yazıyor , 15 fazla büyük zaten. 14" veya 13" jantları araştırdım fiyat olarak pahalı çıktı.

14 ün lastik ebadıda pahalı. En güzeli kendi orjinal kapaklı jantlarıyla kullanmak zaten araçta eskidi, km yok ama yaş var gerçi

sanırım birde tek sıkıntı güncel desen lastik bulmakta 13" ebatta. Kışın araştırdığımızda michelin in a3 mü a4 ü mü ne vardı, yeni desenlerde çıkmıyor artık

mesajıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim bu arada, saygılar

• mob411 kullanıcısına yanıt
    eğer yeni lastik alma ihtiyacın olursa good year effıcentgrip isminde bir lastiği var 13 jant için onu almanı öneririm.benim araçta önceki sahibinden birdgeston b 330 alınmış ama siteden baktığımda.benim arabadaki lastiğin yakıt verimliliği a ile g arasından f harfi ile gösterilmiş.good year da ise bu c harfinde yani daha az yakıt tüketimi demek.hepimizin ortak derdi maalesef yakıt bir de nokian ın bir lastiği vardı hepsi burada da ona da baktım forumda kullanıcıları iyi demiş ancak ben yakıt verimliliği ve yol performans bilgilerini bulamadım.
  • quote:

eğer yeni lastik alma ihtiyacın olursa good year effıcentgrip isminde bir lastiği var 13 jant için onu almanı öneririm.benim araçta önceki sahibinden birdgeston b 330 alınmış ama siteden baktığımda.benim arabadaki lastiğin yakıt verimliliği a ile g arasından f harfi ile gösterilmiş.good year da ise bu c harfinde yani daha az yakıt tüketimi demek.hepimizin ortak derdi maalesef yakıt bir de nokian ın bir lastiği vardı hepsi burada da ona da baktım forumda kullanıcıları iyi demiş ancak ben yakıt verimliliği ve yol performans bilgilerini bulamadım.

Merhaba,

Nokian'ın hangi lastik ölçüsünün etiket değerlerini öğrenmek istiyorsunuz.
    http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?urunId=30 lastik ebatları bölümünde ölçülere tıkladığınız zaman etiket değerleri bilgilerine ulaşabilirsiniz.
    http://www.lastiknokian.com/lastikdetay.aspx?urunId=27

Güvenli sürüşler diliyoruz.

• Nokian Tyres Türkiye kullanıcısına yanıt
    alakan için teşekkür ederim. i 3 müş söylediğim lastik çeşidi ancak yine yakıt verimliliği ve yol tutuş değerlerini sitede göremedim
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.