Şimdi Ara

ACCENT MILENYUM / 2000 - 2003 (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
919
Cevap
15
Favori
175.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokian Tyres Türkiye kullanıcısına yanıt
    evet şimdi buldum ve yakıt verimliliği F
    ısak zemin yol tutuş performansı E

PETLAS gibi iyi değil,nokian ın başka serisine bakıcam şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janti1907 -- 19 Mart 2015; 9:48:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: janti1907

benım boy iki metre haliyle bu araç bana küçük geliyor valla zaten insanlar ne zaman zarar görse eş,dost ve akrabalardan zarar geliyor.her zaman temkinli olmakta yarar var.ben hem serviste baktırdım aracın bilgilerine hem de burda otoröntgen isminde bir yer var hem orada detaylı baktırdım.motor,amortisör,boya ve kaportaya bakıldı ondan sonra aldım.ben aşırı detaycıyımdır...aracın öncelikle motor ve yürüyen aksamı iyi olacak.servisten baktırdım,en son 118 bin bakımına serviste girmiş ve tüm ağırbakımlarını yaptırmış sahibi olan abimiz.trigerini,motor periyodik bakımları ve şanzıman yağı aklımda kalanlar.sonrasında 128 bin bakımını ilk kez servis dışında yaptırmış.aracta zaten şu an 132600 km de.ben fırsat bulup fazla binemiyorum.aracı aldığım fiyattan ziyade satacağım zaman fiyat söylemek en mantıklısı bencerenk şampanya sarı ve boyada orjinal boyası olduğundan güneşten dolayı solma var özellikle güneş ışığını dik alan kısımlar olan bagaj,tavan ve kaputta.ben alır almaz detaylı iç temizlik yaptırdım oto kuaförde ve lifte kaldırtıp tüm yürür aksama baktırdım.arabanın yaşı kaç olursa olsun ses gelmeyecek yürür aksamdan ki ben şirket arabasında bile tık ses olsa hemen serviste alıyordum soluğu :))
    yüzümüze birşey diyen yok ama arkamızdan kıl müşteri dediklerini düşünüyorum.çünkü herkes işini baştan savma yaptığından titiz işçilik beklediğinde bu yakıştırma yapılıyor maalesef.herkes bindiği aracın bakımlarını zamanında ve eksiksiz yaptırsa zaten piyasada bakımsız araba kalmaz ama millet eşeğe biner gibi biniyor.dolayısıyla yapılmayan bir eksik diğerini tetikliyor ve sonunda ya yüklü faturalar ya da yolda bırakma durumu oluyor.ama bu yine kullanıcılardan kaynaklanıyor.siz hangi şehirdesiniz bu arada

kesinlikle haklısın hocam sonuçta canın emanet edip biniyorsun ki biz kalabalık bir aileyiz bakımlı araba bizim için olmazsa olmaz arabanın durumunu baştan söyleselerdi hiç almazdım ayrıca tutupta 1500 lira landirenzo hiç taktırmazdım bu olanlardan sonra araba için aradığım kişilere direkt yetkili servise sokacağım diyorum geri adım atıyorlar yok efendim servis en ince ayrıntısına kadar bakıyormuş ben baktırmam normal expere sokalım yok şöyle yok böyle.. Haliyle insanı kıllandırıyorlar vazgeçiyorsun aracına temiz baktığın belli hocam dediğin gibi aldığın fiyatı söylemektense satmak istediğin fiyatı söylemen daha mantıklı :) Arabana ne istiyorsun bu arada adanalıyım
  • quote:

evet şimdi buldum ve yakıt verimliliği F
    ısak zemin yol tutuş performansı E

PETLAS gibi iyi değil,nokian ın başka serisine bakıcam şimdi

Merhaba,

Line ve zLine serisini inceleyebilirsiniz.

Güvenli sürüşler diliyoruz.
  • ahmetcerit A kullanıcısına yanıt
    valla kardeş malına güvenen kişi alıcıya istediği yerde baktırma özgürlüğünü sunar,servis ya da expertiz farketmez.eksiği de neyse söyleyeceksin.Peygamber efendimizin bir sözü var ''aldatan bizden değildir'' kimsenin ahını almayacaksın,alışveriş yaptıgın insanlar ardından Allah razı olsun desin,küfür edip bela okuyacağına.ben boya solması ve lpg olmamasını da öngörerek 19 bin gibi düşünüyorum.alan kişi uzun süreli binmek isterse ikisini de yapıp biner ki ben zaten lpg li olmadan aldım.ve ciddi bir sorun yaşamadan binilebileceğini düşünüyorum.

kocaelinde geçen otomatik civic buldum 2000 model almaya niyetlendim,eşim de aracı kullanır diye.adamı aradım 18 binden 1 kuruş aşağı inmiyor.araba da çelik jant-müzik sistemi-boya çok çekici görünüyor.kocaelinde ikamet eden bi abimiz var ona telefon açtım baktırabilirmiyiz diye.sen adamla anlaş baktırım dedi.bankaya gittim arkadaşımın yanına bu aracı buldugumdan bahsettim, da baktı ilana çok iyi gibi duruyor diye konuştuk aramızda neyse tramer den bir sorgulama yapayım dedim araba ağır hasarlı ve 3 tane daha kayıt çıktı.aracı satanı aradım pert araç neden söylemıyorsun vaktımı çalıyorsun benim diyorum adam kalkıp bana bilmediğini söylüyor.Allah aşkına pazardan karpuz mu alıyorsun da haberin yok dedim,ısrarla bilgim yok diyor ama ben inanmıyorum.artık insanlar gözünün içine baka baka yalan söylüyor.başka bir görüşmede de adamın aracında hasar kaydı var değişen yok diyor benim aklım almıyor artık.ama şu var ki araba almak dert yani.bu aracımı satmadan başka bulup öyle satayım dedim geçen ay yine 4-5 sorgulama yapmışım.telefon faturasına 20-25 tl tramerden ek maliyet geliyor.

bu arada epey uzaktamışsın bana ben balıkesirdeyım
  • quote:

valla kardeş malına güvenen kişi alıcıya istediği yerde baktırma özgürlüğünü sunar,servis ya da expertiz farketmez.eksiği de neyse söyleyeceksin.Peygamber efendimizin bir sözü var ''aldatan bizden değildir'' kimsenin ahını almayacaksın,alışveriş yaptıgın insanlar ardından Allah razı olsun desin,küfür edip bela okuyacağına.ben boya solması ve lpg olmamasını da öngörerek 19 bin gibi düşünüyorum.alan kişi uzun süreli binmek isterse ikisini de yapıp biner ki ben zaten lpg li olmadan aldım.ve ciddi bir sorun yaşamadan binilebileceğini düşünüyorum.

kocaelinde geçen otomatik civic buldum 2000 model almaya niyetlendim,eşim de aracı kullanır diye.adamı aradım 18 binden 1 kuruş aşağı inmiyor.araba da çelik jant-müzik sistemi-boya çok çekici görünüyor.kocaelinde ikamet eden bi abimiz var ona telefon açtım baktırabilirmiyiz diye.sen adamla anlaş baktırım dedi.bankaya gittim arkadaşımın yanına bu aracı buldugumdan bahsettim, da baktı ilana çok iyi gibi duruyor diye konuştuk aramızda neyse tramer den bir sorgulama yapayım dedim araba ağır hasarlı ve 3 tane daha kayıt çıktı.aracı satanı aradım pert araç neden söylemıyorsun vaktımı çalıyorsun benim diyorum adam kalkıp bana bilmediğini söylüyor.Allah aşkına pazardan karpuz mu alıyorsun da haberin yok dedim,ısrarla bilgim yok diyor ama ben inanmıyorum.artık insanlar gözünün içine baka baka yalan söylüyor.başka bir görüşmede de adamın aracında hasar kaydı var değişen yok diyor benim aklım almıyor artık.ama şu var ki araba almak dert yani.bu aracımı satmadan başka bulup öyle satayım dedim geçen ay yine 4-5 sorgulama yapmışım.telefon faturasına 20-25 tl tramerden ek maliyet geliyor.

bu arada epey uzaktamışsın bana ben balıkesirdeyım

aynı durum benim başımada geldi adanada adam 2006 focusa 21000 yazmış kıllandım ama aradım boya durumu bir kaç parçaydı sorun olmaz dedim kmsi 160000 di galiba adama servise götürecem diyorum götür diyor ben aracıma kefilim diyor plakadan mesajı bi attım ki 470000 kmde demekki taksi çıkması baştan söylesene aracın kmsini vaktimi hiç çalma mesaj atmayalım vs. bunlardan dolayı artık yangın alıcı değilim önceden hemen bulup alırım evimin önünde dursun diyordum heleki accent olayından sonra ne zaman olursa olsun beklerim yeterki temiz olsun fakat balıkesir değilde ankara civarında olsaydın kesin düşünebilirdim ama sağlık olsun aracın dosta gider araba böylesini kolay kolay bulamazlar istediğin vakit satarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcerit -- 19 Mart 2015; 11:23:58 >
    peki size birşey sormak istiyorum siz accent e lpg taktırmışsınız km de tüketim miktarı nasıldı?yada 100 km de kaç litre yakıyordu hiç hesapladınız mı?
    benim eski şirket aracı ile balıkesirden antalyaya gidip geldim lpg 2.45 iken şehir dışı hızım 100 ile 120 arasında klima açık iki kişi yolculukta 16-17 kuruş yakıyordu.iki kişi derken ben 112 kg yim.bunu da belirtmek lazım :
  • quote:

peki size birşey sormak istiyorum siz accent e lpg taktırmışsınız km de tüketim miktarı nasıldı?yada 100 km de kaç litre yakıyordu hiç hesapladınız mı?
    benim eski şirket aracı ile balıkesirden antalyaya gidip geldim lpg 2.45 iken şehir dışı hızım 100 ile 120 arasında klima açık iki kişi yolculukta 16-17 kuruş yakıyordu.iki kişi derken ben 112 kg yim.bunu da belirtmek lazım :

hocam ramazan bayramında kayseriye gitmiştik adanada litre fiyatı 2,01 kayseride 2,38 di. 115 liraya 570 km gittik fakat 5 kişiydik+ bagaj full sebze meyve doluydu+ feke - saimbeyli yolundan gittik bilen bilir yollar hep rampaydı. Bunlar yorgun aracın değerleri yorgun olmayanını siz düşünün :) Fakat şahsi fikrim bu değerlerde landirenzonun çok faydası var atıikerde bu kadar olacağını zannaetmiyorum. Aracımızdan çok memnunduk taki yorgunluğu ortaya çıkana kadar ayrıca fekeden yaşadığım yer yaklaşık 60-70 km ve bu mesafeyi tüp kırmızıdaydı öyle geldik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcerit -- 19 Mart 2015; 12:20:26 >
    brc di benim şirket aracındaki lpg kiti yuvarlaktı lpg göstergesi yıldız şeklinde düşünün...en üstteki kırmızıya geçtiğinde benzine geçiyordu.diğerleri yeşil renk ti,acaba siz tüp kırmızdaydı derken farkında olmadan benzinle mi yola devam ettiniz?çünkü kırmızı benzini simgeliyor
  • quote:

brc di benim şirket aracındaki lpg kiti yuvarlaktı lpg göstergesi yıldız şeklinde düşünün...en üstteki kırmızıya geçtiğinde benzine geçiyordu.diğerleri yeşil renk ti,acaba siz tüp kırmızdaydı derken farkında olmadan benzinle mi yola devam ettiniz?çünkü kırmızı benzini simgeliyor

valla onu tam bilmiyorum sürekli tüpte kullanmıştık fakat benzinde o zaman deponun yarısı kadardı o kadar benzinle kırmızıyı göstereceğini zannetmiyorum tüpün hepsi bittiğinde benzine atıyordu
    115 tl ye 570 km gitmiş olsanız lpg de 0.20 kuruş yakmış olur ki 5 kişi,dik yokuşlu yolda ve full bagajda yine de iyi rakam.ama 115 tl ye 630 km ise bu kadar kişi ve yükkte 18 kuruş a denk gelir bence mükemmel değerler
  • quote:

115 tl ye 570 km gitmiş olsanız lpg de 0.20 kuruş yakmış olur ki 5 kişi,dik yokuşlu yolda ve full bagajda yine de iyi rakam.ama 115 tl ye 630 km ise bu kadar kişi ve yükkte 18 kuruş a denk gelir bence mükemmel değerler

ısrarla accent istememin sebebide bu clioyada bindik araba gitmiyor fakat hem yakıt yönünden hem performans hyundai bence bambaşka gerçi clioda hemen hemen aynı yakıyordu ama hyundai bambaşkaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcerit -- 19 Mart 2015; 13:05:20 >
    renault 1.2 benzinli motorunu 2001 de çıkarmış ve halen bu motorunu güncellemeden clio da kullanıyor 105 torku var aracın dolayısıyla da gitmiyor.burda tatlıcı bi abimizin ustasında var geçen eve bıraktım dönüşte de şehırdışı yoldan geri geldim pedalı paspasa yapıştırıyorsun araba dur bakalım ya gideriz modunda.keza 1.4 ve 1.6 motorlarda da bildiğim kadarıyla güncelleme yok.renault un 1.4 benzinlinin 116 yada 118 torku olması lazım.accent 1.5 de 102 ps 132 tork var,ruhsatta da 1060 kg yazıyor dolayısıyla gaz tepkileri çok iyi
  • quote:

renault 1.2 benzinli motorunu 2001 de çıkarmış ve halen bu motorunu güncellemeden clio da kullanıyor 105 torku var aracın dolayısıyla da gitmiyor.burda tatlıcı bi abimizin ustasında var geçen eve bıraktım dönüşte de şehırdışı yoldan geri geldim pedalı paspasa yapıştırıyorsun araba dur bakalım ya gideriz modunda.keza 1.4 ve 1.6 motorlarda da bildiğim kadarıyla güncelleme yok.renault un 1.4 benzinlinin 116 yada 118 torku olması lazım.accent 1.5 de 102 ps 132 tork var,ruhsatta da 1060 kg yazıyor dolayısıyla gaz tepkileri çok iyi

hocam bugün mersinde 2001 accent gl ile konuştum anlaştım araç 102 beygir sol ön ve arka kapıda avuç içi kadar boya var 13 yıl kullanan emekli bir öğretmenden alınmış bir araç ve 112 binde ayrıca rengi gümüş gri
    hayırlı olsun local boya önemli değil,1 yaşında araçta bile oluyor.bende öğretmenden almıştım...km si iyiymiş
    kaça anlaştınız
  • quote:

hayırlı olsun local boya önemli değil,1 yaşında araçta bile oluyor.bende öğretmenden almıştım...km si iyiymiş
    kaça anlaştınız

18000 e anlaştım tüplü ve ruhsata işli, lastiklerinin durumu iyi klimasıda var bazı versiyonlarında yokmuş galiba aracın herhangi bir sorununun olmadığını söyledi ama malum başımıza gelenlerden dolayı yinede expere sokacağım aracı kısmetse alacaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcerit -- 20 Mart 2015; 9:23:00 >
    inşallah adamın söylediği gibi ve senin umduğun gibi çıkar da alırsın aracı.expertiz şart oldu artık...aynen dediğin gibi benim evin yakınında benzin istasyonunda denk geldi gri milenyum kasa 2000 model dedi 1.3 müş onun araç klima yok dedi yanılmıyorsam lx idi o araç.ben de lastikçi arkadaşa gösterdim nasıl aracın lastikler diye en az 2 yıl binilir dedi bana da.lastik önemli 4 lastik ortalama 600 tl
  • quote:

inşallah adamın söylediği gibi ve senin umduğun gibi çıkar da alırsın aracı.expertiz şart oldu artık...aynen dediğin gibi benim evin yakınında benzin istasyonunda denk geldi gri milenyum kasa 2000 model dedi 1.3 müş onun araç klima yok dedi yanılmıyorsam lx idi o araç.ben de lastikçi arkadaşa gösterdim nasıl aracın lastikler diye en az 2 yıl binilir dedi bana da.lastik önemli 4 lastik ortalama 600 tl

kısmet olursa pazartesi alacam temizliği konusunda aracına çok güveniyor söylediğinin harici birşey çıkarsa masrafımı karşılayacağını söyledi hakkımızda hayırlısı olsun hocam
  • quote:

buda diğerleri gibi çıktı hocam :)Araç expere bi girdi daha motor durumuna bakmadan almayacağımızı anladık. Araça sahibi bize bir kaç yerinde avuç içi kadar boya var dedi motor kaputu, sağ ön - arka kapı, sol arka çamurluk komple boyalı çıktı başka yerlerde ufak tefek boyalarda var temiz araç bulmak çok zor nasıl bulacağız bilemiyorum artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcerit -- 23 Mart 2015; 15:41:52 >
    geçmiş olsun hocam...ben de dün antalyaya geldim şehirdışı ciddi az yakıyor benim araç,iki kez denedim bi 20 tl ile 102 km yol yaptım hızım 80 km sabit yol durumu hep düzlük 0.196 kuruş,bir de 30 tl ile 140 km yaptım 10 km civarı yokuş sonrası hep düzlük hızım 90/95 km civarı 0.214 kuruş...valla sevdim ben bu işi,nasıl ölçtün dersen petrol ofisinde kampanya var diye reklam gördüm hadi 100+100 alırım dedim fakat kampanyadan ya haberleri yoktu ya da kampanyaya katılmamaları sebebiyle yakıt alamadım.o sebepten parca parca yakıt aldım ve benzin ışığı düz yanmaya başlar başlamaz tekrar yakıt aldım,ölçümü bu şekilde yaptım
  • quote:

geçmiş olsun hocam...ben de dün antalyaya geldim şehirdışı ciddi az yakıyor benim araç,iki kez denedim bi 20 tl ile 102 km yol yaptım hızım 80 km sabit yol durumu hep düzlük 0.196 kuruş,bir de 30 tl ile 140 km yaptım 10 km civarı yokuş sonrası hep düzlük hızım 90/95 km civarı 0.214 kuruş...valla sevdim ben bu işi,nasıl ölçtün dersen petrol ofisinde kampanya var diye reklam gördüm hadi 100+100 alırım dedim fakat kampanyadan ya haberleri yoktu ya da kampanyaya katılmamaları sebebiyle yakıt alamadım.o sebepten parca parca yakıt aldım ve benzin ışığı düz yanmaya başlar başlamaz tekrar yakıt aldım,ölçümü bu şekilde yaptım

söylediğim gibi eski aracımla hemen hemen aynı değerlerde çıkıyor hocam yakıt konusunda çok iyi fakat şehir içi nasıl acaba ben accentle şehir içi ölçmemiştim fakat clioyla 50 liraya 300 km gitmiştim :) ama accentin keyfinide clioda bulamadım kolay kolay bırakmazsın artık accenti hocam diz sorununu saymazsak tabi :)
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.