Şimdi Ara

ACCENT MILENYUM / 2000 - 2003 (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
919
Cevap
15
Favori
176.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ama benimkinde lpg yok bu tamamen benzinle olan yakıt değerleri :=)
  • ahmetcerit A kullanıcısına yanıt
    sırf şehiriçi de 40 kuruş yakıyor ahmet bey benim araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: janti1907

ama benimkinde lpg yok bu tamamen benzinle olan yakıt değerleri :=)

valla onu unutmuşum değerleri mükemmel :) Hız olarak zorlasan en fazla kaç yapar acaba
  • quote:

sırf şehiriçi de 40 kuruş yakıyor ahmet bey benim araç

benzinde fazla sanki ama balıkesirde normaldir herhalde
    ilginç birşey söyleyeyim size dizler den rahat olmama rağmen buraya gelirken wc haricinden hiç durmadım ve dizlerim uyuşup agrı yapmadı.ben normalde hızı seviyorum ama benzinli diye gaz pedalının altında yumurta varmış gibi davranıyorum şu an

hatta yola çıkmadan önce benim tanıdık bir usta var ona kontrol yaptırdım ve yavaş yavaş 80/90 km hızla gideriz dedim o da beni epeydir tanıyor kiiim sen mi diye cevap verdişirket aracında lpg li i 20 ile 180 i görüyordum ama bununla daha denemedim ama rahat 170 -180 gider diye düşünüyorum
    zaten fabrika verisi şehiriçi 9.4 litre yani 0.41 kuruşa denk geliyor,demek ki lpg ye dönsem acaip az tüketecek,aynından denk geldi benzinlikte geçen adam ankara balıkesir yapmış git gel 180 tl lpg yaktı dedi ve 90 ı geçmezsen daha da düşüyor yakıt diye ekledi.ankara balıkesir 527*2 =1054 km yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janti1907 -- 24 Mart 2015; 20:08:41 >
  • quote:

ilginç birşey söyleyeyim size dizler den rahat olmama rağmen buraya gelirken wc haricinden hiç durmadım ve dizlerim uyuşup agrı yapmadı.ben normalde hızı seviyorum ama benzinli diye gaz pedalının altında yumurta varmış gibi davranıyorum şu an

hatta yola çıkmadan önce benim tanıdık bir usta var ona kontrol yaptırdım ve yavaş yavaş 80/90 km hızla gideriz dedim o da beni epeydir tanıyor kiiim sen mi diye cevap verdişirket aracında lpg li i 20 ile 180 i görüyordum ama bununla daha denemedim ama rahat 170 -180 gider diye düşünüyorum

benzin konusunda haklısınız her ne kadar ölçme amaçlı dahi olsa benzini su gibi içer belli bir devirden sonra :) bende hızı severim clioyla bile zorla 150 yi görmüştük fakat 2 km mesafe içerisinde accentle 150 yapmıştık mesafe biraz daha uzun olsa ibre rahat 170 i görürdü

bu arada sizin yaş kaç?survior başladı izliyormusunuz
  • quote:

zaten fabrika verisi şehiriçi 9.4 litre yani 0.41 kuruşa denk geliyor,demek ki lpg ye dönsem acaip az tüketecek,aynından denk geldi benzinlikte geçen adam ankara balıkesir yapmış git gel 180 tl lpg yaktı dedi ve 90 ı geçmezsen daha da düşüyor yakıt diye ekledi.ankara balıkesir 527*2 =1054 km yapıyor
    fabrika çıkışındaki değerini bilmiyordum fakat değerleri mükemmel valla ama o yolda 90 km yle bitmez minimum 120 yi göreceksin sonuçta konfor olarak bi ww değil :)
  • quote:

bu arada sizin yaş kaç?survior başladı izliyormusunuz

yaş 25 ama kaç sezondur oynuyor tamamını izlemiş değilim beni kesmiyor :)
    valla sorma zaten kurdeşen çıkarttım yol bitmedi,hanım hız yapmamdan korkuyor ondan yavaş geldik.şirket aracında basınca daha az anlıyordu,bunda herhalde izalasyon daha az...boşa attım bazen aşagı doğru 130 u buldu zaman zaman o an bile yavaş yavaş demeye başladı.abisi zamanında kaza yapmış takla atmışlar anneanne vefat etmiş kazada ondan fazla basamıyorum yanımda olduğunda
  • quote:

valla sorma zaten kurdeşen çıkarttım yol bitmedi,hanım hız yapmamdan korkuyor ondan yavaş geldik.şirket aracında basınca daha az anlıyordu,bunda herhalde izalasyon daha az...boşa attım bazen aşagı doğru 130 u buldu zaman zaman o an bile yavaş yavaş demeye başladı.abisi zamanında kaza yapmış takla atmışlar anneanne vefat etmiş kazada ondan fazla basamıyorum yanımda olduğunda

Allah rahmet eylesin yavaş gitmek istemesi çok normal sonuçta ciğeri yanmış hız yüzünden benim annemde 100 dediğin zaman yavaşla diyor ama basıyoruz yinede :)
  • quote:

Selamun aleyküm hocam çok şükür aradığım aracı sonunda gaziantepte buldum 2001 gls 123000 kmde motor durumu %76 lastikler sıfır klimalı elektrikli ayna sis farı vs.. expere soktum hiç bir sıkıntı yok dönerken bir kereye mahsus zorladık aracı 4 bin devirde maşallah 170 dedi zorlasak biraz daha giderdi otobanda 120 - 140 hızla 180 kmde 40 lira yaktı motor durumu sence nasıl acaba 123000 olmasına rağmen motor durumunun %76 olması fazla zorlanmış gibi geldi bana senin fikrinide almak istedim bu arada fiyatı 17400

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcerit -- 2 Nisan 2015; 17:58:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcerit

quote:

Selamun aleyküm hocam çok şükür aradığım aracı sonunda gaziantepte buldum 2001 gls 123000 kmde motor durumu %76 lastikler sıfır klimalı elektrikli ayna sis farı vs.. expere soktum hiç bir sıkıntı yok dönerken bir kereye mahsus zorladık aracı 4 bin devirde maşallah 170 dedi zorlasak biraz daha giderdi otobanda 120 - 140 hızla 180 kmde 40 lira yaktı motor durumu sence nasıl acaba 123000 olmasına rağmen motor durumunun %76 olması fazla zorlanmış gibi geldi bana senin fikrinide almak istedim bu arada fiyatı 17400

aleyküm selam kardeşim...motor a takıldım ben nasıl olurda bu kadar düşük çıkar;expertiz yaptırdıgımızda her sene yüzde 1 kaybeder motor dediler.14 yılda yüzde 14 kaybetmiş olsa 86 falan olması lazımdı.olması gerekenin biraz altında bence ama araba hoşuna gittiyse sen bilirsin tabi;fiyatı iyi;17000 bine bitirebilirsen fevkalade olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janti1907 -- 2 Nisan 2015; 23:57:04 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetcerit

quote:

aleyküm selam kardeşim...motor a takıldım ben nasıl olurda bu kadar düşük çıkar;expertiz yaptırdıgımızda her sene yüzde 1 kaybeder motor dediler.14 yılda yüzde 14 kaybetmiş olsa 86 falan olması lazımdı.olması gerekenin biraz altında bence ama araba hoşuna gittiyse sen bilirsin tabi;fiyatı iyi;17000 bine bitirebilirsen fevkalade olur.

Aracı aldım hocam 17500 den 100 lira kesti 17400 e bıraktı yanımızda farklı şehirlerden alıcılar aradı adam satmadı öylede olunca aracı aldık expere soktuk fakat aklıma takılan şey raporda GÜÇ MOTOR KISMINDA 86.0 HP@5075 RPM yazıyor motor durumu nasıl %76 çıkıyor bu durumda motor durumu %86 olmuyor mu onu anlamadım zamanımız kısıtlı olduğu için raporu hemen aldık çıktık bakmadım içeriğine

hayırlı olsun kardeşim aracın...bu araç 102 beygir normalde şöyle hesaplarsak 102 nin %1 i 1.02 yapar;sizin test te 86 beygir çıkmış 5075 devirde
    86 beygir bölü 1.02 dediğimizde =84.31 motor durumuna denk gelir yani senin aracın motoru bu hesaba göre %84.31 çıkmış olur.ben senin söylediğin rakamlar üzerinden hesaplıyorum.bu duruma göre %76 rakamı yanlış görünüyor.
  • quote:

hayırlı olsun kardeşim aracın...bu araç 102 beygir normalde şöyle hesaplarsak 102 nin %1 i 1.02 yapar;sizin test te 86 beygir çıkmış 5075 devirde
    86 beygir bölü 1.02 dediğimizde =84.31 motor durumuna denk gelir yani senin aracın motoru bu hesaba göre %84.31 çıkmış olur.ben senin söylediğin rakamlar üzerinden hesaplıyorum.bu duruma göre %76 rakamı yanlış görünüyor.

Teşekkürler hocam sabrettim temiz araç için yangın alıcı olmadım aradığımı çok şükür buldum. Anlamadığım şey aracı g.antep nurdağından galeriden aldım dediğim gibi direkt expere soktum Nurdağında sadece 1 tane exper var o da böyle yanlış hesap yapıyorsa ve bunu diğer gelenlerede yapıyorsa vay haline yalan yanlış hesaplar yapıpta insanların aklını bulandırıyorsa ne söylenebilir bilmiyorum. Bugün adanada size yazdıkta sonra 2 tane expere sordum biri aracın gücüne hayran kaldı bu aracı kullanan çok temiz kullanmış 14 yaşındaki aracın 16 hp kaybetmesi normal vs dedi zaten arac uzun süre garajda kalmış sadece sol tarafı çizikten dolayı boyalı ama motoru böyle temiz olsun kazası olmasın sorun değil aldığım galerici arkamdan dua edersin demişti haklıymış neyse teşekkürler hocam fazla uzattım kusura bakma uzun süredir aradığımı biliyorsun makul karşılarsın

estafurullah ne kusuru,forum sitesinin amacı ne sohbet etmek...ee bizde sohbet ediyoruz sorun yok öyleyse.ee clio noldu sattın mı onu?
  • quote:

estafurullah ne kusuru,forum sitesinin amacı ne sohbet etmek...ee bizde sohbet ediyoruz sorun yok öyleyse.ee clio noldu sattın mı onu?

valla clioyu çok şükür sattım bana söylenenin haricinde sağ arka kapısı ya çıkma kapıymış yada boyalıymış sattığım kişi kaportacı arkadaşına gösterdi öyle soyledi kurtuldum 2005 model temiz bi clio denk geldi kmsi 105000de rengi beyaz boya durumu 1-2 parça boyalı fiyatıda 17000 di başıma gelenlerden sonra düşünmedim bile istesem alabilirdim ama aklıma gelmişken aldığım araç sabahları çalıştırdıktan sonra gaz yemiyor hangi durumdan kaynaklanıyor olabilir acaba 5 dk kadar motorun ısınmasını beklemem gerekir mi diye düşünüyorum ama eski accentimde böyle bi sorun yoktu çalıştırmam yeterliydi böyle gaz yememe gibi bi sorunu yoktu sizce sorunu ne olabilir

lpg li mi yeni aldıgın accent;yani gaz yememesi bu sebepten mi?eğer lpg li olması sebebiyle değilse aklıma gelen bu forumda gördüm diye hatırlıyorum aklımda kalan gaz kelebeğinin tıkalı olmas ihtimali ve temizletin diye bir öneri vardı.ha bu arada ben aracı alınca benzin katkısı almıştım depoda ve yakıt sisteminde pislik varsa diye double up buldum onu kattım depoya.bir de bujileri ve hava-yağ-polen ve yağını ne zaman değiştirmişler?polen sağlık için :) diğerleri de aracın sağlıklı yakıt tüketimine etki edeceğinden mühim.bunlarla ilgili değişim zamanlarını biliyormusun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janti1907 -- 5 Nisan 2015; 1:21:54 >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.