Şimdi Ara

ACCENT MILENYUM / 2000 - 2003 (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
15
Favori
176.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erhanmat

quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

ancak şunuda söyliyim, karbüratörlü 1.3 ün ataklığı enjektörlü 1.3 millenium un ataklığından daha iyi kesinlikle.

Saolasın.2001 megane 1 vardı.Ev aldığım için sattım.Şimdi bu araçlardan düşünüyorum.Bagaj+yakıt+klima kriterlerim.Gönlüm milenyum kasadan yana ama, fiyatlar çok yükseldi.Yumurta kasaların 1.5 lerine de iyi para istiyorlar.O yüzden sormuştum.1.3 işimizi görücekse temiz bulursam almayı düşünüyorum.Aslında temiz olsun milenyum yumurta farketmez.

Ama bana sorarsan iyi arabalardır, bu benim 3. hyundaim , excel,yumurta kasa ve milenium kasa.Beni yolda bırakmadılar hiç.Ki öyle titiz biriside değilimdir arabaya.oldukça masrafsız arabalardır.

• s.a. arkadaşlarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2000-yeni-kasa-accent-lpg-li-muayeneli-6.000-tl-pesinatla-171377456/detay bu ilandaki arabayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar yorum yapabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SB1972

s.a. arkadaşlarhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2000-yeni-kasa-accent-lpg-li-muayeneli-6.000-tl-pesinatla-171377456/detay bu ilandaki arabayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar yorum yapabilirmi

ilandaki araç çok temiz durmuyor. Önden kazası var büyük ihtimal, çizgileri simetrik durmuyor. Alırken göstermenizde fayda var. Km de çok açıkcası ve lpg görmüş motor. Daha temiz bir şeyler varsa bakılabilir bence

Araç sorunsuz bir araç öyle çok masraf açaçak bir araç değil açsa bile parçası ucuz tabi nasıl bakıldığına ve kullanıldığına da bağlı ama üzmez çok . Yol tutuşu biraz zayıf ama bu yaştaki bir araç için normal. Orta halli güzel bir araç. Eğer allegro modellerinden bulabilirseniz onlardan tavsiye ederim. Allegrolar ithal olarak geldi , diğerleri yerli montaj.

• mob411 cevap için teşekkürler km sinden bende biraz ürktüm artı araba biraz yorgun gözüküyor en cazip tarafı taksitle oluşu geldi bana o yüzden kullanlara danışayım dedim
  • Merhabalar değerli dostlar,

yaklaşık 1 ay önce 1.5 GL 2001 model Accent sahibi oldum araçtan çok memnunum gidişine hastayım ah bir de durdurabilsek çok güzel olacak, abs olmadığı için ani frenlerde kitleniyo onu da takip mesafesiyle hallediyorum. Sorunlarıma gelecek olursam;

1) Uzun yolda aracım 140km'yi geçtikten sonra frene hafif dokunuşlarda bile direksiyon titreme yapıyor çok net bir şekilde belli oluyor yanımda oturan dahi hissedebiliyor, rot balans ayarından desem araç çekme yapar ama milimetrik dahi olsa araçta sağ sol çekme yok bu sorunu yaşayanlar oldu mu acaba çözümü nedir diskleri mi değiştirmem gerek ?

2) Vites geçişleri aldığım ilk gün biraz sertti; bende aldığım ustama götürerek yağını trigerini değiştireyim içim rahat olsun diye değiştirirken ustaya vites geçişlerini sordum onda da aynı aracın 1.3 lx modeli varmış ''benim de böyleydi şanzuman yağını 75-80 (mi ne öyle bişeydi yanlış hatırlamıyorsam) koyalım sentetik daha iyi olur yumuşar vitesler'' demişti bende aldım 3 litre castrol koydurdum. İlk bir hafta pamuk gibiydi ama sonrasında araç ısınınca viteslerde hiç bir sıkıntı yok, soğukken gel gör ki araç 1e zor geçiyor.

Bu sorunları nasıl düzeltirim yardımcı olursanız sevinirim herkese hayırlı günler, iyi sürüşler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: b.bulut74

Merhabalar değerli dostlar,

yaklaşık 1 ay önce 1.5 GL 2001 model Accent sahibi oldum araçtan çok memnunum gidişine hastayım ah bir de durdurabilsek çok güzel olacak, abs olmadığı için ani frenlerde kitleniyo onu da takip mesafesiyle hallediyorum. Sorunlarıma gelecek olursam;

1) Uzun yolda aracım 140km'yi geçtikten sonra frene hafif dokunuşlarda bile direksiyon titreme yapıyor çok net bir şekilde belli oluyor yanımda oturan dahi hissedebiliyor, rot balans ayarından desem araç çekme yapar ama milimetrik dahi olsa araçta sağ sol çekme yok bu sorunu yaşayanlar oldu mu acaba çözümü nedir diskleri mi değiştirmem gerek ?

2) Vites geçişleri aldığım ilk gün biraz sertti; bende aldığım ustama götürerek yağını trigerini değiştireyim içim rahat olsun diye değiştirirken ustaya vites geçişlerini sordum onda da aynı aracın 1.3 lx modeli varmış ''benim de böyleydi şanzuman yağını 75-80 (mi ne öyle bişeydi yanlış hatırlamıyorsam) koyalım sentetik daha iyi olur yumuşar vitesler'' demişti bende aldım 3 litre castrol koydurdum. İlk bir hafta pamuk gibiydi ama sonrasında araç ısınınca viteslerde hiç bir sıkıntı yok, soğukken gel gör ki araç 1e zor geçiyor.

Bu sorunları nasıl düzeltirim yardımcı olursanız sevinirim herkese hayırlı günler, iyi sürüşler :)

aracınız hayırlı olsun

frene basınca direksiyon titreme yapıyorsa disklerden kaynaklı. Diskler daha önce torna görmediyse tornalatın , eğer gördüyse değiştirin. Torna da bazen çok iyi olmuyor torna yapılan makinada bir parça var adını hatırlayamadığım onun sürekli değişmesi gerekiyormuş eğer onu değişmezlerse çok incelirse sağlıklı olmuyor. Balatalarıda eğer bitmediyse zımparalattırıp öyle takın, bitmeye yakınsa onuda değiştirin Sıfır disk ve balata daha iyi olur .

bizde de frenler sekme yapıyordu. Işıklara gelince yavaşlarken sarsıntılı duruyordu. Disk tornalandı balatalar zımparalanıp takıldı sıkıntı yok

vites geçişleri bizde çok sert değil. Yani şanzuman yağı hakkında çokda bir bilgim yok

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Sağolasın :) ben de disklerde diye düşündüm ama tornalatma olayı gelmemişti aklıma, balataları değiştireli daha bi kaç hafta olmadı; usta balataları değiştirdikten 2.000 km sonra gel balataları ayar yapalım dedi. O km limiti dolunca gidicem sanayiye artık disk mi değişecek torna mı yapılacak kurtulmak istiyorum bu dertten. Frene basmaktan korkar oldum :(
  • Merhabalar arkadaşlar. Kismetse bende bugün milenyum sahibi olucam. Aslinda hic Fikrimde yoktu. Ancak fiyati cok uygun olduğu için kaçırmak istemedim. Benim alacagim araç 2002 model 1.5crdi motor. Forumda bu araçla ilgili hiç paylaşım goremedim. 3silindirli olduklarini bu yüzden de pek tutulmadiklarimi yine buradan öğrendim. Piyasasi nedir? Sizce Pişmanlık yasarmiyim?
    Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar değerli dostlar,

1- Aynaları Tornalattırma randıman tutmaz DEĞİŞ + fren Disklerini değiş. Balatan yumuşak balata olsun.

2- Standart yağı EPX 75w90 dır ancak bulamazsın SERVİS geçişler yağ gibi olur. EP 80 ELF tavsiyemdir. Vites geçişleri gayet rahattatır. 2 LT olacak. 3 değil.

• ogunmas kullanıcısına yanıt
    Ustam eyvallah sıkıntıyı hallettim, diskleri değiştirdim ve bilgisayarlı fren ayarı yapıldı şu an frenlerimin maşallahı var tabi bunda frenci Ziya ustamın da payı büyük

Yağ olayı da gittikçe vitesler yumuşamaya başladı ama 1. vitese geçerken kemik kemiğe değer gibi bi tıkırtı var usta onu sekromeçler midir nedir ondan yapar dedi aciliyeti yok dedi ben de şanzuman işçiliği vermeyeyim diye dokunmadım. Ayrıca usta bana 3LT al demişti demekki bizim 1LT onun varilde kaldı

• quote:

Orijinalden alıntı: ayd0ayd

Merhabalar arkadaşlar. Kismetse bende bugün milenyum sahibi olucam. Aslinda hic Fikrimde yoktu. Ancak fiyati cok uygun olduğu için kaçırmak istemedim. Benim alacagim araç 2002 model 1.5crdi motor. Forumda bu araçla ilgili hiç paylaşım goremedim. 3silindirli olduklarini bu yüzden de pek tutulmadiklarimi yine buradan öğrendim. Piyasasi nedir? Sizce Pişmanlık yasarmiyim?
    Teşekkürler.

Ustam sabah 7 de yazmışsın bu saatlerde aracı almış kapıya çekmiş olman gerekir ki o takdir de hayırlı olmasını temenni ederiz hayırlı günlerde güzel yollarda kullanın inşallah

milenyum 1.5 crdi nin piyasası 14ten fazlasını etmez o da temizi yani km düşüktür boya yoktur klima falan en fazla 15 . çünkü 14 - 16 arasına admira kasa klimalı 1.5 crdiler kapış kapış gidiyor. Benzinli araçlardan piyasasının düşük olmasının nedeni ise herkesin bildiği gibi era ya kadar bu dizel motorda 3 silindir seçeneği kullanılmıştı ve ses adeta traktör gibi geliyor diye yorumlar atılmıştı hakkında. HAYIR ! iyi bir kaput yalıtım döşemesiyle bu ses miktarı normal dizel motor sesine kadar düşürebiliyor arkadaşımın aracından birebir şahit oldum. Alınan malın kötülenmesi olmaz artık, iyi günlerde kullan kardeşim, eğer aracı söylediğim fiyatların üstünde aldıysan üzülmene de gerek yok en azından kapının önünde araban yatar, bu günlerde araba kiralasan günlük ortalama fiyat 70 tl diye düşünsek her gün 70 tl kârın ve kapıda kendine ait bir aracın var iyi günlerde kullan kardeşim milenyum kasayla ilgili her türlü yardımcın olurum

• quote:

quote:

Merhabalar arkadaşlar. Kismetse bende bugün milenyum sahibi olucam. Aslinda hic Fikrimde yoktu. Ancak fiyati cok uygun olduğu için kaçırmak istemedim. Benim alacagim araç 2002 model 1.5crdi motor. Forumda bu araçla ilgili hiç paylaşım goremedim. 3silindirli olduklarini bu yüzden de pek tutulmadiklarimi yine buradan öğrendim. Piyasasi nedir? Sizce Pişmanlık yasarmiyim?
    Teşekkürler.

Ustam sabah 7 de yazmışsın bu saatlerde aracı almış kapıya çekmiş olman gerekir ki o takdir de hayırlı olmasını temenni ederiz hayırlı günlerde güzel yollarda kullanın inşallah

milenyum 1.5 crdi nin piyasası 14ten fazlasını etmez o da temizi yani km düşüktür boya yoktur klima falan en fazla 15 . çünkü 14 - 16 arasına admira kasa klimalı 1.5 crdiler kapış kapış gidiyor. Benzinli araçlardan piyasasının düşük olmasının nedeni ise herkesin bildiği gibi era ya kadar bu dizel motorda 3 silindir seçeneği kullanılmıştı ve ses adeta traktör gibi geliyor diye yorumlar atılmıştı hakkında. HAYIR ! iyi bir kaput yalıtım döşemesiyle bu ses miktarı normal dizel motor sesine kadar düşürebiliyor arkadaşımın aracından birebir şahit oldum. Alınan malın kötülenmesi olmaz artık, iyi günlerde kullan kardeşim, eğer aracı söylediğim fiyatların üstünde aldıysan üzülmene de gerek yok en azından kapının önünde araban yatar, bu günlerde araba kiralasan günlük ortalama fiyat 70 tl diye düşünsek her gün 70 tl kârın ve kapıda kendine ait bir aracın var iyi günlerde kullan kardeşim milenyum kasayla ilgili her türlü yardımcın olurum

Ilginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Elimdeki brodwayi satamadigim için Arabayi henüz kapinin önüne cekemedim. Ancak kaporayi verdim inşallah yine alacam.
    Simdi bu araçla ilgili bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Km si 240 bin civari. En son 180 binde rektefe görmüş, enjektorler ve triger değişmiş. Turbosu da geçen hafta değişmiş. Tramerde iki adet hasar kaydi çıkıyor ancak miktar ve ayrinti yok. Sağ ön ve arka camurluk boyali diyor satici. Dün motor ustasina gösterdim motorun ve turbonun iyi durumda olduğunu söyledi. Ancak araç uzun marşla ve gürültü çalışıyor. Bunun da normal olduğu söylendi.
    Bu araci 12 bin tl den daha uygun bir fiyata alıyorum. İnşaallah pismanlik yaşamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn1535

quote:

quote:

Teşekkürler.

Ilginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Elimdeki brodwayi satamadigim için Arabayi henüz kapinin önüne cekemedim. Ancak kaporayi verdim inşallah yine alacam.
    Simdi bu araçla ilgili bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum. Km si 240 bin civari. En son 180 binde rektefe görmüş, enjektorler ve triger değişmiş. Turbosu da geçen hafta değişmiş. Tramerde iki adet hasar kaydi çıkıyor ancak miktar ve ayrinti yok. Sağ ön ve arka camurluk boyali diyor satici. Dün motor ustasina gösterdim motorun ve turbonun iyi durumda olduğunu söyledi. Ancak araç uzun marşla ve gürültü çalışıyor. Bunun da normal olduğu söylendi.
    Bu araci 12 bin tl den daha uygun bir fiyata alıyorum. İnşaallah pismanlik yaşamam.

Alıntıları Göster
    Dizel araç olduğu için marş biraz basmak gerekir bu normaldir zaten motoruna ustan kefil olduysa bi sıkıntı yaşamasın, bende aynı aracın benzinlisi var 1 sanıyede marş alıyor dizelde bu süre 3 hatta 4e kadar çıkabilir pompalama yöntemiyle marş alıyor çünkü mazotlu yakıt sistemi. boya olayı da zaten boyasız ikinci el araç bulmak çok zor pusuya yatıp beklemek gerek. 12bin tlden de aşağı fiyatsa eğer hiç pişman olmazsın biniciysen al bas marşa gez git hyundai arabası fazla masraf da çıkartmaz zaten. hakkınızda hayırlısı olsun kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.bulut74 -- 3 Eylül 2014; 21:36:51 >

• Çok şükür dün aracı söylediğim fiyata yani 10bin tl ye aldım. Şuan bi şikayetim yok. 93 model tüplü springden sonra çok iyi geldi. Tüplü bir araçta neredeyse hiç olmayan torku hissetmek büyük keyif. Turbosu sayesinde ani ivmelenmesi ise tarifsiz...

• İşte yeni arabam...
     ACCENT MILENYUM / 2000 - 2003
  • quote:

İşte yeni arabam...

Hayırlı uğurlu olsun aracın

• quote:

quote:

İşte yeni arabam...

Hayırlı uğurlu olsun aracın

Çok teşekkür ederim.

• Hayirli olsun. Rabbim kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin.

Kendi aracimin bakiminda kullandigim listemi sizlerle de paylasmak isterim.

109.315 km ilk kilometre. 05.07.2012 tescil tarihi ve noter satışı.

- MOTOR YAĞI

121.101 km de motor ve yag filtresi degisti. 03.05.2014
    115.611km de motor ve yag filtresi degisti. 22.07.2013
    05.07.2012 e degisti. 114.625 de değişecek. 3,3 Lt. f-l arasında olmalı. 10-40W Castrol Magnetec. (60 TL)

5.000 km de. 109.625km de değişti.

- YAĞ FİLTRESİ
    121.101 de degisti.
    5.000 kmde. 109.625 de değişti. 114.625de değişecek.

- BUJİLER VE KABLOLAR
    . 23.03.2013 de değişti. Champion marka(20 TL). Kablolar (50 TL). 113.820 de değişti. 123.820 de değişecek.
    10.000 de kontrol, 20.000 de değişim

- TRİGER SETİ
    . 109.315 de değişti. 05.07.2012. 159.315 de değişecek. GMB.(75 tl) İŞÇİLİK 50 TL.
    50.000 km degisim.

-HAVA FİLTRESİ
    10.000 km de. 113.820 de değişti. 123.820 km de değişecek.

-ANTİFİRİZ
    6,5 Litre. 20.01.2013

-GAZ FİLTRESİ
    15.000de. 112.357 de değişti. 02.11.2012

-ŞANZUMAN YAĞI
    30.000 km de. 2,5 Lt.

-HİDROLİK DİREKSİYON YAĞI
    30.000 km de kontrol. 0,9 Lt. Power Steering. ATF DEX-II Kırmızı renkli.

-CAMSUYU
    3 LT. 20.01.2013 de full.
    -FREN HİDROLİĞİ
    30.000 km de değişim.

-AKS VE KÖRÜKLER
    10.000 km de kontrol.
    -AKÜ
    12V 60 Ah 480A

-LASTİK
    12.09.14 de 100 liradan iki adet yazlik matador marka lastik aldim.
    19.01.13 de kışlıklar. (10 TL)30 PSI, 2,0 BAR, 175/70 R13 Son kullanma tarihi : 0709

-EGSOZ EMİSYON
    17.09.2016 ya kadar
    20.09.2013

-MUAYENE TARİHİ
    17.09.2016 ya kadar
    22.09.2014

-Motor Silindir Hacmi: 1598, 12-15 Yıl. MTV 2013, 255TL. 11.01.2013

-SİGORTA
    Genel sigorta 192 tl 09.07.2015
    Sompo japon 212tl 09.07.2013
    190 TL, AXA Sigorta. 09.07.2012
    Tescil belge seri no BL 35****

-RADYATÖR
    5,5 LT.

-BOYA PAINT
    HS RENK KODU.

-DEBRİYAJ HİDROLİĞİ
    DOT3 Fren Hidroliği

-AMORTİSORLER
    Arka amortisorler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 25 Eylül 2014; 10:01:24 >

• Arkadaslar Aracımın ruhsatini bugün aldım. Dikkatimi çeken iki şey oldu.
    1- Daha önce yaptığım arastirmalarda 1.5crdi motorlarin 82, 85 ve 88 beygir gücünde olduğunu çeşitli kaynaklarda rastlamistim. Ancak benim aracin ruhsatinda motor gücü kısmında 82 kw yazıyor. Buda yaklasik 110 beygir güce denk geliyor. Acaba ruhsatta bir hata mi var? Sizin araclarinizda bu motor gücü kısmında tam olarak ne yazıyor?

2- Dün yine başka bir forum sayfasında uzman olduğunu söyleyen biri "araç alırken ruhsatini kontrol edin. Örneğin 2005 model bir aracın trafiğe çıkış tarihi 2010 ise o araç bir şekilde (pert, hurdaya ayrilma vs.) trafikten çekilmiş daha sonra tekrar muayenesi yapilarak trafiğe girmiştir" gibi bir şey söylemişti.
    Şimdi benim aracim 2002 model ve ruhsatta tescil tarihi olarak benin aldigim tarih, ilk tescil tarihi kısmında da 02.02.2008 yaziyor. (Trafiğe çıkış tarihi kısmı yok) Bu durum da kafamı kurcaladi. Konu hakkinda bilgisi ve fikri olan varmi?

• 1.) 82 kw olayına takılma son bi kaç aydır emniyette yapılan tescil işlemlerinde motor gücünü hp olarak değil de kw olarak yazıyorlar. Örneğin ; Geçen sene aldığımız admira 2005 1.6 doch motorun ruhsatında 75kw yazıyoru bu da yaklaşık 120 hpye denk geliyor ve doğruydu. Bu sene bir model düşük 1.5 milenyum tescilinde ise ruhsatın aynı kısmına 70 kw yazmaları gerekirken 102kw yazmışlar ama doğru olanı; 102hp olması lazım ve ruhsat yaprağının en altındaki kısmında olması lazım. Bu sene emniyetin tescil sisteminde böyle bi hata olmuş olsa gerek ki dikkatimi çekti 3. aydan bu yana yapılan tescillerde hep aynı sorum oluyor.

2.) Büyük ihtimalle daha önce trafikten çekilmiştir. çünkü bu aracın 2002'den 2008e kadar yatmasına imkan yok. Bir sürü sebebi olabilir. (((POLİSİN KARIŞTIĞI KÜÇÜK ÇAPLI KAZA, ARAÇTA TRAFİĞE AYKIRI APARAT BULUNDURMAK vs. ))) Ama sebep olarak aklına ilk büyük kaza yada pert falan gelmesin zaten sen aracında bi kaç parçada boya var demiştin. Ayrıca buna pek takılma abicim arabanın gidişine bak sen 10.000 TLye bundan iyisini de bulamazdın ki piyasada eğer bi sıkıntısı yoksa yolda giderken hart hurt ses yapmıyorsa hiç bişeyi kafana takma

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.