Şimdi Ara

ACCENT MILENYUM / 2000 - 2003 (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
919
Cevap
15
Favori
176.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim 2002 model dizel hyundai accent'im var. İç mekan temizliği ile başım belada özellikle ön konsol sürekli tozlu görünüyor, nee kadar silsemde bir türlü parlak görüntü alamadım. Ne yapabilirim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acil yardım lütfen... 2000 model 1.3 otomatik vites aracim var sorunum sanzimanla alakali. Aracim 4. Vitese gecmiyor diger vites gecisleride sorunlu. Sizce sorun nedir yagi ve filtreyi yeni degistirdim. Daha once 4. Vitese ilk gecmemeye başladığında ustanin biri roket teliyle alakali olabilecegini soyledi ayar falan yapti 15 gun cok rahat kullandim ama sorun devam ediyor. Bilginiz varsa yada onerebiliceginiz bir yol şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.a arkadaslar bende 2005 1.5 crdi admiremi sehir icinde cok musrif olmasindan dolayi sattim 1.5 16 v 102 doch 2000 model milenyum aldim lpg li ve orjinal 89 binde bi tanidiktan 2 parca boyali olarak aldim 16 bin nakite geldi tuplu arac yeni takilmis simit depo arac cok temiz fabrika etiketleri ile duruyor. Bu arada admire dizel sehir ici randimanli kullanmmama ragmen canima okudu 8-9 litreden asagi yakmadi 100 km de habire pompaya cektim nagmusduzu deger fazla diyenlere cevabim turbosu sorunsuz ve motor komprosor basinci %87 ve 107 binde idi arac.

• Aracın emme manifolt u tıkanmış , enjektör sorunlu, turbo siyah duman atıyorsa , fark etmezsiniz ancak yakıt yükselir.
    Keza bu aracın şehir içi 6-7 lt dur kalkta, akan trafikte 5-6 UZUN yolda 5 civarı yakması gerek.

Şehir içi yakıt tüketimi 7.2 Lt/100 km
    Şehir dışı yakıt tüketimi 4.5 Lt/100 km
    Ortalama Yakıt tüketimi 5.5 Lt/100 km

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=13690
  • Arkadaşlar,2001 1.3 lx aldım yeni. Araç 75 binde ben de biraz acemiyim, fazla para vermek istemedim başlangıç için. Araç otomatik ve benzinli ancak çok yakıyor. Ideali nedir acaba. 1-2 yıl binip elden çıkarmak istiyorum, tüp taktırsammı acaba, ne dersiniz? Bir de bazen gaza bastığım halde hemen hızlanmıyor, arkamdan küfürlü kornalar geliyor. Ustaya götürdüm iyi dedi ama acaba vites geçmesinde sorun olabilir mi?

• Bu fiyatlar ne zaman düşer beyler adam 2001 model gls'ye 20bin lira çekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Aracın emme manifolt u tıkanmış , enjektör sorunlu, turbo siyah duman atıyorsa , fark etmezsiniz ancak yakıt yükselir.
    Keza bu aracın şehir içi 6-7 lt dur kalkta, akan trafikte 5-6 UZUN yolda 5 civarı yakması gerek.

Ogün abi admire dizelin fabrika verisi
    Şehir içinde 7,2lt ama arabaya ve kullanima gore 7-8 litre arası bir değer gozlemleim ben.
    Bizim 1,5 benzin milenyum şehiriçi tam 10 litre benzin yakiyor(dur kalk)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ocaklı

Arkadaşlar,2001 1.3 lx aldım yeni. Araç 75 binde ben de biraz acemiyim, fazla para vermek istemedim başlangıç için. Araç otomatik ve benzinli ancak çok yakıyor. Ideali nedir acaba. 1-2 yıl binip elden çıkarmak istiyorum, tüp taktırsammı acaba, ne dersiniz? Bir de bazen gaza bastığım halde hemen hızlanmıyor, arkamdan küfürlü kornalar geliyor. Ustaya götürdüm iyi dedi ama acaba vites geçmesinde sorun olabilir mi?

Kaç litre 100 kmde şehiriçi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Ee

quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Aracın emme manifolt u tıkanmış , enjektör sorunlu, turbo siyah duman atıyorsa , fark etmezsiniz ancak yakıt yükselir.

Ogün abi admire dizelin fabrika verisi
    Şehir içinde 7,2lt ama arabaya ve kullanima gore 7-8 litre arası bir değer gozlemleim ben.
    Bizim 1,5 benzin milenyum şehiriçi tam 10 litre benzin yakiyor(dur kalk)

Konuştuklarımızı hatırla. (BENZİNLİ için)
    Yüksek cc yüksek tork alt devir yüksek vites. Motoru üzme Az yakıt kullan.

Normal değerler

1.5 GLS 2000-2002 benzinli. Şehiriçi Soğuk ve sıcak hava durumuna göre dur kalk trafik sıkışıklığına göre 11 lt ye kadar çıkabilir.
    bir depo ile Şehir içi 450 km 45 ile ile menzili vardır.

Şehirhirler arası 600 km yaptım. LAMBA da yanmadı. bir 100 daha yapardı.

YAni bu bakım ve kullınım şekline bağlıdır.

1.3 e gelince . 1.5 ile kıyaslamak yanlış olur. şehir içinde en fazla 2 litre fark eder. Şehir dışında 1.3 fazla bile yakar.

DİZEL bambaşka. düşük devirde kullnadığında emmeyı krum bağlıyor. Kısa mesafe gidersen seni kurtarmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

quote:

ancak şunuda söyliyim, karbüratörlü 1.3 ün ataklığı enjektörlü 1.3 millenium un ataklığından daha iyi kesinlikle.

Saolasın.2001 megane 1 vardı.Ev aldığım için sattım.Şimdi bu araçlardan düşünüyorum.Bagaj+yakıt+klima kriterlerim.Gönlüm milenyum kasadan yana ama, fiyatlar çok yükseldi.Yumurta kasaların 1.5 lerine de iyi para istiyorlar.O yüzden sormuştum.1.3 işimizi görücekse temiz bulursam almayı düşünüyorum.Aslında temiz olsun milenyum yumurta farketmez.

Ama bana sorarsan iyi arabalardır, bu benim 3. hyundaim , excel,yumurta kasa ve milenium kasa.Beni yolda bırakmadılar hiç.Ki öyle titiz biriside değilimdir arabaya.oldukça masrafsız arabalardır.

Selamlar hocam,gördüğüm kadarıyla 3 adet hyundai kullanmışsınız.Pek de problem yaşamamışsınız araçlarınınızda.Benim bir sorum olacak.Bu aralar bir millenium kasa hyundai araştırıyorum bu modellere niyetlendim.Fakat forumlarda bu modellerin 1.5gls modellerini öneriyorlar,yalnız sahibinden.com da pek bu modeller yok az bulunuyor ve fiyatları da gayet yüksek.Şimdi ben 1.3 model almış olsam bana ne gibi eksi bir durum söz konusu olur.Ben aracı ihtiyacım olduğu zaman ve acil durumlarda kullanıcam,günlük kullanmayacağım,aile ile berber biryerlere gittiğim zamanlarda.Şayet 1.3 bir araç alsam 2.eli nasıldır,satmaya kalksam çok bekletir mi,ayrıca araca 4-5 kişi binsek tümseklerde sürtmeler olur mu?Bilgilendirirseniz memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPOLİC_FR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

quote:

ancak şunuda söyliyim, karbüratörlü 1.3 ün ataklığı enjektörlü 1.3 millenium un ataklığından daha iyi kesinlikle.

Saolasın.2001 megane 1 vardı.Ev aldığım için sattım.Şimdi bu araçlardan düşünüyorum.Bagaj+yakıt+klima kriterlerim.Gönlüm milenyum kasadan yana ama, fiyatlar çok yükseldi.Yumurta kasaların 1.5 lerine de iyi para istiyorlar.O yüzden sormuştum.1.3 işimizi görücekse temiz bulursam almayı düşünüyorum.Aslında temiz olsun milenyum yumurta farketmez.

Ama bana sorarsan iyi arabalardır, bu benim 3. hyundaim , excel,yumurta kasa ve milenium kasa.Beni yolda bırakmadılar hiç.Ki öyle titiz biriside değilimdir arabaya.oldukça masrafsız arabalardır.

Selamlar hocam,gördüğüm kadarıyla 3 adet hyundai kullanmışsınız.Pek de problem yaşamamışsınız araçlarınınızda.Benim bir sorum olacak.Bu aralar bir millenium kasa hyundai araştırıyorum bu modellere niyetlendim.Fakat forumlarda bu modellerin 1.5gls modellerini öneriyorlar,yalnız sahibinden.com da pek bu modeller yok az bulunuyor ve fiyatları da gayet yüksek.Şimdi ben 1.3 model almış olsam bana ne gibi eksi bir durum söz konusu olur.Ben aracı ihtiyacım olduğu zaman ve acil durumlarda kullanıcam,günlük kullanmayacağım,aile ile berber biryerlere gittiğim zamanlarda.Şayet 1.3 bir araç alsam 2.eli nasıldır,satmaya kalksam çok bekletir mi,ayrıca araca 4-5 kişi binsek tümseklerde sürtmeler olur mu?Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Yumurta kasa karbüratörlü 1.3 lere göre çekişi ve ataklığı biraz zayıf.Aynı zayıflıgı 1.6 enjeksiyonlu feski focus larda da hissetmiştim.Ben basınca atlayacak zannediyorudum 1.6 motor ya, ford ya , ama yok öyle birşey.Benim eski yumurta kasa hundayım basınca zıplıyordu.Bu karbüratör enjeksiyon farkımıdır bilemiyorum.4-5 kişi binince tümseğe değermi değebilir valla. tümseğine bağlı bu.Ben 5 kişi rahat biniyorum bagajda ful dolu genelde.
    Ama oturaklılığı daha iyi.Yakıt lpg de çok ekonomik.en son 20 krş yakıyorum bujileri değiştikten sonra.2.59 tl lik gaz fiyatıyla.sürümü kullanımı rahat kesinlikle.Ama açıkcası eski hundayımın ataklığını aramıyorda değilim.Ki eski hundayımda 1.3 karbüratörlü motordu neden farkediyor anlamadım.

• Ama alacağın millenium kasa , boş bir araç olacaksa eğer, yani öyle fazla aksesuarı yoksa, 1.3 motorda kesinlikle yumurta kasa olanları tavsiye ederim.5 yetişkin ful bagaj ( dene dırsık memleket ürünü ) otobanda hiç gazımı ikiletmeden 165 e kadar bastı garibim. Daha ne olsun.
  • quote:

Ama alacağın millenium kasa , boş bir araç olacaksa eğer, yani öyle fazla aksesuarı yoksa, 1.3 motorda kesinlikle yumurta kasa olanları tavsiye ederim.5 yetişkin ful bagaj ( dene dırsık memleket ürünü ) otobanda hiç gazımı ikiletmeden 165 e kadar bastı garibim. Daha ne olsun.

Hocam,yumurta kasalar tip olarak hoşuma gitmiyor malesef.Millenium kasalar tip olarak hoşuma gidiyor. Benim kriterim ise şöyle.Aracı günlük kullanmayacağım,işim olduğu zaman ve ara sıra aile ziyaretlerinde,genelde evin önünde duracak yani.Ataklığı ve seri olması benim için sorun değil.Aracın bana çok sorun çıkarmaması,yedek parçaların kolay bulunup ucuz olması,yakıtta biraz cimri olması,satmaya kalksam 1.3 ile 1.5'in 2.el satışında bekleme olarak çok fark olurmu.Örneğin 1.3'ü satmam zor mu olur,1.5'i daha mı rahat satarım.
    Siz kullandığınız hyundaileri satarken çok beklediniz mi?
    Bir de aklıma gelmişken fikrinizi alayım.Hyundailerin admira modelleri taksilerde çok kullanıldı,onlara da bakıyorum fakat taksi çıkması olur diye içim rahat değil,çıkma olmadığını nasıl anlarız bilmiyorum.Şu anki araştırdığım millenium kasalar taksiler de kullanıldı mı,almaya kalksak taksi çıkmasına denk gelirmiyiz kazıklanmayalım durduk yere

• İstanbulda her şeye denk gelebilirsin.Onun için alacağın aracı mutlaka bir tamirciye göster.Ben hyundimin birini takasa soktum sıfır yumurta kasayı alırken.Yumurta kasayı satarkende sadece boş bir arabaydı o yüzden biraz bekledi.Yani merkezi kilit var mı , yok, otomatik cam varmı yok.şu var mı yok bu varmı yok soruluuyor daha doğrusu.Ama neyse tipi hoşuna gidiyorsa sorun yok. millenium 1.3 ler çok ekonomik.Ama alırken kendin değil bir tamirciye göster mutlaka.
  • quote:

İstanbulda her şeye denk gelebilirsin.Onun için alacağın aracı mutlaka bir tamirciye göster.Ben hyundimin birini takasa soktum sıfır yumurta kasayı alırken.Yumurta kasayı satarkende sadece boş bir arabaydı o yüzden biraz bekledi.Yani merkezi kilit var mı , yok, otomatik cam varmı yok.şu var mı yok bu varmı yok soruluuyor daha doğrusu.Ama neyse tipi hoşuna gidiyorsa sorun yok. millenium 1.3 ler çok ekonomik.Ama alırken kendin değil bir tamirciye göster mutlaka.

Hocam zaten kendim değil bir yere göstericem.Muhtemelen servis olacak,artık ne kadar para isterler bilmiyorum.Yalnız benim pek dikkatimi çekmedi,zamanında bu araçlar takside çok kullanıldı mı?Malum hyundai'ler takside çok kullanıldı.Aklınızda kalan bir bilgi var mı?
  • Valla bildiğim kadarıyla takside pek rastlamadım millenium kasalara.Admire kasanında ömrü çok kısa oldu zaten.Artık tamirci anlar zaten taksidenmi çıkmış nerden çıkmış diye dert etme o kadar.
  • Sağol hocam şu anda araştırma halindeyim uygun birşey denk gelirse almayı düşünüyorum.Sanırım fiyatlar biraz yüksek gibi.
  • Cpt.Ee kullanıcısına yanıt
    Depoyu fulledim 230 kilometre gittim. En fazla bir 50 km daha gidebilirdim benzin aldım. Araç bu arada otomatik. 75 kuruş civarında yakıyor. Sanırım göstermem gerekiyor servise.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ocaklı

Depoyu fulledim 230 kilometre gittim. En fazla bir 50 km daha gidebilirdim benzin aldım. Araç bu arada otomatik. 75 kuruş civarında yakıyor. Sanırım göstermem gerekiyor servise.

Söylediğiniz deger çok fazla hocam bencede bir gösterin
    Ben millenium 1,5 ile 45-50 krş arası yakıyorum bu aralar benzinde.Zorlansa biraz daha aşagiya inebilir.

• Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.