Şimdi Ara

ACCENT MILENYUM / 2000 - 2003 (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
15
Favori
176.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cumhur45

quote:

Orijinalden alıntı: mob411

merhabalar herkese ,

2001 milenyum kasa 1.3 lx allegro accent aracımız çalışırken boşta titreyerek stop ediyor. Bunu sürekli yapmıyor şuana kadar 2 kere yaptı . Bir kere de ben vites geçişlerini denerken 2.vitese aldığımda titreyerek stop etti üstelik debriyajada tam bastığıma eminim. Sorun ne olabilir ?

birde aracın bakımları yapıldı ancak dedeme ait olduğu için aracı ne satıyor nede kulanıyor daha doğrusu artık kullanamıyor yaşlandı
    Araç uzun zamandır yatıyor bakımları tam olmasına rağmen yerinden oynamadı uzun zamandır. Yani 5 sene kadar filan o şekilde beklemiştir muayeneler hariç o derece uzun yattı.Tabi arada dedem çalıştırıp durduğu yerde gaz vermiştirde işte

ocak başında gösterdik aracı yeni muayeneye girdi yine .Birşey yoktu şimdi biraz yürümeye başlayınca böyle durduğu yerde stop etme huyu başladı . Rölantide okadar düşük değil aslında ama bilemiyorum sizce sorun nedir?

Hocam, sizde damdan düştüğünüze göre şimdiye kadar sorunu çözmüşsünüzdür umarım.Ne sorun buldular sizin arabada paylaşırsanız sevinirim.Ben de az kullanıyorum arabayı ama öyle aylarca yatan bir araba değil tabiki.Nazarım değdi ya sanırsam.

valla en son babam götürmüştü aracı hyundai ata ya ancak bulamadılar. 2-3 kere yaptı zaten ondan sonra yapmadı. ya bi pislik birşey geldi filtrelere ondan dolayı yaptı yada motora bi bakın çok kirlenmişse yani orda gözüken kayışlara vs. Kir pislik vardı bizim ordan da olmuş olabilir . Rölantiden de olabilir dicem ama gaz verirkende oluyor demişsiniz. Bi elektrik aksamını bi kontrol ettirin. Bide çalışırken durdugu yerde direksiyonu sag sol çevirince rölanti etkileniyor cam açıp kapayıncada yapıyor . Aküsünde de birşey yok ama işte arabanın çok durması iyi değil . Bizimki bayadır yatıyordu şimdi kullanıyoruz sıkıntı yok , inş sizinde sorununuz çözülür

• quote:

quote:

quote:

merhabalar herkese ,

2001 milenyum kasa 1.3 lx allegro accent aracımız çalışırken boşta titreyerek stop ediyor. Bunu sürekli yapmıyor şuana kadar 2 kere yaptı . Bir kere de ben vites geçişlerini denerken 2.vitese aldığımda titreyerek stop etti üstelik debriyajada tam bastığıma eminim. Sorun ne olabilir ?

birde aracın bakımları yapıldı ancak dedeme ait olduğu için aracı ne satıyor nede kulanıyor daha doğrusu artık kullanamıyor yaşlandı
    Araç uzun zamandır yatıyor bakımları tam olmasına rağmen yerinden oynamadı uzun zamandır. Yani 5 sene kadar filan o şekilde beklemiştir muayeneler hariç o derece uzun yattı.Tabi arada dedem çalıştırıp durduğu yerde gaz vermiştirde işte

ocak başında gösterdik aracı yeni muayeneye girdi yine .Birşey yoktu şimdi biraz yürümeye başlayınca böyle durduğu yerde stop etme huyu başladı . Rölantide okadar düşük değil aslında ama bilemiyorum sizce sorun nedir?

Hocam, sizde damdan düştüğünüze göre şimdiye kadar sorunu çözmüşsünüzdür umarım.Ne sorun buldular sizin arabada paylaşırsanız sevinirim.Ben de az kullanıyorum arabayı ama öyle aylarca yatan bir araba değil tabiki.Nazarım değdi ya sanırsam.

valla en son babam götürmüştü aracı hyundai ata ya ancak bulamadılar. 2-3 kere yaptı zaten ondan sonra yapmadı. ya bi pislik birşey geldi filtrelere ondan dolayı yaptı yada motora bi bakın çok kirlenmişse yani orda gözüken kayışlara vs. Kir pislik vardı bizim ordan da olmuş olabilir . Rölantiden de olabilir dicem ama gaz verirkende oluyor demişsiniz. Bi elektrik aksamını bi kontrol ettirin. Bide çalışırken durdugu yerde direksiyonu sag sol çevirince rölanti etkileniyor cam açıp kapayıncada yapıyor . Aküsünde de birşey yok ama işte arabanın çok durması iyi değil . Bizimki bayadır yatıyordu şimdi kullanıyoruz sıkıntı yok , inş sizinde sorununuz çözülür

İlginize teşekkürler.Sağolun:)

• Bende 1.3 LX vardı geçen hafta sattım 13.250 ye...
    Arabasızlık ne gibi bir dertmiş şimdi daha iyi anladım
    Evden çıkasım yok resmen
  • Sorun çözüldü arkadaşlar.:) benzin bitmişmiş.Benzin uyarı lambası ise yanmadı.ondan farketmedim anlaşılan.
  • 2001 allegro milenyum kaca 1.3 lx aracımızı bakıma sokucaz. Yağ filtreler vs. değişecek. Hangi çeşit yağ kullanılıyor bu araçlarda , ne koymamızı önerirsiniz ? araç km doldurmayıp yaşını dolduruyor , kayışları değişmişti en son ama başka değişmesi önerdiğiniz bir parça var mı ? Birde frenler sekme yapıyor yani sarsıntılı bir şekilde duruyor ve araç durmuyor yani zor duruyor frenlere önceden davranınca duruyor yani . Bunun için ne önerirsiniz disk ve balataların değişimini mi ? gerçi balataları yeni değişmişti . 2001 yılından beri orjinal diskleriyle duruyor. km 35 bin de dediğim gibi yaşı var .

ayrıca 13" kapak jant takılı araçta eğer 14 jant takılırsa araçta gösterge sapması filan olur mu ? hangi ebatlarda 14 jant uyar? 14 jant olarak kullanan var mı ? Eksisi artısı ne olur bu durumun bize ?

yedek lastiğin orda biraz pas vardı acaba bunun için ne yapabilirz ?
  • arabamıza nazar değdi. Park halindeyken dengesizin biri geçirmiş çamurluğu çökertmiş biraz içine. sanırım boyasız düzelmeyebilir ama yinede göçük düzeltenler boya olmadan halledebilirler mi acaba ? Ankarada tanıdığınız yer var mı böyle ? Fotoğrafları müsait olunca paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 12 Mayıs 2014; 0:10:57 >
  • Beyler boyasız düzelebilir mi bu ? göçük düzeltenler oluyor ancak boya işi çıkarma ? hiç olmazsa rutuş olsun ama komple çamurluk boyanmasını istemiyoruz arabada değişen boya yok çünkü. Geldi bizi buldu park yerinde geçirmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 29 Ocak 2020; 19:20:56 >
  • ÇEmber düzelmez izi kalır.
    Lakin üstü ÇEKTİRİRSEN düzelir.
  • ogunmas kullanıcısına yanıt
    slm milenyumcular :)
    bu aracın tamir kitapçığı elinde olan varmı yani maintance manuel dıye gecıyor
    araca ıyı bakmak için onu iyi tanımak gerekli benım aracım
    1.5 gls 102 lik klma abs 2 air
  • Dah önceden 2-3 defa link vermiştim.
    Şu anda yok malesef
  • quote:

Yıllardan sonra bu gün, 2001 milenyum um çalıştı fakat 30 saniye sonra stop etti. Yeniden denedim yine çalıştı lakin yine stop etti.Yine denedim yine çalıştı, gaz vermeye çalışsam bile yine stop etti. Sayfa başında bir arkadaşda benzer sorundan bahsetmiş ama, yeterli yakıt çekemiyor olabilir dışında bir görüş belirten olmamış.Yakıt biraz az evet ama heniz daha benzin ışığı yanmıyor.ayrıca araç lpg li. BRC. fikri olan yada damdan düşen arkadaş varsa bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Ne kadar zaman kullanmadiniz ki hocam arabayi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

ÇEmber düzelmez izi kalır.
    Lakin üstü ÇEKTİRİRSEN düzelir.

daha önceden yazmışsınız ama yeni gördüm

benim düzelttirme gibi bir planım vardı hatta bunun için de otomobil yrdım bölümünede konu açmıştım . En azından göçük gibi durmasın rutuşlu dursun diye dusunuyordum. Açtığım konuda da önerdikleri yerler oldu ankarada ancak babam yaptırmaya hiç niyetli değil ve benimde götürüp uğraşmama da yanaşmıyor. Daha uğraşılmaz deyip çıkıyor işin içinden eğer sonrasında ikna edebilirsem hallettireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Ee

quote:

Yıllardan sonra bu gün, 2001 milenyum um çalıştı fakat 30 saniye sonra stop etti. Yeniden denedim yine çalıştı lakin yine stop etti.Yine denedim yine çalıştı, gaz vermeye çalışsam bile yine stop etti. Sayfa başında bir arkadaşda benzer sorundan bahsetmiş ama, yeterli yakıt çekemiyor olabilir dışında bir görüş belirten olmamış.Yakıt biraz az evet ama heniz daha benzin ışığı yanmıyor.ayrıca araç lpg li. BRC. fikri olan yada damdan düşen arkadaş varsa bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Sorun çözüldü dostum. benzin bitmişmiş. Benzin göstergeside çalışmadığı için ben farketmemişim.

• quote:

quote:

quote:

Sorun çözüldü dostum. benzin bitmişmiş. Benzin göstergeside çalışmadığı için ben farketmemişim.

Yıllardan sonra bugün demişsiniz bende yıllardır kullanilmadi sandim hocam :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yıllardan sonra bugün demişsiniz bende yıllardır kullanilmadi sandim hocam :-)

Tekrar baktım haklısınız , öyle bir anlam çıkıyor. Ben yıllardan sonra ilk defa beni yolda bıraktı anlamında yazmıştım. Özürr:)

• Merhabalar.Bende 2000-2001-2002 accent 1.3 veya 1.5 almayı düşünüyorum.Lpg li olanların yakıt değerleri nedir? 1.3 leri satması zor mudur?Öncelikli kriterim yakıt.1.3 ile 1.5 lerin (LPG) yakıt değerleri nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

Merhabalar.Bende 2000-2001-2002 accent 1.3 veya 1.5 almayı düşünüyorum.Lpg li olanların yakıt değerleri nedir? 1.3 leri satması zor mudur?Öncelikli kriterim yakıt.1.3 ile 1.5 lerin (LPG) yakıt değerleri nedir?
    Merhaba millet bendeki 2001 model milenyum kasa hyundai accent 1.5 gl 16v 75hp Doch motor. 4 cam otomatik+klima+hidrolik direksiyon orjinal boya çok temiz araç 15000 e aldım fakat tüpü sıralı sistem değil hemen taktırmam gerekirmi, taktırmasam araca zararı ne olur ve taktırırsam hangi markayı önerirsiniz ?

1.5 gl ile 1.5 gls arasındaki farklarıda yazarmısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcerit -- 2 Temmuz 2014; 11:06:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

Merhabalar.Bende 2000-2001-2002 accent 1.3 veya 1.5 almayı düşünüyorum.Lpg li olanların yakıt değerleri nedir? 1.3 leri satması zor mudur?Öncelikli kriterim yakıt.1.3 ile 1.5 lerin (LPG) yakıt değerleri nedir?

LPG li accentler ki sadece 1.3 olanlarından kullandım 98 model ve 2001 millenium kasa(hala kullanıyorum) dizel gibi yakıyor diyebilirim.Son debriyaj balatası ve bujileri değiştirdikten sonra 75 tl lik gaz ile 324 km şehiriçi yol yaptı ancak daha bitmeden yani sinyal ötmeden bonus kampanyasından yararlanmak için depoyu fulledim.eski yumurta kasa lpg de de, bu millenuum kasada da bakımlı olarak gaz tüketimi kesinlikle çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 2 Temmuz 2014; 14:16:53 >
  • ancak şunuda söyliyim, karbüratörlü 1.3 ün ataklığı enjektörlü 1.3 millenium un ataklığından daha iyi kesinlikle.
  • quote:

ancak şunuda söyliyim, karbüratörlü 1.3 ün ataklığı enjektörlü 1.3 millenium un ataklığından daha iyi kesinlikle.

Saolasın.2001 megane 1 vardı.Ev aldığım için sattım.Şimdi bu araçlardan düşünüyorum.Bagaj+yakıt+klima kriterlerim.Gönlüm milenyum kasadan yana ama, fiyatlar çok yükseldi.Yumurta kasaların 1.5 lerine de iyi para istiyorlar.O yüzden sormuştum.1.3 işimizi görücekse temiz bulursam almayı düşünüyorum.Aslında temiz olsun milenyum yumurta farketmez.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.