Şimdi Ara

ACCENT'den gelen tıkırtı, cızırtılar...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bendeki 2005 admire'yi sıfır aldıktan yaklaşık 1 sene sonra ön göğüsten, torpidodan inanılmaz derecede tıkırtılar, cızırtılar gelmeye başladı. Hatta daha sonraları arka camın oralardan da sesler gelmeye başladı, hayır yani bozuk yollarda kullanan adam da değilim ki. Bu sorunlan yüzünden sanırım 9-10 kere servise gittim fakat sonuç nafile. Biyerden gelen ses kesiliyor, farklı biyerlerden geliyor. Bu sorunla karşılaşıp ta çözüm bulan arkadaşlar varsa, NOLUR YARDIM...

• eğer hyundai motor servisi baktıysa motorun arasına kaçmış yada jant kapağının arasına kaçmış bir çakıl yada taş o sesi çıkartmış olabilir be sende o sesin motordan geldiğini zannediyor olabilirsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: freesolcerman

Bendeki 2005 admire'yi sıfır aldıktan yaklaşık 1 sene sonra ön göğüsten, torpidodan inanılmaz derecede tıkırtılar, cızırtılar gelmeye başladı. Hatta daha sonraları arka camın oralardan da sesler gelmeye başladı, hayır yani bozuk yollarda kullanan adam da değilim ki. Bu sorunlan yüzünden sanırım 9-10 kere servise gittim fakat sonuç nafile. Biyerden gelen ses kesiliyor, farklı biyerlerden geliyor. Bu sorunla karşılaşıp ta çözüm bulan arkadaşlar varsa, **** YARDIM...

Torpido kısmından gelen sesler; örn. torpido içindeki -Bende olduğu gibi- ıvır zızır ses yapar. (Kaset, bozuk para v.b.) Arka camın oralardan ise Bagajda bulunan malzemeden veya daha çok plakalıktan gelir. Ön göğüste ise Havakandırma ızgaraları veya gösterge panelinin ordaki plastiklerin bir birne değmesinden olabilir. (Yine bende olduğu gibi). Bazı araçlar hiç ses yapmayabilir.

• Arabada bir sorun olduğunu sanmıyorum. Zaten baktımıssın. Sanırım bir vida veya buna benzer bişey arabanın ön kaputundaki sesi emmeye yarayan plakanın içine kaçmış olabilir. Tabi bunun gibibir çok ihtimal var!!
  • Açıkçası ön göğüs komple söküldü ve direksiyondaki airbag zembereğinden ses geldiği söylendi ve yağlanarak ordaki ses gitti. Fakat şimdi de teybin oralardan geliyor. Bir de araba boşta çalışırken debriyaja basmadığım zamanlar sanki v kayışı gevşemiş gibi bi ses geliyor. Debriyaja basılınca o ses kayboluyor. Bi şanzımandan ses gelmiyodu. Şimdi o da geliyo. Yarın bi servise baktırıcam yine. Öff.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Bende 1.5 98 model hyundai accent gls var arabamdan çok memnunum hem yakıt bakımından hemde yol tutuşu bakımından şimdi hyundailerin yeni modellerine bakıyorum hiç beyenmiyorum daha usta eli deymedi arabama

Bende de 99 var. Aynen katılıyorum.
  • benimde ilk hyundai ile tanışmam 98 gl ile olmuştu.accentlerin o kasalari cok guzel açıksı
  • yumurta kasanın neyi güzelki yaa aynı yumurta gibin
  • quote:

Orjinalden alıntı: maverick74

yumurta kasanın neyi güzelki yaa aynı yumurta gibin

94 EXCEL DAHA ŞEKİL DURUYO YANINDA
  • quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Bende 1.5 98 model hyundai accent gls var arabamdan çok memnunum hem yakıt bakımından hemde yol tutuşu bakımından şimdi hyundailerin yeni modellerine bakıyorum hiç beyenmiyorum daha usta eli deymedi arabama

arkadaşım yakıtı nasıl senin arabanın bende de aynısı var ama yakıtı fazla.. şehirici. 0,26 ykr yakıyor kilometrede...:(

lpgyi düşünüyorum...
  • çok kullanmıyorsanız lpg düşünmeyin lpg taktırıp kar ediyorsunuz ama öbür taraftan motorun ömrü 300,000km ise 50,000-75,000km ye düşüyor bi taraftan kar bir taraftan zarar
    FARKEDEN BİRŞEY OLMUYOR.SELAMLAR
  • Motor ömrünün neden azaldığını açıklarsan yararlı olur sanırım.gerçekten böyle bir şey yaşadınız mı?
    quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

çok kullanmıyorsanız lpg düşünmeyin lpg taktırıp kar ediyorsunuz ama öbür taraftan motorun ömrü 300,000km ise 50,000-75,000km ye düşüyor bi taraftan kar bir taraftan zarar
    FARKEDEN BİRŞEY OLMUYOR.SELAMLAR
  • TABİKİ YAŞADIM HEMDE İKİ ARAÇTA
    BİRİ ŞAHİNDİ 94 MODEL BEN 2000 DE 50,000KMDE ALDIM LPG YOKTU
    LPG TAKTIRDIM 105,750 KM YE GELDİĞİNDE ARABA MOTOR İSTEDİ
    İKİNCİ İSE ACCENT İDİ 98 MODEL ESKİ SİSTEM MOTORLU TABİ 0 ALDIM LPG TAKTIRDIM ODA 98,000DE MOTOR İSTEDİ

AZ KULLANICIYSANIZ TAVSİYE ETMEM........
    AMA GÜNDE 150KM YAPIYORSANIZ
  • 2002 hundai accent frene basinca küt küt ses geliyor Acaba nedendir şimdi o ses gitti kısık bir şekilde normal bir seyir halinde giderken çok hafif arka taraftan küt küt diye ses devam ediyor ara sıra geliyor Bana yardımcı olabilir misiniz yarın yola gitmem gerekiyor Biz bir sakınca çıkarma Acaba neden öyle ses geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.