Şimdi Ara

Accent Blue 90 000 km bakımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2012'de sıfır km alınan blue'muz 90 000 km'ye geldi. Araç 1.4 ve sıfırken bayide lpg takıldı. 6 ayda 15000 km yapıp ilk bakımını serviste 220 liraya yaptırmıştım. Sonraki bakım için fiyat ve içerik sorduğumda aynı şeyleri sayıp 380-430 lira fiyatlar vermişti servisler. Ben de duruma sinirlenip büyük bir problem olsa 30 bin kmdir ortaya çıkardı deyip o bakımı dışarıdan 80 liraya parçaları alıp yaptırmıştım ve duzenli olarak her 15 bin kmde bir aynı şekilde dışarda bakımları tekrarlarım. Ayrıca 45-60-75 bin bakımlarında lpg filtresini de değiştirttim.

Bugün itibariyla 89 bin küsür kmdeyim. Bu bakım için standart filtre seti ve yağ dışında değişmesi gereken bir şey var mı? Katalogda 60 000kmde bir buji değişimi yazılmış. Açıkçası bu kmye kadar sadece yağ,filtre seti ve fren balatası değişimi yapıldı. Araç sorunsuzdu ve yakıtı çok iyiydi. Halen de öyle. Bu yüzden sağına soluna elletip iyi edeyim derken düzgün çalışan bir sistemi bozmak istemedim. Ama bujileri değiştirsem mi diyorum? Piyasada da marla marka bujiler var sanıyorum. Filtrede markayı çok önemsemem ama buji için önemli. Hangi marka orijinali/kalitelisidir? Değişim&kontrol önerdiğiniz harici bir parça var mı? Bir de bunlarda triger zincir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MecEngineer -- 18 Temmuz 2016; 3:20:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.