Şimdi Ara

Opel Astra 1.3 cdti 90.000 bakımı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
16.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Opel Astra 1.3 cdti aracın 90.000 bakımı geldi, ancak garantisi bittiği için servise gitmek istemiyorum. 90.000 bakımında serviste tam neler değişiyor ve yaklaşık ne kadar tutuyor? Birde astralarda zincirli triger diye biliyordum doğrumu yoksa 90.000-100.000 civarlarında trigerinde değişmesi gerekiyormu? Son olarak geçen depo doldurma yöntemiyle ölçtüm km 200 kuruş yakıyor bu normalmi, 1.6 lpg ile 240 kuruş yaktığını söyleyenler olmuş, bu durumda 1.3 dizel için yakıt biraz fazla değilmi? Saygılar

• arkadaslar merhaba konu guncel. 90bin bakimi yaptiracagim. Neler degisecek?istanbulda hangi ozel serviste yaptirmaliyim? Maliyet ne kadardir? Tesekkurler.
  • 1.3cdtida triger ZİNCİRİ var ve bazı arkadaşlara göre 100.000, bazılarına göre ise 250.000 kmde değiştirmek gerekiyor. ben şahsen 2. görüşe katılıyorum ama dedim ya bu konu biraz sıkıntılı. fren, debriyaj balatası ve klasik yağ filtre bakımlarını yaptırmalısın. 1000tl civarından başlar bunlar 2000e kadar çıkar eğer orjinal servise gidersen
  • quote:

Orijinalden alıntı: noblelion

1.3cdtida triger ZİNCİRİ var ve bazı arkadaşlara göre 100.000, bazılarına göre ise 250.000 kmde değiştirmek gerekiyor. ben şahsen 2. görüşe katılıyorum ama dedim ya bu konu biraz sıkıntılı. fren, debriyaj balatası ve klasik yağ filtre bakımlarını yaptırmalısın. 1000tl civarından başlar bunlar 2000e kadar çıkar eğer orjinal servise gidersen

Zincirin değiştirilmesi ancak ses yaptığında gerekiyor. Yoksa 100bin ve 250bin değil. Hiç ses gelmiyorsa zincirden değiştirilmesine gerek yok. Ömürlük bile gidebilir. Ama genelde sıkıntı çıkarmaya başlarlar. Bu sebeple dediğim gibi duruma göre zincir sesini duymaya başlıyorsanız değiştirilmesi gerekmektedir. 100bin bakımda fren disklerine balatalarına baktırmak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radeon***

arkadaslar merhaba konu guncel. 90bin bakimi yaptiracagim. Neler degisecek?istanbulda hangi ozel serviste yaptirmaliyim? Maliyet ne kadardir? Tesekkurler.

merter de opel bahar özel servisi var 96 dan beri çeşitli opel araçlarımız oldu garantisi bittikten sonra hep oraya götürdüm hiç bi memnuniyetsizlik yaşamadım tavsiye ederim inş. geç kalmamışımdır
    birde 90.000 bakım için ne gibi işlemler uygulandı aracınıza ve fiyat olarak ne verdiniz benimde aracım 87000 km de önümüzdeki ay basında servise götüreceğim şimdiden basıma gelecekleri bileyim istedim
  • Bende 1.3 cdti 90.000 bakıma gideceğim hafta sonu son zamanlarda yaptıran var mı ? nedir fiyatlar
  • Konuyu H kasalar icin güncelleyebilir miyiz
  • Astra H kasa 1.3 cdti sahipleri
    200 bin km lere doğru veya daha fazla km olanlar
    Motor, sanziman, elektrik aksami tecrübelerini yazabilir mi?
    Masraf açıyor mu, sorunsuz mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.