Şimdi Ara

Accent Admire Dizel Gaz Yememe Sorunu Acil Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bir sorunum var lütfen yardımcı olun... 2006 Admire crdi aldım araç hareket halindeyken birden gaz yememeye başlıyor ibre kırkı devir 2500 ü katiyen geçmiyor stop edip çalıştırınca normale dönüyor veya sorun devam ediyor tavsiye üzerine bir ustaya götürdüm bilgisayara bağladı egr değişmeli dedi ama emin olamadı servise yönlendirdi gittim oda turbo komple değişmeli diyor 4-5binlerden bahsediyor açıkcası oda kendinden emin konuşamadı başından sağdı bu sıkıntıyı yaşayan arkadaş varmı veya kütahyada usta tavsiye edecek varmı lütfen akıl verin

• bende i20 almıştım dün akşam kitapçığını karıştırırken okudum. dizel araçlardaki kızdırma bujileri arızalı yada yıpranmış olursa araç hızlanmaz ve gaz yemez şeklinde bir ibare vardı. Kızdırma bujilerini bir kontrol ettirin.
  • Hocam arıza yokken performansında sıkıntı yok arıza baş gösterince gaz yemiyor bugün misal 50 km gittim 51 kmde gene arıza yaptı stop ettim çalıştırdım normale döndü
  • quote:

Orijinalden alıntı: acipinarli

bende i20 almıştım dün akşam kitapçığını karıştırırken okudum. dizel araçlardaki kızdırma bujileri arızalı yada yıpranmış olursa araç hızlanmaz ve gaz yemez şeklinde bir ibare vardı. Kızdırma bujilerini bir kontrol ettirin.

Kızdırma bujileri sadece ilk harekette görev yapar silindirlerin içindeki havayı ve mazotu ısıtıp çalıştırmayı kolaylaştırır daha sonra devreden çıkar bi ilgisi olduğunu sanmıyorum sizin dediğiniz ilk çalıştırmada sorun olursa kızdırmalara bakılır...
  • dizel araçlarda gaz yemememnin bir kaç sebebi var...

EGR nin tıkalı olması...önce temizlik yapılmalı hala sıkıntı devam ederse değişmeli
    DPF nin tıkalı olması..araç düşük vitesde yaklaşık 15 dakika kadar "yüksek devirle" kullanılmalı
    Mazot filitresi...uzun süre değişmeyen filitre şişer mazotu geçirmez
    Turbonun görev yapmaması...kolay kolay çekişe etki edecek kadar arıza yapmaz tamamen bozulması lazım bu gibi durumdada zaten ses yapar
    Egzozun tıkalı olması....bağlantı vidaları gevşetilerek kullanıp kontrol edilmeli
  • hocam aynı sorun bu günlerde de bizim başımıza geldi 2500 ü geçmiyor araç bazen normale dönüyor sorun neyden kaynaklanıyor bulamadık. Araştırmalarımda debimetrede(akışmetre) sorun olabileceği yazıyor bir de ona baktırın isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tşkler arkadaşlar muhtemel arıza hava akışmetre bikaç yere götürecem sorunu çözersem yazarım gene
  • Merhaba benimde aynı marka aynı model aracında aynı sorunu yaşıyorum.sorunu nasıl cözdünüz acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çözülmedi hocam bu lanet arıza çözülmüyor sen ne yaptın
  • Merhaba arkadaşlar. Hyundai 2005 model admire 1,5 crdi aracım var. Dün aracı çalıştırdım gaza basınca gaz basmıyor. Sonuna kadar basıyorum araç sürekli rölantide çalışıyor. Bugün tamirciye götürdüm anlayamadı. Gaz pedalından olabilir dedi elektrikçiye götürdüm bilgisayarda herşey normal çıktı. Ama araba sürekli rölantide duruyor. Gaza basıyorum devir yükselmiyor. Bilgisayara soktuk orada arıza göstemiyor. Tamirci sorunun nerden geldiğini anlamak için 2-3 gün dursun arızayı bulalım dedi. Bilgisayar beyninde olabilir falan da dedi. Olabilir mi? Yada bu gaz yememe sorunu neden olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunayx71 -- 11 Ekim 2021; 15:51:48 >
  • oksijen sensörü, motiple fısfıs yap . Göreceksin ki simsiyah kurum akıyor. Yalnız sökmek için delikli bits uç lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-14D2CBC77 -- 10 Kasım 2021; 8:53:52 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.