Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
53
Favori
475.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selefkia33

hakanusta merhaba benim aracım 2009 fiesta. Aracı gün içerisinde ilk çalıştırırken fren abs arızası veriyor ama 1 sn yanıp sönüyor başka sıkıntı yaratmıyor ve gün içinde diğer çalıştırmalarda arıza vermiyor. neden ilk çalıştırmada yapar acaba

Merhaba,

Marş esnasında abs beynine gelen voltajda düşme varsa ondan kaynaklanıyor.

Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

05369491316
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukala_adam

Mrb Hakan ustam 2004 mercedes vito aracım var yaklaşık yarım metrelik bir su çukuruna girip çıktım çıktıktan sonra abs ışığı yanmaya başladı ve şu an abs çalışmıyor neden olabilir acaba sensörlerden mi abs beyninden mi ne yapmam gerekiyor tskler

Merhaba,

Hangi teker çukura düşmüsse o tekerdeki abs sensör kablosu kopmuş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayaramis

http://leahyz.smugmug.com/Motorcycles/Greg-ABS-Disassembly/10592237_pyg7x#!i=736234655&k=FbWJCwZ
    hakan usta kolay gelsin ,linkteki resimler bmw 1200gs motosikletin servo abs modülüne ait ,çok şükür bende bir arıza yok ama bu kitin çok sık arıza çıkardığından bahsediyorlar ,yenisi bayağı bir tuzluymuş,siz daha önce böyle bir abs beyni tamir ettinizmi?bu abs nin özelliği ,üzerindeki elektrik motorları teker kilitlendiği zaman değil ,her frene basıldığında çalışıyor ,

Merhaba,

Aman sakın bozmayın derim parça bulunmuyor.

Daha önce bu beynin aynısından geldi fakat parça sorunundan dolayı tamirini yapamadık.
    ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022

• quote:

Orijinalden alıntı: asadam07@hotmail.com

foruma yeni girdim. abs ile sorunu olanların sorunlarına çözüm bulunduğunu okudum.benimde marea 2000 hdlx model 5 silindirli avrupa fiat marea var onun abs sini serviste baktırdım,önce sağ sensör arızası dediler yaptırdım,1 ay sonra yine devre dışı kaldı ,sonra yine gittim sol sensör arızası dediler. yaptıracaktım parçayı bulamadık dediler.abs arızasına bakan çözüm bulan bir tamircide bulamadım.beni abs hakkında aydınlatacak buna bir şekilde çözüm bulacak yeterli bilgi sahibi olan arkadaşlardan mesaj bekliyorum.sıkıntım,abs ışığı yanan araba muayeneden de geçemiyor.buna nasıl bir çözüm bulunabilir ilgilenenlere şimdiden teşekkürler

Merhaba,

Çözüm istiyorsanız beni telefondan arayabilirsiniz.

05369491316

• Merhaba hakan usta 2000 model fiat mareaaracimin ABS arızası vardı pompa su aldığı için sıkıştığını söylediler ustaya görürdüm elinde başka bir motor ve pompa ile sorunu çözeceğini ssöyledi ve dediği gibi ABS çalışmaya başladı ama frene ilk bastığında fren pedalı en dibe iniyor ve bir kaç pompalamadan sonra fren ppedalı sertlesiyor pedala basmadigim bir sure de ayni izlenim var frenlerin havası alindi ama ayni fren sorunu usta birkaç gün binmemi söyledi merkeze sıkışma olmasi için

Sizce takınılan ABS motoru ve pomoasinda sorun mu vardır bir öneri lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhun37 -- 1 Mayıs 2014; 19:40:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese kolay gelsin, benim audi s3 arabam var, önceden sensörlerde(açı sensörü) problem vardı, hatta süspansiyon değişimi için söküldüğünde sol ön tekerde o kutunun hasarlı olduğunu gördüm kendim. esp ışığı arada yanıyordu fakat ben esp ye ihityacım olmadığından arabayı öyle 2 sene kullandım. fakat 1 hafta önce abs ışığı yandı, bazen direk kontağı açınca bazen de bir süre gittikten sonra yanıyor ve gerçekten devre dışı, bazen yarım saat sürsemde yanmadığı da oluyor. bana denilen sensörler ve abs beyni değişeceği, açı sönsörü bozukluğu abs işlevini de bozuyormuş, abs jeli falan denildi yaptırdım ama nafile, beyin artı sensörler baya masraf tutuyor ne yapmalıyım.
  • Adam amme hizmeti yapıyor resmen helal
  • akk0212 A kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akk0212 -- 24 Mayıs 2014; 17:07:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

quote:

Orijinalden alıntı: akk0212

slm hakan usta fiat linea 1.4 t-jet linea aracım ABS ve ESP hatası veriyor hata kodları fotoğrafta yer alıyor, acaba abs beyninden mi kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim 1 yıldır çözemedik sorunu, şimdiden allah razı olsun bu arada arızalardan birinin anlamının C1101 ABS HiDROLiK VALF DEVRE HATASI olduğunu öğrendim, tam olarak ne demek olduğunu bilen varmı acaba, bide kontağı açıyorum ışıkların sönmesini bekliyorum abs ve fren ışığı sönmüyor ve ön tarafta abs beyninin olduğu taraf ile sigorta kutusu nun oralarda CIZZZZ ÇIT ÇIT ÇIT diye ses geliyor
    ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022undefined

Abs beyin hatlarında veya abs beyninde sorun var demektir.

bide video ekledim sorunun çözümü için belki fikir verir
    http://www.dailymotion.com/video/x1wffd9_linea-abs-esp-arizasi-clipped_auto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akk0212 -- 24 Mayıs 2014; 17:10:08 >

• ustacim merhabalar;

benim 2003 model fiat ducato 2.8 jtd aracim var.. aracin abs asr lambasi yaniyo..makinaya bagladik,kablo arizasi gösteriyor.bütün kablolari söküp kontrol ettik,bulamiyoruz.cani saolsun ustam bana illede abs nin kendisini degistircen diyo..fiyati az biraz ucuz olsa inan onuda denicem ama ,,canima okudu yau..belki senin verdigin akil bir isime yarar ustam..ne olabilir sorun,,bi fikirde sen ver ustam..

• Hakan ustam,ben almanyadan yaziyorum size.
    2003 model fiat ducato 2.8 jtd aracim var.aracin abs ve asr lambalari yaniyor.
    Abs sensördendir dedik degistirdik ama sönemdi.makinaya bagladik,kablolarda şase olabilir gibi bit ariza verdi.bütün baglantilari kontrol ettik ama bisey bulamadik.tekrar bagladik bu seferde baska bir ariza verdi.tamirci abimiz komple abs hidroligiyle beraber beynide degistirip bakalim diyor.hani ucuz bisey olsa tamamda ikinci el almaya kalkiyoruz 500€ dan basliyor..
    Bana bi tavsiyen olurmu..simdiden teaekkürederim

• Ustam kolay gelsin
    2006 model ford connect aracimin Abs ve kayma kontrol lambaları arada yanıyor arada kendi kendine sönüyor
    Yanmazken bilgisayara bağladık herhangi bir arıza göstermedi ışıklar yandığı zaman bilgisayara bağladık Abs modülü arızası verdi...
    Ama şimdi ışıklar gene yanmiyor acaba beyin gerçekten arizalimidir yoksa bi kablo kopukluğu falan mi vardir??
    Yardiminiz için şimdiden tesekkurler....

• Hakan bey,

Chevrolet kalos 2004 model aracım var ve düşük hızda frene basınca abs devreye geçip abs lambası yanıyor. Arızayı gidermek istiyorum. Ankara da yım . Nasıl yardımcı olabilirsiniz.

Saygılarımla
  • S.a hakan ustam.Aracımda abs sensörlerini bir müddet sökülmüş şekilde kullanmam gerekiyor.Şu an aracımda elektrikli direksiyon ışığı hıza duyarlı olduğu için yanıyor.(Kapattım bunun için)Abs lambasının yandığını biliyorum da motor arıza lambası da ne hikmetse yanıyor.Bu süre içerisinde aracın herhangi bir sistemine zarar verme durumu var mı?
  • Hakan ustam selamlar. 2005 cford focus max tdci. Aracın sağ arka poryasını değiştirdim. (yan sanayi) abs lambası yanmaya başladı. ayrıca sınırlı epb fonksiyonu yazısı da çıkıyor. arıza kodunu sildirdim gene yandı lamba. bir ustaya sordum abs kablosu olabilir dedi. porya üstündeki abs sensörü değişti gene olmadı. acaba orjinal porya olmadığı için olabilir mi? abs lamba sönükken devrede, yanarken kızaklama yapıyor. arıza kodunu unuttum. tesisat kontrolu yaptırmadım.
  • kekani K kullanıcısına yanıt
    galiba bize bir yanit olmicak :((
  • Merhaba arkadaşlar her zaman net başında olamıyorum.
    Hızlı ulaşım için
    0536 949 13 16
    ABS ci HAKANUSTA

• MERHABA HAKAN ABİ BENİM ARABAM 95 MODEL MERCEDES C250 TD ABS IŞIĞI YANIYOR ALIRKEN SENSÖRDEN DEDİLER SANAYİDE ELEKTRİKÇİYE GÖTÜRDÜN BİLGİSAYARA BAGLADI HEM SENSÖR HEMDE BEYİN ARIZASI VERDİ AMA SENSÖR ARIZASINDAN DOLAYI BEYİN ARIZASI GÖZKÜYOR OLABİLİR DEDİLER ÖYLE BİRŞEY OLABİLİRMİ YADA BEYİN ARIZALI İSE TAMİRİ VARMIDIR NE KADAR SAĞLIKLI VE MASRAFI NEDİR CEVAP VERİRSEN ÇOK SEVİNİRİM...
  • Benim sorunum çözüldü kablo kaynaklı basit bir olaymış. Umarım herkeste böyledir... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Merhaba arkadaşlar her zaman net başında olamıyorum.
    Hızlı ulaşım için
    0536 949 13 16
    ABS ci HAKANUSTA

Fonik Tekerlek hatası hakkında düşünceleriniz nedir?
    İngilizcesi Phonic Whell.
    Sol önden veriyor. Aks kafasında bir miktar boşluk var. Arabayı belli bir süre kullanınca normal frende bile abs devreye giriyor bir süre sonra abs lambası yanıp sistem devre dışı kalıyor. Lamba yanıkken Cihaza bağladım bu hata çıktı.
    Önceden bir kaç kere daha oldu, aks kafasını değiştirince sorun gitti. Aks kafasında boşluk yapınca bu olay çıkıyor. Vibrasyondan yapıyor olabilir mi? Abs sensörü aks kafasında değil bilya ya bakıyor.
    Anlamadım gitti.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.