Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
53
Favori
475.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ustam 2001 model focus giha arabam var. Normal giderken frene basmadan frende titreme tınnnn seklınde bir ses .frene hafif sekilde bastığımda hemen abs devreye giriyor 90 km hıza ulasınca lamba yanıyor kısa sure sonra el freni ikazıda yanıyor kontağı kapatıp acınca ikazlar sonuyor. disk balata ıyı durumda sensorler yeni kablolar yeni çok usta baktı servis baktı 2 tane cıkma modul denediler bulamadılar. arabadan soğudum ankaradayım dukkan ankarada ise hemen gelebilirim yardımcı olursanız sevinirim saygılar
  • servisin bulamadığı,4 tane ustanın yapamadığını Hakan usta yaptı.Allah senden razı olsun. Kimin aklına gelirdi arka tekerlerin abs kablolarını kesip ikisini de birleştirdikleri
  • Selamün aleyküm hakan usta 2010 model Ford connect GLX daha dün aldım yeni aldıktan sonra 40 km yol yaptıktan sonra arabayı stop ettim tekrar çalıştırip yola gitmeye başladığimda ABSışığı yanmaya başladı ayrıcıca aracın bilgi eekranında eps arizalı uyarısı var bugün denizli de aday oto Ford servisine gittim bilgisayara bağlayıp ışığı söndürdüler anlık hata vermiş olabilir dediler sorun yok dediler 50 metre ilerde tekrar yandı geri döndüm incelememiz gerekiyor dediler bende hg ava çok soğuktu vaktim de yoktu arabanın atinda her yerinde kar buz vardi belki soğuktan olmuşturdiye baktırmadim . size sorum hava şartları aABS uyarı lambasınını yakarmı birde ABS eps arasında bağlantı varmı birisinin hatası diğerini tetiklermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usta selam. 2007 model doblo aracım var. 1.3 multijet. daha 120 bin kmde. Hava eksiye düştüğünde sabah ilk çalıştırmam da abs arızası veriyor ( her zaman değil ). Ancak ısındıktan sonra motoru durdurup tekrar çalıştırırsam arızayı vermiyor. Arıza verdiğinde de lamba sürekli yanmıyor. Yanıp ekranda abs arızası mesajı veriyor. Daha sonra sönüyor. ABS nin çalışmasını da denedim. Sıkıntısı yok. Gayet yerinde ve etkili. Soğukta arıza vermesi normal mi? yoksa sensor lerinde biryerlerde mi sıkıntı vardır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcam -- 15 Ocak 2015; 10:58:45 >
  • Merhaba,

Arkadaşlar işlerinden dolayı forma her zaman giremiyorum.

Hızlı ulaşım için direkt olarak arayabilirsiniz.

ABS Arızası ve Otomobil Elektronik Sorunlar:
    Hızlı Ulaşım için:
    Tel:0 536 949 13 16

"Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın."
  • Selamlar arkadaşlar bende 94 model honda accord 2.0 ex var otomotik şanzıman ABS ışığı bazen yanıyor bazen sönüyor acaba arızası ve tahmini bedeli hakkında bilgisi olan varmıdır..
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Selamun Aleyküm geçen gün 2011 1.4 turbo impresor megan aldım aldığım gün ABS lambası yandı, eski sahibi kabullenmedi sanayiye götürdüm Elektirik ustası daha öncede bu aracın geldiğini söyledi bi yerde kandırıldım, usta beynin değişmesi gerektiğini söyledi bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz ne yapmalıyım, saygılar sunar teşekkür ederim böyle bir konuyu ele aldığınız için.

• Yanlış oldu galiba ben ABS beyni tamir etmiyorum, eden Hakan Usta. Ama cevap sorunuz da gizli beynin değişmesi veya tamir edilmesi lazım, beyni Hakan Usta ile iletişime geçip kargo ile gönderiyorsunuz tamir olursa eğer kendisi tamir eder zaten.
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    Selamun Aleyküm geçen gün 2011 1.4 turbo impresor megan aldım ABS lambası yanıyor, bazen sönüyor, bu konuda ne tavsiye edersiniz sizi aradım ama cevap vermediniz yardımcı olursanız sevinirim saygılar

• G
    Ü
    N
    C
    E
    L...
  • Bugün mazda 3 aracımdaki bir problem için Hakan usta ile görüştüm. Bana yardımcı oldu.Kendisine çok teşekkür ediyorum.

• hakan usta merhaba
    Aracım 2000 ford mondeo ghia otomat. Aracın abs ve tcs(antipatinaj) iptal etmişler ışıkları da yanmıyor muhtemel ampul soktuler arıza olarak p3310 diye bi arıza yazıyordu birde yanlış hatırlamıyosam p 3318 Tokatta ikamet ediyorum şimdiden saolun
  • Hocam 2 gün önce Yokuş yukarı aracımla aşırı kardan dolayı yolda kaldım. Yokuşu çıkabilmek için arabayı çok yordum. Tam yokuşu çıktığımda araç arıza verdi.

ABS ışıkları yanmaya başladı. Motor soğusun diye 1 saat bekledim , ışıklar söndü . Sizce servise gitmeye gerek var mı ?

Ara. 1.4 160hp Sirocco
  • S.a ustacim bende 2000 model 1.8 t benzinli audi a6 var abs beyni arizali bunu tamir yaptirmaya kalkarsak eger neye patlar yada cikma alsak nasil.olur bir yardimci.olursan sevinirim 😊😊

• Merhaba,

Arkadaşlar işlerinden dolayı forma her zaman giremiyorum.

Hızlı ulaşım için direkt olarak arayabilirsiniz.

ABS Arızası ve Otomobil Elektronik Sorunlar:
    Hızlı Ulaşım için:
    Tel:0 536 949 13 16

"Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın."
  • Hakan ustam gerekli ilgi ve alakayı göstermiş olup yanlış anlaşılma giderilmiştir, tekrar kendisine teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakOKTEM -- 7 Haziran 2016; 15:46:04 >
  • MERHABA .ben Azerbaycanliyam.ve size bele bir sualim var.yardim etsez cox minnetdar olaram.mende 2007 model mercedes E350 4MATIC var.gecen gun duz yolda frenledim birden ve abs in isigi yandi.arabani kenarla surub birden yene frenledim ve fren bosaldi.fren mesafesi cok uzadi.simdi arabanin sag on tarafindan demiri demire surunce olusan sen geliyor ve frene basinca geciyor.arabayi calistiriyorum biraz geciyor abs esp isik yaniyor.sondurup yine calistiriyorum bu defa uzun aradan sora yaniyor.ve direksiyon agirlasiyor.neleri kontrol ettirmeliyim lutfen bana bazi tavsiyeler verin.cok tesekkur ederim

• Hakan ustam iyi gunler ben istanbulda oturuyorum aracim 2009 model hyundai i10 aracimda sol abs sensor arizasi veriyor ayrica abs isigida yaniyor. Olurda nadiren sondugu zamanlarda dusuk hizlarda tir tir ses veriyor ve fren pedali basmasam veya az bassam bile titriyor. Daha onceki sahibi on takimlari degistirmis ancak akis bilyalarini orjinal degistirmemis bu ariza vermesine neden olurmu cunku sanayideki elektrikciyle parcaciya gittik orjinal alip degistirelim diye gerek yok bunlar absli bilya kullanmaz zaten degistirsende farketmez baskadir arizasi dedi vermedi sizce ne yapmaliyim. Sol abs sensorumu bozuktur yoksa bilyalardanmi kaynaklidir yardim ederseniz cok sevinirim. Ayrica istanbulda tavsiye ettiginiz bi arkadasiniz yada biyer varmi simdiden tesekkurler

• Hakan usta 2007 model honda civic aracımın ani fren yaptığım zaman abs erken devreye giriyo ve fren mesafesi normalden daha uzun oluyo bı yüzden kaza yaptım, serviste fren balata ve diskleri yenilendin ama hala sıkıntı çözülmedi servis aracı bilgisayara bağladığında sıkıntı gözükmüyo abs arıza lambası yanmıyo, servis arızanın abs beyninde diye geçiştiriyoru ne yapmam lazım

• Sevgili forum arkadaşlarım, 4 yıldır kullanmakta olduğum Audi A3 arabamın ABS ve ESP lambaları birkaç aydan beri yanıyordu. Birkaç servise ve oto elektronikçiye götürdüm. 800 liradan, (1800 Euroluk beyin bozulmuşsa) 8000 liraya kadar fiyat veren ustalarla karşılaştım. En son bizim forum.donanimhaber'i karıştırırken Ankara'da meşhur oto elektronikçisi HAKAN USTA'dan haberdar oldum. Yazdıklarını okudukça benim işimi onun halledebileceğini anladım.

Bugün Hakan Ustaya uğradım, tanıştık, biraz forum muhabbeti yaptıktan sonra, benim AUDİ'yi bilgisayara bağladı, ABS'ye elektrik gelmediğini tesbit etti. Kablonun biri, sargılı demetin içinde kopmuş. Hemen bir atlama kablo ile ABS pompasına elektrik aktardı. İşlem tamam ...

Ancak, Hakan Usta ile yol testine çıkacaksanız aman dikkat, toprak yolda ABS ve ESP devreye alma testlerinde Selavatı serife dahil bildiğim bütün duaları okuttu bana. Toprak yolda 80 - 90 km.ye çıkıyor, tam fren yaparken bir de direksiyonu tam çeviriyor. Eyvah dedim, galiba araba yan takla atacak derken, o gayet sakin benim halime gülüyor ..

Tamamına 30 TL. aldı, sağolsun.

Bugün hem arabam halloldu, hem de güzel bir insan tanıdım. Forum arkadaşlığı bir başka oluyor dostlar.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.