Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
53
Favori
475.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2009 model 1.4 dizel polo sahibiyim...
    aracım abs ve elfreni sinyali vermeye basladı özelliklede uzunları yakınca oluyor frene basıncada far parlaklıgında azalma oluyor bazende mars almıyor beynine reset attılar 2 gün sonra yine tekrarlamaya basladı abs calısır durumda bilgi almak istedim şimdiden tesekkürler...
  • Hakanusta'm merhaba.

Sorunumu daha öncesinde söylemiştim. Hatırlatma amaçlı tekrar yazayım :
    "Normal hızda yolda giderken ABS birden devreye giriyor, pedal titriyor ama frenleme olmuyor. O esnada (pedal titrediği zaman) frene bastığımda fren iş görmüyor. daha doğrusu basamıyorum, çok sert. Çok sıkıldım bu işten. Tam frenin işime yarayacağı zaman devreye giriyor."

2-3 ay aracımı bu şekilde kullandım.
    Şimdi ise farklı bi arıza çıktı karşıma. ABS ışığı sürekli yanık, frene sert bi şekilde bastığımda araba kızaklayıp kayıyor. Sebebi ne olabilir?

Daha önceden oto elektrikçide makineye bağlattığımda; Ön sağ devir sensörü hatası yazıyordu.
  • Ustam merhaba,

Aracım 2009 model yeni kasa dizel Ford Fiesta. Aracı her çalıştırışımda Abs arızası hatası veriyor sonra gidiyor ikaz hata vermiyor.Genelde ilk çalıştırmada veriyor daha sonra uyarı almıyorum.Bazen de hiç vermiyor acaba bir problem var mı yok mu anlamadım ?
  • Hakan usta frontera b abs g sensör arızası arasıra veriyor araştırmalarımda abs beyni değişecek deniyor ama bana pek mantıklı gelmedi sizce sorun direk sensörün kendisinde olamaz mı?
  • Hakan usta merhaba, sizin gibi işinin ehli birinin ankara'da olmasından dolayı çok mutlu oldum. İmzamdaki aracı geçen sene aldım. Alırken abs'li sanıyordum fakat değilmiş sonradan öğrendik. Aynı kasa aynı modelin abs'li olanları da var. Hatta benim aracın beyin kutusunda abs soket yerleri bile duruyor sadece üç kuruş daha ucuz olsun diye abs'siz almışlar zamanında sıfır alırken. Ben orjinal parçaları bulsam abs'li hale getirebilr miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut777

Ustam merhaba,

Aracım 2009 model yeni kasa dizel Ford Fiesta. Aracı her çalıştırışımda Abs arızası hatası veriyor sonra gidiyor ikaz hata vermiyor.Genelde ilk çalıştırmada veriyor daha sonra uyarı almıyorum.Bazen de hiç vermiyor acaba bir problem var mı yok mu anlamadım ?

Merhaba,

Aracınızı ilk önce bilgisayarda arıza kaydına baktırın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakOKTEM

Hakan usta frontera b abs g sensör arızası arasıra veriyor araştırmalarımda abs beyni değişecek deniyor ama bana pek mantıklı gelmedi sizce sorun direk sensörün kendisinde olamaz mı?

Merhaba Burak,

Sensör arızası olabilir bu yüzden sensör sinyallerini kontrol etmek gerekir.
    En kısa zamanda randevu alıp gelmeniz.

Bu arada diğer aracı sattın mı yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

Hakan usta merhaba, sizin gibi işinin ehli birinin ankara'da olmasından dolayı çok mutlu oldum. İmzamdaki aracı geçen sene aldım. Alırken abs'li sanıyordum fakat değilmiş sonradan öğrendik. Aynı kasa aynı modelin abs'li olanları da var. Hatta benim aracın beyin kutusunda abs soket yerleri bile duruyor sadece üç kuruş daha ucuz olsun diye abs'siz almışlar zamanında sıfır alırken. Ben orjinal parçaları bulsam abs'li hale getirebilr miyiz?

Merhaba,

Parçaları bulduğunuz takdirde abs'li hale getirebiliriz.
  • Slm benim opel vectra b 2000cd aracım var.Sorunum abs,tc ışığının yanması ve bu ışıklar yandıktan sonra veya yanmadan bir kaç dakkika önce klometre ibresinin aniden yükselip düşmesi.Özellikle araç rölantideyken park halinde direksiyonu sağa sola hızlı bi şekilde çevirdiğimde km ibresi birden hareket ediyor.Abs ve tc ışığı yanmadan 2 dakika önce bazı belirtiler oluyor.

* frenin ayağımın altında kıpraşması
    * km ibresinin hızlıca yükselip düşmesi
    * frenden yağ pompalar gibi ses gelmesi

bunlar olduktan sonra abs ve tc ışığı yanıyor.ABS beyni arızalıysa km ibresinin bunlarla bi bağlantısı varmı ?
    iyi çalışmalar...
  • Slm benim opel vectra b 2000cd aracım var.Sorunum abs,tc ışığının yanması ve bu ışıklar yandıktan sonra veya yanmadan bir kaç dakkika önce klometre ibresinin aniden yükselip düşmesi.Özellikle araç rölantideyken park halinde direksiyonu sağa sola hızlı bi şekilde çevirdiğimde km ibresi birden hareket ediyor.Abs ve tc ışığı yanmadan 2 dakika önce bazı belirtiler oluyor.

bunlar olduktan sonra abs ve tc ışığı yanıyor.ABS beyni arızalıysa km ibresinin bunlarla bi bağlantısı varmı ?
    iyi çalışmalar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Arkadaşlar aracınızda ABS sorunu yaşıyorsanız tüm şikayetlerinizi bu başlık altında yazabilirsiniz.
    Aracınız ticari veya binek araçlarında marka,model gözetmeksizin şikayetlerinize yardımcı olabilirim.
    Temennim inşallah bu tür arızalarla karşılaşmamanız dileğiyle saygılar.

[size=5]Güncel: 01.04.2014

[size=5]Hızlı ulaşım için: 0536 949 13 16

https://www.facebook.com/pages/Laguna-c%C4%B1lar-Buraya/418428091634335

• hakanusta merhaba benim aracım 2009 fiesta. Aracı gün içerisinde ilk çalıştırırken fren abs arızası veriyor ama 1 sn yanıp sönüyor başka sıkıntı yaratmıyor ve gün içinde diğer çalıştırmalarda arıza vermiyor. neden ilk çalıştırmada yapar acaba
  • Mrb Hakan ustam 2004 mercedes vito aracım var yaklaşık yarım metrelik bir su çukuruna girip çıktım çıktıktan sonra abs ışığı yanmaya başladı ve şu an abs çalışmıyor neden olabilir acaba sensörlerden mi abs beyninden mi ne yapmam gerekiyor tskler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • slm hakan usta fiat linea 1.4 t-jet linea aracım ABS ve ESP hatası veriyor hata kodları fotoğrafta yer alıyor, acaba abs beyninden mi kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim 1 yıldır çözemedik sorunu, şimdiden allah razı olsun bu arada arızalardan birinin anlamının C1101 ABS HiDROLiK VALF DEVRE HATASI olduğunu öğrendim, tam olarak ne demek olduğunu bilen varmı acaba, bide kontağı açıyorum ışıkların sönmesini bekliyorum abs ve fren ışığı sönmüyor ve ön tarafta abs beyninin olduğu taraf ile sigorta kutusu nun oralarda CIZZZZ ÇIT ÇIT ÇIT diye ses geliyor
    undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akk0212 -- 24 Nisan 2014; 21:15:20 >

• selefkia33 S kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akk0212 -- 15 Nisan 2014; 20:52:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selefkia33

hakanusta merhaba benim aracım 2009 fiesta. Aracı gün içerisinde ilk çalıştırırken fren abs arızası veriyor ama 1 sn yanıp sönüyor başka sıkıntı yaratmıyor ve gün içinde diğer çalıştırmalarda arıza vermiyor. neden ilk çalıştırmada yapar acaba

bence sizin sorun akünün zayıflamasından dolayıdır, aynı şey benim symbol aracımda oldu marşa basarken akünün voltajı düşüyor, yanıyor sonra sönüyordu, büyük ihtimal sizinde aküdendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akk0212 -- 15 Nisan 2014; 20:54:44 >
  • http://leahyz.smugmug.com/Motorcycles/Greg-ABS-Disassembly/10592237_pyg7x#!i=736234655&k=FbWJCwZ
    hakan usta kolay gelsin ,linkteki resimler bmw 1200gs motosikletin servo abs modülüne ait ,çok şükür bende bir arıza yok ama bu kitin çok sık arıza çıkardığından bahsediyorlar ,yenisi bayağı bir tuzluymuş,siz daha önce böyle bir abs beyni tamir ettinizmi?bu abs nin özelliği ,üzerindeki elektrik motorları teker kilitlendiği zaman değil ,her frene basıldığında çalışıyor ,
  • foruma yeni girdim. abs ile sorunu olanların sorunlarına çözüm bulunduğunu okudum.benimde marea 2000 hdlx model 5 silindirli avrupa fiat marea var onun abs sini serviste baktırdım,önce sağ sensör arızası dediler yaptırdım,1 ay sonra yine devre dışı kaldı ,sonra yine gittim sol sensör arızası dediler. yaptıracaktım parçayı bulamadık dediler.abs arızasına bakan çözüm bulan bir tamircide bulamadım.beni abs hakkında aydınlatacak buna bir şekilde çözüm bulacak yeterli bilgi sahibi olan arkadaşlardan mesaj bekliyorum.sıkıntım,abs ışığı yanan araba muayeneden de geçemiyor.buna nasıl bir çözüm bulunabilir ilgilenenlere şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: akk0212

slm hakan usta fiat linea 1.4 t-jet linea aracım ABS ve ESP hatası veriyor hata kodları fotoğrafta yer alıyor, acaba abs beyninden mi kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim 1 yıldır çözemedik sorunu, şimdiden allah razı olsun bu arada arızalardan birinin anlamının C1101 ABS HiDROLiK VALF DEVRE HATASI olduğunu öğrendim, tam olarak ne demek olduğunu bilen varmı acaba, bide kontağı açıyorum ışıkların sönmesini bekliyorum abs ve fren ışığı sönmüyor ve ön tarafta abs beyninin olduğu taraf ile sigorta kutusu nun oralarda CIZZZZ ÇIT ÇIT ÇIT diye ses geliyor
    undefined

Abs beyin hatlarında veya abs beyninde sorun var demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukk06

Slm benim opel vectra b 2000cd aracım var.Sorunum abs,tc ışığının yanması ve bu ışıklar yandıktan sonra veya yanmadan bir kaç dakkika önce klometre ibresinin aniden yükselip düşmesi.Özellikle araç rölantideyken park halinde direksiyonu sağa sola hızlı bi şekilde çevirdiğimde km ibresi birden hareket ediyor.Abs ve tc ışığı yanmadan 2 dakika önce bazı belirtiler oluyor.

iyi çalışmalar...

Merhaba,

Abs beynindeki arızadan dolayı veya sol ön tekerdeki sensörün kablosundan kaynaklanıyor.

Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

05369491316

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.