Şimdi Ara

'Abit IP35' yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abit IP35 anakart var. İşlemcim E6750. Açılışta "CPU is unworkable or has been changed ....." diye bir hata veriyor. Biosa girip save&exit yaptığım zaman normal olarak açılıyor. Ancak sistemin fişini çek-tak yapıp tekrar açınca yine aynı hatayı veriyor. Yani bir şekilde bios ayarları unutuyor ve değişmiş olarak algılıyor. Bios update yaptım olmadı. Bios pilini değiştirdim olmadi. CMOS sildim, default ayarlara dönüp kaydettim yine olmadı. Anakart işlemci ayarlarını default olarak doğru bir şekilde algılıyor. Artık aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor. Bu anakarttan kullanıpta bu problemi yaşayan ve çözümünü bilen varsa lütfen yardım etsin. PC her açtığımda F1'e basmaktan sıkıldım.

• Yokmu problemden anlayan ?
  • valla bende de ıp35 var ama q6600 4ghz de kosuyor hiç bir problem yok bios version 12

senin donanımsal olarak bir sorunun olmasın

ne bileyim cpu tam oturmamıstır ,sogutucu tam degmiyordur cpu cok ısınıyordur felan ne bileyim ramlerden kayankalanailri tek ram e düşürüp dene

power da bir sorun olabilir

anakrt üzerinde pci-e x1 yanında 4 pin molex güç soketi var ben orayada power bagladım

baska aklıma su an için bir sey gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbyka -- 28 Kasım 2007; 2:26:25 >
  • PCI-ex yanındaki molex güç soketi takılı. Bu donanim daha önceki anakartımla kullandığım donanim. Hepsinin sorunsuz çalışıyor. Ama işlemci konusunu tekrar bir kontrol edeyim. Dediğin gibi tam oturmamış veya değmeyen pinler falan olabilir. Öneriler için tşk. Umarım çözüm olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.