Şimdi Ara

ABD'nin Kültürünü Seven Var mı :D (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
7
Favori
3.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adam abdnin oraya buraya özgürlük getirmek için girdiğini solemis saka gibi ya ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarlan.3

Ne zamandır amerikanın kültürü var?

Yorumlara göz atmadan yorum yapan üye profili itemi +3
  • quote:

Orijinalden alıntı: aBouT

Adam abdnin oraya buraya özgürlük getirmek için girdiğini solemis saka gibi ya ..

Bireysel özgürlüğün olmadığı, otokratik ülkelerde yaşamayan insanlar anlamakta zorluk çekebilir:

http://www.amnestyusa.org/our-work/countries/asia-and-the-pacific/afghanistan/afghanistan-don-t-trade-away-women-s-human-rights

https://store.donanimhaber.com/6d/59/6c/6d596cd3e29e8124c720b446d6f760b9.jpg
     ABD'nin Kültürünü Seven Var mı :D

• ABD kimseye boyun eğmiyor gücünü gösteriyor o yüzden seviyorum eğlencesi , kültürü ve şehirleri yerleri çok güzel.. özgürlüğünü de severim bilim , din , toplum özgürlüğü felan onları severim ama şu zamanlar da siyah insanları malesef en ufak bi hata da ölüm ile cezalandırıyorlar o yüzden üzülüyorum ama onların da düzeleceğini umuyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

quote:

Orijinalden alıntı: Mises

Tamam, biraz burnunu her şeye sokan bir ülkedir, o yüzden ben de sevmem, ama böyle videolar görünce de aşık oluyorum ABD'ye yahu Öyle değil mi

ABD'ye benzememiz için sizin istemediğiniz başkanlık sistemi şart

Bak sen Kültürel farkları gözardı ediyorsun ama

ABD Anayasası'nın metni sadece bir sayfadır! Girişi de şöyledir:

"... yaşam, özgürlük ve mutluluğa erişme hakları dahil, belirli vazgeçilemez ve devredilemez haklara sahiptirler.

Bu hakları güvence altına almak için, insanlar kendi aralarında gerçek güçlerini yönetilenin rızasından alan yönetimler kurar.

Bir yönetim şekli bu hedeflere zarar vermeye başladığında bu yönetimi değiştirmek veya feshetmek, yerine yeni bir yönetim kurmak ve yeni yönetimin yetkilerini ve dayandığı temelleri güvenlik ve mutluluklarını sağlayacağına en çok inandıkları bir biçimde düzenlemek ve kurmak halkın hakkıdır."

Türkiye'de ise tam tersi bir yönetim kültürü var. Ne şu anki Anayasa, ne de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çıkaracağı anayasayı yukarıda gördüğün anayasayla yanyana getiremeyiz

ABD Anayasası'nda "Haklar Bildirgesi"nin girişi:

“Kongre, bir dinin ihdas edilmesine (kurulmasına) ve serbestçe uygulanmasına karşı yasa yapamaz, ifade ve basın özgürlüğünü veya halkın huzur içinde toplanmasını ve yönetime hataların telâfisi için dilekçe vermesini kısıtlayan yasa yapamaz”.

Türkiye'de ise teorikte ve ptatikte bunun tam tersi bir zihniyeti var

Ayrıca...

“Biz, Birleşik Devletlerin insanları...” diye başlayan yedi maddeli ABD Anayasası tüm vatandaşların anlayabileceği kadar basit ve yalındır.

Çünkü...

Orada devlet vatandaş için vardır...

Ve anayasalar, bireyi devlete karşı korur...

We the People of the United States, in Order to form a more perfect Union, establish Justice, insure domestic Tranquility, provide for the common defence, promote the general Welfare, and secure the Blessings of Liberty to ourselves and our Posterity, do ordain and establish this Constitution for the United States of America.

Lütfen, ABD'deki ile Türkiye'de olacak olan Başkanlık sistemini bir tutmayalım

• Evet tüm yorumları okuyacak vaktim yok senin gibi karne tatilinde değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/yuzde-1in-geliri-yuzde-99u-gececek/11000/11660/

Ulan soyle bir sistemi savunacam diye bir tarafinizi yirttiniz da bu %1 lik kisimda degilseniz eger, o %1 lik kismin yalakaligini yapmaktan baska bir halt yaptiginiz yok suan, sadece guluyorum size

Ha birde burada kapitalizm gibi bir sistemi savunmayanlari otomatikmen komunist diye damgalayanlar var. Ve bu kisilerin cogu da en fazla 2000-3000 tl maasla gecinen bir evde yasayip agzindan salyalar sacarak Ameriqaaa diye bagiran kisiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 4 Şubat 2015; 15:38:03 >

• quote:

Evet tüm yorumları okuyacak vaktim yok senin gibi karne tatilinde değilim

Eğer yorumlara göz atsaydın yaşımı da yazmak zorunda kaldığımı görürdün.

Edit:

Bahsettiğim yorum silinmiş.
    Elemanın biri, "okumayın ABD özentisi 2000'li" yazmıştı, ben de, "ya da bireysel özgürlük taraftarı bir 1987'li" yazmıştım. İki yorum da silinmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 4 Şubat 2015; 16:52:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/yuzde-1in-geliri-yuzde-99u-gececek/11000/11660/

Ulan soyle bir sistemi savunacam diye bir tarafinizi yirttiniz da bu %1 lik kisimda degilseniz eger, o %1 lik kismin yalakaligini yapmaktan baska bir halt yaptiginiz yok suan, sadece guluyorum size

Ha birde burada kapitalizm gibi bir sistemi savunmayanlari otomatikmen komunist diye damgalayanlar var. Ve bu kisilerin cogu da en fazla 2000-3000 tl maasla gecinen bir evde yasayip agzindan salyalar sacarak Ameriqaaa diye bagiran kisiler.

Peki herkesin Dünya üzerinde eşit bir parçaya sahip olması uygulanabilir mi?:

Private property for freedom. We're freedom lovers

• BEN
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

http://uzmanpara.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/yuzde-1in-geliri-yuzde-99u-gececek/11000/11660/

Peki herkesin Dünya üzerinde eşit bir parçaya sahip olması uygulanabilir mi?:

Private property for freedom. We're freedom lovers

Bak konuyu actigindan beri ayni seyleri zirvalayip duruyorsun. Bana şu konuda komunizmi savundugum bir mesajimi goster? 15 yasinda da olsaniz 28 yasinda da olsaniz mantiginiz ayni calisiyor, bir seyi savunurken karsindaki kisiyi savundugun seyin tam zittina oturtuyorsun.
    Komunizmin bir hayal olmasi kapitalizmi mukemmel bir sistem yapmaz, ben kapitalizmi savunmuyorum diye komunist mi oluyorum ? Gerci evet senin gibi kapitalizm savunuculari ve daha neyi savundugunu bilmeden artilayan cocuklara gore oyle..

Neyse devam et savunmaya, cunku hayatin boyunca sadece savunmakla yetinebileceksin. Savundugun sistemde yukselebilecek kapasitede olsaydin forum ortaminda "kapitalizm mukemmel" naralari atarak zaman kaybetmezdin.

• Mr.Pacino kullanıcısına yanıt
    Kapitalizm karşıtı mısın? Sosyalistsin

• Türk kültürüne göre kıyaslardım ama şu an Arap kültürüne özendiğimiz için kültürümüzü bilemiyorum tam olarak
  • 2 haftada bir duş alan bir milletiz ve amerikalıları beğenmiyoruz.
  • amerikan kültürü mü var ? amerikan ırkı mı var?

ellerinde milyonlarca insanın kanı, katledilmiş milyonlarca kadın ve çocuk, sömürülen onlarca ülke işgal edilen onlarca ülke

sonra "burası özgür bir ülke"

vay be...
  • Yorumları da okuduktan sonra tekrar yorum yap veya yorumunu editle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDC

Aksanı ve kültürünü çok seviyorum şahsen.

Şöyle bir evim olsaydı keşke.

iğrenç aksanı olmasa on numara yer bea katlanamıyorum ben
  • quote:

Yorumları da okuduktan sonra tekrar yorum yap veya yorumunu editle.

yorumlar veya direk konu üzerinden yazmadım

kendi fikrimi beyan ettim, son zamanlardaki amerika özentiliğine dem vurdum
  • quote:

quote:

Evet tüm yorumları okuyacak vaktim yok senin gibi karne tatilinde değilim

Eğer yorumlara göz atsaydın yaşımı da yazmak zorunda kaldığımı görürdün.

Edit:

Bahsettiğim yorum silinmiş.
    Elemanın biri, "okumayın ABD özentisi 2000'li" yazmıştı, ben de, "ya da bireysel özgürlük taraftarı bir 1987'li" yazmıştım. İki yorum da silinmiş.

Canın sağolsun

• ben seviyorum sahsen umarım ilerde orada yaşama ve bulunma imkanım olur
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.