Şimdi Ara

ABD’ den alınan İphone 11Pro Max Garantisi Nasıl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
2
Favori
3.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 9 Aralık tarihinde abd apple sitesinden A2161 model iphone 11pro max satın alıp NY deki arkadaşıma kargolattım. 19 aralık tarihinde de arkadaşım bana getirdi. Telefonu pasaportuma kaydetip kullanmaya başladım sonrasında şebeke sorunuyla karşılaşıp Akasya Apple a götürdüm. Oradaki yetkili arkadaş ürünümün yurtdışı cihazı olmasından dolayı burada yardımcı olamayacaklarını fakat yetkili servislere gidebilceğimi söyledi. Garantide sıkıntı yok değil mi sorusunu sorduğumda da cihazımın İmei ni alıp baktıktan sonra problem yok Türkiyede destek alabiliyorsunuz dedi. Ben de Akasya ya arabayla 10 dakka mesefedeki Kadıköy Genpa ya gittim. Ürünümdeki şebeke problemini anlattım. Yetkili arkadaş fatura istedi.E-Faturamı (Arkadaşımın üstüne) mail attım.Sonrasında cihazın dış incelemesine baktı ve 1-2 kağıt doldurup 26 aralık Perşembe günü verdim cihazımı. Ertesi gün genpadaki arkadaş ürünü inceleyip Apple Onarım merkezine yönlendirilmiş. Cihazım apple onarım merkezinde incelendikten sonra 30 aralıkta değişim kararı çıktı ve 31 aralıkta değişim ürünü 0 cihaz genpaya yollandı. Yılbaşı olmasından dolayı ben de cihazı 2 Ocakta genpadan gidip alabildim. Değişen cihazımın garantisi eski cihazımı aldığım tarihiyle devam etceği söylendi. Eski telefonun imeisini kaydetmiştim bunda tekrar para vermem mi gerekcek mi diye sorduğumda da hayır biz btk ya bildirdik sıkıntısız kullanabilirsiniz dendi. Sonuç olarak arkadaşlar Amerikadan almış olduğum telefon garantili diyebilirim fakat Amerikadan alınan her model öyle mi veya şartları neler bilmiyorum çünkü apple akasyadaki arkadaş imei bakıp türkiyede destek alabiliyorsunuz dedi. Demek ki alamayanlar da var. Fotoğraflarında aşağı bırakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah-ı Merdan -- 2 Ocak 2020; 17:44:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://forum.donanimhaber.com/abd-den-iphone-11-11-pro-alacaklar-uluslararasi-garanti-konusuna-dikkat--135104561
    Belli kodlardaki telefonlar türkiyede garantiye tabir olmuyor senelerden beri böyle sizin model uluslar arası garantiye sahip modelmiş.
  • bazı arkadaşlar garanti olmuyor diyorlardı. Bu iyi bir örnek oldu bence
  • Artık ne amerika ne avrupa cihazları TR de global 1 yıl garanti dışıdır. Diğer tüm ülkelerde geçerli TR de hariç.bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.