Şimdi Ara

ABD'de ve Avrupa'da Ateistler Neden Müslüman Oluyor ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
2.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen anladin yani muslumanligi tam olarak oylemi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    "somut örneğim var işte şu kişi" diyen mi oldu ?
    Bu bir olasılıktır ve Allah bu olasılığı görmezden gelmiştir aynı senin gibi çok zeki akıllı olması gereken tanrı Sabah Yıldızı kafasında
    ayrıca iyi insanı tekrar açayım müslüman birisi gibi iyilik yapan diyeyim ama ibadet eden değil allaha iyilik yapan değil belki anlamanda yardımcı olur
  • açıkca şu an var demiyorsunuz ..hatta ben durumu izah etmesem örnek vermeyede kalkardınız ..

ayrıca bunu forumda sanki somut bir örnekmiş gibi insanlara aktarmıyormusunuz..

çok iyi bir ateiz vardı kırlarda koşup oynardı kimseye öte git demez tavuğa kış çekmez karınca ezmez sevgi kelebeği dürüstlük timsali çalıp çırpmayan erdemli insan örneği..sonaa onu Allahınız sırff ateiz olduğu için imansız öldürdü..cehnneme attı ceyır ceyır yakıcak bu adaletmi tarzında laflar etmiyormusunuz..

olasılığı somuta döküş değildir de nedir bu..

çaktırmadan tabii

• quote:

Orijinalden alıntı: forsaken54

quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Dünya tarihinde yüzlerce hatta binlerce farklı din ve inanç gelip geçti. Bunların arasında islamı özel kılan ne var, diğer dinler kaybolup gittiyse, islam neden kaybolup gitmesin ki ?

Monoteizmle bir alıp veremediğim yok benim. Monoteistik dinler içinde sadece ibrahimi dinler mi var ? Zerdüştlük de tektanrılı bir dindir mesela, benim açımdan üç semavi dinden daha mantıklı ve takip edilesi bir yol olarak görünmüştür hep.

Kardeş her yüz yılda sizin gibi diyen birileri çıkmıştır islamiyet bitecek diye ondan önceki yüzyılda öyle böyle gidiyor işte bu 3 ilahi din kaç bin yıllık haberin yok galiba eğer gerçekten Sahte olsaydı ve korunmamış bir inanç sistemi olsaydı Çoktan bitmişti zaten 5000 yıl olmuş hala bitecek deniyor da tam tersi artıyor 3 ilahi dini seçen insanlar Şüphelenmiyorsan yada acaba demiyorsan diyecek bir şey yok

İbrahimi dinler tabiki de daha uzun süreli, çünkü diğer dinlerden daha sistematik, belli bir temele oturtulmuş ve kitap gibi bir kaynağa dayanıyor. Bunda şaşılacak birşey yok.

olasılık varsa gayette somuttur 7 milyar insanın içinde aha bunlar diye seçecek verecek değilim yahu bu nası bir mantıktır kim diye sormak ?
    cidden sıktı bu tartışma
    allah inançsızları cehenneme atıyor cennetin en önemli kuralı inançtır
  • inançsızlık cehenneme girmeye sebeb evet bunu inkar etmiyorum ki..itirazda etmiyorum..

ama inançsızlığa giden yolun işlenen suçlardan oluştuğunu göstermeye çalışıyorum..

siz ise inançsızları suçsuz günahsız varlıklarmış temiz insanlarmış gibi millete kakalama derdindesiniz..inkar bile başlıbaşına korkunç bir suç iken üstelik..

imansız ölme tehlikesine sadece inançsızlar değil iman edenlerde maruz ..ayırım yok..

istediğim şey dürüst olmanız ..millete karşı argümanlarınızı sergilerken hayalciliği terk edin..dürüst temiz çalıp çırpmayan ateiz örneği hayalcilikden başka bir şey değil..bir insanın çalıp çırpmaması diğer günahları irtikap etmediği anlamına gelmez..geçiniz bu duygu sömürüsünü

çocukları kandırırsınız en fazla ..kafası çalışan biri ise dönüp bakmaz tenezzülende olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 2 Mart 2017; 19:36:19 >
    "inkar bile korkunç bir suç" inkar ettiği için ne yaparsın yapsın ne kadar iyi olursa olsun suçlu! işte kafa bu
    sen dürüst ol önce o bir suç değildir kişinin (senin inancına göre allah'ın verdiği) beyini, aklı ile kendi kendine yaptığı bir çıkarımdır.
    ayrıca iyi insan tanımı yine açmıştım belki anlarsın diye ama yok kafa nerede
    asıl siz anca çocukları kandırırsınız bu yüzden daha küçük yaşta ağır din eğitimi, din okulları şart(size göre)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C36D8071F -- 2 Mart 2017; 19:50:26 >
  • o ifademi alıntılayacağını yada öne çıkaracağını biliyordum bununla da kalmayıp işlenen suçları demegoji ile örtbas edeceğinide tahmin etmiştim beni yanıltmadın ne kadar iyilik işlerse işlesin..lafa bak aslında çokca iyilik işliyor ama işe yaramıyor..

insanı inkar noktasına taşıyan günahlardan bahsetmiştim neden onları görmezden geliyorsun..bu nasıl iyilik işlemektir ki insanı inkardan kurtaramıyor..

daha fazlası için lütfen buraya bakın :https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=124421467

quote:

işte kafa bu

kafayı ölüm sonrası yaşayacaksın ..inkarın ve başkalarınıda inkara sürüklemenin ne anlama geldiğini hakkel yakin tecrübe edeceksin..

aklı kullanmak ile nefse uymak arasındaki farkıda o vakit anlarsın

selametle

Allahın insandan istediği şey görmediği bilmediği şeye inanması ve kendisini kısıtlayarak sürekli bilmediği görmediği şeye ibadet etmesi. Tabi bu böyle olunca insan düşünüyor ve "hmm belki bu uydurmadır" diyor ve inanmayabiliyor. Çok basit bir örnek bu inanmamak için. Çıkarım doğru veya yanlış ama dediğine göre aklını kullandığı için şahıs suçlu.
    Burada asıl demagoji yapan sensin. Yani inançsız iyi insan olmayacığını iddia edip sonra bilemezsin deyip ardından sonucu belirsiz deyip sadece iyi inançsız insan yoktur diyen sensin.

işin özeti sana göre inançsız insan her şekilde kötü aksi bile düşünülemez. Bu kafada ki bi insan zor ateist olur doğru. Çünkü kafa gitmiş bir defa...

• quote:

Allahın insandan istediği şey görmediği bilmediği şeye inanması ve kendisini kısıtlayarak sürekli bilmediği görmediği şeye ibadet etmesi

görmemek ve bilememek idaası sana ait olsa gerek ..marifetullah neden var o vakit veya zat ve sıfat tecellilerine maruz kalmak ..denemeye tecrübe etmeye tenezzül etmediğin ilmini tahsil için kılını kıpırdatmadığın meseleler hk önyargı ile kanaat geliştirmen doğru değil..

quote:

Yani inançsız iyi insan olmayacığını iddia edip sonra bilemezsin deyip ardından sonucu belirsiz deyip sadece iyi inançsız insan yoktur diyen sensin.

ben sizin kastettiğiniz manada iyi insan yoktur diyorum ne inançlı nede inançsız bu mümkün değil..

hatta inançlılar konusunda senden alıntı yapıp ..kuranda muminlerin sürekli tövbeye çağrıldığı ayetleri hatırlattım ..inanç bile sizin reklamınızı yaptığınız tarzda bir insan profiline izin imkan tanımıyor..

tövbeye çağrılmada bu yüzden..

işin özeti şu nefse uyarak ve bilgisizce inkarı seçmiş olmanız aklın değil nefsin ürünüdür..hayali iyi ateiz örneği ise sadece duygu sömürüsünde kullandığınız bir araç..

• Peki dini tanıyınca nasıl ateist oldunuz bu kadar ince ayrıntı sistem kendiliğinden asla oluşamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabah Yıldızı

quote:

Allahın insandan istediği şey görmediği bilmediği şeye inanması ve kendisini kısıtlayarak sürekli bilmediği görmediği şeye ibadet etmesi

görmemek ve bilememek idaası sana ait olsa gerek ..marifetullah neden var o vakit veya zat ve sıfat tecellilerine maruz kalmak ..denemeye tecrübe etmeye tenezzül etmediğin ilmini tahsil için kılını kıpırdatmadığın meseleler hk önyargı ile kanaat geliştirmen doğru değil..

quote:

Yani inançsız iyi insan olmayacığını iddia edip sonra bilemezsin deyip ardından sonucu belirsiz deyip sadece iyi inançsız insan yoktur diyen sensin.

ben sizin kastettiğiniz manada iyi insan yoktur diyorum ne inançlı nede inançsız bu mümkün değil..

hatta inançlılar konusunda senden alıntı yapıp ..kuranda muminlerin sürekli tövbeye çağrıldığı ayetleri hatırlattım ..inanç bile sizin reklamınızı yaptığınız tarzda bir insan profiline izin imkan tanımıyor..

işin özeti şu nefse uyarak ve bilgisizce inkarı seçmiş olmanız aklın değil nefsin ürünüdür..hayali iyi ateiz örneği ise sadece duygu sömürüsünde kullandığınız bir araç..

Allahı nerede gördün ?

Bu neden var diye soruyor:
    Marifetullah: Allah'a inanan insanın kalbi imânla nûrlanmıştır. Bu, kör gözün açılmasından, işitmeyen kulağın duymaya başlamasından çok ileri bir inkişafla ruhun, Rabbine kavuşması, Ona inanması ve kendini Onun mahlûku bilmesidir.

ilk önce iyi insan dediğimde mükemmellikten girdin baktın olmuyor, kendi kafanda çiçekli böcekli saçma sapan hayaller kurup yazmaya başladın. Her ateist böyle konuşuyormuş ben dedim mi böyle bir şey ?
    iyi insan dendiğinde senin kafanda" mükemmel insan profili" olmalı diye çıkıyor ama bunu zaten yazdım mükemmel diye bir şey yoktur. hala saçmalamaktasın senin kafa aynen bu "haa iyi insan suç işlemiyor iyi yardım ediyormuş ama aa bak karınca ezdi böyle iyi olur mu iyi falan değil kötü insan bu!!! 50 defa tövbe etmeli sonra karınca dirilecek! " ya da "iyi insan diyor ama inanmıyor nası iyi olur!" zira anlamak istemiyorsun sonrada kendi kafanda çiçekli böcekli mükemmel olması gereken hikayeler uyduruyorsun
    edit: kötü bir şey yapıp tövbe dediği zaman yaptığı şeyin silinmesi ise çok komik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C36D8071F -- 2 Mart 2017; 21:26:20 >

• Resul-i Ekrem (s.a.), amcası Ebu Talip’e hitaben şöyle buyurmuştu: “La ilahe illallah” de ki, kıyamet günü senin lehine şehadette bulunayım. Ebu Talip ise, “Kureyş kadınları beni kınarlar, korkudan bunu söyledi derler. Eğer böyle demeyecek olsalardı, müslüman olup seni sevindirirdim” demişti. Hz. Peygamber’in, çok sevdiği, önemli yardımlarını gördüğü amcasının hidayeti için böyle çırpınışı üzerine bu ayet nazil oldu.

Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin; bilakis, Allah dilediğine hidayet verir ve hidayete girecek olanları en iyi O bilir. Kasas Süresi 56

Hidayet Allahtandır sen müslüman bir ülkede imansız yaşarsın Allah sana hidayet vermez.
    Tıpkı peygamber amcasına vermediği gibi
    Ne acı verici ne korkunç bi durum Rabbim sizede hidayet versin
  • Kuran'ı okuyup Müslüman olma ihtimali var
    ama Müslümanı görüp ,Müslüman olan varsa bu işte bir sıkıntı olabilir :)
  • Allah istediği için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Koşulsuz_Uyarıcı

quote:

Orijinalden alıntı: Sabah Yıldızı

quote:

quote:

Allahı nerede gördün ?

Bu neden var diye soruyor:
    Marifetullah: Allah'a inanan insanın kalbi imânla nûrlanmıştır. Bu, kör gözün açılmasından, işitmeyen kulağın duymaya başlamasından çok ileri bir inkişafla ruhun, Rabbine kavuşması, Ona inanması ve kendini Onun mahlûku bilmesidir.

ilk önce iyi insan dediğimde mükemmellikten girdin baktın olmuyor, kendi kafanda çiçekli böcekli saçma sapan hayaller kurup yazmaya başladın. Her ateist böyle konuşuyormuş ben dedim mi böyle bir şey ?
    iyi insan dendiğinde senin kafanda" mükemmel insan profili" olmalı diye çıkıyor ama bunu zaten yazdım mükemmel diye bir şey yoktur. hala saçmalamaktasın senin kafa aynen bu "haa iyi insan suç işlemiyor iyi yardım ediyormuş ama aa bak karınca ezdi böyle iyi olur mu iyi falan değil kötü insan bu!!! 50 defa tövbe etmeli sonra karınca dirilecek! " ya da "iyi insan diyor ama inanmıyor nası iyi olur!" zira anlamak istemiyorsun sonrada kendi kafanda çiçekli böcekli mükemmel olması gereken hikayeler uyduruyorsun
    edit: kötü bir şey yapıp tövbe dediği zaman yaptığı şeyin silinmesi ise çok komik

"İnsan kendini yeterli gördüğü için azar" ayeti varya hani, başın dara girdiğinde yardım diliyor musun, herşeyi ben halledebilirim mi diyorsun?
    Sabah Yıldızının dediği gibi yoksa kendinizi iyilik meleği olarakmı görüyorsunuz, her türlü insan görüşüne saygı ile yaklaşıyor musunuz?İnsanları eleştiriyor musunuz, bunlarda kötülüktür ondan söylüyorum.

• M3 CSL M kullanıcısına yanıt
    en iyi inançsız insan diye kendimi mi örnek verdim ? ya düzgün okuyun yada bir şey yazmayın tartışma oldu bitti
  • Ateistin musluman olmasi ancak tvlerde ve sov amacli olan bir seydir. Tersinden korktuklari icin susturuyorlar. Gerekcesi ise dinime saldiri. Gecenlerde kizilayda bir hristiyan misyoneri dovmeye calistilar. Birak adam anlatsin. Anlattirirlar mi, yaka paca kovdular adami. Bu korku niye. Lafa gelince en hosgorulu, en mevlanaci sizsiniz.

imani gercekten guclu olani kim dinsiz, kim hristiyan yapabilir. Neden bu kadar korkuyorsunuz. imaniniz mi zayif?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otofaresi mahsun -- 4 Mart 2017; 10:35:5 >
  • möhendist kullanıcısına yanıt
    Bumudur yani kanitin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Gönül görmeyince göz neylesin

Gönlü gördürmeyince insan neylesin

Allah seni hidayete erdirsin

Kanıt evren düzen bilim bunlara bakınca Allah'ı görmessen neyleyelim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.