Şimdi Ara

ABD'de ve Avrupa'da Ateistler Neden Müslüman Oluyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
2.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avrupa ve Amerika'da Hristiyanlıktan Ateizme geçen insanlar neden Müslüman oluyor ?

İnanmayanlar için ufak örnekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8CA3A7969 -- 10 Ocak 2016; 23:48:11 >

• Dalga geçmek için mi yazdın anlamadım.
    Kaynak olarak bir araştırma ya da en azından gazete haberi bari koyaydın iyiydi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • neden bütün müslümanlar ateist oluyor ?
  • bütün dinleri araştırıp kafama müslümanlık yattı müslüman oldum diyen ateist hikayeleri var facebookta onları okuyup mu geldin.Bunlar hikaye gerçek değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Dalga geçmek için mi yazdın anlamadım.
    Kaynak olarak bir araştırma ya da en azından gazete haberi bari koyaydın iyiydi...

Araştırın hocam birçok insan mevcut.
  • Böyle bir şey olup olmadığı hakkında bilgim yok. Kaynak verirsen kendimce yorumlarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle bir Hadisi Şerif vardır, kıyamete yakın bir rivayettir. Güneşin batıdan doğacağına dair rivayetler edinilmiştir. Bunu bazıları islam'ın artık batıdan yükseleceğini söylemişlerdir. Her ne kadar doğru bilemeyiz ancak o yönde bir ilerleyiş var gibi.

Çünkü bir yerde yanlış hatırlamıyorsam TV'de bir programda batıdaki nüfusun çok az yükseldiği söyleniyordu ve oradaki müslümanlar gittikçe artmaya başlıyormuş. Rakamlarda veriliyordu ama şu an hatırlamıyorum. Tabii bu müslüman olmayanların çocuk az getirip azalması ve müslümanların ise çocuk çok getirerek çoğalması da olabilir. Bir yandan müslüman olmayanların müslüman olması da olabilir.

• Musa aleyhisselam ile firavunun kısasında benim rabbim güneşi doğudan doğdurur batıdan batırır dediği soylenmekte.

Firavunda buna karşılık bir koleyi baş aşağı hurma ağacına asar ve güneş nerden doğuyor der.

Bu açıdan güneşin batıdan doğduğu(doğdurulduğu) düşünülmektedir.

• Burdaki müslümanlarda ateist oluyor acaba neden?

• Bari burayı trollemeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

Musa aleyhisselam ile firavunun kısasında benim rabbim güneşi doğudan doğdurur batıdan batırır dediği soylenmekte.

Firavunda buna karşılık bir koleyi baş aşağı hurma ağacına asar ve güneş nerden doğuyor der.

Bu açıdan güneşin batıdan doğduğu(doğdurulduğu) düşünülmektedir.

Pardon, yanlış aktarmışım. İşte tam olarak hatırlamadığım şeye tekrar bakmamanın cezası. Tam tersi oluyormuş. Güneş batıdan doğduğu zaman tövbe kapısı kapanıyormuş.

"Onlar, kendilerine meleklerin gelmesini mi, ya da Rabbinin gelmesini mi veya RABBİNİN BAZI İŞARETLERİNİN GELMESİNİ mi bekliyorlar? RABBİNİN İŞARETLERİNDEN BAZILARININ GELECEĞİ GÜN, daha önce iman etmemişse veya imanıyla bir hayır kazanmamışsa hiç kimseye imanı yarar sağlamaz. De ki: 'Bekleyin, biz de şüphesiz beklemekteyiz.' " (Enam, 6/158)

Büyük İslam alimi Ahmed b. Hanbel yukarıdaki ayette geçen “RABBİ’NİN BAZI İŞARETLERİ” ifadesi hakkında Peygamberimiz (asm)’in “Güneşin batıdan doğuşudur” buyurduğunu rivayet etmektedir. Bu ayetle tüm insanlar, Rabbimiz’in kıyametin yaklaştığını gösteren işaretleri gelmeden önce iman etmeye çağırılmaktadırlar. Peygamber Efendimiz’in bu ayetle ilgili hadislerinden bazıları şu şekildedir:

“GÜNEŞ BATIDAN DOĞUNCAYA KADAR KIYAMET KOPMAZ. GÜNEŞ BATIDAN DOĞDUĞU ZAMAN, İNSANLARIN HEPSİ ONU GÖRÜRLER DE TOPTAN HEPSİ İMAN EDERLER."

"İşte bu, ‘…Rabb’inin ayetlerinden biri geldiği gün, daha evvelden iman etmiş veya imanından bir hayır kazanmış olmayan hiçbir kimseye (o günkü) imanı asla fayda vermez…’ (En’am, 6/158) olduğu zamandır. Muhakkak ki, kıyamet şüphesiz kopacaktır..." (Sahih-i Buhari, XIV/6426)

• Ben niye araştırayım anlamadım. Bir iddia yazmışsın buraya, neye göre böyle düşünüyorsun diyenede otur araştır demişsin. İddianı kafadan salladığın belli olmuş.
    Hristiyanlar ya da ateistlerin hızla müslüman olduğu falan yok. Sadece zaman gazetesinde falan arada bir yazılan, tabii ki kaynak belirtilmeyen yazılar var.
    Ama giderek müslüman nüfusunun artacağını gösteren araştırmalar var. Üstelik hem adet bazında, hemde dünyadaki tüm insanların içinde yüzde olarak artış öngörülüyor. 2070 yılı civarında, yüzde olarak hristiyan nüfusunu geçerek en yüksek oran müslümanların olabilir. Ama bunun nedeni diğer dinlerdekilerin islamiyete yönelmesi değil, müslümanların yüksek olan doğurganlık oranı.
    Yani önümüzdeki 50-60 yıl içinde en kalabalık nüfus müslümanlar olabilir. Ama bunun sebebi diğer dinlerden islamiyete geçişin olması değil, müslümanların dünya ortalamasının oldukça üzerinde çocuk doğurmasıdır.
    Tabii şu da var; "gerçek islam bu değil..."
    (becerebilirsem, bir tahmin tablosu ekliyorum) ABD'de ve Avrupa'da Ateistler Neden Müslüman Oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 10 Ocak 2016; 20:47:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sevgili dostum yanlış aktardığınız bir husus yok. Mealen bir durum sizin soylediğiniz hal ile uyumlu olduğundan tasdik babında yazmıştım.

Anlayış olarak kıyamet kopmuş olabilir demek istedim

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Neyse bir yanlışı düzeltmiş olduk.

• forumda gördüğün ateistlerin çoğu müslüman bir ailenin çocuğu . Sen düşün kim nerden nereye geçiyor diye artık
  • olmuyorlar.

sen ahaber, habertürk izlemeye devam et
  • Avrupa'da müslüman nüfusunun arttığına dair 1 tane kaynak göster dişimi kırarım. Kaynak dış basın kaynaklı olsun. Ha dışardan gelen göçmenlerle artabilir. Şu anda Avrupada 1 milyonun üstünde Suriyeli göçmen var. Bu mantığa göre müslüman nüfusu artmış diyebilirsin. Senin dediğin gibi müslüman nüfusta artış yok.
  • AlleinMann A kullanıcısına yanıt
    doğal seleksiyonla yokolup gitceniz desene .. danıld trump dümbüğüde bu sebeple atıp tutuyor abd de .. uzun vadeli öngörüler vahim

çoğalın müslümanlar 4 5 8 cocuk 3 te degil . doğal seleksiyon hızlansın
  • quote:

Orijinalden alıntı: byob

olmuyorlar.

sen ahaber, habertürk izlemeye devam et

https://www.youtube.com/watch?v=5ctZa171070

oluyolar be abi

adam mat prof jefry lang
  • https://www.youtube.com/watch?v=8jwklFQw738

aha bi tane daha ateist dr muş

hiç araştırma yapmamıştım bakalım daha neler çıkacak
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.