Şimdi Ara

A4 Tech Office-Shuttle ve Tek Alıcı ile Çoklu Bağlantı (Logitech Unifying'e Rakip)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • A4 Tech Office-Shuttle ve Tek Alıcı ile Çoklu Bağlantı (Logitech Unifying'e Rakip)

Benim işimi kolaylaştıran A4 Tech Markasını daha detaylı tanıyabilmeniz adına bu paylaşımı hazırlamak istedim. İçeriğin temelini Klavye ve Mouse alacakların tercih yaparken dikkat etmesi gereken işlerini kolaylaştıracak donanım ve yazılım birlikteliğini bize sunabilen A4 Tech markasının örnek 1 Klavye ve 2 Faresi oluşturacak.

9300F Set içerisnde yer alan Klavye (A4 Tech GR-152) Multimedya Tuşları ve bağımsız Hesap Makinesi Tuşu olan Numerik Tuşları dilerseniz Fareye dönüştürebileceğiniz bana göre Kapsamlı ve Çok şık bir model. Üzerinde yazmasada su dökülmesine karşı tabanında tahliye delikleri mevcut. Fare ise A4 Tech G9-730FX modeli, Office-Shuttle Tuşu mevcut ve kavramak için ortalama ebatlarda. İkinci Fare ise G3-200N fazladan hiç bir butonu olmayan standart görünümlü en büyük avantajı Multi-Link Alıcılı. Farelerin en çok vurgusu yapılan özelliği V-Track denen lazer teknolojisi. Daha anlaşılır olabilmesi için detaylı resimlere konunun sonunda yer vericem.

Office-Shuttle Hakkında

A4 Tech Office-Shuttle ve Tek Alıcı ile Çoklu Bağlantı (Logitech Unifying'e Rakip)

2011 yılında evde kullanmak üzere aldığım A4 TECH 9300F V-TRACK 2.4Ghz Klavye ve Mouse Setinin Faresi(G9-730FX) üzerindeki Office Shuttle Tuşunu uzun süre merak edipte incelememiştim. Ofiste Logitech M705 Unifying Alıcı kullandığım için evde bıraktığım setimi pekte kullanma şansım olmuyordu, ta ki Logitech Faremin tek yerine çift tıklamaya başlamasına kadar. (Logitech'lerde bu problem çok sık görülüyormuş maalesef.) 3 yılın ardından A4 Tech Faremi ofiste kullanmam gerekti ve Logitech tekerde bulunan sağ-sol tıklama ile kopyala yapıştır fonksiyonunu(Logitech özel yazılımı ile değişken fonsksiyonlarda atanabiliyordu) çok aramaya başlamıştım. Bu ihtiyaç doğrultusunda Fare üzerindeki Office-Shuttle Tuşu ne işe yarıyormuş diyerek A4 Tech Sitesinden Office Shuttle yazılımını indirdim ve kurdum. Yazılım genel olarak Türkçeleştirilmiş ve kullanımı çok kolaymış. İçeriğini inceledikçe şaşkınlığım arttı çünkü Logitech yardımcı yazılımında bu kadar detay yoktu. Fare üzerindeki Tek Tuş 5 Farklı menüyü(menü diyorum çünkü her biri daha detaylı içeriğe sahip) yönetebiliyor. Bu 5 farklı menü arasında geçiş yapabilmek için Fare üzerinde Sol Tık'a basılıyken Sağ Tık'a basıyorsunuz böylece aktif ettiğiniz kadar menü arasında geçiş yapabiliyorsunuz. En son hangi menüyü aktif ettiyseniz Fare üzerindeki Office-Shuttle Tuşu o menüye göre fonksiyon kazanıyor. Temel çalışma mantığı Office-Shuttle Tuşu basılıyken yapacağınız hareket ile 16 farklı yöne komutlandırma yapılmış. Bu mantığı daha önce Opera İnternet Tarayıcı kendi içerisinde barındırıyordu. Standart fare ile benzer komutları aktif edebiliyordunuz ancak sadece tarayıcı içerisinde işlevi vardı. Sonuç olarak A4 Tech bunu Fareye ek tuş koyarak bir tuşla bilgisayarı çok daha kapsamlı yönetebilmemizi sağlamış. Özellikle Öğretmen olarak "Çizgi İşaretleme" fonksiyonunu çok sevdim sadece bu özellik için bile başka bir fare kullanmayı düşünemiyorum. Ekran üzerinden özgürce işaretlemeler yapıp öğrencinin dikkatini istediğiniz yere çekebiliyorsunuz.

A4 Tech "Multi-Link" Çoklu Bağlantı (G3/G5/G7/G9/G10/G11 Serileri)
    (Aynı anda 3 farklı Klavye ve 3 farklı Fare bağlanabilir)

3 yıl farkına varamadığım bu fonksiyonların üzerine çok daha önemli bir özelliğini Multi-Link kapsamını keşfettim. Keşfettim diyorum çünkü böyle bir özellik olduğunu satış mağazalarında/sitelerinde hiç bir şekilde vurgulamıyorlar. Ek bir fare ihtiyacım oldu ve A4 Tech faremin yazılımını tekrar gözden geçirirken "A4tech G-Family" menüsüne bakayım dedim açılan pencerede "Çoklu Bağlantı" başlığı altında "6-Link kırmızı çoklu bağlantı alıcısı" alt başlığını gördüm ve burada yazdığı üzere G3/G5/G7/G9/G10 ve G11 modellerinin (farklı kaynaklarda G5 ve G10'a yer verilmemiş bilgileri toparladığımda 3,5,7,9,10,11 destekleniyor görünüyor) tek bir alıcı ile bağlantı kurabildiğini öğrendim. Hemen A4 Tech G3-200N modelini en uygun fiyatla (29 TL) Vatanbilgisayardan aldım. Klavyemide yanımda götürdüm ve orada denemek istedim. Personeller şaşkın şaşkın bana bakarak o özellik Logitech Unifying olan modellerde var dediler ve boşuna uğraştığımı düşündüler. Hemen yazılımı indirip Klavyemi A4 Tech G3-200N Farenin Alıcısına tanıttım ve Klavyem anında çalıştı. Alıcının küçücük bir dahili hafızası olduğunu bir sitede okumuştum. İş yerine gelip A4 Tech yazılımı yüklü olmayan başka bilgisayara Alıcımı bağladım ve Klavye ile Fare anında çalıştılar. Yani Kırmızı Multi-Link Alıcısına kendi yazılımı ile bir kere eşleştirme yaptırdıktan sonra başka bir bilgisayarda tekrar yazılım kullanma ihtiyacınız olmuyor. Özellikle Alıcısı kaybolduğu için klavye yada fare kullanamayan arkadaşlar için çok ekonomik bir özellik. Şu anda 80-100 TL aralığında satılan 9300F Setimin alıcısını kaybetmiş olsam A4 Tech Kırmızı alıcılı en ucuz(A4 Tech G3-280N hepsiburada fiyatı 20 TL) Fareyi alıp Setimi tekrar kullanmaya devam edebilirim.

Kablosuz Klavye ve Fare almak isteyenler tercih yaparken A4 Tech'in sahip olduğu bu önemli 2 özelliği gözden kaçırmamalılar. Yazılımın kapsamını gösterebilmek adına size ekran görüntüleri hazırladım ve mutlaka göz atmanız gerektiğini düşünüyorum.

A4 Tech iki farklı yazılımla "Multi-Link" Çoklu bağlantı-eşleştirme yapabiliyor. Bunlardan birisi doğrudan Multi-Link yazılımı, bu yazılımla sadece Eşleştirme yapabiliyorsunuz, diğeri ise "Office-Shuttle" bu yazılımı Fareniz Üzerinde Office-Shuttle Tuşu varsa yüklemeniz gerekiyor ve içerisinde "A4tech G-Family" Menüsü altında "Multi-Link" yazılımını içeriyor. İki yazılımında eşleştime ekranı aynı ancak çok kolay kullanımı olmasına rağmen Office-Shuttle Türkçe desteğide sağlıyor.

Multi-Link Ekran Görüntüleri

Office Shuttle Ekran Görüntüleri

Office Shuttle Tuşu için Ekran Görüntüleri

V-Track ve A4 Tech 9300F Genel Özellikler

NumLock Tuşuna art arda iki defa basılarak aktif hale gelen ve Fare kontrolleri sağlayabilen numerik tuş takımı

9300F Set Kutu İçeriği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dijionline -- 4 Mart 2016; 15:04:55 >

• dijionline D kullanıcısına yanıt
    Çok faydalı bir paylaşım olmuş hocam, ellerine sağlık. Özellikle bir çok kişi mouse alıcısını kaybettiğinde seti çaresiz çöpe atmayı düşünüyor. Başka bir alıcı ile eşleştirme işe yarar bir özellik. Ayrıca kişiselleştirilebilir fonksiyonel tuşların olması da mouse u ekstra özellkileri ile kullanmak isteyenler için güzel bir özellik. Bende bu setten sipariş veriyorum şimdi. Klavye biraz büyük gözüküyor özellikle alt destek kısmı fazla gereksiz gibi. Mouse da da takılmalar yoktur umarım da memnun kalırız. Set gelince bu office shuttle ı deniycem bakalım.
  • Bu setten verdiğim sipariş geldi. Klavyenin tuşları çok yumuşak ve gerçekten çok sessiz. Beğendim. Mouse da ele oturuyor, herhangi bir takılma vs bir problem yaşamadım. Ama mouse un yanındaki ileri geri tuşları maalesef aldığım setteki mouse da yok. n11 den aldım ama zannedersem hemen hepsi aynı şekilde ileri geri tuşu olmayan modelleri satıyor. Bu setiş alacak olanlara tavsiye ederim bende. Hem mouse hemde klavye ergonomik ve kullanışlı.
  • Hayırlı olsun, umarım memnun kalmaya devam edersin ve ödediğin paranın hakkını fazlasıyla alırsın. Fare üzerindeki ileri geri butonları bazı resimlerde var görünüyordu ama sanırım Türkiye piyasasında olanlarda yok. A4 Tech 9300F Set içinde bana da G9-730FX olan sadece Office Shuttle butonlu fare gelmişti. Bazı resimlerde G9-730(ileri-geri butonlu) modeli olduğu görünüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dijionline D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bu office shuttle programını kurdum ancak sadece mouse ile ilgili tuşlara atama yapabiliyoruz sanırım. Ben klavyeye de özel tuş atamak istiyorum. Uykuya alma, kapatma gibi. A4 Tech in böyle bir uygulaması varmı bildiğiniz?
  • benim bildi?im yok ama alternatif programlar var, belki onlar i?e yarayabilir ya da Office Shuttle ile Fare hareketlerine kapama uykuya alma gibi klavye kysayollary eklenebilir.
  • sertaga kullanıcısına yanıt

merhaba konu eski ama bu sorun benimde başıma geldi. bende a101den aldığım atech 4100 klavye mouse seti var ve alıcısı bozuldu.ben dediğin gibi g3 200n kırmızı alıcılı mouse aldım.ama atech sitesinden multilink programını indiremiyorum.indir'e tıklıyorum ama tepki yok.yardımcı olabilirmisiniz bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • miralayn67 M kullanıcısına yanıt
    Konu baya eskide kalmış. Benim kurduğum uygulama office shuttle.
    Link aşağıda bir deneyin isterseniz.

http://download.a4tech.com.tw:8080/A4tech/G9_G11_OfficeShuttle_V2020.0804.exe
  • Merhaba konuyu hortlatacağım ama buranın haricinde bir yerde bu sete ilişkin bilgi yok. Ben de 9300f setini almak istiyorum ama mousedaki ileri geri tuşları benim için çok önemli. Türkiye'de A4tech'in fg30-fg35 gibi modelleri satılıyor. Bu modellerin 9300f klavyesiyle uyumu var mı? Aynı usb dongle ile hem klavyeyi hem de fg35 mouseu bağlayabilir miyim?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.