Şimdi Ara

A3 Sedan (215. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.343
Cevap
59
Favori
265.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir önceki aracım A3 Sedan ondan önceki GOLF'tü hocam. Hayırlısı olsun. Ben de GOLF'ten yoldaki bebeğimiz vesilesiyle ayrılmıştım. Bagajı yetmeyecekti , kaliteli bir sedan olarak A3 Sedan'a geçtik. Çok severek 2 seneden biraz fazla kullandım. Sonuçta yine sığamaz hale gelerek bu kez A4'e geçtik

A3 Sedan'ı ben çok severek kullandım ve bu başlıkta defalarca yazmişimdir , araç bana çok rijit geliyordu kullanırken. Aracım o dönemki Ambition donanımdaydı ve Spor Süspansiyon mevcuttu , bu nedenle de olabilir viraj tutuşunu ve sürüsünü çok seviyordum. 1.6 TDi elbette ki performans beklentisine cevap vermiyor ama ek bir performans beklentisi olmazsa ekonomisiyle de pekala mutlu ediyor. Araçta en azından sunroof olmasını önemle tavsiye ediyorum. Pişman olmazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 45bin bakım ne kadar arkadaşlar yakın zamanda fiyat alan oldu mu?
  • hasanmerto kullanıcısına yanıt
    45 bin bakımını 3-4 ay önce bu dolar şişmeşinden önce 1300 e yaptırmıştım.
    Şimdi de 1700 civarındadır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, ben de aldım bakalım. İnş hayırlısı olur

• arkadaşlar selamlar.severek kullandığım aracı özel durum nedeniyle satmak durumundayım.
    ilgilenen olursa diye buraya da link bırakıyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sportline-plusprestij-paket-12-bin.de-2021-e-kadar-garantili-630319942/detay/
  • drkedi D kullanıcısına yanıt
    Allah kazasız belasız keyifle kullanmayı nasip etsin hocam. Umarım memnun kalırsınız.

• Mrb arkadaşlar ben hiç ihtimalini bile düşünmezdim fakat Audi bir araç almayı ilk defa bugün düşünmeye başladım. 110 bin param var. Honda civiclerin kadjarların qasqailerin 2. Elde fiyatları 120k dan aşağı olmayınca Audi A3 sedan bana daha mantıklı gelmeye başladı. Sizlerden ricam beni biraz aydınlatmanız. Elimdeki para ile anca Sıfır A3 dizel manuel alabilirim 0 faizle beraber ama kafamdaki ilk düşünde otomatik olduğu için 2. El dizel otomatikler. Sahibinden de ortalama 120k civarı fiyatlar var.

Ben yakıt tüketimine önem verdiğim için pek benzinli düşünmüyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Özellikle 2. Elde hangi yıl A3 alınmalı? İdeal paketi hangisidir ? Ayrıca sonda soruyorum ama sizce bu Audi düşüncesi mantıklı mı? Bakımı diğer masrafları açısından yani. Tşk ederim şimdiden..

• Zeir Z kullanıcısına yanıt
    hocam lastikler duruyor mu
  • 1700 bakım çok pahalı değil mi arkadaşlar ekstra ne var ki 45000 bakımında
  • selcukilhan S kullanıcısına yanıt
    Yok hocam gitti
  •  A3 Sedan

Bugün baya yağmur yedik, işaretli kısım herhalde su aldı bagaj kapağı kapalıyken yanmıyor, bagajı yukarı kaldırınca yanıyor. İçeriden bi açayım falan dedim ama orada sımsıkı bir bölüm var açmak mümkün değil, başına gelen var mı? Servise gidecek zamanım yok.
  • Doritoch kullanıcısına yanıt
    Başıma gelmedi ama stopların arkasına ulaşmak için bagaj kapağı arkasındaki pandizotu tamamen sökmek gerek. Biraz ayrıntılı ama işi bilen kolaylıkla sökebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcano

Başıma gelmedi ama stopların arkasına ulaşmak için bagaj kapağı arkasındaki pandizotu tamamen sökmek gerek. Biraz ayrıntılı ama işi bilen kolaylıkla sökebiliyor.
    O kadar kompleks ise hiç ellemeyeyim. Bi gün sabah bırakayım akşam alayım bari servise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doritoch -- 8 Aralık 2018; 20:8:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcano

1.6 TDI'lar 105'den 110 hp'ye çıktığı zaman 140'lık TFSI'lar da 150 hp oldu. Zamanını tam bilemiyorum. Sadece yazılım değişikliği ancak servisler 140'lıklara yeni yazılım yüklemiyor. 150'liklerin bagaj kapağında TFSI'ın altında "ultra" yazar, oradan anlayabilirsiniz. Silindir kapatma teknolojisi her iki motorda da mevcut.

3. ilan yayından kalkmış.
    1. ilandaki araçta parklaklık paketi (yan camlar etrafındaki nikelaj) yok, bilginiz olsun.
    1.-2. ilandaki araçlar Ambiente değil, Attraction.
    Merhaba, verdiğiniz bilgilerde hata olduğunu düşünüyorum.
    1.4 tesi 140bg yerine 1.5 tfsi 150bg geldi. 1.5 tfsi tamamen yeni motor, yazılım değişikliği falan değil. Bu motor 2017 yılında geldi, bende 1.5 tfsi 150bg sportline var. Kasım 2017'de İstanbul Erel'den aldığımda teslim ettikleri ilk araç olduğunu söylemişlerdi. TFSI yani benzinli araçlarda 1.5 motor olduğunu egzoz çıkışından anlayabilirsiniz. 1.5 tfsi'larda çift çıkış var. Benim arabanın arkasında ultra yazmıyor, sadece TFSI yazıyor. 1.4 motoru bilmiyorum ama 1.5 motorlarda silindir kapatma var.

Not: Geçen hafta Audi'ye gittiğimde A4 ve A5'lerde olan 1.4tfsi 150bg motorların yakın zamanda tamamen kaldırılacağını belirtti

bunun için sakın servise gitmeyin, servisler şu sıralar ellerini avuşturmuş bekliyor pozisyonundalar, bagaj kapağıyla beraber değişecek bile diyebilirler aman diyim.

sanayiye gidip vw grubundan anlayan bir servise yada oto elektrikçiye gidin muhtemelen bağlantıdan vs su almıştır hemen hallederler, yolunuzun üzerinde vardır belki bir sanayi sitesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkrapsodi

bunun için sakın servise gitmeyin, servisler şu sıralar ellerini avuşturmuş bekliyor pozisyonundalar, bagaj kapağıyla beraber değişecek bile diyebilirler aman diyim.

sanayiye gidip vw grubundan anlayan bir servise yada oto elektrikçiye gidin muhtemelen bağlantıdan vs su almıştır hemen hallederler, yolunuzun üzerinde vardır belki bir sanayi sitesi.
    Ben de sabah servise bırakmıştım:) Garanti devam ettiği için dışarıda elletmek istemedim, sorun uzarsa bu sefer servis garanti dışı bırakır diye. Ama şimdi de bi mesaj geldi galiba uzatılmış garanti yapılacak işlemi onaylamış. Hayırlısı bakalım. Bazen hava bir anda açıverir, belki basitçe onarırlar, Ersun Hoca gelir vs... Allah büyüktür diyip bekleyeceğim.
    Sonuncuyu bekliyoruz ama tünelin ucunda ışık görünmüyor

servisin garantiye sokması şık olmuş oradan halletsinler, gerekiyorsa tüm farı değiştirirler iyi olmuş.

bu saatten sonra bizi ersun hoca dahi kurtaramaz ama sizin far hallolur merak etmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

Bugün baya yağmur yedik, işaretli kısım herhalde su aldı bagaj kapağı kapalıyken yanmıyor, bagajı yukarı kaldırınca yanıyor. İçeriden bi açayım falan dedim ama orada sımsıkı bir bölüm var açmak mümkün değil, başına gelen var mı? Servise gidecek zamanım yok.
    Bagaja giden kablo tesisatı değişti.

• Ganseki G kullanıcısına yanıt
    Hata yok aslında. İlanlardaki tüm araçlar makyajsız olduğu için 1.5 TFSI'dan hiç bahsetmedim. Diğer iki motor ise;

1.4 TFSI COD 140 HP
    1.4 TFSI COD 150 HP (Bagaj kapağında ultra yazar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano -- 19 Aralık 2018; 11:56:52 >
  • 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.