Şimdi Ara

A3 Sedan (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.343
Cevap
59
Favori
265.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

A3 Sedan alacaklara tavsiye (donanım konusu)

Arkadaşlar A3 sedan beyaz ambition 1.6 dizel otomatik araç aldık. Araçta ekstra donanım yok.
    -Hız sabitleyici yok
    -Ambians aydınlatma yok
    -Arka kol dayama yok
    -Koltuk arkası cepler yok
    -Aynalar katlanmıyor
    -Statik dönüş farı sonradan açtırılıyormuş bak bak....
    -Performansı passatla aynı zaten
    -Yalıtım vs konusu da aynı

A3 Sedan alacaksanız öneriler
    -Cam tavan
    -Ambians paket
    -Kış paketi mümkünse ısıtmalı koltuklar
    -Hız sabitleyici

Bunlar olmadan özellikle cam tavan olmadan almayın araç mondeo gibi duruyor. Pişmanım. Boş audi=çöp.

Ambiyans Aydınlatması alınması lazım fakat sipariş veriliyorsa yani olmasa da olur diyorum ben.
    Hız Sabitleyici sonradan takılabileceği için büyük dert değil
    Isıtmalı koltuklar A3 ayarındaki bir araç için fazla lüks bir özellik. Fiyatının pek uygun olduğunu düşünmüyorum, Türkiye'de de bir tek sahibinden.com'da bir araçta gö®müştüm. Onun dışında 150.000 TL'ye sattıkları Full+Full denilen araçlarda bile yok.

Cam Tavan olmazsa olmaz değil ama o şekilde araç varsa alınabilir.
    Xenon'larla Arka LED'lerin olmazsa olmaz olduğunu düşündügüm tek parça diyebilirim. Siz Xenon'lu aracı görseniz kesin ekletirsiniz.

Arka Kol Dayama ve Koltuk Arkası Cepleri ek bir paketle geliyor, Sedan'da kol dayama olsa güzel olabilirdi hak veriyorum.
    Aynaların katlanmasıda bir çok arabada ek olarak geliyor

Yalnız katılmayacağım en büyük nokta ise Passat'la aynı olmayışı.

• şimdi enderi aradım metin bey yurt dışındaymış ama arkdaşlar 30 tl ye takarız dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphi3458

şimdi enderi aradım metin bey yurt dışındaymış ama arkdaşlar 30 tl ye takarız dediler

ne takıyorlar 30tl ye?
  • Donanım Konusu madem açıldı ben de liste üzerinden yorum yapayım. Elbette daha dolu araç keyif işidir ve bazı donanımlar hem bütçe hem ihtiyaç veya önemlilik sırası işidir. Xenon ve Sunroof en pahalı opsiyonlardan olduğu için var veya yok diye nitelendiremem çünkü isteyen bu araci bulup alır zaten. Gelelim diğerlerine;

Hız Sabitleyici - Yetkili Serviste Takilabiliyor. 1.200-TL isteyen taktirtabilir.

Ambians Aydinlatma - Eski aracımda vardı. Bunda sadece ayak bölmesi ve küllük bölümünde var. Olsa ne oluur olmasa ne olur!

Arka Kol Dayama - Olsa kullanışlı olurdu. Eski araçlarimizda vardı. Bence eksiklik ve paket saçmalığı.

Koltuk Arkası Cepler - Eski araçlarimizda vardı. Hiç kullanmazdık. Şimdi koltuk arkalari plastik, cebin eksikligini hiç hissetmedigim gibi çocuklarin ve binenlerin ayak izlerini temizlemek açısından büyük kolaylık. Cep veya file olmasindansa mevcut hali bence daha kullanışlı. Faydalı bir tasarruf

Katlanır Ayna - Eski aracımda yoktu. Eksikligini hissetmiyordum. Yenisinde var. Devre dışı bıraktım kullanmıyorum. Benim için sadece " var mı evet var " dan ibaret bir özellik.

Statik Dönüş Farı - Eski aracım Higline BiXenon Plus'lı Mk7'mde Dinamik Viraj Farlı ( Sisten yanan statiklere ilaveten Xenon mercekleri hareketli ) farlar vardı. Şimdi sabit mercekli Xenon kullanıyorum. Eksiklik hissettim mi? İlk günlerde evet. Sonradan alıştım. Statik donus farı olmamasının eksikliğini ise hiç hissetmedim. Ayrıca A3'ün Xenon'lar Golf'ten daha verimli ve iyi aydınlatıyor. Selektör özelliği de daha afilli

En büyük eksiklik ise geçenlerde konuştuğumuz üzere Allah sizi nasıl bilirse öyle yapsın dedirten " Yolcu tarafı Airbag iptal özelliği " olmaması. Bu nedir Allah aşkına? Tasarruf mudur? Olmaması büyük ayıp.

Yol sesi yalıtımı; Şikayetim yok. Motor sesi; motor isininca daha iyi oluyor ama TFSi gibi homurdamayan bir dizel motor için normal.

Sonuç olarak ; aracı alan ne istediğini bilip o özelliklerdeki araci bulup alirsa epey mutlu olabiliyor. Çünkü işçilik ve malzeme kalitesi epey ileride. Alali 1 sene oluyor. Aracımdan gayet memnunum ve sınıfında bence de rakibi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.L.Crassus -- 7 Ocak 2016; 11:00:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Donanım Konusu madem açıldı ben de liste üzerinden yorum yapayım. Elbette daha dolu araç keyif işidir ve bazı donanımlar hem bütçe hem ihtiyaç veya önemlilik sırası işidir. Xenon ve Sunroof en pahalı opsiyonlardan olduğu için var veya yok diye nitelendiremem çünkü isteyen bu araci bulup alır zaten. Gelelim diğerlerine;

Hız Sabitleyici - Yetkili Serviste Takilabiliyor. 1.200-TL isteyen taktirtabilir.

Ambians Aydinlatma - Eski aracımda vardı. Bunda sadece ayak bölmesi ve küllük bölümünde var. Olsa ne oluur olmasa ne olur!

Arka Kol Dayama - Olsa kullanışlı olurdu. Eski araçlarimizda vardı. Bence eksiklik ve paket saçmalığı.

Koltuk Arkası Cepler - Eski araçlarimizda vardı. Hiç kullanmazdık. Şimdi koltuk arkalari plastik, cebin eksikligini hiç hissetmedigim gibi çocuklarin ve binenlerin ayak izlerini temizlemek açısından büyük kolaylık. Cep veya file olmasindansa mevcut hali bence daha kullanışlı. Faydalı bir tasarruf

Katlanır Ayna - Eski aracımda yoktu. Eksikligini hissetmiyordum. Yenisinde var. Devre dışı bıraktım kullanmıyorum. Benim için sadece " var mı evet var " dan ibaret bir özellik.

Statik Dönüş Farı - Eski aracım Higline BiXenon Plus'lı Mk7'mde Dinamik Viraj Farlı ( Sisten yanan statiklere ilaveten Xenon mercekleri hareketli ) farlar vardı. Şimdi sabit mercekli Xenon kullanıyorum. Eksiklik hissettim mi? İlk günlerde evet. Sonradan alıştım. Statik donus farı olmamasının eksikliğini ise hiç hissetmedim. Ayrıca A3'ün Xenon'lar Golf'ten daha verimli ve iyi aydınlatıyor. Selektör özelliği de daha afilli

En büyük eksiklik ise geçenlerde konuştuğumuz üzere Allah sizi nasıl bilirse öyle yapsın dedirten " Yolcu tarafı Airbag iptal özelliği " olmaması. Bu nedir Allah aşkına? Tasarruf mudur? Olmaması büyük ayıp.

Yol sesi yalıtımı; Şikayetim yok. Motor sesi; motor isininca daha iyi oluyor ama TFSi gibi homurdamayan bir dizel motor için normal.

Sonuç olarak ; aracı alan ne istediğini bilip o özelliklerdeki araci bulup alirsa epey mutlu olabiliyor. Çünkü işçilik ve malzeme kalitesi epey ileride. Alali 1 sene oluyor. Aracımdan gayet memnunum ve sınıfında bence de rakibi yok.

altına imzamı atarım üstat

• Yeni dizel ambition sonroof led olan aracımızı aldık. St telefondaki müzikleri dinleme yok diyordu bluetooth üzerinden ama varmış. Dinliyorum. Normal mi yoksa ekstra bir özellik mi. Birde geri vitese alıp aynayı ayarladım aşağıya inmedi ayna. Sanırım katlanır aynalarda açık özellik.

• Üstad takip ediyorum da pedal ve ayak dayamanın galiba orjinalini kullanan yok. Bu pedal takımından GOLF'cü arkadaşlardan bazıları almıştı. Hatta 1 seti kendisi takamayıp tırnagı kırıp yenisini alan arkadaşım da var. Benim merak ettiğim sadece orjinalin metal olup olmadığı. Çünkü diğerlerinin tamamı gri kaplamalı plastik. Şayet servis de metal takmıyorsa verin siparişi, 30-TL ye taktiralım Ender'de gitsin.

• ekselans001 kullanıcısına yanıt
    Geri viteste aynanın aşagıya inmesi için ayar joistick i R konumda olmalı. Araç geri viteste iken joistick i R konuma alın ve ayarlayın istediğiniz açıyı. Araç ileri gidince normal konumdaki yerine kalkacaktır. Yine geriye taktiginizda ayna ayarı R de iken aynaniz inecektir.

• quote:

Geri viteste aynanın aşagıya inmesi için ayar joistick i R konumda olmalı. Araç geri viteste iken joistick i R konuma alın ve ayarlayın istediğiniz açıyı. Araç ileri gidince normal konumdaki yerine kalkacaktır. Yine geriye taktiginizda ayna ayarı R de iken aynaniz inecektir.

Deneyeceğim teşekkürler.

• quote:

2014 model Katlanır Ayna olmayan aracımda bu özelliği VCDS ile açtım. Sanırsam Katlanır Ayna yoksa bu özellik standart gelmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Arkadaşlar A3 sedan beyaz ambition 1.6 dizel otomatik araç aldık. Araçta ekstra donanım yok.
    -Hız sabitleyici yok
    -Ambians aydınlatma yok
    -Arka kol dayama yok
    -Aynalar katlanmıyor

-Cam tavan
    -Ambians paket
    -Hız sabitleyici

Bunlar olmadan özellikle cam tavan olmadan almayın araç mondeo gibi duruyor. Pişmanım. Boş audi=çöp.

Ambiyans Aydınlatması alınması lazım fakat sipariş veriliyorsa yani olmasa da olur diyorum ben.
    Isıtmalı koltuklar A3 ayarındaki bir araç için fazla lüks bir özellik. Fiyatının pek uygun olduğunu düşünmüyorum, Türkiye'de de bir tek sahibinden.com'da bir araçta gö®müştüm. Onun dışında 150.000 TL'ye sattıkları Full+Full denilen araçlarda bile yok.

Xenon'larla Arka LED'lerin olmazsa olmaz olduğunu düşündügüm tek parça diyebilirim. Siz Xenon'lu aracı görseniz kesin ekletirsiniz.

Arka Kol Dayama ve Koltuk Arkası Cepleri ek bir paketle geliyor, Sedan'da kol dayama olsa güzel olabilirdi hak veriyorum.

Katıldığın nokta yok zaten. Audinin sahibi bu kadar övmez

• quote:

Orijinalden alıntı: ekselans001

Yeni dizel ambition sonroof led olan aracımızı aldık. St telefondaki müzikleri dinleme yok diyordu bluetooth üzerinden ama varmış. Dinliyorum. Normal mi yoksa ekstra bir özellik mi. Birde geri vitese alıp aynayı ayarladım aşağıya inmedi ayna. Sanırım katlanır aynalarda açık özellik.

MMI'da standart özellik diye biliyorum. Bluetooth üzerinden eşleştirdiğiniz telefonunuzda örneğin Spotify'da dinlediğiniz müziğin adını da görebiliyorsunuz, bir önceki veya sonraki şarkıya geçebiliyorsunuz.

Bence bu araçta olmazsa olmaz özellikler LED aydınlatmalı farlar ve cam tavan diyebilirim. İç hacmi küçük araçlarda cam tavan ciddi bir ferahlık sağlıyor. Yani şunu söyleyebilirim ki bir A3'ün benzinli mi dizel mi olduğu bile cam tavan kadar önemli değil. LED destekli xenon farlar ise araca ciddi bir Audi modeli (A4, A5, A6) itibarı kazandırıyor dikiz aynasında, bu yoksa araç sıradan bir Citroen, Kia vb gibi düşünülebilir. Bir dolu paketle araca fazladan para vermeye gerek yok, çünkü satarken bu ekstralara ödediğiniz para oranında geri dönüş alamıyorsunuz. Audi A3 Sedanı 17.000 km'dir kullanıyorum ve ilk günkü durumda, taş gibi, trim malzeme sesi vb hiçbir sorun yok. Üç yıl gönül rahatlığıyla kullanılıp, 40-50.000 km'de iyi bir fiyata satıp A4-A5 gibi bir araca geçebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Doritoch

quote:

Orjinal pedal takımı kullanan var mı bu ilandakine benziyor mu servis 360 tl + işçilik diyor burada 100 tl buradan alsak servis takar mı acaba

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-yeni-golf-mk7-yeni-leon-mk3-yeni-audi-a3-passat-b8-pedal-seti-257303437/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Çankaya Doğuş 300 küsürlük malzemeye 400 küsür işçilik rica etti. Ne ürünü ordan alırım ne de oraya taktırırum dedim 100 tl lik versiyonu aldım, sanayide ustanma taktırdım. Ayak fdayama eskisi sökülüp de yerine takılacak o biraz zahmetli , fren-gaz biri eskisi basitçe sökülüp takılıyo biri direk eski pedalın üzerine geçiyo. Servis takar mı bilmiyorum.

Siz memnun musunuz peki servistekini görmedim açıkçası çok fark var mı

Ben memnunum ama orjinalini görmedim. Bizimki kaplama diye geçiyo. Şimdi alsam gene bunu alırım ama içinize sinmeyecek gibiyse ikisini de bir görmeye çalışın.

• quote:

quote:

quote:

-Hız sabitleyici yok
    -Ambians aydınlatma yok
    -Arka kol dayama yok
    -Aynalar katlanmıyor

-Cam tavan
    -Ambians paket
    -Hız sabitleyici

Yazdığımı tekrar okuyup övdüğüm kısımlara bakmak istedim.

Övmek bir şeyi yüceltmek yüksek tutmak bildiğim kadarıyla. Yazıda genel olarak olmayan şeylerden bahsetmişim zaten. Olmayan şeyleri belirtmek bir övgü değil bence.

CC,Arka Kol Dayama ve Koltuk Ceplerinin standart olmaması tamamen eksiklik, bunu kabul etmişim zaten.
    Ambiyans Aydınlatmanın, Isıtmalı Koltuklar ve Cam Tavan ise bir çok araçta ekstra olarak eklenen özellikler zaten, boşunda bunların olmamasını normal karşılamak gerekiyor. Eğer standart olsa bunları övmüş olurduk.

Gördüğünüz gibi hiçbir yerde övgü yok. Eksiklerin bahsedildiği bir mesajda övgüyü nasıl çıkarttınız bilmiyorum :)

• quote:

Üstad takip ediyorum da pedal ve ayak dayamanın galiba orjinalini kullanan yok. Bu pedal takımından GOLF'cü arkadaşlardan bazıları almıştı. Hatta 1 seti kendisi takamayıp tırnagı kırıp yenisini alan arkadaşım da var. Benim merak ettiğim sadece orjinalin metal olup olmadığı. Çünkü diğerlerinin tamamı gri kaplamalı plastik. Şayet servis de metal takmıyorsa verin siparişi, 30-TL ye taktiralım Ender'de gitsin.

Az önce ürünü göztepeden nakit 80 tlye aldım gidip enderde 20 tlye taktırdım araca mükemmel bir hava kattı ve eminim ki ambiyans ayak aydınlatma yandığında karanlıkta müthiş olur bu arada servisteki isterse metal olsun o ekipmana 450 tl çok bu bana sadece 100 tlye mal oldu

• quote:

quote:

quote:

quote:

-Hız sabitleyici yok
    -Ambians aydınlatma yok
    -Arka kol dayama yok
    -Aynalar katlanmıyor

-Cam tavan
    -Ambians paket
    -Hız sabitleyici

Yazdığımı tekrar okuyup övdüğüm kısımlara bakmak istedim.

Övmek bir şeyi yüceltmek yüksek tutmak bildiğim kadarıyla. Yazıda genel olarak olmayan şeylerden bahsetmişim zaten. Olmayan şeyleri belirtmek bir övgü değil bence.

CC,Arka Kol Dayama ve Koltuk Ceplerinin standart olmaması tamamen eksiklik, bunu kabul etmişim zaten.
    Ambiyans Aydınlatmanın, Isıtmalı Koltuklar ve Cam Tavan ise bir çok araçta ekstra olarak eklenen özellikler zaten, boşunda bunların olmamasını normal karşılamak gerekiyor. Eğer standart olsa bunları övmüş olurduk.

Gördüğünüz gibi hiçbir yerde övgü yok. Eksiklerin bahsedildiği bir mesajda övgüyü nasıl çıkarttınız bilmiyorum :)

Zaten tavsiye yazdım ben.

Cam tavansız Audi güzel değil ama doğru mu?

•  A3 Sedan
  • ekselans001 kullanıcısına yanıt
    Bluetooth'tan müzik dinlemeyi daha dün keşfettim telefonda yüklü olan müzikleri bugün keyifle dinledim ayrıca şarkı geçişlerini direksiyondan * işaretli yere basarak yapabiliyoruz yanlız bunun için MMI ayarlarından direksiyon kısa yol tuşu ayarlarından ileri sarmayı açmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikoss -- 7 Ocak 2016; 18:00:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alphi3458 kullanıcısına yanıt
    Hocam varolanın üstüne mi takıyorsun, yoksa orjinalini söküp bunu mu takıyorsun?

Bir de kendin mi taktın? Yoksa taktırdın mı?

Son olarak çok güzel olmuş hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Hocam varolanın üstüne mi takıyorsun, yoksa orjinalini söküp bunu mu takıyorsun?

Bir de kendin mi taktın? Yoksa taktırdın mı?

Son olarak çok güzel olmuş hayırlı olsun.

Gaz pedqlı direkt üzerine geçiriliyor fren pedalı üzerindeki lastik aşağıya doğru asılarak çıkıyor yerine yenisi takılıyor sıkıntı yaratan ayak dayama onu da bir iki yeri açtı sonra mevcutu çıkarıp bunu taktı toplam 5 dak sürdü ender elektronikte taktırdım 20 tl verdim elemana totalde 100 tlye hallettim çok da yakıştı👍

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.