Şimdi Ara

A101 Kiwi Filtre Kahve Makinesi 89TL 21 Mayis

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
4.959
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi sitelerinde çoktan bitmiş görünüyor ama yarın stoga girebilir. Magazadan yarın satışta
    A101 Kiwi Filtre Kahve Makinesi 89TL 21 Mayis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Plastiği koku yapıyor diyorlardı. Plastik filtre sonuçta sıcak su geliyor sürekli sağlığa zararlı mıdır bilemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Plastiği koku yapıyor diyorlardı. Plastik filtre sonuçta sıcak su geliyor sürekli sağlığa zararlı mıdır bilemedim.
    Bu makineyi bilmiyorum ama bende kiwinin baska makinesi var. Frenc preste var normal.kagit filtrede var. Hepsinde de guzel oluyor . Frenc preste daha yogun sadece.

Zift gibi filtre kahvede plastik kokusu almak imkansiz. Salliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: realitych

Bu makineyi bilmiyorum ama bende kiwinin baska makinesi var. Frenc preste var normal.kagit filtrede var. Hepsinde de guzel oluyor . Frenc preste daha yogun sadece.

Zift gibi filtre kahvede plastik kokusu almak imkansiz. Salliyorlar

Alıntıları Göster
    Bilmiyorum hocam ben Goldmaster alacaktım onun kapasitesi düşüktü yani bunda filtre sıkıntısı çekmemek açısından iyi ama öyle söyleyince yorumlarda vazgeçmiştim. French Press ile başlayayım diyorum sonrasına bakarız artık

• ben migrostan aldım geçenlerde 100tlye sattılar çok memnunum plastik kokusu yok. 6 bardak kapasiteli diyor ama malum bardak ölçüleri herkesin farklı, tam istediğim şekilde oldu. sıcak tutma fonksiyonu var kahveyi soğutmuyor. ister içinden çıkan plastik filtre ister filtre kağıdı ile kullanılabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 7540 modeli var geçen sene a101den almıştım. Başlangıç için idare eder. Benimkinde otomatik kapatma yoktu ve sıcaklık olarak pek beklediğim gibi değildi. Ben askerdeyken cam hazneyi kırmış bizimkiler. Cam hazneyi temin edebileceğim bir yer var mı diye merak ediyorum.

• 1 yıldır kullanıyorum filtre kahve makinem bozulunca arkadaşımın evde kullanmadığı kenara attığı makineyi bana verdi. idareten almıştım ama gördüm ki 350 tl lik delonghi bozulan makinemden pek de bir farkı yok. plastik kokusu vs de hiç almadım.
  • Frech press 10tl bu makineler çok sağlıksız
  • Kustumize K kullanıcısına yanıt
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-52393820
  • Sume kullanıcısına yanıt
    Arkadaş kahveden değilde makineden bahsetti sanırım.
  • https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-52393820

Haberde de French Press'in neden sağlıksız olduğu ve neden makina kullanılması gerektiği anlatılıyor.

quote:

'Trigliserid ve LDL seviyesini artırıyor'
    CNN'in beslenme uzmanlarından Lisa Drayer, "Kaynatılarak yapılan Yunan ya da Türk kahvesi veya "French press" yöntemiyle yapılan kahve, yüksek miktarda cafestol ve kahveol içeriyor. Bunlar kahvede ve tortusundaki (telvesinde) yağ damlacıklarında bulunan kimyasallar" dedi.

Drayer, "Çalışmalar, bu maddelerin trigliserid ve LDL kolesterol seviyesini artırabildiğini gösteriyor. Bu yüzden filtre kahve için. Kağıt filtre, bu kimyasalları tutabilir" diye konuştu. LDL 'kötü kolesterol' olarak da biliniyor.

İnsanlar bu nedenle 10 tl'lik french press yerine makinaya o kadar para veriyor. French press, ilk kez filtre kahve tadacak insanların deneme amaçlı olarak kullanabileceği bir üründür.

• Makinenin eski versiyonu bende var a101 den almıştım baya kötü makine plastik kokusu geliyor kahveyi yaparken ona göre alın alacaksanız.
  • Plastik kokusu var mı yok mu, materyalinde kullanılan plastik sağlıklı mı sağlıksız mı 12 saat içerisinde bir karara bağlayıp sıraya girmemiz gerek ona göre :D çünkü piyasaya göre yarı fiyatına gelecek yarın, talep olur.

KCM 7540 modeli ile karıştırılabilir, A-101'e gelecek olan KCM 7535 modeli.
  • Johny Constantine kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, Bugüne kadar neredeyse 10 değişik marka filtre kahve makinesi kullandım ve kısaca şunu söyleyebilirim. Alacağınız makinenin 1000 Watt civarı olmasına ve plastik aksamının iyi olmasına dikkat edin. Piyasadaki Sinbo, Kiwi türü ucuz markaları pek tavsiye etmem. Bu markalara bir lafım yok, evde bu markaların kettle, fritöz, tansiyon aleti gibi birçok ürününü kullanıyorum ama kahve için biraz daha paraya kıymak sizi uzun vadede mutlu edecektir. Marka konusuna çok takılmayın zira hepsi Çin'de yaptırıp markasını basıyor. Hatta aynı makinenin Arçelik-Vestel-Homend versiyonları var ve fiyatları bazen farkediyor. Bir keresinde DeLonghi alıp plastiğinin basitliğinden hemen iade etmiştim.

Makinelerle gelen çok kullanımlık tel (çoğunlukla plastik oluyor) süzgeçler kahvede tortu bırakıyor ve kahvedeki pek de yararlı olmayan bazı yağları süzmüyor. Yani bir süre sonra kağıt filtreye geçeceksiniz. O süzgeci filtre bittiğinde acil durumlarda veya cold brew yaptığımda ilk süzme için kullanıyorum.

Mevcut makinem Arçelik K8415 KM modeli ve genel olarak memnunum. Tek şikayetim üst kapak nispeten ince plastik olduğundan kahve demlenirken sıcaklik nedeniyle gevşeyip aralanıyor. Onu da üstüne fincan koyarak çözdüm ki zaten fincanın ısıtılması önerilen bir uygulamadır.

• Geçen hafta A101 aktüel konusuna yazmıştım. Aynı yorumu buraya yapıştırıyorum.

Kahve makinesini önermem hocam ucuzu da pahalısı da aynı işi yapıyor ama bunun plastiği çok dandik. Filtrenin koyulduğu yere sıcak su düşmeye başlayınca plastik yumuşuyor ve koku geliyor. Sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. İki sene önce A101’den almıştım. 6 ay kullanıp letgo dan sattım. Şuna filtre kahve için Starbucksin v60 kopyası bir ürününü kullanıyorum kahveler çok daha lezzetli bence bu tip makineler gereksiz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sume kullanıcısına yanıt
    Haklısınız ama 10 liralık frenç press'in alternatifi de 90 liralık plastik filtre kahve makinesi değildir. Filtre kahveye devam etmek istenirse çok daha kaliteli frnch pressleri 80-100 liraya bulabilir fakat makineler çok daha uçuk fiyatlar. Ayrıca makinelerin filtreleri üstüne kendi kağıt filtreni koyman gerekir bu da maliyeti arttırır.
  • süpürge için bilginiz varmı

420 tl 9 taksıt yarın almayı dusunuyorum anneme de
  • Ben yaklaşık bir senedir kullanıyorum, en büyük sorunu 650 w olduğu için suyu ısıtamıyor ve kahf çok keyifli olmuyor. Filtre kağıtsız kullanılabiliyor. Plastik kokusu da yok. Suyu ısıtabilseydi, tama anlamıyla görevini yapabilecekti.
  • Bu makineyi 1 aydır kullanıyorum. 7535 modelini aldım. Kendinden filtreli olması güzel, kahveyi de ciddi manada sıcak tutuyor. Plastik kalitesi çok iyi değil. Ben her gün yapıyorum ama bana yetiyor. Kahve hastası değilim ama bu ara iyice hevesliyim o nedenle her gün demliyorum. Eğer haftada 3-4 kez kullanırım derseniz pahalı ürün almaya gerek yok. 300-TL'lik makineler de plastik, en kral plastik de olsa plastik. Sıcak görmemesi lazım ama ne kadar ekmek o kadar köfte işte. Damlatmama özelliği de var. Normalde 250-300 tl civarına delonghi vs alacaktım sonradan vazgeçtim. Plastik kokusu veya tadı yok bende. İlk kullanımda plastik kokusu olmaması için adamlar ne yapmak gerektiğini anlatmış kitapçığında, bunu yapmazsanız belki o kokuyu alabilirsiniz.
  • Alabilen varmı

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.