Şimdi Ara

A101 HOMETECH 1010 ALANLAR DENEYİMLER BU BAŞLIĞA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
400
Cevap
15
Favori
126.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de bu cihazı dün aldım 22 inç TV de kullanacağım, deneme amaçlı 40 inç tv ye taktım hd yayınlar bu cihazın çapına göre idare eder elimde hiremco turbo hd2 cihaz olduğu için muadili bir cihazla kıyaslama imkanı bulamadım.

Kanal geçişleri iyi menüsü de hoşuma gitti. Küçük ekran tv lerle çok rahat kullanılır. Kurcalarken cihaz açılırken kayıtlı olan favori listesini kaybettim. Cihaz açıldığında hazır olan hafızadaki kanalları tekrar nasıl ayarlayabilirim. Çok güzel kanal sıralaması yapmışlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 15 Nisan 2015; 8:34:24 >
  • Daha önce 25 TL civarına satılan ilk küçük SD uydu alıcılardan kullanıyordum ve izlemek istediğim bazı kanalar (5-6 adet Türksat) çıkmıyordu. Diğer odadaki uydu alıcılı LG TV 'yi getirip kanalların eksik çıktığı hatta bağlayınca hepsi sorunsuz çıkıyordu bende demekki uydu alıcıda biraz sinyal hassaslığı varmış diyip Hometech 1010 modeline geçtim ama malesef bunda da o kanallar çıkmıyor.

Kısaca;

* HD uydu alıcılı LG TV nin bağlı olduğu odada hepsi sorunsuz tüm kanalları çekiyor. (eski SD alıcı da dahil)
    * Fakat diğer odada (Hometech 1010 kullanmak istediğim oda) LG TV yine sorunsuz çekiyor fakat Hometech 1010 ve eski uydu alıcım bazı kanalları eksik çekiyor.

Bu durumda diğer odada hem tesisatta zayıflık hemde uydu alıcının gücünde bir zayıflık var diye düşünüyorum ben, çünkü sadece sorun hatta olsaydı LG TV de'de o kanallar eksik çıkardı. Çözüm yolu var mıdır bunun için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 15 Nisan 2015; 16:34:10 >

• Arkadaşlar biss ekleme nasıl olacak örneğin trthd biss değerleri. Service İD, frekans, SAT degree, key gidiyorum olmuyor. Service İD ile SAT degree den emin değilim ama ornek alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu uydu alıcı için turksat hazır kanal listesi varmıdır.
  • TRT hd şifreli su an açan var mi?

Biss değerlerine alabilimiyim açan varsa.

• sa arkadaşlar a101 yine hometech1010 uydu cihazı satacak bu hafta. Öğrenmek istediğim av cıkışıyla aynı anda hdmi cıkıştanda görüntü alına biliyormu deneme şansınız olursa sevinirim burdaki amaç cihazı monitore bağlamak istiyorum monitorlerde ses olmadığı için görüntüyü hdmi ile alıp seside av çıkışından almak istiyorum tabi ikisi birden aynı anda çalışıyorsa sorun olmayacak bu bilgiyi verebilirseniz sevinirim saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: paybackk

sa arkadaşlar a101 yine hometech1010 uydu cihazı satacak bu hafta. Öğrenmek istediğim av cıkışıyla aynı anda hdmi cıkıştanda görüntü alına biliyormu deneme şansınız olursa sevinirim burdaki amaç cihazı monitore bağlamak istiyorum monitorlerde ses olmadığı için görüntüyü hdmi ile alıp seside av çıkışından almak istiyorum tabi ikisi birden aynı anda çalışıyorsa sorun olmayacak bu bilgiyi verebilirseniz sevinirim saygılarımla

Yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Orijinalden alıntı: paybackk

sa arkadaşlar a101 yine hometech1010 uydu cihazı satacak bu hafta. Öğrenmek istediğim av cıkışıyla aynı anda hdmi cıkıştanda görüntü alına biliyormu deneme şansınız olursa sevinirim burdaki amaç cihazı monitore bağlamak istiyorum monitorlerde ses olmadığı için görüntüyü hdmi ile alıp seside av çıkışından almak istiyorum tabi ikisi birden aynı anda çalışıyorsa sorun olmayacak bu bilgiyi verebilirseniz sevinirim saygılarımla

Yaparsın.

ilginiz için teşekkürler üstad yarın sabahtan kuyruğa girek madem
  • Cihazı aldım arkadaşlar.

5 dakika oldu olmadı ısındı cihaz.

22" de kullanmak için aldım. Küçük ekranlarda ideal ama büyük ekranlarda kalite bayağı düşük kalıyor. 42" de denedim.

Kutudan pil çıkmadı. Yanında 30 cm kadar hdmi kablo geliyor.

Yapıştırmalı kumanda alıcısı var.

Kanal geçişleri bana iyi gibi geldi.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar. Biss key yazıyor kutuda ama menüde denk gelmedim henüz.

Dipçe : Biss şifresi menüsü nasıl açılır diyenler için bağlantı ;

https://yadi.sk/d/WUmT_YWWfsM6T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut_baris -- 5 Haziran 2015; 4:21:52 >
  • cihazı bende aldım bakalım hedefimize ulaşacakmıyız henüz işte olduğum için denem fırsatım olmadı
  • Bu cihazda history channel ı nasıl açarız anlatabilecek var mi

• cihazı denedim ne yazık ki bilgisayar monitorunde çalıştıramadım dvi hdmi dönüştürücüyle bağlıyorum ama bir türlü görüntü alamıyorum aynı şekilde dreambox 800 hd bağlıyorum çalışıyor ama bu cihaz çalışmıyor görüntü ayarlarını değiştirdim yine olmadı siz önere bileceğiniz bir yontem varmı
  • Bende dün aldım, fiyatına göre gayet iyi. 22 inç lcd de kullanıyorum.
  • Arkadaşlar merhaba bende 40tl ye uydu alıcı alacaktım fakat bu ürünü 60tl ye görünce hemen aldım 42inçlik bir tv de sorun yaşarmıyım?
  • Bnde aldim bugun. Isinma dikkat etmedim. Usb flim foto izlemek guzel. Pc ihtiyac duymada. Umarim uzun ömutlu olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

Arkadaşlar merhaba bende 40tl ye uydu alıcı alacaktım fakat bu ürünü 60tl ye görünce hemen aldım 42inçlik bir tv de sorun yaşarmıyım?

Hayır.

60 liralık cihazdan çok kalite, performans beklemeyin.

Benim 42" tv dahili uydu alıcılı, bir onda hd kanallara baktım, bir de bu cihazı takıp hd kanallara baktım, büyük ekranlar için ideal olmadığına karar verdim.

En azından benim için.

Buna dikkat etmeyenler için bence ideal bir cihaz. 100-150 lira minix'e vermektense, bu daha iyi.

22" tv de kullanıyorum.
  • hometech 12050 var bende gayet memnunum, bu cihazında iyi olduğuna eminim.
  • Flatronx kullanıcısına yanıt
    "Hd kanallarda bazen ses ve görüntü senkrozinasyonu gidiyor." derken açıklar mısın? :DD Cihazdan alamyı düşünüyorum da.
  • A101 de bu hafta 1010 modeli satışta ve 60 tl
    bu 1020 modeli heralde daha iyidir.

ayrıca 130 tl para verip next minix black bilmemne aldım, 2-3 sn sürüyor kanal değiştirmesi
    ondan kötü olmaz heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

A101 de bu hafta 1010 modeli satışta ve 60 tl
    bu 1020 modeli heralde daha iyidir.

ayrıca 130 tl para verip next minix black bilmemne aldım, 2-3 sn sürüyor kanal değiştirmesi
    ondan kötü olmaz heralde

hocam bende next minix black2 modelini alacaktım ama a101 başlığında bu uyduyu gördüm, arada yarı yarıya fiyat farkı var, siz ne dersiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.