Şimdi Ara

A101 Filtre kahve makinesi 6 Şubat 90 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
12.779
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de aldım bu aletten ve ilk defa kullanıyorum filtre kahve makinesi. kaynatma haznesindeki su bittikten sonra düğmeden kapatmak mı gerekiyor? yoksa düğme demlikteki kahveyi sıcak tutmak için açık kalmaya devam mı etmeli? herhangi bir sorun teşkil eder mi açık kalması?
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tarz ürünlerde cihazı su ile 5 yada 6 kez çalıştırıp suyunu boşaltmak o kokuyu alıyor bilginiz olsun. İş yerine belirli aralıklarla alıyoruz bu tarz cihazlar bu şekilde hem koku sizi rahatsız etmez hemde daha sağlıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutlukba

ben de aldım bu aletten ve ilk defa kullanıyorum filtre kahve makinesi. kaynatma haznesindeki su bittikten sonra düğmeden kapatmak mı gerekiyor? yoksa düğme demlikteki kahveyi sıcak tutmak için açık kalmaya devam mı etmeli? herhangi bir sorun teşkil eder mi açık kalması?
    eğer içinde kahve tutacaksan, sonrasında 2. bardağı falan içeceksen bırak açık alsın, kahven sıcak kalır. yok tek bardaklık doldurup kahvenin tamamını boşalttıysan kapa hocam.
  • Metal olanları en ucuz kaça ki piyasada,plastik mantıklı gelmedi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında kiwi vs aldıydım 50 liraya neredeyse aynı filtre kahve makinesinde paraya kıyın arkadaşlar. Yukarıda arkadaş 160 TL vatandan almış o aldığı makine delongi bunla kıyas bile edilemez. Çünkü bu tarz makineler hem suyu çok hızlı püskürtüyor hemde soğuk demliyor.Makinem bozulunca bende gidip Philips aldım HD 7459 zaman ayarlı fiyatı 249 tlydi yeminle kahve budur dedim yavaş ve aramo özelliği olduğundan kahve çok lezzetli çıkıyor. Önemli olan zaman ayarı ve yavaş demlemesi.

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. kullanım kılavuzunu okudum orada da aynı şekilde yazıyor. demlikte kahve olduğu sürece düğmenin açık kalması herhangi bir sorun teşkil etmez sanırım öyle anladım ben.
  • Linkteki ürüne ne diyorsunuz? Kullanan var mi? Direk fincana geliyor kahve:
    https://www.gittigidiyor.com/elektrikli-mutfak-aletleri/kahve-makinesi/goldmaster-gm-7331-zinde_spp_24035?id=490677053

• Cihazın kendi filtresi varmı illa kağıt mı almamız gerek

• Cihaz ile ilk macerami yukarida anlatmistim.

Cihazin damlatma onleme sistemi var, ben demligim kirildigi icin simdilik bu ozelligini bir kurdan marifetiyle baypass ettim ve iki gundur fincanda kahvemi iciyorum.

Oncelikle ilk aldigimda iki kez sadece su ile calistirdim, ilk calistirmamda bir miktar plastik kokusu ve cihazin ici de birkactane kucuk uretim tortusu geldi, ikinci su ile calistirmamda koku ve tortu gelmedi.

Ben bir suredir filtre kahve iciyorum fakat ilk defa evde makinede kahve demledim. Bana gayet guzel geldi. Soguk demleme gibi birsey zaten mumkun degil. Cihaz suyu herhangi bir motor ile puskurtmuyor. Anladigim kadariyla alt tabla icerisinde gezinen suyun isinmasiyla buhar basinci ile ustten damlatarak demliyor.

Kahve konulan hazne yerinden ciktigi icin temizlemesi ve yerine takmasi kolay.

Evet malzeme kalitesi olarak, pek kaliteli bir hissi yok, ozellikle calisirken bunu daha iyi anliyorsunuz ama sonuc olarak amacina hizmet eden uygun fiyatli bir urun. Ha butceniz daha yuksekse zaten almayin bunu. Ben makinede filtre kahveyi deneyimlemek istedim ve aldim. Tavsiye eder miyim, fiyat ozelinde ederim.

• börü06 kullanıcısına yanıt
    Kağıt almanız gerekiyor hocam.Rossman 2 numara uyumlu oldu boyut olarak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de a101’den böyle bir marka(kiwi) aldım. İçinde her zaman hafif bir plastik tadı geliyordu. Çöpe attım electrolux aldım 200 civarına dünya varmış dedim. 1 kez sirke ile çalıştırdım 2 kez de su ile en ufak bir plastik kokusu hissetmedim markasız ürünleri bedava verseler kullanmam artık zaten fiyatlar çok pahalı değil. 90 yerine 200-250 verip kaliteli bir şey almak daha mantıklı. Hem sağlık hem de dayanıklılık açısından kesinlikle fark var arada

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • FZT01 F kullanıcısına yanıt
    ben vatanın indiriminden bu ürünü 160 tl ye almıştım. https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_electrolux-ekf3300-filtre-kahve-makinesi-1168576.html?rbtc=%7C%7C%7C%7Cp%7C%7C&gclid=CjwKCAiA1fnxBRBBEiwAVUouUjdH4FcGuNJ7I_Q68LoBuonLEi4x72vViqquy7ZqfseQ6h74nuHApRoCAzYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#yorumlar-
    bu da plastijk. ama koku falan gelmiyor. kağıt filtre olması benim açımdan daha iyi. kahve olrak da bunu öneririm fiyat olarak iyihttps://www.hepsiburada.com/filtre-kahveler-c-60005099

• Mark Selby kullanıcısına yanıt
    Philips çok pahalanmış şu an,metal herhalde

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    hocam içtiğim en kötü filtre kahve jacobsunkiydi

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Bu makinede altta ısıtma olmadığı için soğuk demleme dedikleri olay oluyor. Aslında soğuk demleme diye bir olay olamaz. Buharlaşan su yukarıya çıkıp tekar sıvı hale geliyor. Isıtma olmadığı için fincana döküldüğü andan itibaren soğumaya başlıyor. Olay bundan ibaret.
    Ben 4-5 yıl önce kahve makinesi almıştım, o zamanlar 80-90 tl gibi bir fiyata braun almıştım. Şahsi fikrim, alınacaksa kaliteli bir marka alınmalı.
    Çalışma mantığına gelirsek, yukarıda çok konuşulduğu için yazayım istedim. Öncelikle kağıt filtre daha berrak ve güzel bir kahve elde etmek için gerekli. Yıkanabilir filtreye sahip olanlarda filtreyi yıkamayı unutursanız, sonrasında tıkaanma olabilir. Bir de filtrenin derecesi ile kullandığınız kahvenin çekimi uyumlu olmalı. Kahve daha küçük derecede çekilmişse, filtre yine işe yaramaz, vs,vs.
    Isıtma olayına gelirsek, bendeki makinede şöyle bir sistem vardı (A101'de şuan satılanda da aynı özellik var zannedersem) demliğin oturduğu yerde ısıtma var. Dolayısıyla çalıştırmaya başladığınız andan itibaren alttan ısıtmaya başlıyor. Su bittiğinde de yine ısıtmaya devam ediyor. Bu olay gerçekten kahveyi sıcak tutuyor. Isıtma işi su bittikten yarım saat sonraya kadar sürüyor. Eğer kapatmazsanız yarım saat sonra düğme açık olsa bile kendisi ısıtmayı kapatıyor.
    Ben başka bir yere ikinci bir makine alır mıyım diye düşündüm, o yüzden takip ediyorum ama sanırım alırsam daha bilindik bir marka alacağım. Yukarıda yazdığım özellikler gereksiz gibi gelebilir ama konforu çok arttırıyor. Kahve demlendi mi diye başında beklemiyorsun. Yarım saate kadar tam sıcak kahve veriyor. Unutursan kandisi kapatıyor. Kullanılmış kahveyi çöpe atmayı unutursan zaten filtrenin içinde yar alıyor ve suyu çıkmış oluyor. Aklına geldiği zaman çöpe at. Bu özelliklerin çoğu A101'de satılanda da vardır belki. Kullanım kılavuzunda yazmışlardır ne kadar özelliği varsa. Ya da yukarıda anlattığım şekilde deneyebilirsiniz (örneğin yarım saat ya da belli bir süre sonra kendini kapatıyor mu).

• quote:

Orijinalden alıntı: ruşenamcanınoğlusedat

hocam içtiğim en kötü filtre kahve jacobsunkiydi
    Jacobs kötü değil. Sadece yumuşak icimli

• quote:

Orijinalden alıntı: gadget46

Bu makinede altta ısıtma olmadığı için soğuk demleme dedikleri olay oluyor. Aslında soğuk demleme diye bir olay olamaz. Buharlaşan su yukarıya çıkıp tekar sıvı hale geliyor. Isıtma olmadığı için fincana döküldüğü andan itibaren soğumaya başlıyor. Olay bundan ibaret.
    Ben 4-5 yıl önce kahve makinesi almıştım, o zamanlar 80-90 tl gibi bir fiyata braun almıştım. Şahsi fikrim, alınacaksa kaliteli bir marka alınmalı.
    Çalışma mantığına gelirsek, yukarıda çok konuşulduğu için yazayım istedim. Öncelikle kağıt filtre daha berrak ve güzel bir kahve elde etmek için gerekli. Yıkanabilir filtreye sahip olanlarda filtreyi yıkamayı unutursanız, sonrasında tıkaanma olabilir. Bir de filtrenin derecesi ile kullandığınız kahvenin çekimi uyumlu olmalı. Kahve daha küçük derecede çekilmişse, filtre yine işe yaramaz, vs,vs.
    Isıtma olayına gelirsek, bendeki makinede şöyle bir sistem vardı (A101'de şuan satılanda da aynı özellik var zannedersem) demliğin oturduğu yerde ısıtma var. Dolayısıyla çalıştırmaya başladığınız andan itibaren alttan ısıtmaya başlıyor. Su bittiğinde de yine ısıtmaya devam ediyor. Bu olay gerçekten kahveyi sıcak tutuyor. Isıtma işi su bittikten yarım saat sonraya kadar sürüyor. Eğer kapatmazsanız yarım saat sonra düğme açık olsa bile kendisi ısıtmayı kapatıyor.
    Ben başka bir yere ikinci bir makine alır mıyım diye düşündüm, o yüzden takip ediyorum ama sanırım alırsam daha bilindik bir marka alacağım. Yukarıda yazdığım özellikler gereksiz gibi gelebilir ama konforu çok arttırıyor. Kahve demlendi mi diye başında beklemiyorsun. Yarım saate kadar tam sıcak kahve veriyor. Unutursan kandisi kapatıyor. Kullanılmış kahveyi çöpe atmayı unutursan zaten filtrenin içinde yar alıyor ve suyu çıkmış oluyor. Aklına geldiği zaman çöpe at. Bu özelliklerin çoğu A101'de satılanda da vardır belki. Kullanım kılavuzunda yazmışlardır ne kadar özelliği varsa. Ya da yukarıda anlattığım şekilde deneyebilirsiniz (örneğin yarım saat ya da belli bir süre sonra kendini kapatıyor mu).
    Alt tabla isitmali. Ama demleme bittikten yarim saat sonra kendisini kapatiyor mu onu denemedim.

Edit:
    Demleme bittikten sonra acik birakmak cihaza zarar vermiyor. Alt tabla demlikteki kahveyi sicak tutmaya devam ediyor. Bu husus kullanim klavuzundada belirtilmis zaten. Belli bir sure sonra kapanip kapanmadigini bilmiyorum, ama kitabinda bununla ilgili birsey yazmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayF -- 15 Şubat 2020; 2:23:25 >

• Eğer bireysel kullanıyorsanız bunun yerine frenchpress çok daha güzel kahve yapar. Kahve demkelem dediğin şey üzerine su cekip bekletmek
  • Su ile denememde Bı fincan kadar demliğe su akıtıyor, sonra kalıyor öylece

• Burda kalıyor su
    A101 Filtre kahve makinesi 6 Şubat 90 TL

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.