Şimdi Ara

A101deki parfümler orjinal mi? (Armaf Club de Nuit Intense Man)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • A101'in internet sitesinde Armaf Club De Nuit Intense EDT satıldığını gördüm; "Büyük firmadır, sahte ürün satmaz herhalde" diye düşünmek istiyorum, ama kesin bir kanıya da varamadım. Sizin tecrübeniz nedir? Başarılı bir Aventus klonu olarak bu fiyata (eğer orjinalse) alınır gibime geliyor. Orjinalliğini nasıl teyid edebilirim acaba? Armaf'ın resmi sitesindeki BAE fiyatı 145 Dinar, yani 1101 TL. Daha bunun uluslararası nakliyesi var, vergisi var, satıcı kâr payı var; bu fiyata orjinal satabileceklerini pek aklım almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 17 Ekim 2023; 14:54:54 >

• EDT parfümler zaten EDP kadar da iyi değil, kalıcılık ve yayılım anlamın da, o yüzden doğruluk payı var.
  • Yokizm58 kullanıcısına yanıt

Haklısınız, Armaf'ın, EDP EDT ayrımına pek dikkat etmemişim. Düz 105 ml EDT 145 Dinar, 150 ml Pure Parfum 250 Dinar, 200ml EDP 275 Dinar, Limited Edition 105 ml EDP 350 Dinar. Çok garip bir fiyatlandırması var. "Pure Parfum" dediği gerçekten %100 esans mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 19 Ekim 2023; 16:59:5 >
  • hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum hocam, daha doğrusu bilemiyorum.

Onu araştırmamız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yokizm58

Sanmıyorum hocam, daha doğrusu bilemiyorum.

Onu araştırmamız lazım.
    robb report
    The Levels of Fragrance, Explained: From Eau de Cologne to Pure Perfume
    https://robbreport.com/style/grooming/levels-of-fragrance-explained-1234694853/

Eau de cologne: %2 ile %4 arası parfüm yağı içeriyor.

Eau de toilette: %5 ile %15 arası parfüm yağı içeriyor.

Eau de parfum: %15 ile %20 arası parfüm yağı içeriyor.

Extrait de parfum, pure parfum: %20, %30 hatta bazen %40 parfüm yağı içeriyor.

Perfume oil: Parfüm yağı ile kokusuz yağın harmanı, ciltte daha uzun kalıcılık sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 19 Ekim 2023; 17:8:26 >

• Hocam bunun "Limited edition" olanı var her açıdan çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Şu saatten sonra Club De Nuit alacaksanız mutlaka Limited Edition olanını araştırın, fragrantica'da yorumları okuyun. A101 veya başka bir yer farketmez gelen ürünün üzerinde mutlaka TR ithalatçı etiketi olmalı. Üst/alt veya arkasında olur, jelatinin üzerine yapıştırıyorlar. Örnek "MM kozmetik tarafından ithal edilmiştir" veya "Loreal Türkiye tarafından ithal edilmiştir". Etiketi kontrol edin. Eğer hem etiket yok hem de yanında yapıştırma barkod varsa o parfüm sahtedir. Etiket varsa orjinaldir. Limited edition'u Instagram'da Essen kozmetik,Nokta Kozmetik gibi yerlere sorup fiyat alabilirsiniz

• ekostros kullanıcısına yanıt

Hocam siparişi verdim bile; Armaf'ın kendi BAE sitesinden sezon sonu indiriminden CDNIM'in düz EDT versiyonunu sipariş verdim. Youtube incelemelerinde bu versiyonun da iyi olduğu, ama Limited Edition'un daha da iyi olduğu söyleniyor. Afnan Not Only Intense de CDNIM Limited Edition'ın rakibi, o da çok iyiymiş. Ama tabii bu özel versiyonların fiyatı normal versiyonun 2 katından fazla. Yalnız bunların elime geçmesi aylar sürebilir, çünkü akrabayla gelecek.

Aldıklarımın listesi şöyle:

1. CLUB DE NUIT INTENSE MAN EDT 105ml (105 Dirhem)
    2. PRIDE OF ARMAF 2 PCs GIFT SET EDP + DEODORANT (110 Dirhem)
    3. SHADES WOOD MAN (90 Dirhem)
    4. ARMAF CRAZE MAN PARFUM (70 Dirhem)
    5. TRES NUIT MAN 2PC GIFT SET (90 Dirhem)

Şü üçünü de alışverişte hediye verdiler:

1. NICHE BLACK ONYX PERFUME BODY SPRAY
    2. NICHE BLACK GOLD PERFUME BODY SPRAY
    3. NICHE OUD PERFUME BODY SPRAY

Hepsi vergiler dahil 488,25 Dirhem, yani 3729 TL. CDNIM EDT 802 TL'ye geliyor, A101'de 1149 TL. Türkiye'de BAE klon parfümlerin pek azı bulunuyor, onlarda da çok aşırı fiyat farkı var. Dubai'ye indirimli uçak bileti alıp bir bavulu parfümle doldurup günübirlik gidip gelsen Türkiye'den almaktan daha ucuza gelme ihtimali var. Tabii gümrüğe takılıp da kol gibi vergiler ödetmezlerse. Yılbaşı/Noel indirimleri bir gelsin, bir şeyler daha alma plânlarım var. Mutlaka alın dediğiniz klon parfüm varsa önerilere açığım. Hadi hayırlısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 24 Ekim 2023; 13:54:4 >

Çok iyi fiyata almışsınız. CDNIM edt'yi ben de kullandım bir dönem, güzel kokuydu ve ara sıra övgü de alıyordu. Tres Nuit'i de youtuber'ların videolarında ara ara görüyordum o da övgü alan bir koku diğerleri hakkında hiç fikrim yok. Afnan markasında da çok başarılı klonlar var. BAE'den parfüm getirtme şansınız varken Afnan markasının kokularına da bir göz atın. Siz bu arada benim yazdığım sayfaları bir yere not edin Boyner/Sephora/Sevil gibi mağazalara kıyasla çok daha düşük ücretlerde orjinal parfümler bulabilirsiniz. Limited editon olanı geçen günlerde Essen kozmetikte görmüştüm ama fiyatı hakkında bilgim yok

Hocam Türkiye'de güvenip de yabancı marka parfüm alamıyorum, sahte çıkma ihtimali çok yüksek. Çinliler BAE klonlarının bile çakmasını yapıyormuş.

Benim kokuların orjinalleri şunlarmış:

1. ARMAF TRES NUIT MAN 2PC GIFT SET
    2. ARMAF THE PRIDE OF ARMAF MAN 2PC GIFT SET
    3. ARMAF SHADES WOOD MAN
    4. ARMAF CRAZE MAN PARFUM
    5. ARMAF CLUB DE NUIT INTENSE MAN 105ml EDT
    6. ARMAF NICHE BLACK ONYX perfume body spray (FREE)
    7. ARMAF NICHE BLACK GOLD perfume body spray (FREE)
    8. ARMAF NICHE OUD perfume body spray (FREE)

1. Creed Green Irish Tweed
    2. Dior Sauvage EDT
    3. By Killian's Rose Oud
    4. Parfums De Marly Pegasus
    5. Creed Aventus
    6. Yves Saint Laurent Rive Gauche
    7. Tom Ford Black Orchid
    8. Serge Lutens Ambre Sultan

Afnan'dan almayı planladıklarım:

Afnan 9PM

Afnan Turathi Brown Homme

Afnan Turathi Blue

Afnan Supremacy Not Only Intense

Afnan Supremacy In Oud (kesin karar vermedim)

Lattafa'dan almayı planladıklarım: (Armaf/Afnan gibi diğer klon markalara göre nispeten ucuz)

Lattafa Asad

Lattafa Khamrah

Lattafa Ameer Al Oudh – Intense

Lattafa Badee al Oud

Lattafa Najdia

Lattafa Fakhar Black

Tabii hepsi bütçeye bakıyor. İyi yılbaşı/Noel indirimleri olursa bir şeyler düşünebilirim.

• armaf guzel bi creed aventus klonu degil ki, guzel parfum bile degil ben de kullanmistim gaza gelip

bu arada edtt disaridan daha cok duyulur ama kaliciligi yani kendini koklama, ustunde durma diyelim edpden daha kisa surer, edp tene daha yakin durur ama daha kalicidir

• Şikâyetvar'daki yorumları okuyup o fiyatlara orjinal parfüm satılamayacağı kanısına vardım. Müşteri Hizmetleri'yle telefonda konuştuğunuzda "Parfümlerimiz %100 orjinaldir, Resmi İthalatçı etiketi vardır" diyorlar, ama Türkiye'de onun da sahtesini yaparlar; İthalatçı bile kendisi sahte parfüm satıyor olabilir. Bile bile riske girmeyin derim.

www.sikayetvar.com
    A101 Parfüm Şikayetleri - Şikayetvar
    https://www.sikayetvar.com/a101/parfum

Kardeşim merhaba. Ne yaptın ürünler geldi mi? Bende almak istiyorum ama nasıl yapacağım bilemiyorum. Aldığın yerin linkini bırakabilir misin buraya ? Tabi problem yaşamadıysan.

• theorkunn T kullanıcısına yanıt

Akraba Dubai'den kendi alıp getireceği için ben hiç karışmadım. Söylediğim parfümleri almış, orada dolapta torbada duruyordur. Artık akraba Türkiye'ye ne zaman gelirse o zaman gelir. Buradaki A101'den filan almadım. Akraba da Armaf'ın resmi sitesinden sipariş geçti; çünkü her şeyin sahtesi var maalesef. Uçakla gelirken de el çantasında filan 100ml, bavulda bagajda 600ml parfümü vergisiz getirme limiti varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 23 Aralık 2023; 21:41:4 >

Hocam şikayetvar'ın Sephora / Boyner / Sevil bölümleri de sahte parfüm şikayetleri ile dolu. A101'in sattığı ürünleri hiç görmediğim ve bilmediğim için bilemiyorum açıkçası ben gıda marketinden parfüm almam ama bu mevzu dışında orjinal parfümü sahte sanarak şikayet eden de çok fazla insan var. Parfüm satın alan insanların büyük bölümü aldıkları parfüm hakkında bilgili değiller. Notalarını bilmezler, notaların ne kadar kalıcı olabileceğini bilmezler, reformule durumunu bilmezler sadece gider bir parfüm alır ve sıktığında 24 saat üzerinde kalmasını bekler. Beklediği şey olmayınca da "sahte olduğunu düşünüyorum" diye hemen şikayet eder. Geçen gün Trendyol'daki resmi Armani mağazasının sattığı ürünlerdeki yorumlara bakıyordum. Adamın biri üzerindeki ithalatçı etiketini fotoğrafını çekip yorumlara eklemiş ve şunu yazmış "Armani parfüm aldım yanında loreal etiketi var sahte parfüm" diyip 1 yıldız basmış. Oysa ki Armani parfümlerin ithalatçısı Loreal Türkiye.

Sephora / Boyner / Sevil de sahte parfüm olmaz ama çok nadir olarak bu mağazalardaki çalışanlar hırsızlık yapabiliyor, yanında getirdiği sahte parfüm ile mağazadaki orjinalini değiştiriyor. O sahte parfüm de illa ki birine gidiyor. Bu çok nadir yaşanan olaylar tabi.

Facebook'ta parfüm grupları var, orada koleksiyonerler, uzmanlar var nereden parfüm alınır nereden alınmaz konuşuluyor ara sıra. Büyük zincir mağazalar dışında güvenilir 3-4 mağaza ve birkaç tane instagram satıcısı var zaten çoğu kişi bu bahsi geçen yerlerden alıyor.

• Tam aradığım konu. Versace parfum arıyorum, piyasada 200ml şişesi 4700 tl. A101 sitesinde 3000 tl yazıyor. Orjinal mi bilemiyorum ?

• hDundar kullanıcısına yanıt

2-3 ay önce A101'de 1999 TL'ydi, sipariş verip sonra Şikâyetvar'daki yorumları okuyunca vazgeçtim; kapıda teslim almadım, direkt iade gitti. Jelatinini açsan bile iade almıyor A101.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 8 Ocak 2024; 16:40:10 >
  • hDundar kullanıcısına yanıt

İnstagram Nokta kozmetik, essen kozmetik, pitane parfüm sayfalarına sorun. Uygun fiyata orjinal alabilirsin

Essen'in orjinal satıyor olma ihtimali çok çok düşük. Aşırı sayıda ve şüphe çekecek kadar düşük fiyata orjinal tester olduğunu iddia ettiği ürünler satıyor. Arada kutulu ürünler de var. Yani örneğin bir insan yüzlerce kutusu açılmamış orjinal testerı nereden nasıl bulur? Bulup da dörtte bir fiyatına niye satar? Kesinlikle mantık dışı; hele Türkiye gibi indirim duyulduğu anda dükkânın önünde geceden kamp kurulan bir ülkede. Bu fiyatlara orjinal satsa o dükkânın al-satçılar ve DH ölücüleri tarafından çoktan yağmalanmış olması lazımdı. Millet bir şey biliyor ki adamın malı bir türlü bitmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 9 Ocak 2024; 13:33:11 >

4 defa alışverişim oldu Essen'de hepsi orjinaldi hatta en son JPG elixir aldım, Sephora Türkiye'de satışa çıktığı gün Essen'e geldi 2 adet tester ve o sırada bu parfümün piyasada sahteleri yoktu hatta hala yok arayın tarayın sahte JPG elixir satan bir yer bulamassın. Elimde essen'den alınma parfümün (ıssey miyake intense) boyner'den alınmış olanı da var aynı. Birkaç sene önce İstanbul parfüm koleksiyonerleri sayfası admin'leri de özellikle ürünlerin orjinal olup olmadığını görmek için Essen'e gittiler çünkü sayfada sahte parfümcüleri önermek yasak, tester parfüm satışı kafa karıştırıcı olsa da satılan parfümlere "sahte" diyemediler. Bu arada parfümler 4'te 1 fiyatı değil. 500-600 TL'ye ve 3 al 2 ödeci satan sahtecilerle karıştırmayalım hocam, sahte parfümü bırak kokusunu şişeye baktığın an zaten sahte olduğunu anlarsın. Piyasada "tester" adıyla sahte parfüm satan tonlarca yer var. Boyner/Sevil/Sephora'da 30 dolar etiketli parfümlere 2500-3000 TL çekildiği için "bu kadar ucuza orjinal parfüm mü olur" diyebilirsiniz. İstanbuldaysanız mağazalarına gidin bir deneyin öyle karar verin bence.

• Bu parfümün (armaf club de nuit intense) muadilini yapmışlar.
    Sansiro E-184 ben kullanmaktayım. Merak ettiğinizi sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xhacker09x -- 26 Ocak 2024; 21:58:21 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.