Şimdi Ara

A.Ü. Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.663
Cevap
12
Favori
249.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ordulumusa52

quote:

Orijinalden alıntı: _illegal_

Sözünüzü balla kesiyorum. Ben ygs'ye aöf felsefe okuma amaçlı girmiştim. Normal lisans bitirdim. Aöf felsefedeki tek amacım felsefe konusunda bilgi sahibi olmak ama birçok insan hiçbir şey öğrenilmediğini okunacak iki felsefe kitabının daha çok şey katacağını söylüyor? Ben aöf felsefenin ham bilgi dışında bir katkısı olmadığını tahmin edebiliyorum; diğer yandan bu ham bilgiye de ihtiyacım var. Bu bölümde okuyanların bilgisine çok ihtiyacım var. Epikür, stoacılık, descartes, ilkçağ felsefeleri, kant'ın kategorileri vs. bu konularda bilgi sahibi oldunuz mu? Ona göre yazacağım; zira 200 lira harç az değil. Bir de sadece felsefe değil bir sürü felsefe dışı ders de var, sınavları falan da git gel iş sonuçta. Buna değer mi? Dediğim gibi diplomaya ihtiyacım yok.

Öncelikle Merhaba. Ben de sizin gibi bu bölümü bir şey olmak için değil bir şeyler öğrenebilmek için okuyorum. Şu an da son sınıfım. Kitaplar konulara tamamen yüzeysel yaklaşıyor ama bir Sokrates ya dabir Platon konusunda hiç bir bilgi sahibi olmayan insanlar için yeterince bilgi var. Konulara derinlemesine inmemesi bence iyi bir şey örneğin Aristo'nun Metafiziğine 2 sayfa ayrılmış. Ama siz bununla yetinmeyip, Aristo'nun "Metafizik" kitabını alıp okuyarak daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Size Tavsiyem felsefeye alakanız ve ilginiz varsa Macit Gökberg'in "Felsefe Tarihi" kitabını alıp okumanız. Antil Çağ'dan bugüne felsefe yolculuğunda sıkmadan okunacak bir kitap.

Alıntıları Göster
    Şu bölümü hobi olarak ikinci üniversite şeklinde okuyanlar var ya inşallah o ilerde meslek sahibi olup para kazanmak için canla başla bitirdiğiniz ilk ve ana bölümlerede millet "hobi" niyeti ile yazılır okurda anlarsınız ben ve benim gibi felsefeyi bir meslek edinme amaçlı okuyanların ne sıkıntı çektiğini

Geldiğimiz şu hale ve tabloya gerçekten üzülüyorum

Milletin hobi olarak okuyacağı kadar ALÇAK bir bölüm haline gelmiş felsefe yazık , çok yazık ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kassablanka -- 18 Ağustos 2015; 22:51:03 >

• kassablanka K kullanıcısına yanıt
    İkinci üniversite olarak kaydımı bu sene yaptıracağım. 9 Eylül'ü bekliyorum. Bir bölümün hobi olarak okunacağını düşünmüyorum. Bana çok şeyler katacağını düşünüyorum. Bunu meslek olarak yapmak amacım değil tabiiki ama felsefe bana göre her nereye yönelmiş (sayısal, sözel vb) olsan da bir Türkçe dersi gibi herkesin görmesi gerekli bir temel olarak verilmeli.

Değişmiş olabilir ama mesela ülkemizde Fizik bölümünü okuyan ve bitiren arkadaşım Rusya'ya doktorasını yapmaya gittiğinde Felsefe almamışsın bizim burada Fizik vb. bölümleri okuyanlar felsefe alır diye Rusça Felsefe aldırtmışlardı. Sadece 1 senesini eksik dersleri tamamlamak için harcadı denilebilir.

Adamların bir bildiği var ki felsefe öğretiyorlar ve zorunlu tutuyorlar bizde ise bu sadece sözel bölüm okuyan bazı bölümlerin işi deyip geçiliyor.

Bahsettiğin durum Türkiye şartlarında sadece bölüm olarak tanımlı tüm programlar için geçerli. Yani sadece fizik, kimya, sosyoloji vb. gibi. Çünkü, iş piyasası olarak bunların henüz değeri anlaşılamamıştır. Mühendislik fakültesinden mezun bir mühendis bile iş piyasasına atıldığında mühendislik değil çoğu yerde çobanlık yapmaktadır. Gerçek anlamda mühendislik yapanların sayısı azdır.

Dolayısı ile felsefe bölümünü tercih etmiş olanların Türkiye şartlarına göre bir değil bin kez düşünmeleri gerekir ki sonradan üzülmesinler. Yoksa bu bölüm onlarca alçak ve hobi olarak okunan hale gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: emarti

İkinci üniversite olarak kaydımı bu sene yaptıracağım. 9 Eylül'ü bekliyorum. Bir bölümün hobi olarak okunacağını düşünmüyorum. Bana çok şeyler katacağını düşünüyorum. Bunu meslek olarak yapmak amacım değil tabiiki ama felsefe bana göre her nereye yönelmiş (sayısal, sözel vb) olsan da bir Türkçe dersi gibi herkesin görmesi gerekli bir temel olarak verilmeli.

Değişmiş olabilir ama mesela ülkemizde Fizik bölümünü okuyan ve bitiren arkadaşım Rusya'ya doktorasını yapmaya gittiğinde Felsefe almamışsın bizim burada Fizik vb. bölümleri okuyanlar felsefe alır diye Rusça Felsefe aldırtmışlardı. Sadece 1 senesini eksik dersleri tamamlamak için harcadı denilebilir.

Adamların bir bildiği var ki felsefe öğretiyorlar ve zorunlu tutuyorlar bizde ise bu sadece sözel bölüm okuyan bazı bölümlerin işi deyip geçiliyor.

Bahsettiğin durum Türkiye şartlarında sadece bölüm olarak tanımlı tüm programlar için geçerli. Yani sadece fizik, kimya, sosyoloji vb. gibi. Çünkü, iş piyasası olarak bunların henüz değeri anlaşılamamıştır. Mühendislik fakültesinden mezun bir mühendis bile iş piyasasına atıldığında mühendislik değil çoğu yerde çobanlık yapmaktadır. Gerçek anlamda mühendislik yapanların sayısı azdır.

Dolayısı ile felsefe bölümünü tercih etmiş olanların Türkiye şartlarına göre bir değil bin kez düşünmeleri gerekir ki sonradan üzülmesinler. Yoksa bu bölüm onlarca alçak ve hobi olarak okunan hale gelebilir.
    kimlik kartlarının arkasına yıl yapıştırıyorlardı kalktı mı o?

• quote:

Orijinalden alıntı: Potato_GLaDOS

kimlik kartlarının arkasına yıl yapıştırıyorlardı kalktı mı o?

Alıntıları Göster
    bende geçici kart yazan kağıt var onunla sıva girilemiyor mu?
  • Felsefe 1. Dönem 2. Yarıyıl hazırlık kitabı tavsiyesi verecek olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: secilburgaz

Felsefe 1. Dönem 2. Yarıyıl hazırlık kitabı tavsiyesi verecek olan var mı
    Arkadaşlar ben de AÖF Felsefe'ye kaydolmayı düşünüyorum. Tavsiye ediyor musunuz? Zor mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalperest44

Arkadaşlar ben de AÖF Felsefe'ye kaydolmayı düşünüyorum. Tavsiye ediyor musunuz? Zor mudur?

Alıntıları Göster
    Eğer kitapları okuyup içerisindeki bilgileri sindirmeye çalışırsan sende muhakkak düşünsel bazda değişiklikler oluşturur. Bu anlamda yeni mezun olarak tavsiye ediyorum. Ha sadece sınavları geçeyim kaygısı taşıyıp kitapları okumadan çıkmış sorulara çalışırsan tavsiye etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stirkof

Eğer kitapları okuyup içerisindeki bilgileri sindirmeye çalışırsan sende muhakkak düşünsel bazda değişiklikler oluşturur. Bu anlamda yeni mezun olarak tavsiye ediyorum. Ha sadece sınavları geçeyim kaygısı taşıyıp kitapları okumadan çıkmış sorulara çalışırsan tavsiye etmem.

Alıntıları Göster
    Bende bu sene kaydımı yaptırdım.Bu 4.üniversitem olacak.Okumayı seviyorum.Kitapları aldım ve çok hoşuma gitti.Güzel ve açıklayıcı bir biçimde anlatılmış konular.Bu bölümü meslek anlamında değil de felsefeye olan merakım yüzünden yazdım.Lisede hep felsefe okumak isterdim.Okumak bu yıla nasip oldu.İlkçağ felsefesi bitti şu an psikoloji dersine bakıyorum.İyi ki de yazmışım bu bölümü

• Merhaba arkadaşlar. Kamuda çalışan bir Makine Mühendisi olarak bu sene 2. Üni olarak Felsefeye başvuracağım. Son 1-1,5 yıldır felsefeye merak saldım ve baya okuyorum. Bari dedim, başvurup sistematik şekilde öğrenip, diplomamı da alırım.

Yani evet hobi olarak başvuracağım. Yukarıdaki arkadaşın buna atarlanmasını da anlayamadım. Sonuçta ne kontenjanını etkiliyoruz, ne de işe girmesinde yada atanmasında rakibiyiz. Madem ki bu kadar üzülecekti, gayret edip para eden bir bölüm yazsaydı. Herneyse...

Umarım konu kısa süre içinde tekrar canlanır.
  • Ayrıca birkaç sorum olacak.

sınıfı geçme yada kalma neye göre oluyor?

Sınavlarda not sistemi nasıl? Geçme notu kaç? Çan eğrisi var mı?

Harçlar ne kadar?

Bunlarla ilgili bilgi alacağım link vs varsa alabilirim.
  • Konu ölmemiştir inşallah bayağı faydalı yorumlar ve fikirler var. Bu sene aöf den kayıt olmayı düşünüyorum hem merakım hem de okuma alışkanlığım yüksek. Okuyup bitirenler veya yeni kayıt olanları tekrar bu konuya davet ediyorum görüşleriniz benim için önemli
  • Açıköğretimin felsefe bölümüne yaptığı intibak adaletsizliği:

Arkadaşlar düşünün 3 yıldır felsefe okuyorsunuz hakkını vererek çalıştınız alttan hiç ders bırakmadan 4. sınıfa geldiniz. 3. sınıfın sonunda 4. sınıf derslerine baktığınızda 7'şer dersten sorumlu olduğunuzu gördünüz ve sayfayı kapatıp tatilin tadını çıkarmaya başladınız. Tatil bitti kayıt zamanı geldi bir de baktınız ki sorumlu olduğunuz fazladan 2 ders daha var. Mezun olmak için 14 değil artık 16 dersten sorumlusunuz...
    Bu da ne demek diye biraz araştırdığınızda ders intibakı yapıldığını öğrendiniz. Başarılı şekilde vermiş olduğunuz 16 kredilik 4 dersinizin kaldırıldığını bunun yerine ''yeni'' ibaresiyle 16 kredilik farklı 4 ders eklendiğini gördünüz. İntibak kılavuzunu incelemeye başladınız.

https://www.anadolu.edu.tr/uploads/anadolu/files/aof_kilavuz/5b9b9b4d8dba4.pdf

Bölümünüze eklenen derslerin ''yeni ders'' olarak değerlendirildiğini görüp sizi ilgilendiren maddeyi buldunuz:

VI. YENİ DERS
    1) Öğrencinin Ders İntibak Tablosunda “Yeni Durum” sütununda yer alan “yeni” dersin okutulacağı yarıyıldaki derslerin en az birinden son harf notu DD ve üzeri ise; intibakı yapılan dersten sorumlu tutulmaması ve bu derse “SD (Sorumlu Değil)” harf notu verilmesi,
    Not: İlgili programlara “yeni ders” olarak konulan ve diğer programlardaki AKTS kredisinde farklı olarak okutulacak dersler, Ders İntibak Tablosunda “Ek Bilgi” sütununda (*) işaretiyle gösterilmiştir.

7 ve 8. dönemlerden daha yeni ders alacağınız ve bu dönemlerden DD ve üzeri notunuz bulunmadığı için bu dönemlere eklenen yeni derslerden sorumlu tutulduğunuzu anladınız. Tabi bu yeni ders yükünün anlamsız olduğunu durumun adaletsiz olduğunu düşünüp araştırmaya devam ettiniz.

Konuyla ilgili videoları izlemeye başladınız https://www.facebook.com/AOFAnadolum/videos/253504175348740/

Videonun 20 dakikasında bazı öğrencilerin ders dönem değişiklikleri intibakı ile vermeleri gereken derslerden muaf tutulup mezun duruma gelebileceklerinden bahsedildiğini izlediniz.

Yani birileri bu intibak ile vermeleri-veremedikleri derslerden muaf sayılıp mezun olurken siz kaldırılan tüm dersleri başarılı şekilde geçmiş olmanıza rağmen bu derslerin yerine getirilen derslerden sorumlu tutuluyorsunuz. Sanırım buradaki adaletsizliği görmek içi filozof olmaya gerek yok.

4-5 gündür yaşadığım mağduriyetin giderilmesi için uğraşıyorum.

Kaldırılan tüm dersleri geçtim neden yeni derslerden sorumlu tutuluyorum diye soruyorum. Kılavuzda öyle yazıyor, kılavuzu oku diyorlar...

Birilerinin almaları gereken dersleri muaf sayarak haksız yere mezun ederken bana neden yeni ders yükleri ekliyorsunuz diye soruyorum. Kılavuzda öyle yazıyor, kılavuzu oku diyorlar.

Ben yeni almam gereken dersler ile 250 kredinin üzerine çıkıp mezuniyet hakkı kazanırken yaptığınız intibak sonucunda verdiğiniz muafiyetlerle birileri sınır olarak koydunuz 240 kredinin bile altında kredilerle mezun olacak beni neden maddi ve manevi mağdur ediyorsunuz diye soruyorum. Kılavuzda öyle yazıyor, kılavuzu oku diyorlar.

En son yapmış olduğunuz kılavuzda eksiklikler var ben bu durumda mağdur oluyorum dedim bakalım ne diyecekler...

Arkadaşlar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Felsefe Bölümü'nün son durumu bu şekilde bilginiz olsun.

Merak edenler için yazışmalarımı ekliyorum:

1. Mesajım

Felsefe bölümü son sınıf öğrencisiyim. Geçtiğimiz dönemlerde haftalarca çalışıp zorla geçtiğim dersler kaldırılmış ve bunların yerine yeni dersler eklenmiş. Bu yıl toplamda sorumlu 14 dersim olması gerekirken 16 dersim var. Ayrıca 3. ve 4. dönemlere de birer yeni ders eklenmiş. Öğrencilerinizi neden mağdur ediyorsunuz? Haftalarca çalışıp gerçtiğim 4 dersi bir anda kaldırıp hiçe saymak benim emeğime saygısızlıktır hatta bu derslerden bazılarını iki dönem üst üste aldım... Vermiş olduğum dersleri hiçe sayıp beni yeni derslerden nasıl sorumlu tutabiliyorsunuz, bu dersler bu bölüme uygun değildi ise bu güne kadar neden bu dersleri okuttunuz, bu nasıl bir adalet? Önümüzdeki iki dönem yedişer ders almam gerekirken bugün sekizer ders almam gerekiyor. Emeğe saygınız hiç yok kaldırdığınız dersleri almamış ya da verememiş öğrenciler bu durumdan pek mağdur olmaz iken emek verip çalışan başarılı öğrencileri neden mağdur ediyorsunuz? Bu yaptım oldu mantığı nasıl bir mantıktır? Videolarda bahsettiğiniz dersi almamış, verememiş öğrencilerin ders dönem değişikliği sebebiyle mezun olabileceklerinden bahsetmek ne demektir? Kimin için yapıyorsunuz bu değişikliği... Birileri vermesi gereken dersi vermediği halde mezun olabiliyorken birilerinin sırtına yeni ders yükleri neden bindiriyorsunuz? Gerçekten de bu nasıl bir adalet? Ben de on beş yıllık eğitimciyim böyle eğitim olmaz, bu adaletsizliğe sebep olan kişilere hakkımı helal etmiyorum...

Umarım bu hatadan bir an önce dönülür.

Sorularım:

1. Son sınıftayım alttan hiç dersim yok üçüncü ve dürdüncü döneme eklenen yeni derslerden sorumlu muyum? Bu dersleri seçmem durumumda üsten ders alamam diye biliyorum. Bölüm felsefe. Dersler : TÜRKİYE'NİN TOPLUMSAL YAPISI ve AİLE PSİKOLOJİSİ VE EĞİTİMİ.

2. Kaldırmış olduğunuz tüm dersleri bir sürü emek vererek geçmiştim bunların yerine getirmiş olduğunuz derslerden sorumlumuyum? Bu sene ilk defa 7 ve 8 dönemden ders alacağım. Bu iki döneme de birer ders eklenmiş. Bölümüm felsefe.

3. Son sınıfa gelmiş olmama rağmen neden böyle bir ders değişikliğine maruz kalıyorum?

4. Yeni dersleri neden silinen derslerin dönemlerine yerleştirmediniz? Ve bu dönemlerden dersi olmayanları neden bu değişikliğin dışında tutmadınız?

5. Vermesi gereken dersleri vermediği halde birilerini ders dönem değişikliği ile nasıl mezun edebiliyorsunuz?

6. Bu değişiklikleri neden ve kimin için yapıyorsunuz?

7. Bu değişikleri yaparken nasıl bir yasal dayanağınız var?

8. Öğrencilerinizin mağdur olmayacağı güncellemeler neden yapmıyorsunuz? Yapamıyor musunuz?

9. Öğrenciler sizin için ne kadar değerli?

Umarım durumu yanlış anlamışımdır ve hiçbir mağduriyetim yaktur???

İyi çalışmalar

2. mesajım

Felsefe son sınıf öğrencisiyim. Yapılan intibak ile

Kaldırılan dersler: 4 ders toplam 16 kredi

KLASİK SOSYOLOJİ TARİHİ ( Kaldırıldı ) CB ile geçtim
    ANTROPOLOJİ ( Kaldırıldı) CC notu ile geçtim
    GÜZEL SANATLAR ( Kaldırıldı ) CB notu ile geçtim
    BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ ( Kaldırıldı ) CC notu ile geçtim
    Yeni eklenen dersler: 4 ders toplam 16 kredi

KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM 8. dönem (Henüz almadı)
    TOPLUMSAL DEĞİŞME KURAMLARI 7. dönem (Henüz almadı)
    TÜRKİYE'NİN TOPLUMSAL YAPISI 3. dönem (SD-Muaf-Sorumlu değil)
    AİLE PSİKOLOJİSİ VE EĞİTİMİ 4. dönem (SD-Muaf-Sorumlu değil)
    4 ders kaldırılmış yerine 4 ders gelmiş ders sayıları aynı kredi toplamları aynı ama derslerin dönemlerinde farklılıklar var. KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM ,TOPLUMSAL DEĞİŞME KURAMLARI dersleri 7 ve 8. dönemlere eklenmiş.

Yukarıda belirttiğim gibi kaldırmış olduğunuz tüm dersleri vermiş bulunmaktayım. Bu dersleri vermiş olmama rağmen bu derslerin yerine gelen iki dersten neden sorumlu tutuluyorum?

Yazmış olduğunuz kılavuzu on defa okudum lütfen otomatik mesaj atmayın. Benim durumumla ilgili tam olarak bir açıklama yok. Durumuma kısmi yanıt verebilecek bir madde :

II. YARIYIL DEĞİŞİKLİĞİ (2) [YÖK Zorunlu Dersler Hariç – Lisans Programları] başlığı altında bulunan

''3) Öğrencinin kayıtlı olduğu programdaki intibakı yapılan dersin son harf notu “FF” ise ya da bu dersi hiç almamışsa ve öğrenci intibakı yapılan dersin yeni yarıyılındaki derslerin hiçbirinin son harf notu DD ve üzeri değil ise; intibakı yapılan dersten sorumlu tutulması,'' (Yanlış maddeyi kopyala yapıştır yapmışım ama diğeri de aynı bu konudan bahsediyor)

Bu maddeye göre yeni eklenen 3 ve 4. dönemdeki derslerden muaf olurken 7 ve 8 den sorumlu tutuluyorum. Ancak yazımın en başında da belirttiğim gibi kaldırılmış olan tüm dersleri vermiş bulunmaktayım yeni eklenen dersler ile mezuniyet kredi toplamım 250 krediyi buluyor. 240 kredi ile mezun olabileceğimiz söylenirken bana fazladan ders aldırıp beni maddi ve manevi mağdur ediyorsunuz. Yapılan intibak ile bazı öğrenciler 240'ın altındaki kredi toplamlarıyla mezuniyet hakkı kazanırken benim üzerime yeni ders yükü eklenmesi ne kadar adaletli bir durum?

Üç gündür kendime bir muhatap bulamadım sürekli tabloyu incelemem söyleniyor(Defalarca inceledim) benim sıkıntımı kimse anlamaya çalışmıyor lütfen durumumu iyice değerlendirip bana mantıklı bir yanıt verin.

Evet siz kaldırılan tüm dersleri vermişsiniz ama yeni eklediğimiz dersleri de almak zorundasınız mı(?) diyorsunuz bana?

Örnek bir durum:

Kamu yönetimi okuyup sadece İnsan Kaynakları Yönetimi ve Türk Vergi Sistemi dersleri kalan bir öğrenci yaptığınız intibak ile bu dersleri vermediği halde mezun konuma gelirken ben yaptığınız intibak ile fazladan iki ders daha okuyup mezuniyet hakkı kazanabiliyorum. Birilerine kıyak yaparken birilerini mağdur ediyorsunuz. Buradaki adaletsizliği size daha nasıl anlatabilirim? Bu sene ilk defa dördüncü sınıftan ders alacak felsefe öğrencilerini hesaba katmamışsınız artık bunu lütfen fark edin...

Mağduriyetimin giderilmemesi durumunda tüm yasal haklarımı kullanacağımdan, sizi şikayet edebileceğim her kuruma şikayet edeceğimden, yapmış olduğunuz bu mantıksızlığı her türlü sosyal medya platformunda dile getireceğimden emin olabilirsiniz. İyi çalışmalar.

3. mesajım

Yapılan intibaktan mağdur oldum. İntibak kılavuzu mağduriyetimi gidermiyor. Kaldırılan 16 kredilik 4 dersi cc ve üstü notlarla vermiş olmama rağmen ''yeni'' gelen 16 kredilik 4 dersin 2 tanesinden sorumlu tutuluyorum. Kılavuzda; kaldırılan tüm derslerden başarılı olan, alttan hiç dersi olmayan başarılı öğrencilerin mağdur olmamaları için alınması gereken önlemler tam olarak alınmamıştır.

Kaldırılan tüm dersleri başarılı şekilde vermiş olmama rağmen bu derslerin yerine getirilen derslerden sorumlu tutulmam mantıksızdır. Kılavuzda öyle yazıyor o yüzden sorumlusunuz demek daha da mantıksızdır.

Yeni gelen 16 kredilik derslerin kaldırılan 16 kredilik derslerin yerine geldiği çok açıkken bu derslerin başında ''yeni'' ibaresi olduğu için durumun farklı değerlendirilmesi anlamsızdır.

Kılavuzlar mağduriyet oluşmaması için hazırlanan kurallar ve yönergelerden oluşur ancak bu yönerge benim durumumda olan öğrencilere fazladan ders yükü getirilerek bu öğrencilerin mağdur olmalarına sebep olmaktadır.

Durumun tekrar incelenerek mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttaylann -- 25 Eylül 2018; 22:27:8 >

• ttaylann T kullanıcısına yanıt
    Ben de sizinle aynı durumdayım AÖF salak işleri
  • hort
  • IbraKadabrA kullanıcısına yanıt
    ne durumda dersleriniz falan. ne zaman kaydolmuştunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodofran

ne durumda dersleriniz falan. ne zaman kaydolmuştunuz?
    2. sınıfım hocam ben. Felsefeye ilgimden dolayı 2. üniversite olarak kaydoldum.

Derslerim iyi. 3 ort. ile gidiyorum. Siz?
  • IbraKadabrA kullanıcısına yanıt
    ben kayıtlı değilim hocam ama felsefeye ilgim olduğu için sormuştum aöf kamudayım ben de.
  • aöf ye nasıl kayıt olucaz güncel olarak liseyi bitirdim simdi acıktan uniye yazılıcam bilen varsa bir yardım edebilirmi teşekkürler
  • felsefeden ödev alıp teslim ederek puan alan var mı? geçen yıllardan da olur. Puan verme durumları nedir diye merak ediyorum. Çok zorluyorlar mı ödev için?
  • Zorlamıyorlar biraz uğraş ilke geçersiniz
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.