Şimdi Ara

A.Ü. Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.663
Cevap
12
Favori
249.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • darkness cevabın için teşekkür ederim.ben de yabancı dilden korkuyorum...
    aslında ingilizce öğrenmek hep istemişimdir ama severek çalışmama rağmen yabancı dilde çok başarısız oluyorum sınavlarda:((
    3üncü sınıfta göreceğimiz yabancı dil ingilizce mi?yoksa başka bi dil görme olasılığımız var mı? ben ingilizce dersinde bile zorlanıyorum.hele başka yabancı dil çok zor benim için:((
    siz felsefe mi okuyorsunuz?
  • aa evet felsefe okuyormuşsunuz.forumdaki bütün mesajları okudum ama kimlerin yazdığına dikkat etmemiştim.galiba 2inci sınıftasınız siz...
    umarım bu bölümden mezun olunca dersane öğretmenliği yapma şansımızda olur...
  • Mezuniyet sonrası neler yapabileceğimiz tam bir muamma şu an için. Biz bölümü bitirmeye bakalım sene kaybımız olmadan. Bu arada Yabancı dil dersi İngilizce, geçen senelerin sorularına bakmadım ama tahminim ortaokul seviyesinde bir İngilizce olacağı yönünde.
  • Aöf mezununu dershaneye alacaklarını hiç sanmıyorum.Bir sürü işsiz fen edebiyatlı varken aöf mezunu almaları çok zor.Aöf'e formasyon yolu kapalı olduğu söyleniyor zaten.
    Aöf memurlara, yaşı geçkinlere bir üniversite diploması vermek için açılmış bir sistem.Kendim de okuyup bitirdim ne olduğunu iyi biliyorum.
  • calpi84 içimi kararttın:(( yaşı geçkinlere ha!
    ya benim istediğimde üniversite mezunu olmak.daha önce şansım varken gitmemiştim kazandığım yere...
    yaş kemale erince insanın hevesi geliyo galiba
    nebilim belkide çalışma şansım olur diye ümitlenmiştim.nese öle yada bu bölümü okumak istiyorum...
    ingilizce mi ?!!
    inşallah başarırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabia_sari -- 19 Nisan 2011; 17:19:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabia_sari

calpi84 içimi kararttın:(( yaşı geçkinlere ha!
    ya benim istediğimde üniversite mezunu olmak.daha önce şansım varken gitmemiştim kazandığım yere...
    nebilim belkide çalışma şansım olur diye ümitlenmiştim.nese öle yada bu bölümü okumak istiyorum...
    ingilizce mi ?!!
    inşallah başarırım...

Üniversite mezunu olmak istiyorsan ikinci öğretim olarak örgün oku benden sana tavsiye.Ben örgün okuma imkanım varken aöf okudum.Şimdi banka iş ilanı veriyor aöf mezunları hariç işletme iktisat mezunları başvurabilir diye.5 yılım ziyan oldu diyorum.Aöf okurken çok çalıştım ama benim diplomamı saymıyorlar.Bu yüzden örgün olarak okuyorum kimse birşey diyemez ama aöf mezunuysan yandın her yerde 2.sınıf vatandaşsın.
    Aöf'ün ingilizcesi zor değil ortaokul ingilizcesi.Hiç çalışmadan geçmiştim.

• calpi84 sana katılıyorum!açıköğretim diyince küçümsüyorlar sanırım biraz:(
    ama bu haksızlık...bence aöf okumak normal okula gidip okumaktan daha zor.aslında aöf okuyanlar zoru başarıyo bence.aöf okuyanlara neden böle iş verme imkanı kısıtlı?bu saçma bi ayrım değil mi? sen ne bölümü mezunusun ve şuan felsefe mi okuyorsun?
    maalesef benim teknşansım aöf okumak.çünkü minik bi kızım var onu başkasına emanet etmek istemiyorum:)
    ama önerilerin için çok teşekkür ederim.bana çok yardımcı oldun.enazından sonucunu bile bile aöf okurum.
    inşallah aöf okuyanlara da iş imkanları tanınır bigün...
  • buarada ikinci öğretim örgün okumak akşam okuluna gitmek oluyor değil mi?benim aklıma ikinci öğretim diyince öle geldi hemen...yoksa farklı bişey mi örgün okumak?
  • quote:

buarada ikinci öğretim örgün okumak akşam okuluna gitmek oluyor değil mi?benim aklıma ikinci öğretim diyince öle geldi hemen...yoksa farklı bişey mi örgün okumak?

İkinci öğretim akşam okuludur extern derler.Örgün ise sabah okula gidenler.İkinci öğretimde öğlen 3,30 veya 5,30'da dersler başlar.Ben felsefe okumadım.Öyle bölümlere girmem zaten örgün okuyanlar boşta geziyor.Büyük tepkilerle açılan bölümler sosyoloji, edebiyat, felsefe bunların ne olacağı belli değil.Aöf'te işletme, iktisat ya da çok yüksek puanın varsa ingilizce veya anaokulu öğretmenliği okunur.
    Aöf 1 milyon öğrencisi olan her isteyenin girebildiği ve %90'ının okumak dışında farklı amaçlarla girdiği bir sistem olduğundan diploması geçmez ve okuyan da üniversite mezunu sayılmaz.Bunu sana kimse söylemez aöf okuyup iyi yerlere gelenler var derler ama işin gerçeği budur.Bunları o zamanlar bilseydim asla okumazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

ingilizce mi ?!!
    inşallah başarırım...

Üniversite mezunu olmak istiyorsan ikinci öğretim olarak örgün oku benden sana tavsiye.Ben örgün okuma imkanım varken aöf okudum.Şimdi banka iş ilanı veriyor aöf mezunları hariç işletme iktisat mezunları başvurabilir diye.5 yılım ziyan oldu diyorum.Aöf okurken çok çalıştım ama benim diplomamı saymıyorlar.Bu yüzden örgün olarak okuyorum kimse birşey diyemez ama aöf mezunuysan yandın her yerde 2.sınıf vatandaşsın.

mehmetustay hocam merhaba.Seninle ikimiz şu okuduğumuz bölümlerden bi türlü memnun olamadık.Radyolojiye girelim dedik olmadı, anestezi desen öylesine.Ben geçen yıl 4. sınıf 2. döneme geçerken bıraktım fen edebiyat kimyayı.Her akşam sisteme küfür etmekten bıkmış usanmıştım hatta evdekilere de işsiz kalacağımı sık sık anlatıyordum ,kpssde alım olmadığından filan bahsediyordum.Psikolojim aşırı bozulmuştu , durumu kafaya çok taktığım için.Baktım olmayacak 4 seneyi silip yeniden össye çalıştım ve hemşirelik bölümüne girdim istediğim yerde.Üstten filan ders alıyorum şimdi, eğer bir terslik olmazsa 3 senede bitcek gibi görünüyor.Okulu bıraktığım için çok mutluyum ,boşa eziyet çekiyormuşum.

Diyeceğim şu ki eğer hayatından memnun değilsen hiç vakit kaybetmeden sınava girip bi şansını dene.İnsanın içinin rahat olması çok önemli bu bölüm konusunda.Sınıfta birisi var 26 yaşında ve 4. sınıf sonunda 3 dersi varken bırakmış okulu.Bunun gibi pek çok eleman var sınıfımızda.İstersen sende yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 19 Nisan 2011; 23:04:30 >

• Şu an ülkedeki işsizlik durumunu baz alırsanız bırakın AÖF'ü, örgün pek çok bölüm de anlamsız kalır. Ben 4 sene Hacettepe Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği okudum. Örgün bir bölümdü. 3. sınıf sonunda bıraktım bölümü. Ardından 4 sene Anadolu Üniversitesi İktisat okudum (örgün), onu da bıraktım. Okula pek devam etmedim işin aslı. Ama sonuçta istemediğim bölümlerdi. Tabii ki pişmanım. Ama bıraktığıma değil, en başta o bölümleri seçtiğime pişmanım. Akıl vermesi kolaydır. Çalışan bir insan, hele de vardiyalı çalışıyorsa, çalışma saatleri dengesiz ise, nasıl üniversite okusun? Tek seçenek AÖF. Ben AÖF'ü bitirince zaten mesleki anlamda bir getirisi olacağına inanmıyorum. Şahsım adına konuşayım, Felsefe'ye olan merakımdan dolayı girdim bu bölüme. Ha bir de KPSS'ye etkisi olur da Lisans üzerinden girebilirsek, ya da bir memuriyete katkısı olursa, bu da balı kaymağı olur benim için. Keza rabia_sari arkadaşımız da aynı durumda gibi görünüyor, çocuğundan dolayı okula devam edemeyecek durumda. Bu gibi onbinlerce insan var belki, kimisi askerliği kısa dönem yapmak için, kimisi kıdem için, kimisi de sadece kendini tatmin için giriyor bu eğitim sistemine. Çok büyük beklentiler taşımamak lazım AÖF mezuniyeti ve sonrası için.

• cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum...
    calpi84 yerden göğe kadar haklısın sanıım aöf konusunda...yani aöf okuduğumuz için tam anlamıyla üniversite mezunu sayılamıyoruz....ama ben yinede felsefeye olan ilgimden ve ders çalışmayı,kitapları çok seven biri olduğumdan ve örgün okuma imkanım olmadığımdan bu bölümü aöf olarak okuycam.

yazdıklarınızdan sonra iş imkanı için hiç umutlanmamaya karar verdim.....
    ama darkness'in dediği gini kpss'ye etkisi olur bi şans tanınırsa bu da bize süpriz bi hediye olur:)

buarada darness ve adalet sizleri cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum! nasıl olurda 3-4 sene okuduktan sonra son anda okulu bırakabilirdiniz??çılgınca geliyor kulağa!

ahh bu ygs sonuçları da bi açıklansa artık!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabia_sari -- 20 Nisan 2011; 11:29:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

ingilizce mi ?!!
    inşallah başarırım...

mehmetustay hocam merhaba.Seninle ikimiz şu okuduğumuz bölümlerden bi türlü memnun olamadık.Radyolojiye girelim dedik olmadı, anestezi desen öylesine.Ben geçen yıl 4. sınıf 2. döneme geçerken bıraktım fen edebiyat kimyayı.Her akşam sisteme küfür etmekten bıkmış usanmıştım hatta evdekilere de işsiz kalacağımı sık sık anlatıyordum ,kpssde alım olmadığından filan bahsediyordum.Psikolojim aşırı bozulmuştu , durumu kafaya çok taktığım için.Baktım olmayacak 4 seneyi silip yeniden össye çalıştım ve hemşirelik bölümüne girdim istediğim yerde.Üstten filan ders alıyorum şimdi, eğer bir terslik olmazsa 3 senede bitcek gibi görünüyor.Okulu bıraktığım için çok mutluyum ,boşa eziyet çekiyormuşum.

Diyeceğim şu ki eğer hayatından memnun değilsen hiç vakit kaybetmeden sınava girip bi şansını dene.İnsanın içinin rahat olması çok önemli bu bölüm konusunda.Sınıfta birisi var 26 yaşında ve 4. sınıf sonunda 3 dersi varken bırakmış okulu.Bunun gibi pek çok eleman var sınıfımızda.İstersen sende yapabilirsin.

Senin başarını takdir ediyorum.4 sınıfın 2. döneminde okulu bırakarak hemşirelik kazandın.Yaşadığın duyguları da tahmin edebiliyorum.Hiçbir işe yaramamak, başkalarının okulu bitirip işe girmesini izlemek, bunlara bakıp gelecekte kendinin ne iş yapacağını düşünmekten kendini yıpratmışsındır.Ben daha önce seninde istediğin gibi radyoloji istiyordum.Puanım yetiyordu ama 4 yıllık diplomayı alınca işler bozuldu çünkü önlisans olarak memur olamayacaktım.Memur olamazsam özel sektörde hiç kıymeti yok.Abimin isteğiyle 2 yıllık denizcilikle ilgili bölüme girdim.Hemşireliğe girecek puanım yoktu tabi.
    İngilizce olunca bu bölümde iş imkanı çok.Kendimi kandırmıyorum objektif bir araştırma yaptım iyiyse iyi kötüyse kötü.Gerçeklerle yüzleşmek gerekir.Bir de bizim bölümde büyük bir akademisyen açığı var.Hoca yokluğundan 4 yıllık okumuş 26 yaşındaki bir bayanı bize ders versin diye getirdiler parasını alıp bütün gün kafelerde oturuyor.Yaptığı iş yorucu değil.Üniversitede hocalar ortalamam yüksek diye beni bu yola sokmaya çalışıyorlar.
    Geçen sene kpss'ye girdim puanım pek fena değil mayıs atamasında veya daha sonraki atamada bir yerlere girme imkanım var.
    Bir de dgs ve ales olayı var ikisine de başvuruyorum bakalım kısmetimizde ne varsa inşallah hayırlısı olur.Dgs kazanıp okumaya devam edersem kaptanlık ehliyeti de alacağım.

• Evet vizeler açıklandı arkadaşlar. Benim notlar fena

A.Ü. Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü

Finallere kasmak gerekiyor şu andan itibaren.
  • Selam beyler.Şu anda örgün 4 yıllık iktisat okuyorum.Bu AÖF felsefeye başvurmak için LYS gerekiyor mu acaba? Sosyolojiden zor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agoze

Selam beyler.Şu anda örgün 4 yıllık iktisat okuyorum.Bu AÖF felsefeye başvurmak için LYS gerekiyor mu acaba? Sosyolojiden zor mu?

Sosyolojiden zor mu bilemeyecegim, sosyoloji derslerini gormem lazim. Ama örgün olmadigi icin, yani bir sinifta ders dinleme gibi bir olay olmadigi icin ben cok zorlaniyorum. Video anlatimli dersler yetersiz kaliyor malesef. Devamli okumak gerek basarili olmak icin. Yani sinava 1 hafta kala calisayim da geceyim gibi bir durumu yok. Buna mukabil cok da zevk aldigim, insanin vizyonunu da genisleten bir disiplin felsefe. Her entellektuel birikim hedefi olan insanin mutlaka bulasmasi gereken bir disiplin.

Ben de orgun 4 yillik okurken acikogretime ikinci universite kapsaminda sinavsiz girmistim. Basvuru tarihini hatirlamiyorum ama bu sene icin artik gecmis durumda, ilk sinavlar oldu. Ayin sonunda finalleri var. Bir AÖF burosundan basvuru tarihini ve kayitla ilgili diger seyleri sorabilirsiniz. AÖF sitesinden de ayni bilgilere ulasabilirsiniz. Yani ozet olarak sinavsiz girebilirsiniz saniyorum :)

• AÖF Felsefeciler bir sorum var.Ben örgün eğitim kaydımı silip bu sene girdiğim YGS'den felsefe bölümüne kaydolmak istiyorum.360 puan aldım yani barajın hayli üstünde.Şimdi soru şu:

360 YGS puanı ile AÖF felsefe'ye girebilir miyim?LYS başvurularını kaçırdım...
  • Herkese sınavlarında başarılar arkadaşlar. Ben hiç çalışmadan giriyorum, vizeler de rezaletti zaten. Bütlere kaldı işimiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Herkese sınavlarında başarılar arkadaşlar. Ben hiç çalışmadan giriyorum, vizeler de rezaletti zaten. Bütlere kaldı işimiz.

Üstadım yapma etme , bundan önceki sınavlardada finale kasıcaz artık diyordun şimdide büt'e kasıcaz diyorsun Bu işin kasıcazı kalmadı bence artık , büt sınavları kazık ötesi bundan haberin varmı ?

Bu arada bugünkü psikolojiye giriş sınavı iyi geçti benim , inşallah yarın gireceğim sembolik mantık , ilkçağ ve sosyolojide iyi geçer. Allah tüm aöf sınavına giren öğrencilere yardım etsin

Herkese başarılar
  • Merhaba değerli arkadaşlar.

Öncelikle AÖF'de okuyan tüm arkadaşlarıma derslerine başarılar dilerim ve bir an önce bitirmelerini temenni ederim.

Ben burada hem bildiğim bazı şeyleri paylaşacağım hem de sizden bu konu hakkında bilgi alacağım. Şimdiden değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Şimdi;

Ben YGS sınavından 279 puan aldım. Ve bildiğim kadarıyla AÖF'de 4 yıllık bir lisans bölümüne kayıt için 180 ve üstü almak yeterli(en azından AÖF bürosundan bu şekilde söylendi bana)

Bu şekliyle AÖF'ye kaydolabiliyorum yani. Ve bölüm olarak da Felsefeyi seçeceğim. Neden derseniz,ben öncelikle çalışan birisiyim. Bu süre zarfında da hem kendimi geliştirmek hem de bana faydası olması açısından bir üniversite bitirmek istiyorum. Çalışırken aynı zamanda ders çalışmanın zor olduğunu takdir edersiniz. Bu yüzden,aşırı derecede merakım ve bilgim olduğuna inandığım Felsefe bölümünü seçeceğim ki fazla kasmadan,bu üniversiteyi bitirebileyim. Buna inanıyorum çünkü felsefeye karşı her zaman ilgim ve alakam olmuştur arkadaşlar. Tabii ki bu süreç te de dileyen arkadaşlara felsefe konularında yardım edebilirim,elimden geldiğince.

Şimdi soruma geleyim; kayıt işlemleri nasıl oluyor arkadaşlar ? bana uygulayacağım adımları tek tek izah ederseniz çok memnun olurum.. muhtemelen kayıtlar LYS sınavının sonuçları açıklandıktan sonra başlar.. sanırım tercih yaparken AÖF Felsefe bölümünü seçeceğiz ve gidip kaydolacağız. Benim bilgim bundan ibaret. Bu konuda yardıma ihtiyacım var beni aydınlatırsanız çok minnattar olurum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.