Şimdi Ara

A.Ü. Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.664
Cevap
12
Favori
249.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben burdayım lakin final sonuçlarını korkuyla bekliyorum
  • @spartacus;

Kayit olma islemleri ve oss puani gibi ayrintilar hakkinda bilgi veremeyecegim ama felsefe bolumu zor mu diye soracak olursaniz bana gore cok da basit bir bolum oldugunu soyleyemem. Lakin siz felsefeyle ilgili biriyim ve aksamlari haftasonlari gunde 1 saat kadar vakit ayirabilirim zaten felsefeyle ilgili kitaplar okumayi seviyorum diyorsaniz felsefeye kaydinizi yaptirin. Ama cok vaktim yok, sinavlardan onceki bir hafta 10 gun icinde calisarak gecerim diyorsaniz da felsefeyi tekrar dusunun derim. Felsefeye ilginiz oldugu icin eger zevk alarak okuyacak biriyseniz zaten ders kitaplari disinda diger kaynaklari alip onlarla da haşirneşir olacaksinizdir. Ama tabi bu da sinavlardan onceki son bir-iki haftaya sigdiralacak bir sey degil. Atiyorum ben Platon'a calisirken Devlet kitabini da, Socrates'in savunmasini da okuyup calismayi tercih ederim diyorsaniz hem daha zevk alirsiniz hem de cok daha yonlu olarak ogrenmenizi saglarsiniz ve bilgileriniz daha kalici olur. Ama buna mukabil harcayacaginiz zaman da paralel olarak artacaktir.

• Bu arada felsefe ogrencileri olarak cektigimiz en onemli sikinti derslere girememek, gorsel materyal bulamamak olsa gerek. Acaba diyorum, kendi aramizda bir workshop grubu olusturup belirledigimiz gunlerde sessiz bir yerde onemli dersler icin toplanabilir miyiz? Bir dersi anlamanin en iyi yolu o dersi anlatmaktan ve uzerine konusmaktan geciyor. Ornegin kitaplarda hem "su konu hakkinda cevrenizdekilerle tartisiniz" gibi ya da "bilmemne konusu hakkindaki fikirleriniz nedir?" gibi sira sizde bolumleri var. Bunlarin ekseriyeti akademik alanlarda konular oldugu icin cevrede bulunan insanlarla konusmak cok da olmuyor. Tanidigim akedemisyenlere ya da akillarina guvendigim arkadaslarima da bu tur sorular sormak sacma geliyor taktiredersiniz ki. Bu fikre ne diyorsunuz? Sizce toplanip dersler hakkinda bir workshop'u kotarabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deoden

@spartacus;

Kayit olma islemleri ve oss puani gibi ayrintilar hakkinda bilgi veremeyecegim ama felsefe bolumu zor mu diye soracak olursaniz bana gore cok da basit bir bolum oldugunu soyleyemem. Lakin siz felsefeyle ilgili biriyim ve aksamlari haftasonlari gunde 1 saat kadar vakit ayirabilirim zaten felsefeyle ilgili kitaplar okumayi seviyorum diyorsaniz felsefeye kaydinizi yaptirin. Ama cok vaktim yok, sinavlardan onceki bir hafta 10 gun icinde calisarak gecerim diyorsaniz da felsefeyi tekrar dusunun derim. Felsefeye ilginiz oldugu icin eger zevk alarak okuyacak biriyseniz zaten ders kitaplari disinda diger kaynaklari alip onlarla da haşirneşir olacaksinizdir. Ama tabi bu da sinavlardan onceki son bir-iki haftaya sigdiralacak bir sey degil. Atiyorum ben Platon'a calisirken Devlet kitabini da, Socrates'in savunmasini da okuyup calismayi tercih ederim diyorsaniz hem daha zevk alirsiniz hem de cok daha yonlu olarak ogrenmenizi saglarsiniz ve bilgileriniz daha kalici olur. Ama buna mukabil harcayacaginiz zaman da paralel olarak artacaktir.

Anladım değerli Deoden, cevabın için teşekkür ederim. Ben felsefeyle ilgili biri olduğum için felsefe istiyorum,atıyorum kamu yönetimi ya da işletme seçersem hem çalışmaya vakit bulamacağım için hem de sayısalım zayıf olduğu için kesinlikle başarılı olamam. Bu yüzden felsefe benim imdadıma yetişiyor.. hali hazırda Platonun Devletini de,Sokrates'in savunmasını da okumuş bulunmaktayım.. hatta ara ara Platonun Devletine göz gezdirir unuttuklarımı tekrar hatırlarım,kitap okurken de genel de tarihi-felsefi-politik kitapları tercih ettiğim için hali hazırda bir alt yapım hazır durumda. Şimdi tek sorun kayıt işlemlerini halletmem.. bu konuda yardımcı olacak arkadaşların da mesajlarını bekliyorum. Hoşçakalın..

• @Spartacus;
    Rica ederim, yardimci olabildigime sevindim. zaten belli basli kitaplari okumus olmaniz kitap tercihlerinizdeki sozel egiliminiz felsefe gibi bir alanda sizi birkac adim onde baslatacaktir mulaka. Kayit ile ilgili islemler icin acikogretim fakultesi sitesinden size en yakin aöf burosunun adresini ogrenin. Buroya telefon ederek ya da direk buroya giderek ayrintili bilgileri alabilirsiniz.
  • 3 desten kalmisim. bu derslerden butunlemeye girecegim sanirim bunun icin yapmam gereken nedir? Tekrar giris icin bilgileri gonderecekler sadece galiba haricinde birseyler varmı ?
  • yapılacak birşey yok onlar otomatikman büte giriş için belge gönderiyor ayrıca başvurmaya falan gerek yok...
  • Ben de 3 dersten kalmisim ama birinin zaten girmemistim vizesine. Digeri de ortalama 45 gelmis :/ Diger mantik dersine hic bakmamistim ama vizesi 47. Fen ogrencisi olmanin yararini 47 vize notuyla gormus oldum. Biraz mantiga baksam herhalde cok rahat gecerim degil mi? Sosyoloji vize 40, biraz kasmam gerekecek :/
  • Evet arkadaşlar, herkese tekrar geçmiş olsun. Umarım hayırlısı olmuştur herkes için.

Ben de 2. sınıftaydım biliyorsunuz, ATATÜRK İLK. İNK. TARİHİ ve METAFİZİK derslerinden kaldım. Diğer 6 dersten de geçmişim. Bu benim için bir başarıdır, çünkü hiç çalışmadım yahu, kitap yüzü açmadım dersem olayı tam anlamıyla izah etmiş olurum. Bugün doğumgünüm, ve az önce gördüğüm bu tablo benim için güzel bir hediye oldu bile diyebilirim.. Bütünlemede bu iki dersi rahatlıkla vereceğime inanıyorum. Şimdiden çalışmaya başlayacağım.

Üçüncü sınıf bekle, ben geliyorum (çok klasik oldu ama mutluyum be ) !!!
  • arkadaslar merhaba ben nehır bu yıl ygs ye gırdım ve 288 puan aldım felsefeye ve sosyolojıye merakım buyuk oldugundan bu bölumlerden bırını aöf de okumak ıstıyorum bu bölum ıcın önerılerınız nedır ılerıde iş ımkanı olabılırmı ve bıttıkten sonra formasyon alabılırım yardımcı olursanız cok sevınırım bıde kayıt ıslerı ne zaman baslıyor bılgılendırırsenız sevınırım ıyı gunler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEHİR_90

arkadaslar merhaba ben nehır bu yıl ygs ye gırdım ve 288 puan aldım felsefeye ve sosyolojıye merakım buyuk oldugundan bu bölumlerden bırını aöf de okumak ıstıyorum bu bölum ıcın önerılerınız nedır ılerıde iş ımkanı olabılırmı ve bıttıkten sonra formasyon alabılırım yardımcı olursanız cok sevınırım bıde kayıt ıslerı ne zaman baslıyor bılgılendırırsenız sevınırım ıyı gunler...

Ben de felsefe okumayı düşünüyorum. Hem felsefeye merakım olduğumdan hem de bitirebileceğim bölüm olduğundan. İş imkanlarına gelecek olursak,felsefe bitirince formasyon alıp öğretmenlik yapabilirsin aynı zamanda yüksek lisans vs yaparak akademik kariyer yapabilirsin diye biliyorum. Sosyoloji okuyunca da bir sosyolog olarak mezun olacaksın. Aynı şekilde formasyon alabilirsin ya da yüksek öğretime devam edebilir akademik kariyer elde edebilirsin. Ve bazı kamu ve özel şirket ve kuruluşların insan kaynakları,halkla ilişkiler bölümlerinde istihdam edilebilirsin.

Kayıt işlemleri konusu benim de merak ettiğim bir süreç. Bildiğim kadarıyla LYS sonuçları açılanınca tercihler yapılacak. Tercihlere AÖF'yi yazacaksın.. sonra yerleşince de kayıt olacaksın. Kayıt süreci AÖF-Anadolu Üniversitesinin ana sayfasından da takip edilebilir ya da direkt AÖF bürosuna giderek bilgi alabilirsin.

• Orijinalden alıntı: spartacus_

Ben de felsefe okumayı düşünüyorum. Hem felsefeye merakım olduğumdan hem de bitirebileceğim bölüm olduğundan. İş imkanlarına gelecek olursak,felsefe bitirince formasyon alıp öğretmenlik yapabilirsin aynı zamanda yüksek lisans vs yaparak akademik kariyer yapabilirsin diye biliyorum. Sosyoloji okuyunca da bir sosyolog olarak mezun olacaksın. Aynı şekilde formasyon alabilirsin ya da yüksek öğretime devam edebilir akademik kariyer elde edebilirsin. Ve bazı kamu ve özel şirket ve kuruluşların insan kaynakları,halkla ilişkiler bölümlerinde istihdam edilebilirsin.

Kayıt işlemleri konusu benim de merak ettiğim bir süreç. Bildiğim kadarıyla LYS sonuçları açılanınca tercihler yapılacak. Tercihlere AÖF'yi yazacaksın.. sonra yerleşince de kayıt olacaksın. Kayıt süreci AÖF-Anadolu Üniversitesinin ana sayfasından da takip edilebilir ya da direkt AÖF bürosuna giderek bilgi alabilirsin.

cvp verdıgınız ıcın cok tsk ederım gercekten cok sevındım pekı bıtırdıkten sonra dıplomada anadolu unı sı yanında acıkögretımle ılgılı bısıler yazacakmı malum ıse gırerken aöf li olmak dezavantaj dogurabılır...

• Orijinalden alıntı: NEHİR_90

Orijinalden alıntı: spartacus_

cvp verdıgınız ıcın cok tsk ederım gercekten cok sevındım pekı bıtırdıkten sonra dıplomada anadolu unı sı yanında acıkögretımle ılgılı bısıler yazacakmı malum ıse gırerken aöf li olmak dezavantaj dogurabılır...

4 Yıllık bölümlerde AÖF yazmıyor,Anadolu Üni diploması veriyorlar diye biliyorum. Tabi yeni açılan bölümler daha mezun vermediği için tam olarak emin değilim..

• tüm felsefecilere merhabaaaa!!

ygs sınavından 323 puan aldım!
    felsefe bölümüne kayıt yaptırıcam.tercihler bu ay yapılıyormuş değil mi arkadaşlar???
    bianönce felsefe öğrencisi olmak istiyorummmm
    hangi tarihler arası tercihler yapılacak bilen var mı???
  • Orijinalden alıntı: spartacus_

4 Yıllık bölümlerde AÖF yazmıyor,Anadolu Üni diploması veriyorlar diye biliyorum. Tabi yeni açılan bölümler daha mezun vermediği için tam olarak emin değilim..

iktisat falan iktisat fakültesi diye geçiyor ama edebiyat açıköğretim fakültesi diye geçiyor valla felsefede muhtemelen öyledir...

• Orijinalden alıntı: gollory

iktisat falan iktisat fakültesi diye geçiyor ama edebiyat açıköğretim fakültesi diye geçiyor valla felsefede muhtemelen öyledir...

Hangi fakülteye bağlıysa ona göre yazıyor.Mesela ingilizce öğretmenliğinde aöf yazıyor.İşletmede yazmıyor ama 100 tane örgün diplomanın içine bir tane aöf işletme koy ben o aöf diplomasını bulurum.
    Yeni açıklan bölümlerde aöf yazıyor diye biliyorum.Kocaman açıköğretim fakültesi diye yazıyor.

• arkadaşlar bende felsefe yazıyorum lisede felsefeyi çok severdim bakalım şimdi ne sonuç alıcam
  • arkadaşlar peki bu yabancı hangisi oluyor ,ingilizcemi almancamı fransızcamı?
  • ingilizce olması lazım yoksa tercih formunda özel notu olurdu
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.