Şimdi Ara

999 TL CORSAIR RM850 850W 80+ Gold Full Modüler 135mm Fanlı PSU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
4.605
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden satın almış? Neden 2 aydır hiç kullanmamış? Neden satıyor kafamda deli sorular

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yok biliyorum yahu, baştan desene sistemi yazmışsın uyku sersemi iyi bakamadım kusura bakma :D bende ekran Kartı alıp 3 katına sattım çok iyi biliyorum. Madem newegg biliyorsun buyur;

https://www.newegg.com/global/tr-en/abs-ala237/p/N82E16883360101?item=N82E16883360101

Satıcı kendisi. Bunu al ilerde 3070 upgrade yaparsın ekran kartını

• Valla bende 7 tane kredi kartı olduğundan hiç öyle sorun yaşamıyorum. Yurtdışı alışverişlerimi USD ekstresine çevirip yapıyorum. Bazen bilmek yeter :D Hepsiburada 2500₺/250₺ indirim verdi bence parça parça ayrı yerlerden topla. Madem 2-3 ay bekleyebilirim diyorsun. En temizi parça parça yavaşça almak. Ben öyle yapıyorum.

• Ayrı hesap, farklı kart ve adres ile yapabilirsin. Yoksa banlar :D

• amazon 998 liraya çekti aynı ürünü:

https://www.amazon.com.tr/dp/B07S3X7QV7/ref=dp_iou_view_product?ie=UTF8&psc=1

itopyadaki vade farkı yok , kargo ücreti yok , daha iyi garanti ve müşteri hizmetleri. prime la 1 günde elde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadlover -- 4 Temmuz 2021; 12:21:2 >
  • sadlover kullanıcısına yanıt
    Itopyadan almamis olsam alirdim amazondan direkt

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Teşekkürler. Değerlendirdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazon'da indirime girince ben de dayanamadım aldım 6 taksitle

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu, olsun hocam. Corsair 2021versiyonda 850 ve 1000watta 3eps (8pin)kablosu var. İddalara göre, DDR5li anakartlarda üst segmentlerde 2yerine 3eps ihtiyacı doğabilirmiş.Corsair buna yönelik gpu kablosunu azaltip cpu kablosunu artırma yoluna gitmiş.2021versiyonu almanız tamamen ileriye dönük bir yatırım gibi olmuş.Güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: CasperPişmanlıktır

Hayırlı uğurlu, olsun hocam. Corsair 2021versiyonda 850 ve 1000watta 3eps (8pin)kablosu var. İddalara göre, DDR5li anakartlarda üst segmentlerde 2yerine 3eps ihtiyacı doğabilirmiş.Corsair buna yönelik gpu kablosunu azaltip cpu kablosunu artırma yoluna gitmiş.2021versiyonu almanız tamamen ileriye dönük bir yatırım gibi olmuş.Güle güle kullanın.
    Teşekkürler hocam. O kablo olayını bende gördüm ve pek anlam veremedim. Şuanki anakartımda 8 pin var yalnızca. Herhalde hiçbir zaman o kadar güç tüketimi olan işlemci almam. Dediğiniz gibi biraz geleceğe dönük yatırım oldu :D Sistemim maksimum 350w çekebilecek bir sistem ve bu psu 350w dan sonra fan çalıştırıyor sanırım fan hiçbir zaman çalışmayacak

• Hocam, geçen evdeki en eski bilgisayara bakım yaptım güç kaynağında ve anakartta sadece 4pinlik cpu kablosu var. Şuan ki psular da biliyorsunuz çoğu 750de bile tek 8 pin EPS var bazılarında çift EPS var. x570 Anakartların çoğu 1 8pin 1 4 pine ihtiyaç duyuyor. Yeni gelecek anakartlar 2 adet 8 pinli olurmu olur.Corsair ya abarttı ya da yeni nesilde neler gelecek biliyorlar. Belki 4*5 sene sonraki anakartlarda 3 adet 8 pin gerektirir, hem 10 sene garantisi var.  Bende aldım dün itopyadan bir daha psu değiştirmek zorunda kalmayız  @MALİMÜŞAVİR hocam fırsat bilgilendirmesi için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CasperPişmanlıktır -- 5 Temmuz 2021; 13:7:42 >

Teşekkürler ben de faydalandım. İtopya olduğu için istememiştim ama amazon olunca direkt aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: CasperPişmanlıktır

Hocam, geçen evdeki en eski bilgisayara bakım yaptım güç kaynağında ve anakartta sadece 4pinlik cpu kablosu var. Şuan ki psular da biliyorsunuz çoğu 750de bile tek 8 pin EPS var bazılarında çift EPS var. x570 Anakartların çoğu 1 8pin 1 4 pine ihtiyaç duyuyor. Yeni gelecek anakartlar 2 adet 8 pinli olurmu olur.Corsair ya abarttı ya da yeni nesilde neler gelecek biliyorlar. Belki 4*5 sene sonraki anakartlarda 3 adet 8 pin gerektirir, hem 10 sene garantisi var.  Bende aldım dün itopyadan bir daha psu değiştirmek zorunda kalmayız  @MALİMÜŞAVİR hocam fırsat bilgilendirmesi için teşekkürler.

Evet hocam corsair biraz abartmış gibi. Ama 10 yıl garanti verdiği bir ürün adamlar geleceğe dönük ürün yapmış, demekki ilerleyen zamanlarda güç tüketimi daha yüksek işlemciler piyasaya sürülecek.

Sorun çıkarmazsa bu psu'lar bizi minimum 7-8 sene götürür. Aslında kasamdaki 600w power supply sistemime yeterliydi ancak kaliteli bir ürün değildi bende daha güvenli kaliteli bir ürün almak istedim. Verimlilik sertifikası da bulunmuyordu.

Bilgisayarım ortalama günde 12-18 saat çalışıyor 80+ Gold işe yarayacak mı göreceğiz   Düz rm850 ve rm850x arasında biraz ikilem yaşadım ama sonradan rm850x almaya karar verdim. Zaten 1000 lira vermişiz 300 liranın lafı olmaz. RMX deki ML fan bile 400 TL. Bu sebepten almışken RMX almak daha mantıklı.

Evet kampanya baya iyi Corsair'in sitesindeki satış fiyatı 150 Dolar bizde aynı fiyata almış olduk. Firma hiç kar payı koymamış yani. @MALİ MÜŞAVİR'e de haber verdiği için tekrardan teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Giacchino -- 5 Temmuz 2021; 19:7:34 >

Düze rmye 1000 vermektense rmxe1300 gayet mantıklı aynen. Keşke rmx Amazonda da 1300tl olsaydı ordan yapıştırırdım. İtopyanın UPS kargosu insanı kahrediyor...

• CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt
    Benimki kargoya verilmiş bakalım yarın gelecek. Umarım sağ salim gelir bende itopyaya pek güvenmiyorum.

Umarım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.