Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ayda 2 bin tl nasıl yatırım yapabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
1.324
Tıklama
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> Ayda 2 bin tl nasıl yatırım yapabilirim
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    166 Mesaj
    Her ay kenara 2 bin tl koyma durumum var ve yaşım genç.Önümdeki 2 sene boyunca birikim yapabilirim.1 yıl sonunda 24 bin tl olacak toplamda.Bir araba almayı düşünüyorum ama bunun beni yormasından ve aracın sürekli durdugu yerde para yemesinden korkuyorum.Bu gelirimi her ay altın alarak mı ( fiyatları yüksek ne olacağı belli değil çekiniyorum) , gündelik haftalık aylık dolar euro kovalayarak mı( alım-satım) , bankada yüksek faiz verene yıllık olarak her ay düzenli yatırmakla mı , hisse senedi ve tahvil işlerini öğrenerek mi ( ne kadar sürede kazanç sağlatıyor bilmiyorum ) , yoksa bir mal sahibi olarak mı değerlendirmem daha uygun olur, en rahat nasıl kazanç sağlayabilirim ? Geleceğim için veya evlenmek için kullanabilmeyi düşünüyorum.

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bende dolar almayı düşünüyorum her ay belli miktarda ne dersiniz

|
    |

Yorumlar için teşekkürler,gram altın mantıklı geliyor insana, dolar euro yabancı para korkutuyor , başka yorumu olan varsa bekliyorum

Bu yazıyı yazmayı düşünürken euro alsaydım şuan 20 kuruştan kardaydım, küçük gibi duruyor ama paraya göre güzel kazanç sağlar.Aklımı kurcalıyor, acaba bölüştürmek mantıklı mı bunu sorguluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wasp` -- 13 Ocak 2019; 0:32:43 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ali.kose , Screetlove , El-Kira kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yanı hocam dolaydan zarar ettimde altından çoksukur oyle durum olmadı
    |
    |
    Wasp` kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yanı hocam dolaydan zarar ettimde altından çoksukur oyle durum olmadı
    |
    |

Küçük yatırımcılarız bilgimiz çok kısıtlı.Yabancı para kısa vadede alsak bugün düşüyor yarın yükseliyor uzun vadede alsak onu hiç kestiremiyoruz ama şu son yılda öyle şeyler olduki çok kazandırdı insan ona aldanıyor.Altınında eski fiyatlarını biliyoruz 190 lira oldu diye bozdurduğum çeyrekleri biliyorum ki sonra 300 lere çıktı, çok yüksek oda şimdi çıksa çıksa ne olacak 400 mü olacak diye kurcalıyor.TL tutsak öylece duruyor karışık işler ama herhalde altın mantıklı olanı.Yinede internet bankacılığı faizleri iyi onuda düşünüyorum.Sanırım bölüştüreceğim banka ve altın olarak.
    |
    |
    ali.kose kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynı durumu bende dusunmekteyım ama nisan ayına kadar gramda 240 ları beklıyorum açıkcası ama ne olur bılemeyız
    |
    |
    dolar alın dolar fırlayacak yine...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Son dakika haberleri yine Türkiye ekonomisini batırırız haberleriyle çalkalanıyor yükselme durumu var
    |
    |
    Rebellion87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ayrıca bara bence bir kagıt parasından başka birşey değil çöpe atsan iki günde yırtılır devlet ekonomisi çoker değeri azalır bence altın mantıklı nereye hangi ülkeye gitsen altın altındır

|
    |

Sana önerebileceğim bir ilerleme süreci var

Bu süreçte zaten paranın değer kazanmasındaki asıl olayın faiz olduğunu unutmaman gerekiyor.Bileşik Faiz büyümesi uzun yıllar istikrarlı şekilde mevduatına ekleme yaptıkça çığ gibi büyüyebilecek bir faiz çeşidi.

Şu anda tasarrufumda 5 bin tl kadar para bulunuyor.Ben bu parayı kısa vadeli fonlarda tutuyorum.Kısa vadeli fonlar paranı kısa vade de değerlendirmek için faizden bana kalırsa çok daha iyi bir seçenek.Aylık olarak ortalama en kötü %1.5 en fazla %1,90-%2 arası bir faiz gelirim oluşmuş oluyor.

Yani bunu para bazında söyleyecek olursak 75-80 TL civarında bir para geliyor.Ben bu paraları ay sonunda tümünü nakite çeviriyorum ve örnek olarak 80 TL'ni 40 TL'sine Fiyat/Kazanç Oranı düşük, temettü verimi yüksek hisselere pay ediyorum.Geri kalan 40 tl'yide 5bin tl'ye ekleyerek yeniden fon alımı yapıyorum.Bu şekilde kardan elde ettiğim miktarla hem hisse senedi sahibi oluyorum hem de teknik olarak hisseleri ana paramla almadığım için aslında hiçbir zaman zarar etmiş olmuyorum.(Kısmen zarar etmiş olmuyorum daha doğru bir tabir :) )

Bu şekilde bir yatırım stratejisi oluşturabilirsin kendine.Eğer ki fon seçimlerinde yardımcı olmamı istersen özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsin.Veyahut kendin bakmak istersen tefas.gov.tr adresinden tüm fonların geçmiş performansları ve fon karşılaştırmaları yapabilirsin
    |
    |

• Yüzbaşı
    652 Mesaj
    Borsadaki güvenilir ve büyük şirketlerin kağıtlarını al ve 20 yıl unut.
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,348
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.